Dziurawy Kocioł XXIX

Dziurawy Kocioł - czynny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Miejsce spotkań czarodziejów, nie tylko spod znaku Harry'ego Pottera.

Moderatorzy: Minerwa, Adam Widur, Calluna

Awatar użytkownika
eXchange
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Re: Dziurawy Kocioł XXIX

Postautor: eXchange » 26.01.08, 19:57

Audycja w toku...

Trochę mało kotłowiska na razie...

Kalendarium:
1736 - Abdykacja króla Stanisława Leszczyńskiego.
1788 - W Australii założono pierwszą osadę, obecnie - miasto Sydney. Na pamiątkę tego wydarzenia, dzień 26 stycznia ustanowiono świętem narodowym Australii.
1797 - W Petersburgu trzech zaborców podpisało ostateczną konwencję rozbiorową, która stwierdza, że Królestwo Polskie "obecnie i na zawsze uznane jest jako nie istniejące", oraz zapowiada likwidację "wszystkiego, co by przypominało jego istnienie".
1823 - zm. Edward Jenner, bryt. lekarz, wynalazca szczepień ochronnych przeciw ospie. Jenner dowiedział się, że przebycie krowianki czyli krowiej ospy (wiele łagodniejszy przebieg niż zwykłej ospy) chroni przed zarażeniem się tą groźną chorobą. Podjął więc niezwykle groźny eksperyment. Polegał on na wstrzyknięciu młodemu chłopcu najpierw zarazków krowianki a po kilku tygodniach śmiercionośnej ospy. Ryzykował wiele, nie tylko własną karierę, ale przede wszystkim życie chłopca. Choroba się nie rozwinęła a po wielokrotnym powtórzeniu doświadczenia opisał swą metodę w rozprawie An Inquiry into the Cause and Effects of the Variolae Vaccinae... Metoda Jannera, prawie nie zmieniona do czasów obecnych, uratowała trudną do obliczenia liczbę ludzi przyczyniając się do zupełnego wygaśnięcia tej groźnej choroby.
1857 - ur. Trinley Gjatso, Dalajlama, przywódca Tybetu (zm. 1875)
1873 - Po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych opatentowano elektryczną wiertarkę dentystyczną . George Green z Kalamazoo w stanie Michigan otrzymał patent nr. 159028 na; elektromagnetyczne narzędzie dentystyczne polerujące, opatrujące, plombujące i piłujące zęby.
1893 - ur. Bessie Coleman, pierwszy czarnoskóry pilot samolotu
1894 - zm. Friedrich Kohlrausch, fizyk niemiecki, jeden z twórców fizyki laboratoryjnej.
1904 - ur. Seán MacBride, irlandzki polityk, laureat Nagrody Nobla (zm. 1988)
1905 - Znaleziono największy - jak dotąd - diament Cullinan - 3 106 caratów
1908 - ur. Stéphane Grappelli, francuski skrzypek i kompozytor jazzowy (zm. 1997)
1911 - Próbny lot wodnosamolotu Curtiss A-1 z kadłubem łodziowym, konstrukcji Amerykanina Glenna Curtissa.
1911 - ur. Norbert Schultze, niemiecki kompozytor, autor muzyki do piosenki Lili Marleen (zm. 2002)
1911 - ur. Polykarp Kusch, amerykański fizyk; określił dokładną wartość momentu magnetycznego elektronu; laureat Nagrody Nobla w 1955.
1914 - Watykan umieszcza na indeksie dzieł zakazanych prace belgijskiego pisarza Maeterlincka. Maurice Maeterlinck (1862-1949)- belgijski pisarz tworzący w języku francuskim. Nagroda Nobla w 1911 r. Od 1937 r. członek belgijskiej Królewskiej Akademii Literatury. Od 1947 r. prezes międzynarodowego PEN-Clubu. Wybitny przedstawiciel symbolizmu europejskiego. Wywarł duży wpływ na Młodą Polskę, szczególnie w dziedzinie teatru. Międzynarodowy rozgłos zyskał jako autor dramatów, m.in.: Intruz (1890), Ślepcy (1891), Peleas i Melisanda (1893), Błękitny ptak (1909), oraz szkice o charakterze poetycko-filozoficznym np. Życie pszczół (1901), Inteligencja kwiatów (1907), Życie mrówek (1930).
1918 - ur. Philip José Farmer, amerykański pisarz science fiction i fantasy
1919 - odbyły się wybory do Sejmu Ustawodawczego. W Krakowie wzięły w nich udział 64 304 osoby (68,1 proc. uprawnionych), unieważniono 240 kart. Mandaty poselskie z Krakowa otrzymali m.in. Ignacy Daszyński, Stanisław Grabski, Jan Kanty Federowicz i Ozjasz Thon.
1919 - Wojska czeskie, korzystając z zaangażowania Polski w walki na wschodzie, zajęły ziemie Śląska Cieszyńskiego aż za Wisłę.
1919 - Wybory do Sejmu Ustawodawczego. W Konstytuancie zasiada 348 posłów. Największym klubem jest prawicowy Klub Ludowo-Narodowy (109 mandatów)
1921 - ur. Akio Morita, jap. założyciel i twórca sukcesu firmy Sony
1924 - w ciągu stycznia koszty utrzymania czteroosobowej rodziny wzrosły w Krakowie o 143,79 proc.
1925 - Paul Newman, amerykański aktor, reżyser i producent filmowy, renomowana gwiazda kina. Wszechstronny talent umożliwił mu występy w westernach, dramatach psychologicznych, komediach, filmach przygodowych i kryminalnych oraz w adaptacjach literackich. Obiekt westchnień milionów kobiet na świecie. Stworzył wielkie kreacje w takich filmach jak: "Żądło", "Butch Cassidy and the Sundance Kid", "Kotka na gorącym, blaszanym dachu", "Między liniami ringu". Do nagrody Oscara był nominowany 9-krotnie, otrzymał ją raz - za występ w "Kolorze pieniędzy" Scorsese. Laureat również honorowego Oscara w 1994.
1926 - W Londynie zademonstrowano telewizję
1928 - Roger Vadim, (wł. R. Plemiannikow), francuski reżyser i scenarzysta filmowy, poch. rosyjskiego; twórca dramatów obyczajowych m.in. "I Bóg stworzył kobietę"; odkrywca Brigitte Bardot. Wylansował gwiazdy - Jane Fondę oraz Catherine Deneuve. Te trzy aktorki (oraz A. Stroyberg) były kolejno jego żonami.
1930 - w sali posiedzeń Rady Miasta Krakowa powieszono portrety prezydentów miasta, pędzla prof. J. Bukowskiego. Poprzednie portrety uległy zniszczeniu podczas pożaru pałacu Wielopolskich.
1934 - Polska i Niemcy zawarły pakt o nieagresji.
1936 - ur. Jan Tadeusz Stanisławski, polski satyryk, aktor (zm. 2007)
1938 - sąd krakowski skazał niejakiego Józefa Frączka na 6 miesięcy więzienia za wybijanie szyb w sklepach żydowskich.
1944 - ur. Mairead Corrigan, północnoirlandzka działaczka pokojowa; w 1976 współzałożyła (z E. Williams) organizację Ruchu Pokoju. Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 1976.
1945 - Armia Czerwona wkroczyła do Wadowic.
1949 - ur. Jonathan Carroll, amerykański pisarz
1958 - ur. Anita Baker, amerykańska piosenkarka
1961 - Are You Lonesome Tonight - Elvisa Presley`a dociera na pierwsze miejsca list przebojów
1962 - Taniec Twist, zostaje uznany za nieczysty i zakazany w katolickich szkołach
1964 - zm. Xawery Dunikowski, jeden z czołowych rzeźbiarzy polskich, malarz, uczeń Dauna i K. Laszczki w Krakowie, profesor uczelni artystycznych Warszawy, Krakowa i Wrocławia. W okresie międzywojennym rzeźbiarz osiągnął pełną dojrzałość artystyczną, cechującą się nadal różnorodnością kreacji i poszukiwań, powstaje pomnik J. Dietla w Krakowie, oraz cykl Głów wawelskich (1925-1929) oraz warszawski Pomnik wdzięczności Ameryce. Lata okupacji spędził w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Po wojnie stworzył kilka monumentalnych pomników: Czynu Powstańczego na Górze św. Anny (1949-1952), Wyzwolenia Ziemi Mazurskiej i Warmińskiej w Olsztynie (1949-1955)
1966 - Pierwszy udany przeszczep nerki.
1972 - Stewardesa Vesna Vulovic, wypada bez spadochronu z samolotu lecącego na wysokości 10 tys. metrów. Z wypadku wychodzi cało.
1998 - Intel wypuszcza procesor Pentium II 333 MHz (obecnie - 2002 r. – w sprzedaży są już procesory klasy Pentium IV, pracujące z prędkością 1.5 GHz)
1998 - Prezydent Clinton oświadcza - nigdy nie miałem żądnych seksualnych kontaktów z Moniką Lewiński
1998 - zm. Mira Zimińska- Sygietyńska, aktorka, piosenkarka; współtwórczyni (z mężem T. Sygietyńskim) Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". Autorka wspomnień "Nie żyłam samotnie", "Druga miłość mego życia".
2005 - Condoleezza Rice jako druga kobieta w historii została sekretarzem stanu USA.

Adamie, w Polsce dmie. Coraz silniej a zapowiadają na Śnieżce nawet do 190 km/h.

Żałoba narodowa po lotnikach. I kłótnie wokół tego wydarzenia między prezydentem a premierem. Celnicy strajkują, TIR-owcy jutro obiecują blokadę Warszawy.

Jakoś leci. Połowa weekendu.

O, program się skończył. Mam nagranie :)

Prawo Murphiego: Nikt nie ma dość czasu, aby rzecz wykonać dobrze, ale zawsze później jest czas, aby ją zrobić od początku.

-----------------------

"My own suspicion is that, the universe is not only queerer than we suppose, but queerer than we can suppose"
John B. S. Haldane
-----------------------

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 26.01.08, 20:10

Dom mi także doniósł, że ma nagranie. :)
Samego Kotła było malutko - jakieś pół minuty i w dodatku w mocno okrojonej obsadzie (Inaśka, Arthur, Minerwa, ja). Ale za to fajna sekwencja krakowska i wielkie role Freda i George'a na początku (który przeglądał się w lustrze?).
Nie istnieje nic, poza tym, co czujesz.

Awatar użytkownika
Inachis Io
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Inachis Io » 26.01.08, 20:18

Ano :D.

A mnie jak zwykle na Winklu nie było, bo zgubiłam adres.... "Uwagę" obejrzałam. Cóż to był za efekt, jak Weasleyowie wchodzili w ścianę.... :D
Gryllus bellicosus domesticus

"Myślę, że ludzie są obłąkani. Ale Ina nie jest obłąkana i ja też nie jestem.
My jesteśmy krik." (~ Elnath)

Kącik Świerszcza
(notka poranna)
Tfurczość Świerszcza
(plecionki, bransoletki, makramy)

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 26.01.08, 20:32

Syćko piknie, tylko żadna wzmianka o TwójNecie nie poszła :grrr:
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.
(Rafał A. Ziemkiewicz, Cudzego nie znacie)

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 26.01.08, 20:36

Ano,widocznie malo medialni jestesmy. Do artykulu bym sie tak nie czepial tez,konkretnie ktoraczesc rzekomej Torojki byla Minerwa? A odnosnik jest do Wilii, postaw tam wskaznik naTN i tyle.

MNie nie bylo? A kto mi Inas mowil ze to jego nigdy nie ma kamerze?

Witam szanownych gosci,Ewlinna, Madame, imperio, podac cos?
tajemniczej podaję dłoń, wisła
zmienna i wieczna - obie patrzą na siebie
Tajemniczej podaję serce, warszawa
zabrała sobie już kawałek tajemnicza

chce całość więc daję co mam.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 26.01.08, 20:40

Adam Widur @ Dzisiaj, 20:36 pisze:Do artykulu bym sie tak nie czepial tez,
A ja bym się czepiał, bo wynika z niego, że FF w Polsce to Mirriel i szlus.
konkretnie ktoraczesc rzekomej Torojki byla Minerwa?
Ta o błyszczących topach i takich tam.
A odnosnik jest do Wilii, postaw tam wskaznik naTN i tyle.
Dzięki za radę, wiem, że mogę tak zrobić, już to dawno zrobiłem i to mi nie wystarcza.
Co ciekawe, na Mirriel artykuł też krytykowany, dla odmiany za nadmierne utożsamienie fanfikciarstwa ze snaperstwem.

Wieje...

Celnicy strajkują, TIR-owcy jutro obiecują blokadę Warszawy.
Pięknie... pięknie! A gdzie mają blokować?
Ostatnio zmieniony 26.01.08, 20:44 przez Arthur Weasley, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 26.01.08, 20:44

Ana Cichym Kaciku zauwazaja,ze w TV pokazali ekran z TN i ze swietna reklama.Przestalibyscie tak namietnie marudzic, towrzyszu.

Awatar użytkownika
Inachis Io
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Inachis Io » 26.01.08, 20:46

MNie nie bylo? A kto mi Inas mowil ze to jego nigdy nie ma kamerze?
Ano ja mówiłam, ale to nie o Kotłowisku, bo na Kotłowisku jestem "swoja" to i na zdjęciach jestem. I na kamerze.

Adaś, a prawdziwej chińskiej jaśminowej herbaty zrobisz? :)

Kącik Świerszcza
(notka poranna)
Tfurczość Świerszcza

Awatar użytkownika
imperio
Początkujący

Postautor: imperio » 26.01.08, 20:50

Tak mi sie dobrze w kąciku siedziało, a coś na sesyjną poprawę humoru poproszę.

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 26.01.08, 20:56

no to w takim razie <z groznamina przystepuje do parzenia>

wody..tak..przemyc tutaj troszeczke.. babelek raz..dwa trzy..czwarty.zdjac,zaparzyc.;.
<serwuje jasminowa z malem zakleciem na porost humoru>

Awatar użytkownika
imperio
Początkujący

Postautor: imperio » 26.01.08, 21:07

Dziękuję, przyda się (siada w kąciku z notatkami i gapi się w nie popijając herbatkę)
A ta audycja w TVN to ta? http://wiadomosci.onet.pl/3079608,11,1,1,relacjetv.html

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 26.01.08, 21:10

a notatki to z czego?

Awatar użytkownika
Inachis Io
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Inachis Io » 26.01.08, 21:12

<zabiera filiżankę w kwiatowy wzorek> Też dziękuję. A widzieliście to :D?

Kącik Świerszcza
(notka poranna)
Tfurczość Świerszcza

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 26.01.08, 21:15

No tak,a taki komiks Maus to generalnie Raus, bo ktos tam szczurem byl,tak? Mugole to dziwni sa, naprawde. Swoja szosa, ktory animag chcuaky byc swiniolakiem?

Awatar użytkownika
imperio
Początkujący

Postautor: imperio » 26.01.08, 21:27

Technologia i organizacja budowy.

Awatar użytkownika
Inachis Io
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Inachis Io » 26.01.08, 21:29

Imperio, nie otwiera mi się to, co wrzuciłeś, niestety. :(

<z zapałem skrzypi piórem po perrgaminie>

Kącik Świerszcza
(notka poranna)
Tfurczość Świerszcza

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 26.01.08, 21:33

Mnie się link imperio otworzył - to są chyba fragmenty "Uwagi", bo np. sekwencję w "Dziurawym Kotle" ucięto tuż po wejściu doń Weasleyostwa.
A, w ogóle plusem tego programu była na pewno ogólna wymowa, bardzo aprobująca. Miła rzecz.
Nie istnieje nic, poza tym, co czujesz.

Awatar użytkownika
Inachis Io
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Inachis Io » 26.01.08, 21:39

O, a tu Weasleyostwo są w tekście :)

Kącik Świerszcza
(notka poranna)
Tfurczość Świerszcza

Awatar użytkownika
aniona
Wyga

Postautor: aniona » 26.01.08, 21:56

Byliście za Winklem i nikt mi nie powiedział?
<smutnieje>
Zaglądałam, ale było pusto...

Bardzo, bardzo proszę o nagranie, nie widziałam audycji o czasie.
Literatura pochyla się nad realną słabością człowieka, a równocześnie przed jego niezwykłą godnością.
(S. Sawicki, Problematyka aksjologiczna w nauce o literaturze)

Wieczorna playlista:
http://aniona.4shared.com/

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 26.01.08, 22:11

Część jest pod linkiem podanym przez Inaś, tam jest nie tylko tekst, ale i kawałek filmu.
Inachis Io @ Dzisiaj, 21:39 pisze:O, a tu Weasleyostwo są w tekście :)
Jakkolwiek nie przypominam sobie, żebym Minerwę poznał w Dziurawym Kotle.
A swoją szyną życie z książką pokrywa się czasem aż nadto dokładnie: w książce Skeeter zrobiła ze mnie Arnolda Weasleya, a tu z kolei jestem Arthur Wesley.

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 26.01.08, 22:59

Dzień dobry. :)
Witaj, imperio. :)

A wiecie, że widziałem Minerwę, Ginny, Inaś i Arthura w telewizji? A, wiecie... To znaczy, nie wiecie, że widziałem, ale wiecie, że byli...
Coś się nieskładnie wyrażam... Już nawet wiem, dlaczego.
<stawia na barze sagan świeżej, pachnącej, mocnej kawy>
O, tego mi tu brakowało.

Program całkiem, całkiem. Dodatkowe brawa za brak spojlerów. Tylko dlaczego tak krótko? :(
A teraz przepraszam na chwilę, przesiadam się na drugi komputer.

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 26.01.08, 23:16

My jak my, ja np. wyszłam okropnie - ale kicury są prześliczne, prawda?

Awatar użytkownika
Calluna
Wyga
Kontaktowanie:

Postautor: Calluna » 26.01.08, 23:16

Cześć!

<stawia na barze tęczowe kubeczki-łaskotki z Gorącą Czekoladą Wszystkich Smaków>

<siada sobie w kąciku, najciemniejszym i najmroczniejszym>
Ludzie postanowili, że Boga nie ma. On jednak nie ma obowiązku stosowania się do ich uchwał.

A rozmawiać? Jak jest z kim, to wystarczy i milczenie.

Bogdan

Można w formie protestu stanąć na rękach na środku Marszałkowskiej. Tylko jak długo można stać na rękach?

Piotr Szulkin

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 26.01.08, 23:25

Okropnie? A z której niby strony?
Kicie (dobrze, że tego nie przeczytają...) śliczne, ale mało ich było.

<spogląda badawczo w stronę ciemnego kącika>
<nie chcąc przeszkadzać cichutko śle ciepłe myśli>

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 26.01.08, 23:27

Bogdan @ Dzisiaj, 22:59 pisze:Program całkiem, całkiem. Dodatkowe brawa za brak spojlerów. Tylko dlaczego tak krótko? :(
Mugolowizja tak ma. Człowiek strzępi ozór godzinami, powtarza każdą kwestię po siedemkroć, bo im, dajmy na to, jakieś słowo za trudne dla nierozgarniętego telewidza (który nie zrozumie np. słowa "kompatybilny"), a zostaje z tego minuta, dwie, góra cy.

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 26.01.08, 23:41

Toteż właśnie...
Tak się zastanawiam, jak Was mógł odebrać ktoś, kto Was wcale nie zna, a HP zna, ale nie uważa tego cyklu za powód stworzenia przez człowieka cywilizacji.
O kompatybilności, jak mniemam, wspominaliście przy okazji fanficków i ich wzajemnej zgodności?

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 27.01.08, 00:03

Bogdan @ Wczoraj, 23:41 pisze:Toteż właśnie...
Tak się zastanawiam, jak Was mógł odebrać ktoś, kto Was wcale nie zna, a HP zna, ale nie uważa tego cyklu za powód stworzenia przez człowieka cywilizacji.
Trudno orzec, bo dotąd rozmawialiśmy o tym tylko z moimi rodzicami.
W każdym razie odezwał się mugol, pierwowzór Michaela Birchwooda, który najwyraźniej widział tylko ten trajler na stronce, spodobało mu się i chce zobaczyć resztę.
O kompatybilności, jak mniemam, wspominaliście przy okazji fanficków i ich wzajemnej zgodności?
A nawet nie. Tego arcytrudnego słowa (które skądinąd mugole odmieniają przez wszystkie przypadki w kontekście kompotierów) użyła Minerwa mówiąc o wzajemnym rozpoznawaniu się rozproszonych wśród mugoli czarodziejów.

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 27.01.08, 00:27

Sądzę, że akurat Wam będzie trochę trudno porozmawiać na ten temat z kimś, kto Was nie zna.
Ogólnie chodziło mi o to, że w zmontowanym materiale miałeś mocne wejście. W drugim zdaniu rzuciłeś nazwą ustawy o tajności, a w kolejnym wyzwałeś reporterów od mugoli. :)

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 27.01.08, 00:41

O jejku jej. To ja sobie gardło zdzieram, żeby wytłumaczyć mugolom, że "mugol" to nic obraźliwego, taka sama dobra nazwa jak "kierowca" albo "wegetarianin" - a taki zacny i uświadomiony czarodziej wciąż traktuje to jak wyzwisko... Niestety, kawałek, gdzie to tłumaczyłam otwartym tekstem nie poszedł :]

A swoją drogą gdybyście słyszeli, jak z nami wczoraj i przedwczoraj rozmawiała reporterka, istotnie moglibyście się stać zwolennikami Czystej Krwi. Łoretyści.

Awatar użytkownika
Inachis Io
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Inachis Io » 27.01.08, 00:43

Prawda, Bogdanie? Tak dziwnie to wyglądało, zwłaszcza w oprawie tych tabunów dzieci....

Kącik Świerszcza
(notka poranna)
Tfurczość Świerszcza

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 27.01.08, 00:53

Może i dziwnie. To ja zostawię coś dziwnego na podkurek.
Takie zielone cuś, miętkie i Irytek mówił, że bardzo smaczne.
A propos bardzo smacznego, to zapraszamy wszystkich do Norki w Tłusty Czwartek na kolędowanie. Rzecz to rzadka więc cenna, by w Tłusty Czwartek można było śpiewać kolędy.
Dobranoc!

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 27.01.08, 00:54

O, to, to, Inaś! Nie wiem, czy usiłując spojrzeć obiektywnie, nie przesadzam w drugą stronę, ale bez wytłumaczenia kontekstu i zasad zabawy konwencją - no, można to różnie odebrać. To cały urok wycinanek telewizyjnych.

Minerwo, rozumiem, ale w tym konkretnym zdaniu nie zabrzmiało to neutralnie. "Brunetka" też nie jest obraźliwym słowem, ale jeżeli do kogoś powiem "Ty brunetko", to czy nie będę podejrzewany o niecne intencje?

P.S.
Zielone i miętkie? Żaba bez panierki? :woot:

EDIT:
Jeszcze czekoladę wypiję (dziękuję, Marto) i idę spać.
Dobranoc. :byebye:

Awatar użytkownika
Calluna
Wyga
Kontaktowanie:

Postautor: Calluna » 27.01.08, 02:56

<wypełza z kąta>
Albo żabie udka w sosie szpinakowym z bazylią... ;)

Program widziałam. Nagranie mamy zaiste dobre, dvd nam wyszło. Jakby kto chciał... :)
A Mini i Artur wychodzący z Krakowskiej Pokątnej powinni mieć śnieg na ramionach! :P
Całość - myślę, że było nieźle. Jak na taką "migawkę".

Śpijcie słodko.
<pykk>
Ludzie postanowili, że Boga nie ma. On jednak nie ma obowiązku stosowania się do ich uchwał.

A rozmawiać? Jak jest z kim, to wystarczy i milczenie.

Bogdan

Można w formie protestu stanąć na rękach na środku Marszałkowskiej. Tylko jak długo można stać na rękach?

Piotr Szulkin

Awatar użytkownika
aniona
Wyga

Postautor: aniona » 27.01.08, 03:41

Jak już wspomniałam, ja z przyjemnością obejrzę nagranie.
Literatura pochyla się nad realną słabością człowieka, a równocześnie przed jego niezwykłą godnością.
(S. Sawicki, Problematyka aksjologiczna w nauce o literaturze)

Wieczorna playlista:
http://aniona.4shared.com/

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 27.01.08, 10:16

Bogdan @ Dzisiaj, 00:54 pisze:bez wytłumaczenia kontekstu i zasad zabawy konwencją - no, można to różnie odebrać. To cały urok wycinanek telewizyjnych.
Minerwo, rozumiem, ale w tym konkretnym zdaniu nie zabrzmiało to neutralnie.
Bba. Operując kontekstem, można zestawić zdania:
I rzekła Mu: Wina nie mają.
A on szedł, a szedłszy powiesił się.
Idź ty i czyń podobnie.
Swoją szyną konkretne pytanie było rzeczywiście bardzo mugolskie w złym znaczeniu tego słowa, bo mugole niczego się tak nie boją jak śmieszności. Nie darmo Krętacz pouczał Piołuna:
Człowiek cieszący się prawdziwie i bezinteresownie jakąkolwiek rzeczą na świecie jedynie ze względu na nią samą i nie dbający wcale o to, co inni o tym mówią, przez sam ten fakt jest z góry uodporniony na niektóre nasze najsubtelniejsze sposoby atakowania. Powinieneś zawsze nakłaniać pacjenta do porzucenia ludzi, pokarmu lub książek, które rzeczywiście lubi, na rzecz odpowiednich ludzi, najlepszego pokarmu, doniosłych książek.

Calluna @ Dzisiaj, 02:56 pisze:A Mini i Artur wychodzący z Krakowskiej Pokątnej powinni mieć śnieg na ramionach! :P
Też tak sądzę.
W ogólności uważam, że krakowskie Stare Miasto powinno być zimą dośnieżane.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 27.01.08, 13:08

Cześć, Arian. Piwa czy czegoś mocniejszego?

Awatar użytkownika
Kirke
Zaawansowany

Postautor: Kirke » 27.01.08, 13:45

<wtacza się>

Hej, hej

Jutro egzmain :bang: nic nie umiem :bang: :bang: i mam niechcemisia jak stąd do Bombaju.

Byłam na premierze HP, tłum dziki i szalony. Jednak ślizgoństwo ze mnie wyszło, o 23:30 rozstawiliśmy się strategicznie. 2 osoby do kas, 2-3 do noszenia książek i 2 w kolejce do Polko
15 minut od rozpoczęcia szału, miałam zakupioną książkę, autograf i wyewakuowałam się na dół.

I spoilerem to nie będzie jak zacytuję następujący fragment:
" X usiłował wydostać się z plątaniny metalowych i skórzanych szczątków, jego zanurzone w wodzie dłonie wbiły się w błotniste dno." :D

Dzis byłam w empiku, Potter kosztuje 35 zł, jestem zła, to 14 zł różnicy... Jutro się przejdę z paragonem. Niech mi ktoś to wytłumaczy :/

Widziałam też, UWAGĘ, ale przez przypadek. Podobało mi się, tylkoTNu tak strasznie mało
Beata White "Nie pieprz. Przestajesz marzyć - przestajesz żyć"

"Może zamiast do Marks & Spencer pojechalibyśmy w sobotę na zakupy do Safewaya?...Jak myślisz? Czy to dobry pomysł?
Vernon Dursley odłożył gazetę, spojrzał zdumiony na żonę i wział ją za rękę.
- Petunio...Oczywiście, że to dobry pomysł. I szalony, naprawdę. Jesteś...jesteś niesamowita! Zawsze mówiłem, że poślubiłem bestię... "

(Magdalith - "Na różdżkę nigdy nie jest za póżno")

http://kirke-k.deviantart.com/ - Moje Zdjecia na DA

Awatar użytkownika
Marcin
Wampir z parapetu
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » 27.01.08, 14:13

W Empiku 35? Ech, było jednak się przejść i porównać ceny.

Kirke - dobrze będzie.
<podsuwa Eliksir Uspokajający>

Za mną pierwszy egzamin, poszedł mi co najmniej bardzo dobrze. Dzisiaj miał być drugi, ale jednak zdam go w sobotę.
Strasznie nie chce mi się uczyć. Etyka i biopsychologia to nie są przedmioty mojego życia, a od prób zrozumienia lub chociażby wkucia filozofii od pięciu lat nieodmiennie boli mnie mózg. Inna sprawa, że wykłady są tak prowadzone, że nawet nie wiadomo, o czym są, już nie mówiąc o zidentyfikowaniu, co jest ważne.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w przepisywaniu ocen z innych studiów?

Aha, i jeszcze...

[*]

Za ks. prof. zw. Zachariasza Łyko, który niestety wykładał w mojej uczelni wyłącznie na dziennych (filozofię właśnie) i nie dane było mi go poznać. Był, jak wspominają jego studenci, wspaniałym człowiekiem.
- Zoltan, dlaczego my pijemy z kubków? Gdzieś tu widziałem kieliszki...
- Sprawa jest poważna i trzeba używać konkretów, a nie półśrodków.

Przed-wiosenne porządki: 200 tanich książek - http://tinyurl.com/ya3395u

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 27.01.08, 14:16

Oraz wybitnym ekumenistą (to adwentystyczny ksiądz był).
[*]
Ja mam też moją prywatną świeczkę, umarła żona mojego chrzestnego. Kawał cholery, ale dobra kobieta. W piątek byłem na pogrzebie.
[*]
A wujek zdziadział przy tej okazji o jakieś 15 lat.
Kirke @ Dzisiaj, 13:45 pisze:Byłam na premierze HP, tłum dziki i szalony. Jednak ślizgoństwo ze mnie wyszło, o 23:30 rozstawiliśmy się strategicznie. 2 osoby do kas, 2-3 do noszenia książek i 2 w kolejce do Polko
15 minut od rozpoczęcia szału, miałam zakupioną książkę, autograf i wyewakuowałam się na dół.
Pochopność ta zda mi się raczej gryfońską.
Nazajutrz rano można było po prostu wejść i kupić. A jak komu tak spieszno wiedzieć, kto kogo zabił, to zawsze mógł przeczytać nieoficjalne.
Potter kosztuje 35 zł, jestem zła, to 14 zł różnicy... Jutro się przejdę z paragonem. Niech mi ktoś to wytłumaczy.
A co tu jest do tłumaczenia? Za pośpiech jest dopłata.
W Tesco kosztuje 39 i dają jeszcze w tej cenie bon na zakupy za 15 zł.
Widziałam też, UWAGĘ, ale przez przypadek. Podobało mi się, tylkoTNu tak strasznie mało
A mało, mało. Teraz kombinujemy, jak umieścić najwięcej informacji w dyskusji pod netowym wydaniem Uwagi (bo nazwę portalu expressis verbis wycenzurowują jako reklamę).

Awatar użytkownika
Dzięcioł Czarny
Wyga

Postautor: Dzięcioł Czarny » 27.01.08, 14:35

Incendio!

Incendio!

....................................

A ja mam jutro poprawkę z rozwoju roślin. I zero mobilizacji.
"Tygrysie, błysku w gąszczach mroku:
Jakiemuż nieziemskiemu oku
Przyśniło się, że noc rozświetli
Skupiona groza twej symetrii? "

William Blake

"Never compromise, Not even in the face of Armageddon"
Rorschach

"Nie mam żadnych szans, ale muszę je wykorzystać"
Herbert Achternbusch

Wróć do „Dziurawy Kocioł - Knajpa 24h”