Dziurawy Kocioł XXXI

Dziurawy Kocioł - czynny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Miejsce spotkań czarodziejów, nie tylko spod znaku Harry'ego Pottera.

Moderatorzy: Minerwa, Adam Widur, Calluna

Awatar użytkownika
Elnath
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Re: Dziurawy Kocioł XXXI

Postautor: Elnath » 22.05.09, 22:20

Ojeeej. Dziękuję, kochani :)
Teraz się tylko dostać na studia... :) Rekrutacja sama w sobie mnie lekko przeraża.

W Rydzynie pada i grzmi. Cały czas. Cudnie jest, nawet jeśli zimno.
How rare and beautiful it is to even exist.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 22.05.09, 22:28

Tu już jakiś czas temu, odpukać, przestało.

Podkurek.
Jajecznica z grzybami, nalewka z klukwy, dla abstynentów sok z dyni.
Samowar cały czas ciepły, więc z herbatą też problemu nie ma.
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.
(Rafał A. Ziemkiewicz, Cudzego nie znacie)

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 23.05.09, 07:22

Cześć!

Oj, Arthurze, baardzo dobrze, że mnie wyręczyłeś i podałeś podkurek. Ja niestety padłam na pysk już po południu, to znaczy ok. dwudziestej pierwszej... W ogóle dzięki Marysi czuję się jak ten ojcaszek z "Monachomachii", ktory "pierwszy raz w życiu jutrzenkę obaczył" :) Do tej pory oglądałam ją wyłącznie od tyłu, jeśli przebalowałam całą noc...

Awatar użytkownika
Calluna
Wyga
Kontaktowanie:

Postautor: Calluna » 23.05.09, 10:32

Hm, ktoś w jakiejś fajnej książce napisał, że jedną z korzyści posiadania dziecka jest oglądanie wschodów słońca... ;)

A u nas słoneczko zza chmur. Kamyczek śpi. Cudnie jest. :D

DZIĘCIOLE!!!
Najmagiczniejszego! Obyś wieszczył nam jak najdłużej, a Twoje marzenia się spełniały!
:cheers:
Obrazek
(stąd)
Ludzie postanowili, że Boga nie ma. On jednak nie ma obowiązku stosowania się do ich uchwał.

A rozmawiać? Jak jest z kim, to wystarczy i milczenie.

Bogdan

Można w formie protestu stanąć na rękach na środku Marszałkowskiej. Tylko jak długo można stać na rękach?

Piotr Szulkin

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 23.05.09, 18:59

Dzień dobry. :)

Dzięciole, Wszystkiego Najmagiczniejszego!
Żyj nam i rozmnażaj się!
Zdobywaj licencje i tytuły mistrzowskie!
:cheers: :cheers: :cheers:

A Elnaś serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 23.05.09, 19:00

Niech żyje! :cheers:
Niech żyje! :cheers:
Niech się rozmnaża!!! :cheers: :cheers: :cheers:
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.

Awatar użytkownika
Calluna
Wyga
Kontaktowanie:

Postautor: Calluna » 23.05.09, 19:37

Chyba musiałby najpierw wykuć dziuplę? :)

Zatem:
:cheers: Niech wykuwa! :D (I wkuwa. ;) )
Ludzie postanowili, że Boga nie ma. On jednak nie ma obowiązku stosowania się do ich uchwał.

Bogdan

Można w formie protestu stanąć na rękach na środku Marszałkowskiej. Tylko jak długo można stać na rękach?

Piotr Szulkin

Awatar użytkownika
Elnath
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Elnath » 23.05.09, 20:27

Cześć!

Brrr, dzisiaj zimno. I przemokłam całkowicie, kiedy szłam z kuzynem-komunistą do kościoła. Ych...
W ramach rozgrzewki powiesiłam na ścianie wszystkie widokówki, które dostałam albo sama sobie przywoziłam z różnych zakątków kraju i Europy. A ostatnio wpadło kilka albańskich kartek. Ściana teraz jest barrrdzo kolorowa ślicznie wygląda :D.

No i zdrowie Dzięcioła! :cheers:
I Wasze! :cheers:

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 23.05.09, 22:39

Kawałek na północ od Ciebie zimno było tylko gdzieś do 16:00 rano. Później, jak szedłem do sklepu po coś na drugie śniadanie, było już całkiem ciepło.

Jak ten czas leci... Właśnie natknąłem się w szafie na gazetę z premierowym opowiadaniem Jacka Piekary o inkwizytorze. A jak sobie jeszcze przypomnę, ile lat temu kupiłem "Fantastykę" z debiutem Sapkowskiego... Jak to powiedział Clint Eastwood: Clock's ticking, Bob. And I'm only getting older.

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 24.05.09, 07:37

Cześć!

Witajcie w ten niedzielny środek nocy! Co powiecie na kawę i ciasto drożdżowe z kruszonką?
Szesnasta rano, hi,hi,hi... Czuję się jak marynarz na statku, którego kapitan zwariował i rozpisał wachty w sposób przypominający sen pijanej Hermiony: dwie i pół godziny odpoczynku, godzina wachty, dwie i pół godziny odpoczynku...
Względnie jak sowa, którą ktoś potraktował wrednym zaklęciem i kazał jej o świcie wzlatywać w niebo i wydawać dźwięk "ćwirtpilijuu!" :)

Dzięciole, żyj i się rozmnażaj! Twoje zdrowie! :cheers: :cheers: :cheers:
I oby Ciebie nikt nie przekwalifikował siłą na skowronka... no chyba, że faktycznie się rozmnożysz! :)
Najlepszego, najmagiczniejszego, i nieustającej satysfakcji z faktu, że Twoje wieszczby spełniają się nierychliwie ale sprawiedliwie :)

I jeszcze jedna malutka bania - Marysia kończy dziś miesiąc. Jej zdrowie :cheers:

Awatar użytkownika
Elnath
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Elnath » 24.05.09, 10:53

Cześć! :)

Merlinie, jak ten czas szybko leci!
Zdrowie Marysi! :cheers:
I Rodziców Marysi! :cheers:

Wiecie, moja siostra jest niemożliwa. Dzwoni o siódmej nad ranem, żeby zapytać o definicję jakiegoś pojęcia związanego z geografią, bo ona i jej chłopak nie są do końca pewni, co dane słowo oznacza. A ja będę wiedzieć, bo ja geografię umiem... Kocham ich, naprawdę. :)

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 24.05.09, 11:44

A pewnie, zdrowie Marysi
<chlup>
I Twoje tyż
<chlup>
Bogdan @ Wczoraj, 22:39 pisze:Kawałek na północ od Ciebie zimno było tylko gdzieś do 16:00 rano.
Cytat skądinąd:
...a gospodarze marudzą, że się włóczymy po nocach, a oni wstają o czwartej. Ściemniają, wczoraj jak się kładłem, to jeszcze spali.

Awatar użytkownika
Professor Vector
Wyga

Postautor: Professor Vector » 24.05.09, 12:04

:cheers: Za Marysię i Rodziców. Czy już się czujecie otrzaskani z nową rolą?
- To dlaczego ja tu jeszcze siedzę?
- Spójrz prawdzie w oczy: kochasz mnie i nie możesz beze mnie żyć.

Semele, Rozmowy smocze.

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 24.05.09, 16:13

Dzień dobry! :)
Minerwa @ Dzisiaj, 08:37:02 pisze:Witajcie w ten niedzielny środek nocy! Co powiecie na kawę i ciasto drożdżowe z kruszonką?
Ja tam kawy z rana nie odmawiam. :)
Minerwa @ Dzisiaj, 08:37:02 pisze:Względnie jak sowa, którą ktoś potraktował wrednym zaklęciem i kazał jej o świcie wzlatywać w niebo i wydawać dźwięk "ćwirtpilijuu!"
:D
<prycha kawą>
Elnath @ Dzisiaj, 11:53:32 pisze:Wiecie, moja siostra jest niemożliwa. Dzwoni o siódmej nad ranem
Kontakt z rzeczywistością na miarę Kangurzycy...

Zdrowie Marysi! :cheers:

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 24.05.09, 18:53

He, he...

Joanna Chmielewska pisze:Na każdy incydent ja telefonowywa tu długi okres, bardzo długi okres, w pełnia obawy wszystkie osoby nieżywe. Potem jedna osoba ku mnie rzecze, niech pani odczepi. Dlaczego pani? Osobliwość taka, kangurzyca, co to jest!

A swoją drogą ja ostatnio też kilka razy z trudem powstrzymywałam się od telefonowania do kogoś w sytuacji, kiedy dla mnie był już dzień jak byk, a na zegarze siódma trzydzieści...

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 24.05.09, 21:22

W powszedni dzień w stosunkach z ludźmi pracującymi na ósmą czy ósmą z czymś może to być całkiem sensownym posunięciem. A przed wprowadzeniem komórek bywało życiową koniecznością nawet.
Elnath @ Dzisiaj, 10:53 pisze:Dzwoni o siódmej nad ranem, żeby zapytać o definicję jakiegoś pojęcia związanego z geografią,
To i tak przyzwoicie. Do mnie kiedyś koledzy - sterylnie trzeźwi - zadzwonili o wpół czwartej, żeby zapytać, ile się w brydżu dopisuje za koronkę.

Na wszelki wypadek stawiam podkurek, sałatka z wielkich porów z jajami. Do tego najlepsza jest (mówi Minerwa) czysta.
Gaja, łykniesz?

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 25.05.09, 18:50

Cześć!

Witajcie w ten piękny... co to jest, Bogdanie? Poranek? :)

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 25.05.09, 19:12

Arthur Weasley @ Wczoraj, 22:22:20 pisze:To i tak przyzwoicie. Do mnie kiedyś koledzy - sterylnie trzeźwi - zadzwonili o wpół czwartej, żeby zapytać, ile się w brydżu dopisuje za koronkę.
A pfuj! Premie za koronki i korony to jest coś, w czym sensu nie widziałem. A dzwonienie o takiej godzinie do mnie przyjąłbym raczej naturalnie. A na pewno lepiej, niż próby wyciągnięcia ode mnie jakiejkolwiek informacji bladym świtem o dziewiątej czy dziesiątej.

P.S.
Witaj Minerwo. :)
No nie, ostatecznie jest poniedziałek. Uściślając: poniedziałkowe wczesne popołudnie. :)
Wcale nie piękne. Wy wiecie, jaki upał jest na zewnątrz?! Przeżyłem szok termiczny wychodząc z biura.

Awatar użytkownika
Elnath
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Elnath » 25.05.09, 20:24

Cześć!

Bogdan @ 25 Maj 2009, 20:12 pisze:Wy wiecie, jaki upał jest na zewnątrz?!
Taak, a jutro ma być podobno jeszcze gorzej. Przynajmniej u mnie...

Spędziłam dzisiaj pięć godzin w kolejce do okulisty. Pani nawet mi oczu nie zakropliła porządnie, siedziałam u niej jakieś dziesięć minut. I do kontroli za rok. Grrr. Nigdy więcej do tej pani. Dłużej szukała mojej kartoteki niż badała mi oczęta.
Plusem było to, że mama kupiła książkę, cobym nie patrzyła bezcelowo na ścianę i zupełnie niepasujący tam obraz :).

A jutro mam pod opieką dwójkę dzieci. Pięcio- i dziewięcioletnich chłopców. Źle. Bo ja przecież nie lubię być nianią. Ech...

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 25.05.09, 20:57

No ba... jak się ma klimatyzację, to szoki termiczne dostaje się gratis, w pakiecie. Upał... No było dzisiaj ze dwadzieścia stopni, kto mówi, że nie. Ale to dopiero maj, wiosna jeszcze, nie lato. W naszym klimacie ciepłych dni jest w ogóle dość mało i zanim się człek nacieszy, już je diabli biorą. Może nie jest tak, jak w jednej krainie opisywanej przez Sapkowskiego, gdzie lato zaczyna się w pierwszy wtorek po sierpniowym nowiu i trwa aż do czwartku rano, ale jak dla mnie jest to klimat dość zimny. Nie tylko dlatego, że nie wierzę w globalne ocieplenie :)

Elnath, kondolencje. Głębokie i szczere, z nutą autentycznego współ-czucia. Co to jest i co potrafi państwowa służba zdrowia wiemy, sprawdziliśmy, przekonaliśmy się i niech ją cholera.
Dla wyjaśnienia: szpital, w którym urodziła się Marysia jest niepaństwowy, tylko ma umowę z NFZ. Dlatego działa, i to nieźle...
A przed niańczeniem strzel sobie banię dla kurażu. Albo na znieczulenie. Twoje zdrowie! :cheers:

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 25.05.09, 22:17

Jutro ma być podobnie?
<umiera zapobiegawczo dzisiaj, żeby mieć więcej czasu jutro>

Minerwa @ Dzisiaj, 21:57:40 pisze:No było dzisiaj ze dwadzieścia stopni, kto mówi, że nie.
To zależy, gdzie. Litościwie nastawiłem dzisiaj klimatyzację na 23, a w porywach nawet 24 stopnie. I dawała przyjemny chłód w porównaniu z tym, co się działo na zewnątrz.
<przypomina sobie, co się działo na zewnątrz>
Brrr!
Minerwa @ Dzisiaj, 21:57:40 pisze:Ale to dopiero maj, wiosna jeszcze, nie lato.
Uprasza się o niestraszenie. :)
Minerwa @ Dzisiaj, 21:57:40 pisze:W naszym klimacie ciepłych dni jest w ogóle dość mało i zanim się człek nacieszy, już je diabli biorą.
Oczywiście, jak zazwyczaj, wszystko rozbija się o definicję, w tym przypadku - ciepłego dnia.

O, a ja mam pytanie. Czy wie ktoś może, z jakiego wiersza Józefa Łobodowskiego pochodzi cytat:
poprzez bagno tchórzostwa i podłości
pójdą młodzi zawzięci i prości
stawiać prawdy swe, jak kosy na sztorc

Przyznam, że chciałem go użyć jako części życzeń składanych Dzięciołowi, ale zrezygnowałem, nie znając tytułu.

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 25.05.09, 22:29

Prawda, że żaden dzień nie jest ciepły albo zimny sam z siebie, tylko w porównaniu :) Dwadzieścia stopni w Kenii to miły chłód.
Podkurek!
Co powiecie na makaron wstążki w sosie szpinakowym? Gdyby potrawa wydawała się zbyt gorąca, rekomenduję do popicia sok żurawinowy z lodem. Albo gorącą herbatę :) Moja mama twierdzi, że idealna na upały.
Dobranoc!

Awatar użytkownika
magda2em
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: magda2em » 26.05.09, 08:30

*zagląda*
Nie wiedzieć czemu, przestałam dostawać powiadomienia, że tu ktoś w ogóle jeszcze żyje... Bo ja nie bardzo, zwaliło się mi na łepetynkę tysiące spraw, wszystkie niecierpiące zwłoki i na dokładkę sporo niezbyt miłych i przyjemnych, dawno nie miałam takiego urwania głowy :(
I do tego mi bardzo smutno. Moje serduszko jest znów bardzo smutne. Bardzo bardzo.
*odciska ślad łapki na barze, pobiera porcję kawy z mleczkem i czmycha do próby ogarnięcia tego, co się dzieje...*
M.
Od czasów Wieży Babel 90% wszystkich przekładów jest błędnych i tak będzie zawsze.
Georges Steiner

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 26.05.09, 08:49

Cześć!
Żyjemy, co mamy nie żyć, czasem się nawet rozmnażamy :)

Smutno, że Ci smutno. Ale w takich razach knajpa jest naprawdę dobrym miejscem. Nie na darmo w pewnej operetce śpiewano "na te smutki, na te żale napijmy się po gorzale". Więc wpadaj częściej. Na jednego lub więcej.
Twoje zdrowie :cheers:

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 26.05.09, 08:58

Zdrowie zdecydowanie :cheers:
A takoż zdrowie mojej mamy :cheers: i w ogóle wszystkich mam :cheers:
osobliwie zaś zdrowie Labruji i Wierzby Bijącej :cheers: :cheers:
i, pierwszy raz z takiej okazji,
zdrowie Jęczącej Marty :cheers:
i naturalnie Minerwy :cheers:

Awatar użytkownika
Calluna
Wyga
Kontaktowanie:

Postautor: Calluna » 26.05.09, 09:20

Hej.

Dziwnie mi, ale dziwnie radośnie. :D
:cheers: Zdrowie Mam! Ze szczególnym uwzględnieniem Minerwy, Vectorki, Wierzby, Labrui i kilku innych Wiedźm :)

Magda - ślę Ci cieplutkie myśli. :kiss: :hug: Jakby coś - jesteśmy. Przyjdź, pogadaj...

Bogdanie - u mnie w mieszkaniu jest teraz ponad 30 stopni. Umieram. Kamyk usnął snem kamiennym. Ja chętnie poszłabym w jego ślady. Bo cóż można robić w taki gorąc??? Pocieszam się tylko tym, że za 2 godzinki (około) jedziemy do Łazienek. Może tam będzie chłodniej? (Tylko trzeba tam jeszcze dojechać. Ups. :( )

Bogdan

Piotr Szulkin

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 26.05.09, 09:49

O, właśnie, Vectorka jeszcze!
<bije się po głowie pustą karafką>
Ja niekulturnyj!
<nalewa z pełnej>
Zdrowie Vectorki!
<chlup>
I Magdy zdrowie koniecznie!
<chlup>
Wpadaj częściej, zdecydowanie. Z wiadomościami dobrymi, złymi (daj Boże jak najrzadziej), takimi sobie, a nawet całkiem bez wiadomości, tylko tak po prostu :)

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 26.05.09, 18:32

Calluna @ 26 Maj 2009, 09:20 pisze:Kamyk usnął snem kamiennym. Ja chętnie poszłabym w jego ślady. Bo cóż można robić w taki gorąc???

Można np. trochę pomarudzić, z czego Marysia ochoczo skorzystała :) I uprawiać taternictwo, tj. pełzanie po tacie :)
Ale pójście spać też jest dobrym pomysłem. Chyba wypróbuję.

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 27.05.09, 11:30

Cześć.

Szkoda.
Marek Walczewski nie żyje.

Incendio!
[*]

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 27.05.09, 18:44

Cześć!

Smutna wiadomość, choć niestety spodziewana.
Z każdym rokiem lista nieobecnych coraz dłuższa.

Incendio!
[*]

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 27.05.09, 19:30

Uch. Przerwało mnie, jak mawiała ciotka Anuli w "Wojnie domowej". Rzadko mnie przerywa, ale jak już, to trzeba poprawiać mapy.
Zaczęłam zwalczać dom. W dodatku już właściwie nie swój - choć mieszkałam w nim od urodzenia i mieszkamy teraz. W owym domu dwadzieścia lat temu mój brat zaczął remont - no i własnie, zaczął... Po dwudziestu latach życia bez klamek w drzwiach i oknach przerwało mnie. Znalazłam klamki. Założyłam w drzwiach, poprzykręcałam w oknach. No dobrze, te u góry przykręcił Arthur. I sprawiłam, że niezamykający się od dziesięciu lat wychodek nareszcie się zamyka.
I co gorsza, szał naprawiania wcale mi nie przeszedł. Dlatego ratuj się, kto może...

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 27.05.09, 23:34

Uff, zasnęła...
Cii... nie budzić... jak jej nie przejdzie i rozszerzy się jej ten szał na resztę lokalu, to może być ciężko. Już dawno stwierdziliśmy, że do kuchni najprościej będzie najpierw wrzucić granat i wynieść gruz. Strach myśleć, co by z tego mogło wyniknąć, biorąc pod uwagę, jak zareagował gen. Jaruzelski na głupie rozwalenie pieca kuchennego w tym mieszkaniu 12 grudnia 1981 r. wieczorem. Jeśli wyczaiła, gdzie są granaty...

Podkurek! Jajecznica niestygnąca, chleb domowy, Żołądkowa Gorzkab lub Sakramencko Mocne Kremowe. Wąże z czerwonym winem i herbatą jak zawsze podłączone.

Awatar użytkownika
eXchange
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: eXchange » 28.05.09, 07:41

Cześć!

Zdrowie wszystkich mam. A zwłaszcza tych, które to święto obchodzą po raz pierwszy!

Incendio!
[*]

Lubiłem go i nie lubiłem. Więc chyba był dobrym aktorem.

Czy ja zawsze będę spóźniony? Przypomina mi się pewien dialog. "- Czy jest dzisiejszy chleb? - Nie, jest wczorajszy. - A kiedy będzie dzisiejszy? - Jutro!"

Prawo Murphiego: Nikt nie ma dość czasu, aby rzecz wykonać dobrze, ale zawsze później jest czas, aby ją zrobić od początku.

-----------------------

"My own suspicion is that, the universe is not only queerer than we suppose, but queerer than we can suppose"
John B. S. Haldane
-----------------------

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 28.05.09, 08:19

Nie może pan lecieć z dzisiejszym biletem, bo to jest samolot przedwczorajszy. Dzisiejszy poleci jutro po południu. Jeżeli jutro rano poleci wczorajszy.

Awatar użytkownika
Calluna
Wyga
Kontaktowanie:

Postautor: Calluna » 28.05.09, 08:36

Incendio! [']
Szkoda go. Z naszego punktu widzenia. Bo Szefostwu się zbiera niezła ekipa. Ale się tam będzie dziać!

Kamyk zjadł mi właśnie niemal pół śniadania. Kanapki. Ze schabem. Z serem żółtym. Głodomór... ;)

Minerwo - Ty się Kobieto miałaś oszczędzać?... Zarezerwuj trochę sił na moment, w którym Maryś zacznie pełzać. Oj przydadzą się wtedy! (Choć klamki TEŻ się wtedy przydadzą. ) ;)
Twoje zdrowie!
<chlup kawą>

Bogdan

Piotr Szulkin

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 28.05.09, 11:55

Cześć!

Może to przypływ troski, żeby córka nie spędzała najwcześniejszego dzieciństwa w domu bez klamek? Takie coś zawsze rzutuje na psychikę... przynajmniej tak sobie wyobrażam. Biedactwo i tak będzie dziedzicznie obciążone, i po matce i po ojcu, więc może warto zminimalizować chociaż wpływy mieszkania? :)
A w ogóle cieszymy się nadzieją, że Marysia prawdopodobnie będzie czarownicą. Próbuje czegoś, co przy odrobinie dobrej woli można uznać za zaklęcia niewerbalne, w dodatku bez różdżki...
No i chwała Bogu. Gdyby dwojgu czarodziejom przyszło wychowywać małą mugolkę, problem mieliby wszyscy troje.

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 29.05.09, 18:33

<sporządza drinka z kawy i melisy>

Współczynnik zadowolenia z pogody: 90
Współczynnik zadowolenia z życia: 95
Współczynnik zadowolenia z ludzi: 10
Współczynnik poirytowania: 300

Jeżeli Weasleyom po porządkach zostały jeszcze jakieś granaty, to proszę o schowanie ich (granatów, nie Weasleyów) przede mną.

<bierze drinka i zwija się na kanapie, tuląc misia>

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 30.05.09, 04:35

Cześć!

Bogdanie, na wszelki wypadek stawiam na bufecie dodatkowy czajnik herbaty z melisy. Kawę oczywiście też. Granaty schował już Arthur, przede mną, więc nawet nie wiem, gdzie są. Dwa, według najlepszych filmowych zasad, powinny być w kieszeni jego ślubnego garnituru - ale co dzisiaj jest takie jak powinno? :)

Wszystkim rannym ptaszkom podsuwam herbatę, i gdyby ktoś zgłodniał przed śniadaniem, jeszcze ciepłe bułeczki. Do smarowania masło, miód, powidła śliwkowe albo twarożek ze szczypiorkiem.

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 31.05.09, 03:00

A ślubny garnitur pewnie i tak został w najmłodszej stolicy.

Ja bardziej późnonocny ptaszek, ale ciepłe bułeczki zjem, skoro chętnych jak dotąd nie było. Nie mogę się zdecydować, czym posmarować, więc wezmę cztery i wypróbuję wszystko.

No, to jeszcze kawa i można iść spać. Dziękuję za wszystko, Minerwo. :)

Dobranoc!
:byebye:

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 31.05.09, 11:52

Wszelki duch (a nawet Duch)! Bogdan tak późnym wieczorem? :)

A w Krakowie pluchowato. Marudnie, ponuro i ni to zimno, ni to ciepło. Nic się nie chce. I na szczęście jest niedziela, więc nic się nie musi :)
To znaczy przepraszam, ja muszę, albowiem pacta sunt servanda i zasadziwszy na dzisiejsze przedpołudnie mamę w domu do opieki nad Marysią muszę teraz zająć się obiadem, żeby mama mogła wyjść. To sprawiedliwe, ale nie zmienia faktu, że mi się okropnie nie chce :)

Wróć do „Dziurawy Kocioł - Knajpa 24h”