Odbudowa

Opowiadania nawiązujące do cyklu o Harrym Potterze i dyskusje o nich.

Moderator: Arthur Weasley

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Odbudowa

Postautor: Arthur Weasley » 29.08.07, 11:12

W najbliższym czasie zostaną wklejone utwory z dawnego forum - wszystkie zakończone i w toku oraz wybrane przez moderatorów utwory porzucone.
Na razie cała zawartość dawnego forum jest dostępna na forum tylko do odczytu.
Utwory będą umieszczane pod nickiem "archiwalny". Z uwagi na szczupłość miejsca i konieczność podania autora moderatorstwo zastrzega sobie możliwość skracania tytułów.
Jeśli ktoś chce mieć wątek sygnowany przez siebie, może wkleić utwór (i komentarze) we własnym zakresie, czym zresztą zdobędzie szczerą wdzięczność moderatorstwa. Stary wątek można skopiować ze starego forum samemu (Opcje --> Wydrukuj --> Pobierz jako stronę html) albo otrzymać od Aniony, przy czym w tekście wiadomości należy podać adres dla sowy.
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.
(Rafał A. Ziemkiewicz, Cudzego nie znacie)

Awatar użytkownika
Srebrna
Początkujący
Kontaktowanie:

Re: Odbudowa

Postautor: Srebrna » 03.09.07, 15:38

Arturze,

Rozumiem, ze z decyzjami moderatorow sie nie dyskutuje, ale po jakie licho wklejac watki o zmianie nicka, same komentarze do opowiadania, ktorego nie ma i kazdy komenentarz w osobnej notce? Jest link, sa backupy forum, mozna poczytac offline, czy jest potrzeba zapychania nowej bazy na nowym forum wszystkimi starymi notkami? Bo jezeli tak zrobicie, to nowe forum spuchnie jeszcze bardziej niz poprzednie...

Awatar użytkownika
aniona
Wyga

Postautor: aniona » 03.09.07, 20:11

Pozwolę sobie odpowiedzieć, bo Arthura chwilowo nie ma, a za to, co pojawiło się ostatnio, odpowiadam ja.
Nie jestem moderatorem, więc dyskutować można.

Przenosiny na nowy serwer były okazją do zrobienia porządków na Forum, sporo tematów zostało i zostanie usuniętych, ale nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli zostawić to miejsce puste. Wydaje mi się, że "obfite" jest lepszym określeniem, niż "spuchnięte".

Co do przyjętej przeze mnie strategii - chciałam przenieść archiwa tak, by odzwierciedlały żywy kształt dawnego Forum. Żebyśmy się na nowym miejscu poczuli trochę bardziej u siebie. Stąd na przykład próba zachowania kolejności podstron. I stąd właśnie ogłoszenie o zmianie nicka Minerwy albo to usunięte opowiadanie. Kawałek historii. Każdy komentarz wklejam osobno, żeby dać obraz tego, ile odpowiedzi było w danym temacie. Choć to akurat łatwo zmienić, gdyby zaszła potrzeba.

Mam nadzieję, że wystarczająco się wytłumaczyłam.
Za wszelkie uwagi dziękuję, są bardzo pomocne.

Pozdrawiam,
aniona
Literatura pochyla się nad realną słabością człowieka, a równocześnie przed jego niezwykłą godnością.
(S. Sawicki, Problematyka aksjologiczna w nauce o literaturze)

Wieczorna playlista:
http://aniona.4shared.com/

Awatar użytkownika
Srebrna
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Srebrna » 03.09.07, 20:25

Coz, wydawalo mi sie, ze sens jest we wklejaniu rzeczy "zywych", do ktorych ktos moglby jeszcze chciec dopisac komentarz. Watki zarzucone, historyczne i dawno nietykane sa... historia. A historia moze sobie siedziec w backupie czy tez wersji read-only.

Ale ok, skoro taka strategia, to czemu nie. Po prostu zdziwilam sie lekko tymi dwoma watkami, bo... No bo jak wyzej. Teraz forum wyglada jak efekty wykopkow archeologicznych, takich dosc losowo poczynionych.

Awatar użytkownika
aniona
Wyga

Postautor: aniona » 03.09.07, 20:51

Przyznaję, zastanawiałam się, czy wklejać te dwa. Ale na kilkanaście wątków, które wywaliłam do kosza (zapewniam, są takie) te wydały mi się jednak warte umieszczenia. A wygląda, jak wygląda, bo pracy przy tym dużo, a chętnych - garstka. Ale będzie wyglądało coraz lepiej.
Literatura pochyla się nad realną słabością człowieka, a równocześnie przed jego niezwykłą godnością.
(S. Sawicki, Problematyka aksjologiczna w nauce o literaturze)

Wieczorna playlista:
http://aniona.4shared.com/

Awatar użytkownika
Calluna
Wyga
Kontaktowanie:

Postautor: Calluna » 06.01.08, 01:00

Jeśli mogę dorzucić moje trzy grosze - wydaje mi się, że zdecydowanie bardziej zapychają forum idiotyczne zabawy np - kto ostatni napisze? Albo - napisz słowo na ostatnią literę poprzedniego.
Są bez sensu i generują setki postów. To nimi TN "puchnie".
A wartościowe opowiadania i naszą historię... Moim zdaniem Ani ma rację. I przenoszenie jej popieram.
Ludzie postanowili, że Boga nie ma. On jednak nie ma obowiązku stosowania się do ich uchwał.

A rozmawiać? Jak jest z kim, to wystarczy i milczenie.

Bogdan

Można w formie protestu stanąć na rękach na środku Marszałkowskiej. Tylko jak długo można stać na rękach?

Piotr Szulkin

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 08.01.08, 11:05

Tym bardziej, że wejście na stare forum jest coraz trudniejsze.
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.
(Rafał A. Ziemkiewicz, Cudzego nie znacie)

Amanda
Zielony

Postautor: Amanda » 09.03.12, 20:10

Ja pamiętam to forum. Byłam jeszcze dzieciak kiedy zaczęłam na nie zaglądać.
Obserwowałam i przeżyłam, przenosiny i renowacje wielu miejsc i ze swojej strony mogę powiedzieć, że fajnym pomysłem wykazały się kiedyś dziewczyny jakiegoś sporego forum z opowiadaniami, które mając stosunkowo mało miejsca, zebrały wszystkie zakończone teksty i wrzuciły je w plikach w jedno miejsce, na przykład na chomika. Był oficjalny link podany, każdy mógł sobie ściągnąć co chciał. Forum miało miejsce na nowości a wszystkie zakończone stare teksty okazywały się cieszyć nie mniejszym zainteresowaniem.
To też jest jakieś rozwiązanie, nie wiem czy akurat takie, które wam pasuje, ale zawsze jest opcją do rozważenia.

Wróć do „HP Fanfiction”