Lekcje dla klas siódmych [krótkie, świat "Serwety"]

Opowiadania nawiązujące do cyklu o Harrym Potterze i dyskusje o nich.

Moderator: Arthur Weasley

Awatar użytkownika
Srebrna
Początkujący
Kontaktowanie:

Lekcje dla klas siódmych [krótkie, świat "Serwety"]

Postautor: Srebrna » 18.06.08, 02:22

- Zatem, moi drodzy, dzisiejsza grupa zgłosi się o 16:00, odpowiednio, panie do profesor Silver, a panowie do profesora Snape'a. Życzę... owocnego popołudnia.

Dowcipniś.

Eve spojrzała na zegarek. 15:55. 15:56. 15:57...

Pod drzwiami stała grupka Gryfonek, wyglądających na lekko spłoszone – i mocno zaciekawione.

- Wszystkie jesteście? Żadna nie znalazła nic ciekawszego...? - westchnęła boleśnie. - Wchodźcie, siadajcie.

- To pani prywatna sala? - zapytała po chwili ciszy Lavender.

- Zgadza się. A teraz może wejdziecie? Nic wam się od tego nie stanie, obiecuję. Ławki są takie, jak wszędzie indziej.

Dziewczyny przemknęły koło niej i usiadły, możliwie daleko od tablicy.

- Bliżej, panienki - warknęła cicho. - Nie mam tuby, a nie zamierzam krzyczeć. Już, już. Tu, do pierwszych ławek.

Nie wyżywaj się na nich, to nie ich wina, to wszystko Dumbel...

- A więc... - Tfu, nie zaczyna się od więc... - Tak. Zwróciłam się do Świętego Munga z prośbą o pewne pomoce naukowe, jednak oni byli tak mili, że oprócz tego, co zamówiłam, dosłali mi dwie książki z opracowaniami naukowymi w temacie. Po analizie – zapewniam, przeczytałam je od deski do deski – mam kilka punktów na najbliższe lekcje. Zagadnień. Podejrzewam, że po tej lekcji będziecie miały kilka pytań, więc notujcie je od razu i pod koniec zostawcie mi na biurku, omówimy wszystko na następnych zajęciach. Jasne? To zacznijmy może od tego, że mózg czarodzieja jest – według lekarzy z Munga – inaczej rozwinięty niż mózg osoby niemagicznej, w efekcie ciąża czarodziejska trwa około dziesięciu miesięcy, co może sprawiać wrażenie ciąży zwykłej, przenoszonej... Tak?

- Pani profesor... Ale... Skąd się tę ciążę bierze?

Zapadła cisza. Eve Silver zdjęła okulary i przetarła je brzegiem koszuli.

Taak. Znaczy... Erm... Ojej.

- Czy ktoś z waszych rodziców, albo rodzeństwa, czyta mugolskie czasopisma?

- Mój tata, pani profesor – zgłosiła się Hermiona.

- A... - tu na moment się zatrzymała. - A jakie?

- “Wyposażenie gabinetu”. Taki miesięcznik.

Zagryzła wargę.

- A twój tata jest... kim?

- Dentystą, pani profesor. A czemu?

- A nic, tak tylko pytałam – skrzywiła się. - Cóż, to może zacznijmy od tego, że jest sobie... jest sobie czarodziej i czarownica...

Usiadła z rozmachem na trawie i rzuciła obok siebie torbę z podręcznikami.

- Należy bardziej szanować książki – usiadł obok niej, podwijając płaszcz.

- Lepiej by pan odpalił jednego, profesorze. Miałam ciężki dzień.

Wyciągnął w jej kierunku zmiętoloną paczkę Cameli.

- Ognia? - zaproponował uprzejmie, wyciągając różdżkę.

- A dziękuję, mam – pstryknęła zapalniczką i po chwili zaciągnęła się ostrożnie dymem. Oparła plecy o mur i zamknęła oczy. - Jak pomyślę, że czeka mnie tego jeszcze osiem tygodni, to mnie telepie. A u pana?

- Sev.

- Excuse moi?

- Mów mi Sev. Severus, jeżeli wolisz – wyjaśnił, odpalając papierosa od różdżki. - Ssszzlag – wymamrotał, klepiąc iskierki, które poleciały mu na spodnie.

- Zapalniczka bezpieczniejsza. I mów mi Eve, Severusie

- Różdżka bardziej tradycyjna, Eve – odbił.

Wzruszyła tylko ramionami.

- Jak pomyślę, co im dzisiaj musiałam wyjaśniać, to zastanawiam się, skąd się weźmie następne pokolenie czarodziei.

- Z tych, którzy spali na lekcjach. Wydaje mi się, że dzisiaj permanentnie skrzywdziłem życiowo kilku niewinnych Puchonów.

- Czemu my? - rzuciła retorycznie.

- A co, uważasz, że szef i Minerva byliby lepsi? A może Binns i Poppy, z jej podręcznikami ze szkoły medycznej?

Otrząsnęła się.

- Co jutro na tapecie? Ja mam twoje dziewczyny.

- U mnie Gryfoni. Postaram się nie przestraszyć nieodwracalnie wszystkich.

- Cóż, nie mogą wymrzeć. Nie miałbyś się nad kim znęcać za parę lat.

Awatar użytkownika
Professor Vector
Wyga

Re: Lekcje dla klas siódmych [krótkie, świat "Serwety"]

Postautor: Professor Vector » 27.08.08, 20:51

Srebrna - jak miło znów Cię czytać.
Dowcip! Rewelacja. Temat istotnie interesujący i ja bym - ten tego - chętnie poczytała o tych mózgach i ciążach dalej. Argumentacja wyboru "dlaczego my" też znakomita. No faktycznie - Bins i Poppy! Ostatecznie Hagrid się zdecydowanie nie nadaje. hi hi.

Jednak... Brak mi w tekście rozbudowanej "tekstury". Pani profesor (skąd się tam swoją drogą wzięła? Czego uczy?) jak rozumiem prowadzi pierwszą tego typu pogadankę dla panienek. Z tekstu wynika, że się denerwuje. Warto - myślę - podkreślić tę nerwowość jakimś ruchem. Odbiorem lekcji przez uczennice - podobnie jak początku. Scena na korytarzu jest ok. Dobrze jest napisana scena po lekcji, papieros, ulga, oparcie się o mur. Ale znów mało uzasadnione.
No i nie kupuję Seva. Raczej widzę go w akcji typu: na tablicy macie napisaną instrukcję użycia jelita gumochłona. Proszę zaczynać. Niż takiego misiowego faceta przechodzącego z tej okazji prędziutko na ty z nauczycielka, którą - domniemywam - zna już od jakiegoś czasu.

Generalnie - pomysł świetny i zabawny. Ale jeszcze trochę warto go dopracować.

Pozdrawiam - Vec
- To dlaczego ja tu jeszcze siedzę?
- Spójrz prawdzie w oczy: kochasz mnie i nie możesz beze mnie żyć.

Semele, Rozmowy smocze.

Awatar użytkownika
Srebrna
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Srebrna » 30.08.08, 18:36

Hej :)

Eve wziela sie z Serwety, z ostatniej sceny. To tu to jest kawalek, ktory mial byc w Serwecie, ale skoro ona zdechla, to go przycielam i wrzucilam jako samotniczka, bo jakos tak na mnie patrzyl :>

"Moj" Sev omijal dotychczas Eve z daleka, ale teraz uznal, ze skoro przezyla (i trzyma sie w pionie) lekcje wychowania wiadomego z mlodocianymi wiedzmami, to mozna ja przypuscic do konfidencji... tfu, cholera, za duzo Sagi o Twardokesku. Znaczy, tego. Zaczac z nia rozmawiac jak z czlowiekiem.

Zaznaczam, ze dla Seva to tez jest pierwsza lekcja, a oboje dostali do Dumbla przykaz, ze dobrze by bylo nie sklonic wszystkich uczniow do celibatu (tylko moze niech poczekaja do skonczenia szkoly...)

Rozwazam dolozenie fragmentu wykladu nt. doboru partnerow (patrz: Yennefer pouczajaca Ciri)

A teraz spadam dowiedziec sie, kto dostal Zajdla. Mam nadzieje, ze Ania Brzezinska i Wit Szostak :)

Awatar użytkownika
Professor Vector
Wyga

Postautor: Professor Vector » 08.09.08, 21:47

No to czekam na wykład zacierając ręce. Ach w dalszym ciągu nie rozumiem czemu Sev się taki ludzki i misiowaty zrobił. Tylko nie mów, że ze starości XD
- To dlaczego ja tu jeszcze siedzę?
- Spójrz prawdzie w oczy: kochasz mnie i nie możesz beze mnie żyć.

Semele, Rozmowy smocze.

Awatar użytkownika
Srebrna
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Srebrna » 09.09.08, 03:04

Nie wiem, czy misiowaty. Raczej zestresowany - wedlug mnie Severus jest bezustannie zestresowany - a na dodatek przez dwie godziny opowiadal gromadce wyrostkow o rozmnazaniu i to bynajmniej nie na podstawie podrecznika "Noga i jej okolice", a przez caly ten czas mial poczucie, ze mlodziez zastanawia sie, a) czy on mowi z doswiadczenia; b) jak obfite jest to doswiadczenie; c) jak swieze jest to doswiadczenie i d) jak moglby wygladac ewentualny potomek profesora Snape'a i jakiego eliksiru musialby uzyc, zeby jakas czarownica na niego poleciala. Niniejszym odreagowuje pod murem z jedyna osoba, ktora moze jakkolwiek odniesc sie do jego swiezo nabytego przezycia (bo Dumbel nie traktuje go dostatecznie powaznie).

Jezeli mi sie uda cokolwiek porzadnie opracowac, to dorzuce, ale nie licze sama na zbyt wiele.

Wróć do „HP Fanfiction”