Sadone - Z pamiętnika młodej magomedyczki

Opowiadania nawiązujące do cyklu o Harrym Potterze i dyskusje o nich.

Moderator: Arthur Weasley

archiwalny
Zaawansowany

Sadone - Z pamiętnika młodej magomedyczki

Postautor: archiwalny » 22.02.08, 15:35

Niniejszy tekst zainspirowany jest w głównej mierze audycjami w radiowej Trójce "Powtórka z rozrywki" p. Ewy Szumańskiej i p.Jana Kaczmarka (obecnie p.S.Szelca), chociaż został również skażony cyklem HP.
Mało kanoniczny, ale mam nadzieję, że przypadnie do gustu nie tylko fanom radia
.

-----------------------------------------

Będąc młodą magomedyczką na mugolskiej rubieży, wszedł raz do mię pacjęt(ka?), pełci mocno nieokreślonej, w wieku lat dziestu-nastu, w stanie fanfiktowym.
- Dzień dobry, pani mug...mag... czarownico!
- Dziędobry, co panu... ni dolega?
- Mam co do siebie pewne podejrzenia natury czarodzicielskiej.
"Oho!"pomyślałam, "na pewno prowokacja prasy baro... borukowej". Nic jednak nie mówiąc położyłam pacjęta-tkę na leżance celem obględzin jamy brzusznej i peryferiów.
- Nie wyczuwam jednakże żadnej ciąży, a proszę dosprecyzować objawy i czas trwania tychże?
Na te słowa pacjęt-ka poderwało się jako żywo z leżanki i wskazało na łeb swój, czyli kapitus.
- Obawiam się, że nie zadość rozumiem - odparłam wielce zdziwiona takim obrotem postępowania.
- Niestety, albowiem tak się składa, że mam wyjątkowo płodny umysł. Od jakiegoś czasu dręczy mnie chęć napisania tekstu choćby i dryblowanego, do której to myśli skłania mnie Wen. Skutkiem tego cierpię na bezsenność, ataki niekontrolowanych wybuchów kwiku oraz skłonność do kojarzenia wszystkich ze wszystkimi bez względu na wiek i płeć, jak i czatowania - opisało swój stan pacjęt-ka.
- Znaczy się siedzenia na czatach? - dosprecyzowałam.
- W ogóle, a w szczególe na jednym. Dlatego też mam również inklinację ku zwidywaniu mężczyzn i kobiet oddających się miłości platońskiej.
- Chyba platonicznej - zapytałam, jako że pacjęt-ka pomimo swojej daleko posuniętej elokwęcji zdradzało również objawy niedouczenia.
- A właśnie platońskiej - odrzekło pacjęt-ka, upierając się przy swoim.
- Rozumiem - stwierdziwszy pomyślałam, że w istocie swojej nie jest to zgodne z prawdą stwierdzenie, ale primo non terefere, postanowiłam zatem nie zaprzeczać, lecz poznać bliższe i dalsze szczegóły.
- Od jak długo nosi w sobie życie zapoczęte?
- Od lat dziewięćdziesiątych.

Skinąwszy głową potaknęłam, albowiem ciąża zapowiadała się na znacznie przenoszoną.
Nie wypytując się już więcej pochwyciłam leżący na biurku wziernik i zajrzałam przezusznie do głowy pacjęta-tki, wnioskując po objawach o zaistnieniu ciąży daleko pozamacicznej. Istnienie takiego przypadku potwierdzają źródła starożytne, wszelakowoż od czasów Hipopota...tesa inne nie są znane, zaś ostatnim opisanym we źródłach przypadkiem był niejaki Dzeus. Po usunięciu zbędnej woskowiny i przedmuchaniu trąbki Eustachego oczom mym ukazał się niezwyklejszy widok zygoty spoczywającej w pozycji slesz.
Wobec tak dalece posuniętej patologizacji nie pozostało mię nic innego, jak tylko zadawszy narkozę (buuum!) poroniony pomysł usunąć, przerywając tem samem cierpienia pacjęta-tki. Ostrzyknąwszy roztworem nadmanganianu potasu wybudziłam pacjęta-tkę z narkozy. Po chwili pacjęt-ka stanęło na własnych nogach i dziękując mi wylewem skierowało się ku drzwiom.
- A nie zapomni wdzięczności swojej okazać na parapecie! - zawołałam ku wyleczone(j)mu i zgłębiłam się w uzupełnianiu notatek służbowych. Gdy pacjęt-ka wyszedłwszy z gabinetu, zwróciłam uwagę na parapet, na którym leżała sporych rozmiarów paczka zawierająca sześć tomów sygnowanych nazwiskiem autorskim J.K.Rowling.
Widząc to zadumałam się nad niedomyśleniem dzisiejszych pacjętów, jako że będąc osobą wykształconą wszechstronnie książkę to ja już mam.

Finite incantatem
Pytanie 177 2/3:
Czy jest pożytecznie komentować fanfikty archiwalne?
Odpowiedź:
Komentować fanfikty archiwalne jest pożytecznie, a nawet bardzo pożytecznie.

(Katechizm Czarodzieja)

Wróć do „HP Fanfiction”