Zabójstwo Riddla seniora

Rozmowy o oryginalnym cyklu powieściowym o Harrym Potterze.

Moderator: Arthur Weasley

Awatar użytkownika
Tallis
Początkujący

Zabójstwo Riddla seniora

Postautor: Tallis » 06.09.08, 20:41

Hej :)
Na forum Mirriel zobaczyłam takie daty:
Tom R.
- W sierocińcu spędza lata 1926 – 1934.

Czyli od urodzenia w 26 r. ? Znaczy, że miał 8 lat, kiedy poszedł do Hogwartu?

- W Hogwarcie spędza lata 1934 – 1941 .

Czy już wtedy Dumbledore jest tak nauczycielem?
Czy to znaczy, że Albus był tam nauczycielem jeszcze przed pokonaniem Grindewalda?

- Komnatę Tajemnic otwiera w 1939 roku.

Czyli miał 13 lat? Czyli na 3 roku? Ale może, skoro poszedł do Hogwartu na 8 lat była to wyższa klasa? Mi wychodzi, że kl 6.

- Zabija ojca i dowiaduje się o horkruksach w roku 1940.

Własciwie kiedy miał okazję wrócić do swego dworu, tak, by nikt sie o tym nie dowiedział? Nikt z nauczycieli na przykład? Jak on to zrobił? Samo zabójstwo jeszcze rozumiem, ale przecież ktoś musiał widzieć go wracającego do domu lub siedzącego w domu, choćby służba. Czy była to odpowiednia pora na odwiedziny w domu dla ucznia Hogwartu? Czyżby wtedy pozwalano jezdzic do rodziny kiedy sie chciało? Czy musiał miec jakies zezwolenie na wyjazd? Czy nauczyciele wiedzieli, że miał tam rodzinę? Czy tak sobie wyjechał i wrócił bez niczyjej wiedzy i zgody? Jak w takim razie, skoro ekspress hogwarcki chyba nie jezdzi częściej niż parę razy w roku? Miał inny środek transportu? Jaka była pora roku w książce, kiedy szedł zabic rodzinę?

- O posadę w Hogwarcie prosi w roku 1941 .

Czy wtedy ktoś po magicznej stronie mógł go podejrzewać o tą niewyjaśnioną śmierc Riddlów?
poz
tal

"Jedyna pewna ścieżka do świata wiedzie przez zadrukowane stronice". Joseph Campbell

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Re: Zabójstwo Riddla seniora

Postautor: Arthur Weasley » 08.09.08, 13:06

Hej :)
Na forum Mirriel zobaczyłam takie daty:
Tom R.
- W sierocińcu spędza lata 1926 – 1934.

Czyli od urodzenia w 26 r. ? Znaczy, że miał 8 lat, kiedy poszedł do Hogwartu?
Bardzo dobre pytanie, tyle że chyba zgłoszone pod niewłaściwym adresem. Rozsądniej byłoby zapytać o to twórcę tej hipotezy.
Zważywszy, że jego zdaniem Riddle
- O posadę w Hogwarcie prosi w roku 1941.
czyli w wieku lat piętnastu i w dodatku na rok przed otwarciem Komnaty Tajemnic, doprawdy jestem ciekaw odpowiedzi.
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.
(Rafał A. Ziemkiewicz, Cudzego nie znacie)

Wróć do „Strefa HP - dyskusje”