'A ja lubię Harrego, bo jest odważny' :)

Rozmowy o oryginalnym cyklu powieściowym o Harrym Potterze.

Moderator: Arthur Weasley

Awatar użytkownika
Tallis
Początkujący

'A ja lubię Harrego, bo jest odważny' :)

Postautor: Tallis » 30.01.08, 22:32

Witam
Mój pierwszy topiczek po zaczeciu czytania polskiej wersji dotyczy dzieci.
Znalazłam takie zdanie, jakiegoś dziecka w sieci, i poza tym, że jest milutkie wto prowadziło mnie też w stan, który zwykle nazywam
zainteresowaniem para-socjologicznym. Miewam czasem taką fazę na "dociekania" i "badania" (np. odbioru fanów tolkienowych przez resztę ludzkości albo fanfikowców przez normalnych fanów) :P Mam ochotę pozagłębiać się w to, jak dzieci - np wasze, czy też w waszej okolicy i inne wam znajome, odbierają cykl o HP, ze szczególnym uwzględnieniem samego HP. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z odbiorem powieści na tym styku dwu - pokoleniowym, kiedy starszy czytał a młodszy też czyta, albo pod wpływem starszego zaczyna. Może są jakieś artykuły w sieci na taki temat? Ale imo najlepsze są nasze własne spostrzeżenia.
poz
tal

"Jedyna pewna ścieżka do świata wiedzie przez zadrukowane stronice". Joseph Campbell

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Re: 'A ja lubię Harrego, bo jest odważny' :)

Postautor: Ginny » 01.02.08, 22:50

Po przeczytaniu tego tematu dotarło do mnie, że nie znam żadnych dzieci, które czytają HP. Samych starych koni.;)
Czytałam wprawdzie o sześciolatku, który przeczytał pięć tomów HP i wszystko w nich zrozumiał, ale niespecjalnie daję temu wiarę.
Nie istnieje nic, poza tym, co czujesz.

MaggieBr
Zielony

Re: 'A ja lubię Harrego, bo jest odważny' :)

Postautor: MaggieBr » 06.02.08, 13:51

Jakiś rok temu pytałam moją dwunastoletnią wówczas kuzynkę o Harry'ego. Przeczytała jedną czy dwie części, ale jej nie wciągnęło.

Wróć do „Strefa HP - dyskusje”