Co ostatnio przeczytaliśmy?

Forum dla ludzi lubiących czytać dobrą literaturę i rozmawiać na jej temat. Recenzje, zapowiedzi, opinie są jak najbardziej na miejscu. Także Ci, którzy lubią od czasu do czasu pobawić się z gramatyką czy ortografią niech czują się zaproszeni do dyskusji.

Moderator: Malwina

Awatar użytkownika
carloss
Zielony

Re: Co ostatnio przeczytaliśmy?

Postautor: carloss » 26.01.09, 13:53

czytam teraz Konkwistę Łysiaka, mam zamiar przeczytać całą trylogię + Najgorszego bo bardzo mnie wciągnęło

Edith
Zielony

Postautor: Edith » 13.05.09, 19:52

Postawiłam sobie za cel przeczytać wszystkie ebooki z goneta.net;) Teraz czytam "Meandry" Patrycji Dur i bardzo,ale to bardzo mi się ta książka podoba;) Aż się nie chce podręczników otwierać, kiedy mogę te ebooki czytać... No i udawać przed mężczyzną życia,że bardzo pilnie uczę się przed ekranem monitora;P

Awatar użytkownika
Malwina
Początkujący

Postautor: Malwina » 05.08.09, 19:48

"Kieszonkowy atlas kobiet" Sylwi Hutnik.
Super, młoda autorka, ale bardzo wnikliwa i spostrzegawcza. :ok:

A obecnie dla odmiany na tapecie mam "Strasznego dziadunia" Rodziewiczówny. :cheess:

NastazjaF

Postautor: NastazjaF » 20.09.09, 18:05

Witam wszystkich,
Jestem tu nowa, więc postanowiłam najpierw się przedstawić. Mam na imię Anka i zapewne tak jak Wy, uwielbiam literaturę.
Co ostatnio czytałam? W większości horrory, gdyż moja praca magisterska, którą udało mi się nareszcie skończyć, poświęcona jest horrorom
w literaturze i filmie. Mimo iż bardzo lubię horrory, to cieszę się, że teraz będę mogła od nich odpocząć.
Właśnie zamierzam przeczytać "Madame" Antoniego Libery. Słyszałam, że to na prawdę świetna powieść. Jak skończę, to napiszę, czy tak jest w istocie.
Pozdrawiam :byebye:

Awatar użytkownika
Horacy
Zielony

Postautor: Horacy » 02.01.10, 18:16

Sprzysiężenie osłów - Johna K. Toole.
Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.
John Ronald Reuel Tolkien

Awatar użytkownika
Malwina
Początkujący

Postautor: Malwina » 04.01.10, 01:07

NastazjaF pisze:Właśnie zamierzam przeczytać "Madame" Antoniego Libery.

No i co? Przeczytałaś?
U mnie stoi na półce jeszcze nie ruszona. :cheess:

A ostatnio przeczytałam "Namiętnik" Manueli Gretkowskiej.
Przyznam, że jest to moja pierwsza lektura tej autorki. Jak dla mnie styl i filozoficzna głębia na poziomie średnim. Jeśli cała twórczość tej autorki stoi na takim poziomie, to długo razem nie pojedziemy. :cheess:

Awatar użytkownika
beata white
Wiedźma

Postautor: beata white » 13.05.10, 10:00

Gorąco polecam cykl "Koło Czasu" Roberta Jordana - w klimatach LOTR, ale bardziej wielowątkowa, i wszystkie watki prowadzone tak, że nawet jak się autor gdzieś machnął z konsekwencją, to nie zauważyłam :D A tomów jest 12, więc jak się w nie wsiąknie, to... na długie miesiące ;)
A w tej chwili czytam Trudi Canavan The Magician's Apprentice. Książka dobra, jak wszystkie poprzednie publikacje Canavan - lubię oszczędny styl tej autorki. Jej poprzednia trylogia, Age of Five, również była niezła, ale pierwsza - Trylogia Czarnego Maga chyba była najlepsza.
Życie zaczyna się po czterdziestce. I tego będę się teraz trzymać
The only thing better than the first love, is the last love (by myself)
Życie to materia, na której jedziesz. Dlatego należy ją tak ukształtować, żeby cię dupa nie bolała.

morela
Zielony

Postautor: morela » 21.05.10, 09:25

beata white pisze:Gorąco polecam cykl "Koło Czasu" Roberta Jordana - w klimatach LOTR, ale bardziej wielowątkowa, i wszystkie watki prowadzone tak, że nawet jak się autor gdzieś machnął z konsekwencją, to nie zauważyłam :D A tomów jest 12, więc jak się w nie wsiąknie, to... na długie miesiące ;)

12 tomów?! :) Ile czasu zajęła Ci lektura? Ja gorąco polecam książkę Axelsson Majgull "Kwietniowa czarownica". Wbiła mnie w fotel na kilka dni. Choć nie jest to jakaś broszurka (400 stron) to czyta się jednym tchem. Majgull to ciepła kobieta w średnim wieku, która w tej książce zawarła tyle wstrząsających, wielowymiarowych opisów, że jest to zadziwiające. Jednocześnie mówi, jak łatwo popsuć relację rodzinne na wiele lat, jak doświadczenia z dzieciństwa nas determinują. Jednym zdaniem ta książka daje kopa na długi czas!

Awatar użytkownika
beata white
Wiedźma

Postautor: beata white » 21.05.10, 11:35

morela pisze:
beata white pisze:Gorąco polecam cykl "Koło Czasu" Roberta Jordana - w klimatach LOTR, ale bardziej wielowątkowa, i wszystkie watki prowadzone tak, że nawet jak się autor gdzieś machnął z konsekwencją, to nie zauważyłam :D A tomów jest 12, więc jak się w nie wsiąknie, to... na długie miesiące ;)

12 tomów?! :) Ile czasu zajęła Ci lektura?

Pomyłka - tomów jest 14 i prequel :)
W tej chwili czytam 11, zaczęłam serię gdzieś pod koniec marca, chyba... Ale wciąga, jak odkurzacz :)
Życie zaczyna się po czterdziestce. I tego będę się teraz trzymać
The only thing better than the first love, is the last love (by myself)
Życie to materia, na której jedziesz. Dlatego należy ją tak ukształtować, żeby cię dupa nie bolała.

piQua
Zielony

Postautor: piQua » 20.07.10, 18:40

11 minut P. Coello -polecam

Awatar użytkownika
Malwina
Początkujący

Postautor: Malwina » 03.08.10, 19:23

Laura Claridge "Tamara Łempicka". Też polecam, jeśli kogoś temat interesuje; dość ciekawa biografia, chociaż nieco chaotycznie napisana.

A wcześniej przeczytałam trylogię Larssona, ale tego chyba nie trzeba reklamować.

kamela
Zielony

Postautor: kamela » 09.09.10, 08:29

"Juliet, naga" Nick Hornby
Książka, która rozwesela i podnosi na duchu. Opowieść o tym, że zawsze może być jeszcze dobrze i że poczucie straconego czasu można jeszcze nadrobić

klep igrodnicz
Zielony

Postautor: klep igrodnicz » 12.11.10, 22:55

Bolesław Kuźmiński.

Przygody Polskich Obieżyświatów.

Staromodna nieco, ale ciekawa gawęda o różnych polskiego rodu wariatach, dosiadających koła fortuny na oklep. Polecam.

Awatar użytkownika
zosia_samosia
Zielony

Postautor: zosia_samosia » 19.01.11, 16:12

Ja właśnie skończyłam Krwawy południk McCarthego. Książka jest nazywana arcydziełem, ale, a może właśnie dlatego, jest ciężka. Trudno się to czyta, choć wrażenia pozostaną na długo.

Teraz przymierzam się do czegoś lżejszego, a mianowicie Camilli Lackberg (podobno równie dobra co Larsson). Niestety, zacznę od 3 części serii, bo tylko tę udało mi się jak dotąd zdobyć.

kamela
Zielony

Postautor: kamela » 27.01.11, 19:22

Jeszcze może nie skończyłam, ale już jestem za połową (choć dopiero wczoraj zaczęłam) - "Zmorojewo" Jakuba Żulczyka. Bardzo zgrabne połączenie horroru z taką młodzieżową książką przygodową. Czyta się super!

kamela
Zielony

Postautor: kamela » 27.02.11, 23:57

Niebieskie migdały - Katarzyna Zyskowska Ignaciak
Typowa, ale bardzo fajna kobieca książka o młodej mamie, wychowującej swojego nowo narodzonego synka bez ojca

skunks
Zielony
Kontaktowanie:

Postautor: skunks » 13.01.12, 13:55

Ja w święta pochłonęłam dwie pozycje Folletta: Miecz Edenu i Trzeci bliźniak. Rewelacja, zresztą jak każda inna książka Folletta.

kropka.nad.i
Zielony

Postautor: kropka.nad.i » 01.02.12, 09:41

Czę sto słyszę o Follecie, ale zupełnie nie wiem, w jakim klimacie sa utrzymane jego książki. skunks, mogłabys coś więcej na ten temat napisać?

kynofobia
Zielony
Kontaktowanie:

Postautor: kynofobia » 07.06.12, 10:58

U mnie ostatno przeczytana: Gra o tron George R. R. Martina. Na razie pierwsza część, ale zamierzam przeczytać je wszystkie. Na razie swoja fascynację cała historia opieram jedynie na jednej ksiażce i serialu, ale i tak ałem się zupełnie pochłonać :)

missbjork
Zielony

Postautor: missbjork » 03.09.12, 13:03

"Złoty kompas" całkiem spoko :)

szczelba
Zielony

Postautor: szczelba » 15.10.12, 12:25

Ja ostatnio przeczytałem "Zagadkę Kuby Rozpruwacza" Pilipiuka. Naprawdę ubóstwiam tego kolesia, ma niebywałe poczucie humoru.

Kota
Zielony

Postautor: Kota » 15.11.12, 23:52

Nowy tydzień, nowa książka :) Dzisiaj skończyłam "Furie" z wydawnictwa Amber. Niezbyt lotna, ale sympatyczne cyztadło :)

GraceJones
Zielony

Postautor: GraceJones » 16.11.12, 23:28

Jeśli lubicie japońskie klimaty, samurajów to bardzo Wam polecam serię Lian Hears o rodzie Otori. Wciąga niesamowicie, usatysfakcjonuje facetów, jak i babki. :D Optymalna lektura, świetnie napisana, dowiecie się dużo ciekawostek o tej kulturze. :) Pierwsza część to "Po słowiczej podłodze".

szczelba
Zielony

Postautor: szczelba » 19.11.12, 12:56

Gabriel Garcia Márquez "100 lat samotności"

Wróć do „Dobra Książka - polecanki i dyskusje”