Dragon Ball (Z) - było kiedyś coś takiego

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Re: Dragon Ball (Z) - było kiedyś coś takiego

Postautor: Tufturek » 15.12.08, 17:53

Filmowy komiks jest super :-D

Multiverse po polsku też nie zaszkodzi. Fajnie, że ktoś przetłumaczył na nasz piekny język ;)

Pozdrówki :byebye:
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
Narion
Początkujący
Lokalizacja: Północne południe z uwzględnieniem wschodniego zachodu.
Kontaktowanie:

Postautor: Narion » 20.12.08, 14:22

Eee nie wiem jak to powiedzieć ale... pojawił się nowy odcinek DBZ
A raczej odcinek specjalny. Nie liczyłbym, że to pociągną dalej.

Tutaj można obejrzeć:

http://anijunkie.com/index.php?option=c ... k&id=15968
Ostatnio zmieniony 20.12.08, 19:36 przez Narion, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.fan4ever.fora.pl - forum o własnej twórczości. Opowiadania, fanficki itp. ZAPRASZAM

http://img301.imageshack.us/img301/1432/bannerwq0.gif

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 20.12.08, 14:38

lol:D ale masz zapłon nieziemski:D przecież to już tak dawno <rotfl>
But the Spirit Never Die
The World Belongs To Me...
https://www.youtube.com/channel/UCWkb5u6eobm-R5w7MW1xZrA?annotation_id=annotation_3204772135&feature=iv&src_vid=_ugJSOar-II
- KANAŁ NA YT-> Twierdza Gier, zapraszam.

Awatar użytkownika
Narion
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Narion » 20.12.08, 19:35

NIe jestem fanem DB. Obejrzałem ale bez podniet. Na ten odcinek trafiłem przypadkiem. NIe wiedziałem, że to było już w tym temacie. Powiedz mi lepiej coś dokładniej o tym odcinku.
http://www.fan4ever.fora.pl - forum o własnej twórczości. Opowiadania, fanficki itp. ZAPRASZAM

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 20.12.08, 20:01

Ale co mam ci mówić, skoro już go obejrzałeś? Szkoda, że nie czytałeś tematu przed wysłaniem linka;) pierwsze posty na temat odcinka specjalnego(domysły;)) pojawiły się już jakieś pół roku temu;)
But the Spirit Never Die
https://www.youtube.com/channel/UCWkb5u6eobm-R5w7MW1xZrA?annotation_id=annotation_3204772135&feature=iv&src_vid=_ugJSOar-II

Awatar użytkownika
Narion
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Narion » 20.12.08, 20:46

no forum wchodzę sporadycznie. A chodziło mi o to byś powiedział co wiesz o tym odcinku. CZyli czy będzie kontynuowany, z czyjej inicjatywy został nagrany itp.

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 20.12.08, 21:04

Nagrany był z okazji 50 rocznicy magazynu Shonen Jump, ten i jeszcze jeden z anime One Piece. Czy będzie kontynuowane? Zagadka. Plotki mówię, że owszem, że jest to prequel. Ale kto wie na pewno?
But the Spirit Never Die

Awatar użytkownika
Folko
Zielony

Postautor: Folko » 21.12.08, 12:14

Szczerze mowiac, bardzo mi ten odcinek sie spodobal :) Normalnie powrot do dziecinstwa, ladniejsza kreska, i ciut wiecej humoru - sadze, ze taki DB ma szanse na piekny comeback :)
This world is made of LOVE & PEACE

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 13.01.09, 06:36

Wygląda na to, że niektórzy ludzie już spisali film DB live-action na straty :-D

Pozdrowienia :byebye:

Sei

Postautor: Sei » 08.02.09, 22:52

Uwaga Uwaga! Ta dam! Odświerzone DBZ trafi do japońskiej telewizji...

http://www.daizex.com/

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 12.02.09, 06:35

Nice :)

FTSL.

Xdeg

Postautor: Xdeg » 06.04.09, 19:24

Wiem, że wszyscy codziennie przynajmniej raz sprawdzaja forum tylko nikomu sie pisac nie chce wiec ja wyciagne was lurkowie drodzy.

Czy ktos z was ogladał juz DBKai?
Ja miałem dzisaj przyjemnośc - zaraz potem oglądając oryginalny odcinek DBZ'a.
Wrażenia?
Wow - wycieli wszystkie przedłużacze. To na pewno. Co prawda było kilka smiesznych scen których brakowało ale cóz, akcja szybciej idzie. Doszedł problematyczny początek - gdzie pokazana jest przeszłośc planety Vegety prosto ze specjalu Bardrockowego.
Opening i ending zmienione - imo in plus, ale wielu osobom sie pewnie nie spodoba. Z głosami sa małe problemy, ale to było do przewidzenia - w końcu seiyuu się postarzali. Jakośc? Wyjątkowo dobra biorąc pod uwagę date wydania oryginału.

Podsumowanie. Jest inaczej, a jednoczesnie tak samo. Czy mi sie podoba? O tak! Dzieciństwo powróciło w szybszej, bardziej napakowanej i milszej dla oka wersji. You can count me in, baby ;)

PS. widzac jak idzie tempo to 5 minut Freezy może faktycznie trwac 5 minut ;p

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 08.04.09, 19:02

Nawet nie wiedziałem, że to już wyszło. Trzeba będzie się zainteresować :-]

Zdrufki :byebye:

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 08.04.09, 21:50

Jak dla mnie to Kai jest dnem... Opening muszę przyznać świetny, ale samo anime? PFFFF! Najpierw wydali DB na DVD potem special edition, następnie Dragon BOX, niedawno(o ile w ogóle) zakończono Remastera, a teraz Kai przez wielkie "K", który imo wygląda praktycznie identycznie pod względem jakości jak DBRemastered. Nihil novi. :no:
But the Spirit Never Die

Xdeg

Postautor: Xdeg » 09.04.09, 13:51

@Ukog
Coz - stwierdzenie ze Kai jest dnem wydaje mi sie zbyt mocne.
Ale po kolei.
Owszem - zgodze sie ostatnio wydaja DB we wszelkiej formie, ale chwala im za to. Remasterd bylo dobre, no ale niestety to tylko remasterd. Poddane pewnej obrobce i tyle.
W przypadku Kai nie chodzilo o poprawienie grafiki - bo to juz jak zauwazyles zrobili wczesniej. Chodzilo glownie o skrocenie serii... do bodajze 100 odcinków - zadnych fillerow ktorych tak nielubimy. Zadnych niepotrzebnych scen. Wszystko zgodnie i rowno z manga - ktora o ile dobrze pamietam ma wlasnie reedycje w japan. Cel - zebranie nowej fan bazy (i doczepienie sie do DBEvolution)

Po dluzszym zastanowieniu uwazam jednak ze Kai ma lepsza jakosc. Nie moge dokladnie potwierdzic bo mam tylko zwykle DB w remasterd (a nie DBZ) ale postęp jest duży i to nie tylko w kwesti graficznej, z którą i tak wiele nie da się zrobić (takie lata), ale i dzwiekowej.

Sumum sumarum dorzucil bym stwierdzenie ze Kai jest dobry dla nowych aby sie zahaczyli i dla starych aby sobie szybko przypomnieli wszystko. :) ot...

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 13.04.09, 20:18

Obejrzeliśmy z Alte DB Kai ep. 01 i nasze wrażenie jest pozytywne. Inna sprawa, że nie mieliśmy wcześniej do czynienia z żadnymi "remasteredami" ani innymi takimi. Przy oglądaniu jeszcze wcześniej standardowego DBZ wysiedliśmy m.in. ze względu na fillery. Teraz z Kaiem ten problem odszedł, więc przypuszczam, że z przyjemnością odświeżymy sobie całą serię.

Chociaż przyznam się, że i tak bardziej czekam na kolejny DBZ Abridged ;-)

Xdeg

Postautor: Xdeg » 18.04.09, 11:58

I sie stało.
Przed dwoma godzinami wyszedłem z kina krzycząc: Nieeee! Nieeee!
No ale czemu? Byłem o 9 rano na DBEvolution.
Tak... byliśmy.
Coż - w skrócie moge to opisać tak:
Fajny trailer do StarTreka. Naprawde fajny... A tak, miałem o Dragon Balu >_>

Khem Khem.

Film mi sie nawet podobał. Nawet. Pomijając zakończenie. Pomijając Ki. Pomijając fryzure Goku. No i pomijając te sceny ach miłosne w których miłości nie było zbyt wiele.
Mistrz Roshi jest bez wątpienia gwiazdą tego filmu. Bulma znośnie nawet wyszła - niebieska pasemka we włosach ruleZ. Picco i Goku ... hmm przemilcze. A Yumcha? Ten tleniony transik? No chyba był w filmie. Chyba był.
Efekty specjalne. Nie było tak tragicznie jak można było by sądzić. Nie wiele dało się zrobić w sprawie Ki i tych innych spraw - to fakt. Więc jestem im w stanie wiele wybaczyć. Ostatnia Kameha mi się podobała. Ale kleiste potwory to poracha. No i jedynie dwie sceny z linko-kung-fu były tragiczne. Reszta nawet dobra.

Podsumowując. Film - pomijając końcówkę - podobał mi się na tyle by jednak polecić wam. Ale nie oczekujcie rewelacji.

Ps. Alkohol może pomóc w odbiorze filmu.
Ps2. Aha i mieliśmy specjalne warunki - caaaała sala w multikinie tylko dla 4 osób. Ja, Magda i dwóch typó w ostatnich rzędach.

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący
Lokalizacja: Gdzieś w Superprzestrzeni między Otchłanią, a Absolutem

Postautor: leviathan_16 » 18.04.09, 13:43

A ja mam zdanie wrecz odwrotne ;P
Nie uwazam tego filmu za tragiczny, ale nie jest tez arcydzielem, akurat srednio na jeza ;P
Poszedlbym chetnie obejrzec drugi raz, ale skapy jestem i szkoda kasy na bilet ;P
W skali szkolnej dalbym mu dostateczny czyli 3/6 ;P
Ale teraz niemam ochoty pisac recenzji ;P Moze potem jak mi sie zachce :)
Między mrokiem Otchłani, a światłem Absolutu istnieje Super Przestrzeń. W miejscu tym pośród wielu wymiarów panują niepodzielnie Kreatorzy i Dozorcy. Jednak seria zdarzeń w jednym z kosmosów, mimo iż drobna w skali multiversum może zmienić to miejsce na zawsze.

Chaos Theory

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 23.04.09, 10:37

Heh, dawno mnie juz na forum nie bylo, oj dawno.

Na poczatek: DBE.

Z powodow dystrubucyjnych proba obejrzenia przeze mnie tego filmu byla od samego poczatku utrudniona. W Płocku ani w okolicach nie puszczali DBE w ogole, wiec musialem wybrac sie na wyprawe. Wybralem Torun. Po dosc nieprzyjemnej jezdzie samochodem (okolo 15 km robot drogowych i stania na kazdej kolejnej mijance) W koncu dotarlem do Torunskiego Cinema City. Zaopatrzylem sie w bilet oraz cos do picia i wbilem na sale. Frekwencja wynosila (nie liczac mnie) jakies 12, 13 osob z czego prawie wszyscy byli starymi konmi po 20 pare lat :bleh: Wiec udalo mi sie uniknac rozkrzyczanego dzieciarstwa. I nie wiem czy gdziekolwiek ktos to uswiadczyl w koncu DBZeta juz dawno nie bylo w TV.

Poczatek filmu byl swietny. Pierwsza walka z Gohanem byla wrecz rewelacyjna. Jakby wyjeta ze starego filmu kung-fu klasy B tyle, ze z dolozonymi efektami bullet time'a Ogolnie pierwsze 15 moze 20 minut byly very good. Scena z wlosami rzadzila. :cheess: Pozniej film zaczal nabierac tempa, i nabierac i nabierac, i nabierac. Az dotarl do takiego momentu, ze sceny postepowaly po sobie tak szybko, ze czlowiek chcial krzyknac! STOP! ALE O CO CHODZI!! Gdzie dla hardcorowego fana DB jak ja nie robilo to az takiej roznicy, to dla kazdego nowego nie znajacego zrodla widza film bedzie jednym wielkim balaganem nie majacym wiekszego sensu. Zgodze sie, ze cala ta koncepcja ki jest wyjęta za bardzo z Avatara, a Chi-chi jest calkowicie bez wyrazu, ale to akurat zgadza sie ze zrodlem. Chi-chi jakiejkolwiej wartosci jako postac nabrala dopiero w DBZ. :bleh:

Z dobrych stron filmu. Bardzo podobala mi sie Bulma - zadziorna kobieta, ktora wie czego chce. Tak jak powinna byc.
Yamcha taki ziomalski tez byl calkiem spoko :bleh:
Roshi tu sie zgadzam najlepszy aktor w filmie i to wlasnie jest jego najwieksza wada. Tworcy sie bardzo z nim ograniczali, o wiele bardziej wolalbym, zeby on byl bardziej w stylu takiego "pijanego mistrza". Takie cos jak prezentowal zaraz po pojawieniu sie. Nie obrazilbym sie, gdyby jego postac zachowywala sie mniej wiecej tak przez caly film.
Goku - o wiele mniej emo niz sie spodziewalem.
Piccolo - nie jestem wstanie duzo o nim powiedziec, bo jego screen time ograniczal sie do kilkunastu minut....

I to jest moj najwiekszy zarzut film powinien byc przynajmniej 40 minut dluzszy.

Podsumowujac film mial swoista samo-swiadomosc, ze jest zly przez co nie traktowal siebie na powaznie. Niektore ich dialogi byli tak potwornie zle i ograne, ze az bylo widac, ze sa tam umieszczone specjalnie. Takie zamierzony kicz. Film tak zły, że aż dobry. Osoboscie nawet mi sie podobał, ale jak wspominal Duch Max'a Demege'a im dalej tym ciezej bylo sie skupic na akcji.

DB Kai:

Tutaj oprocz paru zgrzytow bylem wrecz zachwycony. (Oprocz Freezera w 1 odcinku - to jednak eliminuje caly build-up do postaci, a szkoda) Moj zachwyt skonczyl sie na DB Kai 03. Walka z Raditzem swietnie poprawiona, ciosy bardziej plynne, ataki ki (w tym Piccola) wypelnione nowymi efektami. Super, ale jazda, az do sceny smierci dwoch Sajanow. W oryginalnej wersji Goku mial w swojej klacie wielka dziure, a to co dali teraz to jakby brzuch Goku zostal przypalony wielkim papierosem (sic!) co wiecej wycieli krew lecaca z ust Raditza, i zabraklo tez jego ksztuszenia sie krwia jak gadal z Piccolem. DB Kai jest ugrzeczniony! A jesli cos takiego zrobili juz tutaj to, ja sie boje o dalsza czesc serii. Ale widac, ze Toei poswiecila czesc klimatu na rzecz zyskow. Wedlug newsow na kilku stronach Toei podpisala umowe na rozsylanie serii w rozne czesci swiata w tym do wschodniej Europy (moze tez sie zalapiemy) i z tego co widze, zaczynaja wycinac przemoc zeby stacje w innych panstwach wlaczyly serie do swojej ramowki bez narzekania. A szkoda, wielka szkoda. Od trzeciego epa moj entuzjazm co do DB Kai spadl bardzo dramatycznie. No ale zobaczymy jak bedzie dalej.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 24.04.09, 20:10

It was pretty bad.
Niewiele dobrego mogę napisać o DBE - nie za bardzo nam się ten film podobał (przez "nas" rozumiem Alte, Bahamuta i mnie). Myślę, że przede wszystkim zawalił scenarzysta, który postanowił "mniej więcej" wrzucić w film wszystkie elementy DragonBalla o których koledzy mu opowiedzieli (wątpię czy sam czytał/oglądał oryginał) - nie zwracając za bardzo uwagi na to jak bardzo wymieszane i papkowate to się okaże w rezultacie. Efektem jest to co widać - niby jest Goku, Gohan, MutenRoshi, Bulma, Yamcha, Smocze Kule, kapsułki, itd. - ale żaden z tych elementów oryginalnego DB nie ma tego uroku, który miał w oryginale (częściowo to też wina nieprzekonujących aktorów - nawet Bulma czy Roshi wyróżniali się tylko dlatego że byli tacy sobie na tle tragedii pozostałych). Żaden. Do tego dochodziło dostosowywanie elementów DB tak by było ripoffami z popularnych aktualnie tytułów (Smocze Kule trochę jak palantiry z LoTRa, kapsułki trochę jak Transformers, itd.)
Generalnie - skopali to. Widziałem w życiu gorsze filmy, przyznaję, ale ten miał naprawdę potencjał by być dużo lepszy - a przecież mieli dużo czasu na dopracowanie końcowej wersji, więc zasadzie nic ich nie tłumaczy.

Tytus pisze:I to jest moj najwiekszy zarzut film powinien byc przynajmniej 40 minut dluzszy.

Bo widzisz, Tytusie, film był taki krótki, bo zostawili w nim tylko te udane sceny ;-)

Na koniec co mi sie podobało:
1. Scena z włosami była zabawna
2. ChiChi była ładna
3. Smocze Kule (o przepraszam "dragonballe") wyglądały fajnie,

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 26.04.09, 18:37

Zastanawiam się poważnie czy iść...
Z jednej strony, toż to seria tak bliska memu sercu. Z drugiej, szkoda kasy, wolę wydać na "Generała Nila"... Myślę.

Pozdrawiam
Risk something, take back what's yours
say something that you know they might attack you for
cause I'm sick of being treated like I have before
like it's stupid standing for what I'm standing for.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 10.07.09, 19:08

Dla znających angielski: niesamowity fanfik-crossover (DBZ i... sami zobaczcie), czytany na głos pana zwanego Bennett The Sage:

Masterpiece Fanfic Theatre #2

Awatar użytkownika
MaXDemage
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: MaXDemage » 12.08.11, 07:50

DB powrócił w formie mangi - krótko bo w pracy jestem - ale jestem trochę zachwycony.
Może nostalgia przemawia przez starego Maxa Demage.... nie mniej historia Bardocka zapowiada się obiecująco.

Me happy :D
Me very very happy [screems like a fan girl] ;>

a i wrzucam linkasa ;p
http://mangastream.com/read/dragon_ball ... 36173525/1

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 12.08.11, 15:59

Tez musze przyznac, ze jestem zachwycony, ze moge zaglebic sie po raz kolejny w swiat DBZ
Ale to ze:

(Spoilers)

Bardock najwyrazniej cofnal sie w przeszlosc, jak i wyglad nowego Changelinga troche mnie odstraszaja. Chiller wyglada jakby byl w ciazy, jeszcze urodzi Colda w mandze :bleh:

Mam nadzieje, ze sie to jakos porzadnie rozkreci, wiec poki co czekam na dalsze chaptery.

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 13.08.11, 15:46

Ze wszystkim w pełni się zgadzam, przy czym ciekawe, czy to co nam prezentują nie jest czasem próbą podczepienia się pod DBM:D Oczywiście mało prawdopodobne czas pokaże:P
But the Spirit Never Die

Awatar użytkownika
MaXDemage
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: MaXDemage » 06.09.11, 09:46

W kwestii nowego rozdziały mangi DB ...

wow....
just wow

serio.

krotkie bo krotkie, piorunujace bo piorunujace, ale mi osobiscie podobal sie plot twist. :D A co wy na to?

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 07.09.11, 10:14

a takie średnie... można pomyśleć, że tak właśnie zaczęła się legenda ale wtedy jak klasyfikować Brolyego? Skąd w ogóle Bardock się tam tak naprawdę wziął... Kolejne pytania żadnych odpowiedzi...
But the Spirit Never Die

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Re: Dragon Ball Z bylo kiedys cos takiego

Postautor: Ukog » 31.01.15, 02:05

Igrokrob pisze:Raz mi sie tez pojawilo dzis
Bylo to okienko z kluczykiemu gory i z miejscami na login i haslo

żę ke fuk? co to ma fo DBZ? albo w ogóle smoczych jaj? P_P
But the Spirit Never Die

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 28.04.15, 22:01

Panie i panowie, po 3 filmach kinowych i 1 ovie po 18 latach zapowiedziano oficjalnie nową serię DB to nie Prima Aprilis Dragon Ball Super już w lipcu:) :ave:
http://www.cdaction.pl/news-41338/drago ... iyamy.html
But the Spirit Never Die

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 19.07.15, 18:09

I jak mangowe dziewczynki i chłopaczki oglądacie Dragon Ball Super?

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 25.07.15, 07:35

Tytus pisze:I jak mangowe dziewczynki i chłopaczki oglądacie Dragon Ball Super?

Ja oglądam. :-D

Spójność DBAZ już została zniszczona tą nową serią. ;-) Wygląda na to, że to Beerus zamknął starego Kaioshina w mieczu.

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 04.09.15, 12:22

DBS jest do bani, nie polecam nikomu:P
But the Spirit Never Die

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 05.10.15, 01:55

Ukog pisze:DBS jest do bani, nie polecam nikomu:P

Przynajmniej jest lepsze niz GT. No i wciąż czekam na tą nową fabułę co ma się pojawić po adaptacji filmów.

Swoją drogą ciekawe kiedy zamkną to forum. :P

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 08.12.15, 10:05

Jak oceniacie powrót Ginyu w najnowszym odcinku DBS? Oraz co sądzicie o jego nowym ciele?

Tagoma wygląda podejrzanie podobnie do Changelingów/Rasy Freezera. Ale fajnie jest znowu zobaczyć silnego wojownika w wojskach Freezera. Jednak to, ze Piccolo nie byl w stanie nawet go zranić było juz przegieciem. Piccolo powinien byc silniejszy niz SSJ Gohan.

Slyszalem tez opinie, ze wedlug fabuly z DBZ, Ginyu nie powinien zyc. Poniewaz zyczenie po zniszczeniu planety przez Buu mowilo, ze do zycia maja wrocic tylko ludzie dobrzy. Nie wiem czy to pawda.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 15.12.15, 18:18

Tytus pisze:Jak oceniacie powrót Ginyu w najnowszym odcinku DBS? Oraz co sądzicie o jego nowym ciele?

Nijak. Nigdy nie byłem fanem tej postaci, wydawała mi się bardzo jedynowymiarowa, nawet w porównaniu do reszty Ginyu Force. Już Tagoma był ciekawszy z jego przezwyciężonym PTSD po treningu z Freezerem. :P

Tytus pisze:Tagoma wygląda podejrzanie podobnie do Changelingów/Rasy Freezera. Ale fajnie jest znowu zobaczyć silnego wojownika w wojskach Freezera. Jednak to, ze Piccolo nie byl w stanie nawet go zranić było juz przegieciem. Piccolo powinien byc silniejszy niz SSJ Gohan.

Poziomy mocy w tej nowej serii nie mają żadnego sensu. :pajac: Piccolo jest w zasadzie zrównany z ziemskimi wojownikami. :bum: Gohan niewiele silniejszy. Ech. Chyba lepiej zignorować ten aspekt i cieszyć się nowymi postaciami (Beerus! Beerus!)

Tytus pisze:Slyszalem tez opinie, ze wedlug fabuly z DBZ, Ginyu nie powinien zyc. Poniewaz zyczenie po zniszczeniu planety przez Buu mowilo, ze do zycia maja wrocic tylko ludzie dobrzy. Nie wiem czy to pawda.

Znasz moją opinię na ten temat - zwierzęta, w tym żaby z kosmosu, też musieli jakoś przywrócić do życia i to nie tylko "te dobre". :D

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 21.12.15, 13:26

https://40.media.tumblr.com/3d73de6a409 ... o1_500.jpg

Obrazek

https://41.media.tumblr.com/301b833e1ac ... o1_500.png

Obrazek

https://41.media.tumblr.com/68485002fe2 ... o1_500.jpg

Obrazek

https://40.media.tumblr.com/35fbc4c191c ... o1_500.jpg

Obrazek

Na interncie pojawily sie pierwsze informacje na temat druzyny wojownikow z drugiego wszechswiata. Moze to troche rozrusza dyskusje tutaj. Fani DBZ laczcie sie.

Moje osobiste odczucia to:

Freezer 2.0, Vegeta 2.0, Cell 2.0, Robot z Chrono Trigger i Mis Puchatek po wyroku za kradziez miodu.

Ale to oznacza, ze Sajanie i Changelingi zyja tez we Wszechswiecie, z ktorego pochodzi ten drugi Bog Zniszczenia.
Moze to tez oznzacze. ze Piccolo przypakuje ostro bo na tle Goku, Vegety i Buu wyglada cienko (nie wiem kto to ten nowy po stronie Z-Warriors)

Szczerze mowiac wolalbym nowe rasy niz Sajanow i Changow ale trudno. Jedknakze to ze Frost ma zwykle stopy, a nie te palczaste Changelingow to Herezja. To wyglada jakby sie urwal z Xenoverse.

Ale tak czy siak jestem zadowolony, ze w koncu cos nowego zaczyna sie dziac.

A tak z innej beczki:

http://kotaku.com/dragon-balls-served-u ... n-ball.php

Obrazek

Potrawa ze smoczych kul, tylko dla najwiekszych twardzieli.

Awatar użytkownika
_Nook_
Zielony
Kontaktowanie:

Postautor: _Nook_ » 21.12.15, 16:48

Miałem piękne założenie oglądać regularnie tę serię, ale nie wytrzymałem. Dzieje się aktualnie coś ciekawego?
Without order nothing exists, without chaos nothing evolves.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 22.12.15, 14:27

_Nook_ pisze:Miałem piękne założenie oglądać regularnie tę serię, ale nie wytrzymałem. Dzieje się aktualnie coś ciekawego?

Na razie nie warto oglądać. Dwa filmy kinowe (Battle of Gods i Freeza's Revenge czy jakoś tak) prezentują tę samą fabułę i robią to lepiej.

Czekam aż w anime zacznie się kolejna "Saga" - ta z wojownikami z innego wymiaru.

Ale obejrzyj "One Punch Man". Sam miód. :)

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 19.01.16, 06:21

Na internecie pojawilo sie troche wiecej informacji na temat nowych postaci z nadchodzacej sagi w DBS:

http://imgur.com/a/RlKwp - screenshoty postaci.

Oraz tlumaczenie:

Frost: If you thought "Hm!? This looks like...!!", then you're absolutely right. This is the emperor of the 6th Universe, hiding something!! Which means, is this his 1st form!?

Cabba: There are Saiyajin in the 6th Universe as well. Cabba is one of them!! It seems their battle suit/armor is vastly different from the ones Vegeta and the Saiyajin of the 7th Universe have. So, what is "his" true strength? [He isn't referred to as male or female yet]

Magetta: He has smoke coming out of his head and has something burning in his body!! He seems like a robot but, actually, he's an alien from a species called "Metalman". What techniques does he use!?

Botamo: From Botamo, at first glance, we can see he looks like a bear and is very proud of his strength!! What is currently known about him is that all his body is glossy and hairless!!

Hit: With his cool outfit, which looks like he's wearing a long coat, there's no doubt he's a warrior!! There's a dangerous feel to the name "Hit"...

Monaka: The greatest war potencial of the 7th Universe!? A hero with a name meaning "The Great Ponta (Nipple)". A powerful person that gives Beers-sama a hard time but will we see what he's worth!?

Co o tym sadzicie?

Awatar użytkownika
_Nook_
Zielony
Kontaktowanie:

Postautor: _Nook_ » 20.01.16, 20:00

Design niektórych postaci jest wręcz tragiczny. Trochę wyjęty jak ze starych polskich bajek o Jacku i Placku. Mam na myśli miśka i tego plastusia od "naszych". Jestem na "nie".
Without order nothing exists, without chaos nothing evolves.

Wróć do „Forum Mangi i Anime”