Dragon Ball (Z) - było kiedyś coś takiego

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Re: Dragon Ball (Z) - było kiedyś coś takiego

Postautor: Tytus » 05.02.16, 00:32

_Nook_ pisze:Design niektórych postaci jest wręcz tragiczny. Trochę wyjęty jak ze starych polskich bajek o Jacku i Placku. Mam na myśli miśka i tego plastusia od "naszych". Jestem na "nie".

Niestety to obecny styl Toriyamy. Wszystko ma być chude i bez mięśni. Nie wiem czemu mu się tak styl zmienił na starość, ale tak to już jest. Na szczęście najnowsze odcinki jak narazie są całkiem niezłe. Albo przynajmniej nie były tak tragiczne jak poprzednie i odczuwam zmiane.

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 23.05.16, 11:19

Oglądacie jeszcze DBS? Macie jakies opinie, przemyslenia? Wiem, ze forum jest praktycznie martwe, ale fajnie byloby sie dowiedziec co starzy wyjadacze DB, ktorzy w duzej czesci pisali fanfiki do Dragon Balla mysla o nowej serii po latach przerwy. Jesli jeszcze tu zagladacie. Dajcie znac.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 23.05.16, 12:54

Ja oceniam to anime na 3/7 - bardzo przeciętne. Zazwyczaj porzuciłbym taką serię jako stratę czasu, ale oglądamy, bo to DB. Okazjonalnie pojawia się coś, co wynagradza tę lojalność (Beerus, Whis, Piccolo jako opiekunka do dzieci), ale ogólnie poziom nie jest wysoki.
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
MinkDemage
Zielony

Postautor: MinkDemage » 23.05.16, 18:24

Oglądamy z Maxiem - rewelacji nie ma, choć było kilka zacnych odcinków. Strasznie żałuję, że nie nagrali kołysanek śpiewanych przez Pikkoyo. Wierzę, że byłyby zacne. :) Ogólnie, śmiejemy się, że wróciły lata 90.: ja mam Sailorki, Maxiu DB jak Pan Bóg przykazał.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 12.06.17, 16:43

DB Super jest jakie jest, ale pomogło tchnąć nowe życie w serię i przypomnieć (czy nawet uświadomić nowemu pokoleniu) o jej istnieniu.
W związku z tym co jakiś czas wychodzą nowe gry z uniwersum DBZ, a wczoraj zapowiedziano kolejną.

https://youtu.be/L_J3PBCgfHE

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 12.06.17, 17:16

Tufturek pisze:DB Super jest jakie jest, ale pomogło tchnąć nowe życie w serię i przypomnieć (czy nawet uświadomić nowemu pokoleniu) o jej istnieniu.
W związku z tym co jakiś czas wychodzą nowe gry z uniwersum DBZ, a wczoraj zapowiedziano kolejną.

https://youtu.be/L_J3PBCgfHE

Tak jak już tobie wspominałem gdzie indziej ( ;) ) to nie zasługa Super, gdy DBZ wychodziły co roku i bez pomocy Super.

Obrazek

Ale, z tego co słyszałem ludzie są całkiem podykscetowani nowa grą. Panuje przeświadczenie, że może to być w końcu godny następca Tenkachi Budokai 3, które jest powszechnie uznawane za najlepszą bijatykę DBZ wydaną do tej pory. Sam w nią grałem na PS2 and yes it was really good (choć nie wiem czy najlepsza).

Obawiam się też troche czy Super nie odstraszy więcej ludzi od serii niż zachęci do oglądania. Raczej Kai służył temu, aby nowe pokolenia wciągać w DBmanie,

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 12.06.17, 18:23

Oj tam - wszystko na kąsolach albo w Japonii, więc bleeee. :P

No, ale ja chyba trochę podminowałem swój autorytet Pisi Mustard Rejs kupując Nintendo WiuWiu. ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 13.06.17, 22:57

Póki co dla mnie Mugen na sterydach, jak w podstawie będzie 6 postaci i zaproponują 100 dlc z postaciami, to tym bardziej postoję:). DBS jest dla mnie takim samym filerem jak DBGT tylko gorzej wykonanym i z gorszym plotem.
But the Spirit Never Die
The World Belongs To Me...
https://www.youtube.com/channel/UCWkb5u6eobm-R5w7MW1xZrA?annotation_id=annotation_3204772135&feature=iv&src_vid=_ugJSOar-II
- KANAŁ NA YT-> Twierdza Gier, zapraszam.

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 19.06.17, 23:44

Ukog pisze:Póki co dla mnie Mugen na sterydach, jak w podstawie będzie 6 postaci i zaproponują 100 dlc z postaciami, to tym bardziej postoję:). DBS jest dla mnie takim samym filerem jak DBGT tylko gorzej wykonanym i z gorszym plotem.

A miałeś okazję zagrać w Xenoverse 1 lub 2?
IMHO to jedne z najlepszych gier-bijatyk DBZ w jakie grałem w ostatnim czasie.
Dodatek fabuły i możliwość tworzenia własnej postaci - to główne cechy, które przekonały mnie do tej gry.
A i sam system walki jest całkiem niezły.
Tylko czasami fakt, ze gra jest w 3D troche przerywają "flow" rozgrywki.

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 18.08.17, 23:51

Tytus pisze:
Ukog pisze:Póki co dla mnie Mugen na sterydach, jak w podstawie będzie 6 postaci i zaproponują 100 dlc z postaciami, to tym bardziej postoję:). DBS jest dla mnie takim samym filerem jak DBGT tylko gorzej wykonanym i z gorszym plotem.

A miałeś okazję zagrać w Xenoverse 1 lub 2?
IMHO to jedne z najlepszych gier-bijatyk DBZ w jakie grałem w ostatnim czasie.
Dodatek fabuły i możliwość tworzenia własnej postaci - to główne cechy, które przekonały mnie do tej gry.
A i sam system walki jest całkiem niezły.
Tylko czasami fakt, ze gra jest w 3D troche przerywają "flow" rozgrywki.

Grałem w 1 nawet GP zrobiłem, tworzenie postaci nawet ok, ale za słabo rozwinięta opcja. Sam system osobiście uważam za dno, walki źle wyważone, a "dodatkowa fabuła" to kopia podstawy z drobnym wytrąceniem osadu w postaci naszej postaci + 3 dodatkowe walki z Mirą i Tową.
Of coz może się to podobać części osób, ale od DBZ BT2 na PS2 dostrzegam tylko drobne dodatkowe elementy (tryby, mapy, techniki) i postaci dodawane do tej właśnie wersji. Pozdrawiam bardzo ciepło:). :ok:
But the Spirit Never Die
The World Belongs To Me...
https://www.youtube.com/channel/UCWkb5u6eobm-R5w7MW1xZrA?annotation_id=annotation_3204772135&feature=iv&src_vid=_ugJSOar-II
- KANAŁ NA YT-> Twierdza Gier, zapraszam.

Wróć do „Forum Mangi i Anime”