One Punch Man

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

One Punch Man

Postautor: Tufturek » 09.11.15, 17:24

Fenomenalna manga, wyrosła z sieciowego komiksu, ostatnio zekranizowana jako anime (wczoraj premierę miał piąty odcinek). Parodia gatunku shonen, a jednocześnie jeden z lepszych (moim zdaniem) przedstawicieli tego gatunku ostatnimi czasy.

Opowiada o Saitamie, bohaterze "dla zabawy", który stał się tak potężny, że każdego wroga potrafi pokonać jednym ciosem (stąd tytuł) i w wyniku tego jego życie stało się straszliwie nudne.

Ktoś czyta/ogląda?
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Re: One Punch Man

Postautor: Tytus » 09.11.15, 17:40

OPM to dla mnie kwinetesencja tego co sprawiało, że DB/DBZ był "zajebisty" w dzieciństwie, a do tego przyprawiony świetnym humorem. I to nie takim, że ktoś rzuca się na piersi czy majteczki ala przysłowiowy Genialny Żółw. Dowcipy są na wysokim poziomie, a animacja walka to czyste miodzio.

Jedyne co by mie przeszkadzało w anime to troche zbyt wypełnione Cliche-manieryzmami aktorów głosowych orgyinalnego dubbingu. ( Seiyu ). Ale to już raczej natura japońskich produkcji.

Wie, ktoś może czy nie zamierzają wydać tej mangi u nas?

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 09.11.15, 17:53

Na forum Waneko jest temat z ankietą "czy kupowałbyś tę mangę gdyby wyszła po polsku", ale ma tylko ok. 100 głosów, więc nie spodziewam się. :D

EDYCJA: HAHA, myliłem się. :P

http://nyuu-manga.blogspot.com/2015/07/ ... h-man.html

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 09.11.15, 17:55

Tufturek pisze:Na forum Waneko jest temat z ankietą "czy kupowałbyś tę mangę gdyby wyszła po polsku", ale ma tylko ok. 100 głosów, więc nie spodziewam się. :D

Mógłbyś zaopatrzyć mnie w link? Chetnie tam zagłosuje. Jeden głos więcej to może nie dużo, ale zawsze coś.

Edit:

Nieźle. Będę musiał kupić. Dawno nie kupowałem już żadnych mang. Zaria też jest fanką serii to pewnie kupie jej w prezencie na święta ;)
Ostatnio zmieniony 09.11.15, 17:57 przez Tytus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 09.11.15, 17:56

Widzę, że nie zdążyłem zedytować powyżej. ;)

http://nyuu-manga.blogspot.com/2015/07/ ... h-man.html

Awatar użytkownika
Folko
Zielony

Postautor: Folko » 02.12.15, 23:32

Tak właśnie rozmyślałem co to za diabelstwo. Chyba sie skuszę :)
This world is made of LOVE & PEACE

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 05.12.15, 10:14

Folko pisze:Tak właśnie rozmyślałem co to za diabelstwo. Chyba sie skuszę :)

Daj znac, jakie beda twoje wrazenia z czytania.

Osobiscie stalem sie wielkim fanem Mangi. Nie bawilem sie tak dobrze przy czytaniu "chinskich komiksow" od czasu Parasyte'a, którego też swoją drogą polecam. Wyszła też adaptacja anime, ale nie potrzebnie przeniesli ją z lat 80 w czasu współczesne.

Awatar użytkownika
_Nook_
Zielony
Kontaktowanie:

Postautor: _Nook_ » 22.12.15, 20:51

Jestem atakowany tym zewsząd (i nie słyszałem złej opinii), ale próbnie obadam co to za ustrojstwo :)
Without order nothing exists, without chaos nothing evolves.

masaruneema
Zielony

Postautor: masaruneema » 14.01.16, 09:51

Zaria też jest fanką serii to pewnie kupie jej w prezencie na święta
sbobet online

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 05.02.16, 00:34

Co do cholery? Czemu mój poprzedni post zmienił się w nowe konto?

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 05.02.16, 05:21

Jakiś bug na forum.

Kupiłem pierwszy tomik mangi. JPF jak zwykle daje radę, jakość wydania jest świetna - podobnie jak w Attack On Titan.

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 05.02.16, 15:22

Tufturek pisze:Jakiś bug na forum.

Kupiłem pierwszy tomik mangi. JPF jak zwykle daje radę, jakość wydania jest świetna - podobnie jak w Attack On Titan.

Tłumaczenie zachowuje humor?

Awatar użytkownika
Mink_Dragon
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Mink_Dragon » 07.02.16, 20:06

Dla mnie i Maxa tak. Pytanie tylko czy humor w wydaniu JPF Ci odpowiada, Tajtusie. ;)

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 07.02.16, 21:16

Mink_Dragon pisze:Dla mnie i Maxa tak. Pytanie tylko czy humor w wydaniu JPF Ci odpowiada, Tajtusie. ;)

Humor w dużej mierze zależy bardziej od dzieła niż od tłumaczenia, ale tłumaczenie Dragona Balla od JPF potrafiło przekazać humor oryginału. Jeśli mówisz, że tutaj też dają rade to wierze na słowo. ;)

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 07.02.16, 21:30

Tłumaczenie jest całkiem zabawne. Powiem tylko, że pierwszy przeciwnik nazywa się Szatan Śmierdziuszko. :D

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 08.02.16, 02:31

Tufturek pisze:Tłumaczenie jest całkiem zabawne. Powiem tylko, że pierwszy przeciwnik nazywa się Szatan Śmierdziuszko. :D

Vaccine-man został Szatanem Smierdziuszko? :bleble:

Niezłe, ale nie jestem przekonany czy calkowicie mnie się podoba. Z jednej strony fajne nawiązanie z drugiej jakoś psuje mi ten kontrast czarnych charakterów traktujących się zbyt poważnie przy Saitamie.

A tak w ogóle to gdzie kupiliście. Empik, kiosk, jakiś inny sklep czy internet?

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 08.02.16, 06:08

Taki styl JPFu. Czy to wierne tłumaczenie - nie wiem, ale jest zabawne. Inna sprawa, że nie mamy pojęcia jak wiernym tłumaczeniem jest Vaccine Man, bo zdaje się, że JPF tłumaczy bezpośrednio z japońskiego.

Kupowaliśmy na allegro.

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 08.02.16, 06:24

Tufturek pisze:Taki styl JPFu. Czy to wierne tłumaczenie - nie wiem, ale jest zabawne. Inna sprawa, że nie mamy pojęcia jak wiernym tłumaczeniem jest Vaccine Man, bo zdaje się, że JPF tłumaczy bezpośrednio z japońskiego.

Kupowaliśmy na allegro.

Vaccine Man (ワクチンマン, Wakuchin Man) was a Mysterious Being supposedly born due to the massive pollution released across the Earth by human beings.

Japanese English
wakuchin vaccine

English words for the Japanese word ワクチン接種 (Wakuchin sesshu)
Vaccination

Wyglada na to, że Vaccine Man to dość wierne tłumaczenie, a JPF zmieniło imię na rzecz lokalizacji bardziej w stylu tłumaczenia Shreka.

Dalej nie jestem przekonany, ale jak wspomniałeś - taki styl.

Dzięki za odpowiedź. Ja raczej poczekam, aż zbierze się kilka tomów zanim kupie. (Chyba, że to zwiększy cene poprzednich).

Awatar użytkownika
Mink_Dragon
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Mink_Dragon » 08.02.16, 09:40

Właśnie dla tego wspomniałam o stylu JPF-u. :) My - a właściwie mój brat, bo na nim bezczelnie żeruję - zamawia prenumeratę na Mangardenie. :)

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 09.02.16, 15:18

Po krótkim przemyśleniu sprawy i sugestii od Zarii. Dochodze do wniosku, że jeśli chcieli już zrobić nawiązanie do DBZ.

Mogli nazwać postać Szczepionczakiem :P

Zachowaliby wtedy oryginalny sens i nawiązanie do czarnego charakteru z DBZ by zostalo (Komórczak :P )

Mink:

Jaka jest twoja ogólna opinia na temat serii?

Awatar użytkownika
Mink_Dragon
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Mink_Dragon » 12.02.16, 15:47

Szczepionczak - w sumie też dobre. Choć wygladem to faktycznie bardziej Piccolowaty. :D

Trudno mi się wypowiedzieć ogólnie na temat serii z jednej prostej przyczyny - oglądałam anime z Maxem i przeczytałam jedynie pierwszy tom mangi. A to, że nie sięgnęłam do skanlacji uważam za swój wielki sukces, bo zwykle jeśli podoba mi się animiec, od razu sięgam po mangę. Tu miałam świadomość, że w ciągu kilku tygodni wyjdzie polskie wydanie i udało mi się powstrzymać. Ale od razu powiem: BYŁO CIĘŻKO. :)
Jak najbardziej mi się podoba, chcę więcej, a piosenka z endingu ogólnie skradła mi serce, mimo że na pierwszy rzut oka (ucha?) średnio do tematyki pasuje (no chyba że jako hymn Genosa do Saitamy - dawno mi się taki yaoi alert nie włączył jak tutaj ;D).

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 12.02.16, 23:08

Mink_Dragon pisze:Szczepionczak - w sumie też dobre. Choć wygladem to faktycznie bardziej Piccolowaty. :D

Trudno mi się wypowiedzieć ogólnie na temat serii z jednej prostej przyczyny - oglądałam anime z Maxem i przeczytałam jedynie pierwszy tom mangi. A to, że nie sięgnęłam do skanlacji uważam za swój wielki sukces, bo zwykle jeśli podoba mi się animiec, od razu sięgam po mangę. Tu miałam świadomość, że w ciągu kilku tygodni wyjdzie polskie wydanie i udało mi się powstrzymać. Ale od razu powiem: BYŁO CIĘŻKO. :)
Jak najbardziej mi się podoba, chcę więcej, a piosenka z endingu ogólnie skradła mi serce, mimo że na pierwszy rzut oka (ucha?) średnio do tematyki pasuje (no chyba że jako hymn Genosa do Saitamy - dawno mi się taki yaoi alert nie włączył jak tutaj ;D).

To prawda, że wygląda bardziej Piccolowato, ale jest w większym stopniu parodią Baikinmana z Mangi Anpanman niz Piccola z DB.

http://vignette1.wikia.nocookie.net/evi ... 1121154606

Obrazek

Dlatego ten cały Szatan Śmierdziuszko to jest troche na wyrost. Ale krytykować każdy może.

Gratuluje silniej woli - w przyszłym roku ma podobno wystartować drugi sezon Anime - twórcy już zapowiedzieli, że nad nim pracują. A w między czasie wychodzą te odcinki specjalne. Też oglądacie je z Maxem?

Mnie udało się Zarie wkręcic w oglądanie OPM'a - ale jeszcze nie obejrzała całego.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 13.02.16, 08:27

Moja Alte była na początku dosyć sceptycznie nastawiona wobec tego anime, ale po paru odcinkach była już kupiona. I także się zachwyca piosenką z napisów końcowych. :D
Ja bez wahania sięgam po skanlacje w sieci, bo nie mogę się doczekać żeby sprawdzić co będzie dalej (już dawno tak nie miałem z żadną serią). O mało co nie sięgnąłem też po oryginalny sieciowy komiks, który jest jeszcze dalej fabularnie, ale jednak styl rysowania mnie trochę odrzuca.

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 13.02.16, 18:37

Tufturek pisze:Moja Alte była na początku dosyć sceptycznie nastawiona wobec tego anime, ale po paru odcinkach była już kupiona. I także się zachwyca piosenką z napisów końcowych. :D
Ja bez wahania sięgam po skanlacje w sieci, bo nie mogę się doczekać żeby sprawdzić co będzie dalej (już dawno tak nie miałem z żadną serią). O mało co nie sięgnąłem też po oryginalny sieciowy komiks, który jest jeszcze dalej fabularnie, ale jednak styl rysowania mnie trochę odrzuca.

Ja dojechalem do konca przetlumaczonych skanlacji i czekam az sie troche zbierze. Ale to bylo juz moze z 3 miesiace temu jesli nie wiecej. Jestes na biezaco? Wiesz co sie teraz tam dzieje?

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 13.02.16, 19:53

Na Mangafox są odcinki do końca stycznia - cały czas Garou arc, urozmaicony innymi wątkami.

Awatar użytkownika
MinkDemage
Zielony

Postautor: MinkDemage » 17.04.16, 19:40

Panowie OAV-ki widzieli?

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 22.05.16, 21:56

Widziałem dwie pierwsze, a potem przestałem oglądać, bo słabe były. :-(

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 23.05.16, 11:09

MinkDemage pisze:Panowie OAV-ki widzieli?

Ja jestem na biezaco z OAV-kami ale chyba ostatni, ktory mnie sie podobal to ten z gangsterami mieszkajacymi w tym samym bloku co jego tanie mieszkanie. No i może jeszcze ten z historią jego kostiumu byl do przyjęcia. Ogolnie OAV-ki oglada sie jak sredniej jakosci fillery. (Genos i klucze byly ughhh) A szkoda.

The eagerly awaited "One-Punch Man" anime series has been widely speculated to be back by the end of this year. Despite the fact of having no official announcement as to when "One-Punch Man" season 2 will be released, fans are now excited due to a tweet made by the user @_OnePunchMan saying, "One Punch Man no doubt will come to Toonami. Probably by the end of the year."

Nevertheless, it is still not confirmed if it is the new season of "One-Punch Man" that will be aired by the end of this year because reports have also gone around that season two of the series may be delayed. Some say that "OPM's" first season, which is now in English, has a greater possibility of being aired on Cartoon Network's Toonami and that the second season will most likely let loose by early 2017.

The delay in the release of a second season is said to be due to the lack of content from its manga counterpart. But manga artist, Yusuke Murata, has assured fans that an update of the manga series is in the works and that new chapters are being prepared, which makes the early 2017 premiere more of a reality.

The storyline may have a civil war theme where Saitama and Genos will be psyching up for a battle between their groups, Heroes Association versus Hero's Hunter. The civil war is said to have been triggered by the suspicion that the Heroes Association is corrupted. An S-ranked hero, Blast, is said to be responsible for the recruitment of new members in order to form the new organization called Hero's Hunter.

A rift between the two will arise when Genos, who is Saitama's closest ally and truest friend, is convinced to join in with the new movement, Hero's Hunter, while Saitama prefers to stay put with Heroes Association. Despite an initial conflict, the two will later reunite once motives are uncovered.

Also rumored is the possibility of Saitama's origin story to be included in the upcoming season two in order for fans to understand the origin of his power punch.

A sam sezon 2gi, jak podaje ten artykul zostal opozniony.

Wróć do „Forum Mangi i Anime”