Death Note!

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Death Note!

Postautor: ZuaJuka » 08.09.07, 18:14

Niedawno ten doskonały kryminał przetlumaczono na język polski. Zaczyna się tak świetnie, że nawet moja matka go czytała z przyjemnością i pyta, kiedy następny tom ;D nie wiem, jako poziom DN się utrzyma, staram się bowiem ani nie oglądać, ani nie czytać skanów. Na razie, według mnie to jedna z lepszych mang jakie czytałam i zajmuje pozycję za "Edenem" a przed "Naruto", które spadło ostatnio :c

Paweł mówił, że tłumaczyć mu było ciężko, bo on bardzo lubi, gdy w mandze jest humor, w pierwszym tomie DN był tylko jeden żart słowny (kto go znajdzie? :3) i smieszne mini-komiksy na końcu).

A wy co sądzicie? :3
Row, row, fight the power!

LV_16

Re: Death Note!

Postautor: LV_16 » 17.12.07, 16:15

Dzisiaj rozpocząłem próbe podejścia do tej serii i musze przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony :)
Na pierwszy rzut oka widać kolosalną różnicę między światem ludzi, a światem Shinigami, ale ich rozumowanie jest bardzo podobne :D
Poza tym podobało mi się to podejście do sprawy od strony moralnej :P (chyba się starzeje :D)
Co do tego ile przeczytalem to na razie niewiele, bo zaledwie jeden rozdzial, ale musze przyznać, że opłacało się słuchać kumpeli :D
Tak BTW ma ktoś może dostęp do anime DN??

Pozdrawiam :byebye:

Aga
Wyga

Postautor: Aga » 19.02.08, 22:16

Anime można obejrzeć na youtube (w wersji angielskiej)
a jeśli o samo Death Note chodzi to z pewnoscią jedno z najlepszych i najoryginalniejszych anime, jakie ostatnio powstały -
z pewnością przejdzie do klasyki :)

najbardziej oryginalna jest perspektywa, z której ogladamy tę całą historię - tzn. z perspektywy mordercy - Kiry (a wiadomo, że dość naturalnie kibicujemy z reguły głównej postaci - stąd pewna dwuznaczność serii)

Początek moze się wydawać depresyjny, ale całość jest na prawdę wciagająca :oho:

PS. Ciekawostką jest fakt, że w Japonii nakręcono nawet trzy filmy kinowe (z prawdziwymi aktorami) lużno oparte na DN
Age is strictly a case of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.

brass
Początkujący

Postautor: brass » 20.02.08, 15:11

Aga @ Wczoraj, 23:16 pisze:PS. Ciekawostką jest fakt, że w Japonii nakręcono nawet trzy filmy kinowe (z prawdziwymi aktorami) lużno oparte na DN

Ten z 2006 o tytule Death Note, to ja bym za luzna adaptacje nie uznawal.
Powiedzialbym ze jest to dosc wierna adaptacja pierwszej serii.

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 21.02.08, 00:49

Warto obejrzeć którykolwiek z tych filmów? :)

Pozdrawiam
Risk something, take back what's yours
say something that you know they might attack you for
cause I'm sick of being treated like I have before
like it's stupid standing for what I'm standing for.

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Postautor: ZuaJuka » 27.02.08, 09:47

Nath @ 21.02.08, 10:49 pisze:Warto obejrzeć którykolwiek z tych filmów? :)

Pozdrawiam

ogladalam pierwszy i powiem Ci, ze byl calkiem znosny, rzeklabym nawet, ze fajny. Motyw koncowy jest dosc ciekawy i nieprzewidywalny...

Awatar użytkownika
Viorin
Zielony

Postautor: Viorin » 01.04.08, 22:33

btw. jakis czas temu wyszedl specjal do mangi. (kilkadziesiat stron) rozgrywany 3-4 lata po koncu serii. (link (nic specjalnego moim zdaniem))
Viorin

There's nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Braath.

Put your trust in stone and iron - stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Postautor: ZuaJuka » 20.05.08, 20:57

na razie przeczytałam dopiero trzy tomy i przyznam, że są doskonałe. każdy.

Awatar użytkownika
urojona
Początkujący

Postautor: urojona » 06.02.09, 13:19

Ja oglądałam tylko anime odcinkowe.
Właśnie wczoraj zrobiłam sobie powtórkę z rozrywki i obejrzałam pare pierwszych odcinków.

Poza tym, że jak wiadomo tylko pierwszy i ostatni odcinek mają super grafikę, a gdzieś w trakcie animatorzy zatracają jakby zapał do rysowania, to mimo wszystko podoba mi się.

I tak do około 17 odcinka (nie pamiętam dokładnie, który to był), a potem robi się nudno i grafika też mocno ubolewa.

Moja opinia jest bardzo pochlebiająca.

"Nie jestem wcale przekonany, czy skłonność do traktowania tego wszystkiego jako jakiejś wielkiej gry jest naprawdę zdrowa."
J.R.R. Tolkien w liście z marca 1955

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 12.02.09, 06:37

Poza tym, że jak wiadomo tylko pierwszy i ostatni odcinek mają super grafikę, a gdzieś w trakcie animatorzy zatracają jakby zapał do rysowania, to mimo wszystko podoba mi się.

Bo to pewnie nie są ci sami animatorzy ;)

Pozdrawam :byebye:
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 23.04.09, 10:04

A ja sie wylamie. Nie ogladalem ani anime, ani nie czytalem Mangi, ale za to ogladalem dwa filmy z aktorami, ktore w sumie zlozyly sie na mini-serial. I musze przyznac, ze bylem bardzo mile zaskoczony. Filmy (dla mnie bo nie widzialem zrodla) byly swietne. Efekty specjalne bogow smierci staly na bardzo przyzwoitym poziomie, a i postacie zostaly przedstawione dosc obszernie. Jesli ktos jeszcze nie ogladal to polecam. Dluzszej recenzji nie napisze, bo oba "odcinki" widzialem juz dosc dawno.

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 24.04.09, 17:35

ze dwa miesiące temu oba filmy leciały na axn (tak w godzinach 23-1 ale w sobotę)
może jeszcze powtórzą :)
też nie czytałem mangi ani nie oglądałem anime niemniej jednak przyznaję, że fabuła jest dość ciekawa i wciągająca
chociaż zgłaszam zdanie odrębne w kwestii tych efektów specjalnych, te postacie shinigami nie do końca współgrały z obrazem, momentami wyglądały trochę jak kukły sztucznie wstawione w kadr
ale za to dla zobaczenia i oglądania postaci L i jego specyficznych zachowań oraz tekstów warto przymknąć oko na drobne niedostatki w efektach specjalnych
Makary, Makary, Ty jesteś bałwan stary

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Postautor: ZuaJuka » 26.01.12, 13:45

2007 rok... jarałam się death note :D fajnie tak przejrzec stare fora ;)

Marcelaget
Zielony
Kontaktowanie:

Death Note

Postautor: Marcelaget » 28.06.15, 15:25

Je¶li chodzi o Death Note...to jedna z najlepszych anime, ktуre ogl±daіam.
Wspaniaіa fabuіa, ktуra wci±ga od pierwszego odcinka. Wiele siк w niej dzieje...no i pojawienie siк jak dla mnie wspaniaіego L

Wróć do „Forum Mangi i Anime”