Hellsing

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Hellsing

Postautor: Tytus » 05.09.07, 22:42

W tym temacie, mozemy podyskutowac o rewelacyjnej mandze i anime jaka jest Hellsing...

Na początek porusze temat Hellsing Ultimate. Wielu fanow czekalo na kontynuacje Hellsing Tv series, jednak w zastepstwie dostajemy Ultimate. Jest to seria OAV (narazie trzech. Czwarty zaplanowany jest na pazdziernik tego roku). Ultimate w przeciwienstwie do Tv series o wiele scislej trzyma sie fabuly mangi choc i tutaj sa roznice. Kreska jest tu bardziej mangowa. Czyli bardziej wyraziste kontury dodano takze troche efektow komputerowych, a kazdy OAV trwa okolo 50 minut. Jako ciekawostke moge tez podac fakt, ze sciezka dzwiekowa byla nagrywana przez Warsaw Philharmonic Orchestra. Dopiero zaczynam ogladac Ultimate, wiec podam wam wiecej szczegolow i swoje wrazenia jak obejrze wszystkie dostepne jak narazie OAV. Jak narazie chcialem was poinformowac o istnieniu takiego cuda.

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Re: Hellsing

Postautor: ZuaJuka » 06.09.07, 13:34

Dyć nie lubie Hellsinga.

Przeczytałam kilka tomów, obejrzałam parę odcinków i nie, nie, nie, jeszcze raz nie. Co prawda jestem w stanie zrozumieć, czemu zyskał sobie taką popularność, ale do mnie to nie przemawia. Naprawdę. Nie podchodzi mi ani kreska, ani ten Alucard, który non-stop robi rozpierduchę, ani zakonnica, która wpada w stan berserka, ani nawet te motywy religijne.

Uch, nie lubię Hellsinga.
Row, row, fight the power!

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 06.09.07, 13:56

Ja przeczytalem 7 tomow i mam je wszystkie (dzieki Zaria ;) ) obejrzalem tez cala tv series. I to wszystko zalezy od gustu, ale serial jest o wiele lepszy imho. Koncentruje sie na fabule i postaciach, a gubi ten humor, ktory czasami jest wkurzajacy i niszczy klimat. Dla mnie Anime jest klimatyczne, a manga mniej i troche przegieta fabularnie. Dlatego tak bardzo czekalem na kontynuacje Anime.

Co do OAV. Jestem po pierwszym z serii Ultimate i... jestem rozczarowany...bardzo. Akcja toczy sie stanowczo za szybko, nie ma miejsca na rozwoj postaci zbytnio, a cala fabula jest jedynie uzasadnieniem niekonczacej sie lupaniny. W jednym OAV mamy ksiedza Vampira, parke natural born killer-vampires oraz Andersona. Z taka iloscia wrogow w jednym odcinku po prostu ciezko cos wyluskac na inne watki. Wrocil tez ten humor z mangi i te dziwne mordki, ktore strzela policjantka. Na plus moge podac, ze Anderson stal sie wiekszym BMF'em. Juz w pierwszym starciu zdolal rozczlonkowac Alucarda (dwa razy). A ten ksiadz regenerator to moj ulubieniec. Ale to i tak za maly plus wzgledem calosci. Jak narazie jestem rozczarowany. OAV jest dla osob, ktore znaja fabule anime lub mangi na wylot. Ktos nowy moze sie czasami nie polapac co sie dzieje. Coz, gdy obejrze kolejne czesci opowiem wam moje wrazenia.

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący
Lokalizacja: Gdzieś w Superprzestrzeni między Otchłanią, a Absolutem

Postautor: leviathan_16 » 06.09.07, 14:09

Co do Hellsing to nijestem nastawiony pesymistycznie :D
Kreska mi się podoba i niektóre motywy mnie zaskoczyły, szczególnie wampiry faszyści

Co do M&A to anime mam za sobą całe (13 odcinków TV + 3 OAV)
Wg mnie w OAVkach za bardzo postawili na akcję, pomniejsze fakty, które mogłybybyć dość smieszne lub interesujące zniknęły, przynajmniej w 1 i 2 OAV, bo 3 się nieprzyjżałem dokładnie.
W OAVkach kreska jest wg mnie bardzo ładna, to samo kolory.
Co do mangi to przeczytałem niemal całą (+/- 10,11 tomów) i oprócz wampirów fetyszystów tfu... faszystów zdziwił mnie [Spoiler]Atak na Londyn[/Spoiler] a także[Spoiler]przemiana Victori po śmierci tego dowódcy żołnieżyków[/Spoiler] w każdym razie wampiry pryskały gdzie popadnie to samo z [Spoiler]przemianą Andersona, Alucarda i zdrady Waltera[/Spoiler]

Ogólnie seria mi się podoba i polecam ją fano gore i różnego rodzaju masakr

Pozdrawiam :byebye:
Między mrokiem Otchłani, a światłem Absolutu istnieje Super Przestrzeń. W miejscu tym pośród wielu wymiarów panują niepodzielnie Kreatorzy i Dozorcy. Jednak seria zdarzeń w jednym z kosmosów, mimo iż drobna w skali multiversum może zmienić to miejsce na zawsze.

Chaos Theory

Awatar użytkownika
Zaria
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Zaria » 07.09.07, 16:25

A ja nawet lubie Hellsinga ale uwazam ze manga byla sto razy lepsza od anime. Jakos do mnie nie przemowilo - o ile manga byla mroczna to anime... hm... nie moge znalezc dobrego slowa. To bylo zuo (wybacz Juka :cheess: )
http://padzi.deviantart.com/ - zapraszam

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący

Postautor: leviathan_16 » 08.09.07, 12:38

Zgadzam się z tobą Zario :)
Manga była o wiele lepsza, ale uważam, żę OAVki wzorowane na mandze też są niezłe :D
Co do serii TV to wiele odcinkuó było ciekawych, a wiele... cóż ja porównałbym niektóre do fillerów, czyli nudne i mało wnoszące do fabuły

Między mrokiem Otchłani, a światłem Absolutu istnieje Super Przestrzeń. W miejscu tym pośród wielu wymiarów panują niepodzielnie Kreatorzy i Dozorcy. Jednak seria zdarzeń w jednym z kosmosów, mimo iż drobna w skali multiversum może zmienić to miejsce na zawsze.

Chaos Theory

Fenix The Best
Zielony

Postautor: Fenix The Best » 09.09.07, 16:18

Nie zapominajcie równiez o przecudownej ścieżce dźwiękowej. :D

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 09.09.07, 18:52

Hellsing Ultimate:

Kolejne dwa OAV sa juz znacznie lepsze niz pierwszy choc i nadal jest zbyt szybko prowadzona akcja. Brakuje mi jak to okreslil Lev fillerow z serii TV, ktore jednak budowaly klimat. Co do sciezki dzwiekowej, o ktorej przypomniala nam Fenix. Muzyka z Ultimate nie dorosta do klucza wiolinowego muzyki z serialu TV. Nie ma tu kawalkow, ktorych pozniej mozna sluchac w kolko. A szkoda. No i co najgorsze wrocil "Major", ktory robi swoje wywody na temat zniszczenia i smierci. 10 minut pieprzenia w jednym odcinku o tym jak to wspaniala bedzie wojna, w ktorej poleje sie krew wrogow itp, itd sprawia ze widz zaczyna rzygac. W mandze byla ta dogodnosc, ze jego nic nie wnoszace do fabuly gadki mozna bylo ominac przewrajac kilka stron. To jeden z powodow dla, ktorego wolalem Anime. (brak Majora). Do plusow mozna zaliczyc rozbudowane walki oraz swietne efekty wizualne. (Luke i jego szybkosc rzadza tutaj).

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący

Postautor: leviathan_16 » 10.09.07, 14:33

Major to u mnie zdecydowanie postać na minus.
Powiem wprost: nienawidzę tego małego, grubego sukinsyna

Co do OAVek:
Efekty wizualne jak to określił Tytus są miodzio(assault na Hellsing, a także Alucard vs Dandyman)
Walki są moim zdaniem bardzo ładnie zrobione, pamiętam, że oglądając OAVki nie byłem jeszcze obeznany z mangą i wiele rzeczy i wątków mnie ciekawiło, ale teraz wiem co było co jest i co ma się dopiero wydarzyć, bardzo ciekawi mnie jak będzie wyglądać atak faszystów na londyn, pewnie na ekranie monitora/telewizora non stop będzie dominował kolor czerwony :)

Co do muzyki:
W serii jest wiele ciekawych ścieżek, ale tylko jedna zapadła mi głęboko w pamięć, nie pamięam jak się nazywa, ale na pewno ta muza wskoczyła, gdy Incognito przedstawiał się Alucardowi, a Bubangee(nie wiem czy dobrze piszę) dobierałą się do Integral :)

BTW coś ode mnie:
http://www.hellsing-manga.yoyo.pl/news.php - wg mnie najlepsz polska strona o Hellsing jeżeli chodzi o materiały do pobrania, od odcinków TV, przez rozdziały mangi, aż po OST do serii

Przy okazji dowiedziałem się o Trailerze Hellsing IV
http://www.youtube.com/watch?v=Kdmoq7BhrNw - Trailer Hellsing Ultimate IV dla chętnych :)
Oficjalna premiera: 05.10.2007 - Piątek 5 Października 2007 r.n.e. :P

Wracająć do OAVek:
Jest w nich kilka rzeczy, które wydają mi się lepsze niż w serii TV
Oczywiśćie opróćz grafiki są to:
1. Ciuszek Victroii - wg. mnie lepiej jej z bląd włosami i w żółtym stroju niż ruda w niebieskim
2. Bracia Valentine - ci panowie w OAVkach wymiatają, szczególnie Jan, takiej dawki humoru nie dostarczył mi w Hellsingu nikt, w serii TV tak się nie wyróżniali, ale w OAVce zachowanie młodszego z braci bije wszelkie rekordy, a jego legendarne "Ciao" do strażnika bram, to po prostu Rotfl :)
3, 4... jest jeszcze trochę rzeczy, ale w tej chwili nie mam do tego głowy i... z resztą nieważne :)

Chaos Theory

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 18.09.07, 07:02

BTW coś ode mnie:
http://www.hellsing-manga.yoyo.pl/news.php - wg mnie najlepsz polska strona o Hellsing jeżeli chodzi o materiały do pobrania, od odcinków TV, przez rozdziały mangi, aż po OST do serii

Niestety OST na stronie jest niepelny brakuje kilku kawalkow...polecam bearshare tam lezy caly...

Przy okazji dowiedziałem się o Trailerze Hellsing IV
http://www.youtube.com/watch?v=Kdmoq7BhrNw - Trailer Hellsing Ultimate IV dla chętnych
Oficjalna premiera: 05.10.2007 - Piątek 5 Października 2007 r.n.e.

Mowi sie, ze premiera OAV bedzie miala obsuwe bo Kohta ma tam jakies problemy...mam nadzieje, ze wyjdzie bez obsuwy.

Wracająć do OAVek:
Jest w nich kilka rzeczy, które wydają mi się lepsze niż w serii TV
Oczywiśćie opróćz grafiki są to:
1. Ciuszek Victroii - wg. mnie lepiej jej z blond włosami i w zoltym stroju niz ruda w niebieskim

Ja tam wolalem ruda w niebieskim. Jakos bardziej do mnie przemawiala. Po za tym tutaj ma takie troche niewiarygodna fryzure. Gdzie w TV series to jeszcze jakos wygladalo tutaj spiczastosci jej wlosow nie powstydzilby sie Super Saiyan.

2. Bracia Valentine - ci panowie w OAVkach wymiatają, szczególnie Jan, takiej dawki humoru nie dostarczył mi w Hellsingu nikt, w serii TV tak się nie wyróżniali, ale w OAVce zachowanie młodszego z braci bije wszelkie rekordy, a jego legendarne "Ciao" do strażnika bram, to po prostu Rotfl

Tu sie zgadzam ich zachowanie sprawia, ze mlodszy braciszek jest jeszcze bardziej sadystyczny niz z TV series, a to plus.

Jednak starszy ma jakies dziwne akcje. Zwlaszcza podczas walki z Alucardem...Bron ktora pozniej urwala mu noge jednym strzelem zostala przylozona mu do czola. Z bezposredniej odleglosci powinno mu to urwac glowe, a zrobilo jedynie mala dziurke w czaszce. Poza tym wczesniej bylo powiedziane ze ta bron zalatwilaby nawet Andersena, a tu taki klops. W TV series Luke dostal z tej broni w brzuch, wiec jego przetrwanie po czyms takim bylo bardziej wiarygodne.

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący

Postautor: leviathan_16 » 18.09.07, 12:13

Jednak starszy ma jakies dziwne akcje. Zwlaszcza podczas walki z Alucardem...Bron ktora pozniej urwala mu noge jednym strzelem zostala przylozona mu do czola. Z bezposredniej odleglosci powinno mu to urwac glowe, a zrobilo jedynie mala dziurke w czaszce. Poza tym wczesniej bylo powiedziane ze ta bron zalatwilaby nawet Andersena, a tu taki klops. W TV series Luke dostal z tej broni w brzuch, wiec jego przetrwanie po czyms takim bylo bardziej wiarygodne.

Może Luke napiął mięśnie lub coś w tym guście, albo po prostu miał twardszy łeb niż resztę ciała :) Jan nie wykazywał zbytnio inteligencji w przeciwieństwie do niego, podczas jego akcji Luke wiele planował i analizował zwłaszcza w starciu z Alucardem

Tak BTW powiem, że Luke jeszcze wróci, mam nadzieje, że to nie był duży spoiler dla tych, którzy nie czytali conajmniej 9-10 tomu :|

Ostatnio zmieniony 19.09.07, 13:40 przez leviathan_16, łącznie zmieniany 1 raz.

Chaos Theory

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 18.09.07, 13:20

Tak BTW powiem, że Luke jeszcze wróci, mam nadzieje, że to nie był duży spoiler dla tych, którzy nie czytali conajmniej 9-10 tomu :|

Co zesmy ustalili w sprawie spoilerow co? :grrr:

A druga sprawa on wroci? Znaczy, ze co. Alucard go zwymiotuje? :bleh:

Awatar użytkownika
YROSHIKU
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: YROSHIKU » 18.09.07, 14:40

Hmmm.. Hellsing to jeden z moich faworytów jeżeli chodzi o mange jak i anime, pod względem klimatu, muzyki grającej tu dość ważną role jak i jatki urządzanej często przez głównych bohaterów oraz ich przeciwników.
The Silent ist broken...
Room of Angel

You lie silent there before me
your tears they mean nothing to me
the wind howling at the window
the love you never gave
I give to you

Really don't deserve it
but now there's nothing you can do
so sleep in your only memory of me
my dearest mother

Here's a lullaby to close your eyes good-bye
it was always you that I despised
I don't feel enough for you to cry oh well
here's a lullaby to close your eyes good-bye

goodbye
goodbye

So insignificant
sleeping dormant deep inside of me
are you hiding away lost
under the sewers
maybe flying high in the clouds
perhaps you're happy without me
so many seeds have been sown in the field
and who could sprout up so blessedly
if I had died
I would have never felt sad at all
you will not hear me say I'm sorry
where is the light
wonder if it's weeping somewhere

good-bye
good-bye

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący

Postautor: leviathan_16 » 19.09.07, 13:41

Sorka Tytus :)

Poprawiłem tego małego spojlera i teraz nikt go nie doczyta :)

Co do powrotu Luke'a to to będzie trochę bardziej skomplikowane i będzie miało związek z Psem Alucarda inaczej zwanym Psem Baskerwillów, a także, ze zdradą Waltera czego się z jego strony nie spodziewałem :(

Chaos Theory

Awatar użytkownika
YROSHIKU
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: YROSHIKU » 19.09.07, 14:31

Hellsing Oav IV

Czyli obszerniejsza wersja wcześniej zapodanego traileru przez Leviathana :)
The Silent ist broken...
Room of Angel

the love you never gave
I give to you

Really don't deserve it
my dearest mother

goodbye
goodbye

So insignificant
are you hiding away lost
under the sewers
if I had died
where is the light

good-bye
good-bye

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 20.09.07, 03:53

Stwierdzam, ze japonczycy nie potrafia robic trailerow. Prawdziwy zwiastun ma robic smaka na nadchodzaca produkcje, a nie zdradzac caly odcinek :bleh: Tak czy siak ten amv-bardziej-niz-trailer jest fajny.

Lev:

Może Luke napiął mięśnie lub coś w tym guście, albo po prostu miał twardszy łeb niż resztę ciała Jan nie wykazywał zbytnio inteligencji w przeciwieństwie do niego, podczas jego akcji Luke wiele planował i analizował zwłaszcza w starciu z Alucardem

Jakos ciezko mi przeklnac ta hipoteze. Jak pokazala dalsza walka zdolnosci regeneracyjne Luke'a sa bardzo ograniczone. Ale zostawmy to.

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 28.11.07, 21:21

Mam do was pytanie czy ktos wie jak to dostac?

http://en.wikipedia.org/wiki/Hellsing:_The_Dawn

Prequel do Hellsinga, ktory dzieje w Warszawie podczas powstania w 1944. Hellsing i Walter atakuja sztab operacyjny grupy Millenium. Czy to oznacza Vampiry i Ghule kontra polscy powstancy? Oj bedzie sie dzialo...tylko trzeba sie do tego jakos dorwac. :bleh:

Co do kolejnego odcinku OAV to wikipedia twierdzi, ze zostal przelozony, ale juz niedlugo ma wyjsc...bo ludzie od Dubbingu w USA dostali juz material do obrobki.

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący

Postautor: leviathan_16 » 03.12.07, 15:14

Mam do was pytanie czy ktos wie jak to dostac?

Oczywiście Tytusie, że wiem jak dostać Dawn :P

Na tej stronce znajdziesz wszystkie rozdziały Hellsing, ale sa one w języku angielskim, a z tego co zauważyłem wolisz Hellsing w naszym rodzimym języku
http://www.hellsing-manga.yoyo.pl/weblinks.php?cat_id=2

Co do Dawn to znajdziesz go w tym dziale wyżej wymienionej strony:
http://www.hellsing-manga.yoyo.pl/downl ... p?cat_id=6
Są to prawdopodobnie japońskie rawy chociaż nie wiem do końca bo dawno tam nie zaglądałem, ale z tego co widziałem w pierwszych 2 lub 3 rozdziałach były one po japońsku lub chińsku, w każdym razie krzaki, ale jakość była wyśmienita

Chaos Theory

Awatar użytkownika
YROSHIKU
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: YROSHIKU » 03.12.07, 15:17

Czy ktoś może wie gdzie można dorwać się do nowej Oav'ki (mam tu na myśli przystępność oraz format w tym przypadku najlepiej by było gdyby to był avi)?
The Silent ist broken...
Room of Angel

the love you never gave
I give to you

Really don't deserve it
my dearest mother

goodbye
goodbye

So insignificant
are you hiding away lost
under the sewers
if I had died
where is the light

good-bye
good-bye

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 03.12.07, 19:03

Lev:

Dzieki, za linki przydadza sie. Ciekawi mnie jak wyglada Warszawa okiem japonskiego rysownika. Alucard w Warszawie, teraz tylko brakuje tylko Hellboya, Bloodrayne i Indiany Jonesa, zeby byla super impreza z nazistami :bleh:

Yro:

Z tego co wiem to OAV 4 jeszcze nie wyszedl bo opoznili jego wydanie, ale jesli szukasz trzech pozostalych to polecam:
http://www.kreskowki.fani.pl
Tam leza wszystkie trzy, ktore mozna sobie obejrzec, a jakosc jest znosna.

Awatar użytkownika
YROSHIKU
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: YROSHIKU » 04.12.07, 13:03

Tytus:

Dzięki Tytusie ;)
The Silent ist broken...
Room of Angel

the love you never gave
I give to you

Really don't deserve it
my dearest mother

goodbye
goodbye

So insignificant
are you hiding away lost
under the sewers
if I had died
where is the light

good-bye
good-bye

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 16.12.07, 17:55

Mam nadzieje, ze nikt mnie zabije za to ale...

Na http://www.animefuel.com/ leza wszystkie odcinki Hellsinga i jego OAV'ki, wiec tam nalezy imho wypatrywac zamieszczenia najnowszej OAV'ki do obejrzenia (kiedy sie juz ukaze)...no chyba, ze ktos zamierza radzic sobie inaczej np Torrent...

Dalem to tutaj na wszelki wypadek, gdyby ktos nie zagladal do tematu o HxH...

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 04.03.08, 14:49

Dla zainteresowanych nie dawno wyszedl Hellsing OAV 4...

Aczkolwiek jest jeszcze dosc swiezy i nie widzialem go jeszcze na stronach ktore streamuja anime...

Awatar użytkownika
homik
Początkujący

Postautor: homik » 24.04.08, 15:05

Znane jest miejsce, gdzie 'swiezy' odcinek nr 4 jest dostepny ?
Zbiorka na kompika !!

http://mamuska.wariaci.net/~homik/

Zbiorka na kompika !!

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 25.04.08, 00:43

Prosze bardzo...tutaj mozna sciagnac z rapidshare...

http://ajo.pl/manga-i-anime-manga-and/2 ... a-4-a.html

(zeby zobaczyc linki mozliwe ze wymagana jest rejestracja na stronie)

Awatar użytkownika
homik
Początkujący

Postautor: homik » 24.06.08, 17:28

A kiedy maja wyjsc kolejne czesci ?
Zbiorka na kompika !!

http://mamuska.wariaci.net/~homik/

Zbiorka na kompika !!

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący

Postautor: leviathan_16 » 16.07.08, 16:15

OAVka 5 prawdopodobnie wyjdzie gdzies pod koniec sierpnia... przynajmniej tak slyszalem... ale nigdzie o tym nie mowia wiec pewnie to plotka...
w kazdym razie w 5 OAVce bedzie chyba niezla jatka patrzac na to co dzialo sie w mandze w tym czasie... ale nie bede rzucal spojlerami...

OAVki Hellsinga wychodza chyba co pol roku z poslizgiem do kilku miechow... tak przynajmniej bylo z OAVka 4 z 5 pazdziernika 2007 przesunieto ja na 22 luty 2008
Reszta wyszla nastepujaco:
OAV 1: 10 Luty 2006
OAV 2: 25 Sierpnia 2006
OAV 3: 4 Kwietnia 2007

W tym wypadku strzelalbym, że 5 OAVka wyszlaby wlasnie pod koniec sierpnia lub na poczatku wrzesnia, a moze nawet i w pazdzierniko... ale kto wie... rownie dobrze moze wyjsc w listopadziegrudniu lub stycznio :D

Bo nie sadze, aby nie wyszla w ogole...

Chaos Theory

Wróć do „Forum Mangi i Anime”