Naruto

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Naruto

Postautor: Nath » 29.08.07, 16:37

Historia pewnego mlodego Shinobi z wioski Konoha, w ktorego ciele zapieczetowano straszliwego demona. Chlopak dorasta, zawiera nowe przyjaznie, wzrasta w sile i stawia czolo coraz to nowym wrogom.

Tak slowem wstepu, bo chyba kazdy fan manga i anime widzial, lub choc slyszal o tej pozycji :)
Zapraszam do dzielenia sie opiniami!

Pozdrawiam
Risk something, take back what's yours
say something that you know they might attack you for
cause I'm sick of being treated like I have before
like it's stupid standing for what I'm standing for.

Awatar użytkownika
YROSHIKU
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Re: Naruto

Postautor: YROSHIKU » 30.08.07, 14:58

A oto i kilka interesujących filmików z pod znaku Naruto Fan Flash :):

#0.1
#0.2
#0.3
#0.4
#0.5
#0.6

Oraz Ultimate Naruto Fan Flash :king: :

I ostatnia:

A i nawet niedawno znaleziony kolejny sparodiowany opening:
Naruto - Haruka Kanata(2nd Opening Song)

Pozdrawiam wszytskich małych i DUŻYCH fanów serii :king:
The Silent ist broken...
Room of Angel

You lie silent there before me
your tears they mean nothing to me
the wind howling at the window
the love you never gave
I give to you

Really don't deserve it
but now there's nothing you can do
so sleep in your only memory of me
my dearest mother

Here's a lullaby to close your eyes good-bye
it was always you that I despised
I don't feel enough for you to cry oh well
here's a lullaby to close your eyes good-bye

goodbye
goodbye

So insignificant
sleeping dormant deep inside of me
are you hiding away lost
under the sewers
maybe flying high in the clouds
perhaps you're happy without me
so many seeds have been sown in the field
and who could sprout up so blessedly
if I had died
I would have never felt sad at all
you will not hear me say I'm sorry
where is the light
wonder if it's weeping somewhere

good-bye
good-bye

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Postautor: ZuaJuka » 31.08.07, 11:41

cały czas lubie Naruto, pomimo tego, co odpierd... co robi nam Kishimoto w nowszych rozdzialach (brak logiki itepe)
Row, row, fight the power!

Awatar użytkownika
Almir
Zielony

Postautor: Almir » 04.09.07, 11:00

Seria Shipuuden jest bardzo interesujaca. Podobala mi sie juz scenka wprowadzajaca, w ktorej Sasuke zabija (?) nine-tails'a wewnatrz Naruto. Mimo nadal dluuuuugasnych i pelnych fillerow pojedynkow (rany, czy nie moze byc jak w Bleachu?) Naruto jest wreszcie ciekawe. Nie sa to tak fajne odcinki jak te z egzaminu na Chuunina, ale wreszcie nie ma debilnych, nic nie wnoszacych odcinkow o glupich misjach, ktore bardziej przypominaly Yattamana niz Naruto. Teraz akcja trzyma sie walki z Akatsuki, czyli to co tygrysy lubia najbardziej. Jesli ktos tak jak ja z niesmakiem zrezygnowal z Naruto (wymieklem kiedys przy 170 odcinku i olalem ta serie) to polecam jednak przebrnac przez te resztke odcinkow do Shipuudena, bo potem zaczyna sie znowu ciekawa fabula.
Grab the devil by the horns and fuck him up the ass

Awatar użytkownika
Rodzyn
Początkujący

Postautor: Rodzyn » 13.09.07, 11:06

No ja dotrwalem do 145 chyba, no ale potem to juz same fillery wiec nie mialem checi ogladac. Co do nowej serii, calkiem fajna ale bardzo przeciagaja (Kakashi z Naruto biegli za Deidara chyba z 6 odcinkow). Mimo wszystko akcje sa calkiem fajne :>
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Viorin
Zielony

Postautor: Viorin » 13.09.07, 20:31

Almir @ 04.09.07, 12:00 pisze: (wymieklem kiedys przy 170 odcinku i olalem ta serie) to polecam jednak przebrnac przez te resztke odcinkow do Shipuudena, bo potem zaczyna sie znowu ciekawa fabula.

Ja polecam po prostu olac te odcinki (bo o ile pamietam tam gdzies sie fillery zaczynaja) i odrazu zaczac Shipuudena. Albo jeszcze lepiej. Olac anime w ktorym ostatnio tworcy robia wszystko zeby blyskawiczne walki z mangi trwaly cale lata i przerzucic sie na mange ;)
Viorin

There's nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Braath.

Put your trust in stone and iron - stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Awatar użytkownika
marin
Zielony

Postautor: marin » 30.09.07, 20:41

Hm, w porównaniu z wami jestem prochem marnym... Dopiero zaczynam, oglądnęłam 18 odcinków, no i nie miałam jeszcze dostępu do mangi. Ale, póki co, nawet mi się podoba. Wersję z napisami i bez cenzury, to się rozumie. Nawet sama zgadłam, że aby pokonać Haku MUSi wkroczyć lisi demon. On sam przecież jest jeszcze za słaby. W ogóle, ten Haku i Zabuza to taki yaoiowski wątek... Heh :D
"Belle - czy w ten piękny kształt sam diabeł wcielił się
Tam mój wieczny Bóg, a przy niej myśli me
Szatańska moc, co w sercu mym, na żądzach gra
Odpycha mnie od nieba bram w stronę zła"

"Belle" w tłum. J. Cygana

http://chomikuj.pl/marinoe

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 01.10.07, 07:43

Yaoi Watek Haku i Zabuza mi nie przeszkadzal, a wrecz przeciwnie bardzo pasowal do pierwszej linii fabularnej serii. Walka z Haku i Zabuza byla bardzo dobra dalej jest juz roznie. Choc egzamin byl tez fajny. Chcialbym miec takie zdolnosci na egzaminach :bleh: Z odcinkow ja dotarlem gdzies do 40 i mialem dosc...moze jeszcze kiedys bede ogladal dalej, ale narazie sie nie zanosi.

Dla zainteresowanych polska wersja Naruto. Jetix zakupil dalsze odcinki Naruto, wiec juz niedlugo znow bedziemy mieli okazje zobaczyc jak glowny bohater szczebiocze kumalski.

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 13.10.07, 02:32

Hmmm...

Im dalej to anime się ciągnie, tym mniej mi się chce je oglądać. Dłużyzny są tak okropne, że chce się wyć pod niebiosa. A nawet jeśli już jest akcja, to przedstawiona w taki jakiś nieumiejętny sposób, że nie wciąga.

O ile manga, choć też obniżyła loty, jeszcze jakoś się trzyma, to anime wyczerpuje już moją cierpliwość.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rodzyn
Początkujący

Postautor: Rodzyn » 27.10.07, 00:32

Tytus @ 01 Paź 2007, 08:43 pisze:Dla zainteresowanych polska wersja Naruto. Jetix zakupil dalsze odcinki Naruto, wiec juz niedlugo znow bedziemy mieli okazje zobaczyc jak glowny bohater szczebiocze kumalski.

Tak jak wersje Polska z zalozenia uwazalem za totalnie denna z racji, ze uwielbiam sluchac japonskich dialogow tak jak uslyszalem to 'kumalski' to poprostu wysiadlem :) Naprawde ogladanie tego w takim polskim tlumaczeniu to hardcore.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Mink_Dragon
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Mink_Dragon » 07.11.07, 20:40

Z cyklu "Podsłuchane w autobusie o 7.06"
- Ty, stary, widziałeś, k..., Naruto?
- CO?
-No, na Jetixie leci.
- I?
-Nie wiesz, gdzie, k..., można takie za... czakry kupić?

Awatar użytkownika
Yava
Zielony

Postautor: Yava » 11.11.07, 20:02

Za długie walki i ogólnie rozwlekłe akcje co nie przeszkodziło mi obejrzeć wszystkich odcinków, filmów, oavek i przeczytać całej mangi. Pokładam nadzieje w Shippudenie - jak dotąd dobrze się zapowiada. Ala mimo wszystko Naruto mi się podoba. Swoją drogą skąd oni wytrzasnęli tego "kumalskiego"??? Szczęście, że z polskim dubbingiem widziałam tylko trzy odcinki.

Awatar użytkownika
homik
Początkujący

Postautor: homik » 22.11.07, 01:46

Viorin @ 13.09.07, 21:31 pisze:
Almir @ 04.09.07, 12:00 pisze: (wymieklem kiedys przy 170 odcinku i olalem ta serie) to polecam jednak przebrnac przez te resztke odcinkow do Shipuudena, bo potem zaczyna sie znowu ciekawa fabula.

Ja polecam po prostu olac te odcinki (bo o ile pamietam tam gdzies sie fillery zaczynaja) i odrazu zaczac Shipuudena. Albo jeszcze lepiej. Olac anime w ktorym ostatnio tworcy robia wszystko zeby blyskawiczne walki z mangi trwaly cale lata i przerzucic sie na mange ;)

Prawie w 100% zgadzam sie z przedmowca, proponuje tylko nie olewac anime, a ogladac jako kolorowy dodatek do mangi. Odradzam natomiast polska wersje, fatalny dubbing, oraz cenzura niszcza klimat anime.
Dla tych ktorzy by chcieli zapoznac sie z manga, nie tylko ta, a nie moga polecam

http://manga.bleachexile.com/
Zbiorka na kompika !!

http://mamuska.wariaci.net/~homik/

Zbiorka na kompika !!

Awatar użytkownika
YROSHIKU
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: YROSHIKU » 03.12.07, 17:33

Uffff, dzisiaj wielki dzień premiery, czyli mój pierwszy kontakt z Polską (Jetix'ową) wersją Naruto.
The Silent ist broken...
Room of Angel

the love you never gave
I give to you

Really don't deserve it
my dearest mother

goodbye
goodbye

So insignificant
are you hiding away lost
under the sewers
if I had died
where is the light

good-bye
good-bye

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 03.12.07, 22:25

Jakie wrazenia po Naruto PL...

Awatar użytkownika
YROSHIKU
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: YROSHIKU » 04.12.07, 13:32

Buahahahahahahaha..... po prostu śmiech na sali panie i panowie, wersja prawie niczym nie odróżniająca się od tej niemieckiej, pocięta jak cholercia a w dodatku nie które głosy bohaterów zostały beznadziejnie dobrane, ta wymowa niektórych imion pozostawiająca wiele do życzenia no i opening który według mnie jest po prostu żałosny. Reasumując nasza ojczysta wersja podobnie jak niemiecka czy też francuska nie urzekła mnie.

Pozdrawiam :byebye:
The Silent ist broken...
Room of Angel

the love you never gave
I give to you

Really don't deserve it
my dearest mother

goodbye
goodbye

So insignificant
are you hiding away lost
under the sewers
if I had died
where is the light

good-bye
good-bye

LV_16

Postautor: LV_16 » 04.12.07, 17:02

Jak dla mnie wersja polska jest pełna błędów. Gdy słyszę wymowę niektórych imion to mam po prostu ochotę pójść do tego studia i po prostu kogoś zastrzelić, dla przykładu:

imię Choji - wymawia się Czodżi, w polskiej wersji jest Chodżi, nie jest to wg mnie złe, ale przykład niżej pokarze idiotyzm pracowników studia Jetix

imie Neji - wymawia się Nedżi, a w naszej wersji to jest Neji, ja tego nie rozumiem skoro imię Choji i Neji ma taką samą końcówkę to dlaczego to pierwsze wymawia się przez "dż" a to drugie przez "j"

Co do głosów i powiedzeń, "Dattebayo" w naszej wersji wymawiane jako "Kumalski" według mnie zupełnie nie pasuje, ale patrząc na angielską wersję "believe it" nie dziwie się...

Z głosów użyczonych postaciom jest tylko kilka interesujących...
Jak dla mnie głos Shikamaru jest The Best
Oro ma wg mnie nawet ciekawy głos, podobnie z Kankuro i Dosu :D ich głosy mi pasują :)

Co do reszty dubbingu chwilowo nie mam ochoty się wypowiadać

Pozdrawiam :byebye:

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 11.12.07, 00:30

Ja ostatnio widzialem odcinek z tej drugiej serii Naturo na Jetix i jestem jednym przerazony...

O ile stary glos Sakury niezbyt pasowal to jednak dalo sie go jeszcze przelknac i przywyknac...to ten nowy to juz totalna porazka...tak zmieniaja glos postaci w trakcie trawania serii...nienawidze takich zabiegow...

Glos Lee to kolejna tragedia...wzieli goscia co pokladal glos pod mi.n Billego w Grim Tales of Billy and Mandy...ja rozumiem, ze maja ograniczona pule glosowa, ale ten glos nie pasuje pod charakter tej postaci...mogliby zaryzykowac jak przy dubbingu Freespace 2, gdzie podobno brali ludzi z ulicy...nie bylo jakos rewelacyjnie, ale ciekawie bo glosy nowe... :bleh:

Ale Francuzow i tak nie przebija. Przy dubbingu DB Kuririn w trzech kolejnych odcinkach potrafil miec trzy rozne glosy... :bleh:

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 11.12.07, 06:39

Tytus @ 11.12.07, 01:30 pisze:mogliby zaryzykowac jak przy dubbingu Freespace 2, gdzie podobno brali ludzi z ulicy...nie bylo jakos rewelacyjnie, ale ciekawie bo glosy nowe... :bleh:

Szkoda, że do tłumaczenia dialogów też wzięli ludzi z ulicy. "Spadam!" (w kosmosie...) przeszło w pewnym sensie do historii.

Chociaż, może to była wpadka z Freespace #1 . Tytusie, jesteś pewien, że dwójka w ogóle miała polską wersję?

Sorki za offtopa.

Pozdrowienia :byebye:
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 11.12.07, 09:04

Kod: Zaznacz cały

Chociaż, może to była wpadka z Freespace #1 . Tytusie, jesteś pewien, że dwójka w ogóle miała polską wersję?

Tak. Nawet teraz trzymam opakowanie z extra klasyki, na ktorej pisze "Polska wersja. Rewelacyjna Cena" Poza tym za duzo razy gralem w ta gre, zeby nie pamietac fajnych glosow dowodcy okretu flagowego Aquitaine czy Admirala Boscha.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 11.12.07, 19:51

Ok, dzięki.

Ja niestety rzadko pamiętam, czy gra była po polsku czy po angielsku. Chyba bardziej skupiam się na treści niż formie. A jak już miałem do czynienia z obiema wersjami językowymi (jak np. przy The Longest Journey), to w ogóle mi się wszystko miesza...

Pozdrowienia :byebye:

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 27.09.08, 14:22

Tak tak, ja ciągle czytam mangę :)

SPOILERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapowiada się niezła rozróba. Naruto ukończył trening na Sage i poszło mu lepiej niż Jirayi wcześniej - zdziwieni? :P
Sasuke też się upakował, zabił Itachiego, ma jeszcze lepsze oczko a na dodatek chce teraz zniszczyć Konohę - zdziwieni? :P
Pain, wielki zły sukinkot, który zabił Jirayie przybył do Konohy. I chyba też chce ją zniszczyć - zdziwieni? :P
Reszta zeszła odrobinę na drugi plan, a szkoda. Takie postacie jak Neji, Shikamaru czy Lee albo Kakashi. Szkoda, że ich tak teraz mało. Ale mam takie wrażenie, że w najbliższych czapterach dostaną szansę, bo przecież ktoś musi walczyć z Painem.

KONIEC SPOILERÓW

Sam się czasem sobie dziwię, że wciąż czytam mangę. Ale dużo czasu to nie zajmuje, a jednak jakaś iskra ciekawości jeszcze się we mnie pali co do tego, jak się dalej potoczą losy tych ninja freaków :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 11.10.08, 11:54

Wróć do „Forum Mangi i Anime”