Czacik - wymiana poglądów na tematy różne

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Re: Czacik - wymiana poglądów na tematy różne

Postautor: Nath » 28.11.07, 18:09

Nie mam pojęcia, aczkolwiek anime kiedyś widziałem i mi się podobało :)

Pozdrawiam
Risk something, take back what's yours
say something that you know they might attack you for
cause I'm sick of being treated like I have before
like it's stupid standing for what I'm standing for.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 28.11.07, 18:21

A ja trzy razy podchodziłem do pierwszego odcinka i nie dałem rady obejrzeć - zawsze zasypiałem...
Ale wierzę, że niektórym może się podobać, bo podobnie zasypiałem przy uwielbianym przez wielu "Silmarillionie" ;-)

Mam tę wersję gdzieś na płytkach - to ta, która leciała w Polsce (na Hyper?) - nie wiem czy TV czy OAV. Jak ją chcesz Tytusie, to wiesz co robić ;-)

Pozdrowienia :byebye:
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 28.11.07, 18:27

Tuf:

Smiesz twierdzicn ze Silmarillion ci sie nie podobal? Ja pisalem z tego prace maturalna, a i tak wiecej bylo w tym zabawy niz pracy wlasnie chocby przez Silmarilliona, ale kwestia gustu. Ja np nie trawie Wiedzmina :bleh:

Co do serii ja mam wlasnie dojscie do OAV i TV, a to co wieki temu ogladalem na Hyperze to za cholere nie wiem czy to bylo TV czy OAV dlatego nie chce sie pomylic przy wyborze. :bleh:

Z twoich uslug skorzystam jak bede w kropce czcigodny nagrywaku :bleh:

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 28.11.07, 18:40

Nieoceniona Wikipedia mówi nam, że w Polsce oglądaliśmy serię OVA.

Seria TV jest nowsza i dłuższa.

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 28.11.07, 18:44

Tuf:

Dzieki, szczerze mowiac nie spodziewalem sie, ze na Wikipedii bedzie pisalo jaka wersje puszczano w polskiej TV. Teraz przynajmniej wiem co brac. :viking:

Dzieki...

Awatar użytkownika
Mink_Dragon
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Mink_Dragon » 29.11.07, 13:52

Tytus @ 28.11.07, 19:27 pisze:Tuf:
Smiesz twierdzicn ze Silmarillion ci sie nie podobal? Ja pisalem z tego prace maturalna, a i tak wiecej bylo w tym zabawy niz pracy wlasnie chocby przez Silmarilliona, ale kwestia gustu. Ja np nie trawie Wiedzmina

To w tym konkretnym wypadku mam poglądy bardzo zbliżone do Tytusa :) Co nie zmienia faktu, że jak czytałam Silmarillion za pierwszym razem łatwo nie było. Nawet raczej pod górkę ;p
I temat na prezentację oczywiście wzięty także z Tolkiena xD

Awatar użytkownika
Zaria
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Zaria » 30.11.07, 19:42

Chyba wszyscy znaja Wiedzmina? :bleh:

http://geralt.pl/index.php

I do czego to juz dochodzi? :bleh:
http://padzi.deviantart.com/ - zapraszam

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 30.11.07, 19:45

Sam pomysl nie jest nowy, acz przyznaje ze zacny...o strone juz znam...ale fakt akcja fajna...

Od razu przypomina mi sie akcja z poprzednich wyborow...gdzie ktos rozwieszal na przystankach plakat z senatorem Palpatinem i pisalo lista "znaczek nieskonczonosci". i pisalo glosuj na bezpieczna galaktyke czy jakos tak :bleh:

A i sam Vader mial swoja akcje wyborcza na Joemonster wtedy...ale chyba to juz byly wybory samorzadowe... :bleh:

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 01.12.07, 16:25

A ja zmienię temat i pochwalę się, że niedawno widziałem się z Yuką na uczelni :)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 01.12.07, 19:39

Nath:

Bardzo fajnie, ale moze powiesz cos wiecej...bo tak sama taka informacja jest malo ciekawa dla przecietnej osoby... :bleh:

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 02.12.07, 16:24

Nie ma co opowiadać w sumie za dużo :)
Przypadkiem wpadliśmy na siebie przy szatni na uczelni. Yuka zaczęła "skubać" jakieś obce kosmyki włosów, które przyczepiły się do mojego swetra ;) Wtedy wiedziałem już że to ona :D

Poznałem znajomych Doti, chwilę pogadaliśmy no i trzeba było ruszać w swoje strony :) Niemniej spotkanie zaskakujące i miłe.

Pozdrawiam

Mink

Postautor: Mink » 04.12.07, 18:27

Pozdrowienia z pieknego oxfordzkiego collegu:)
(Chce do domu, lapki mnie bola od dzwigania torby, bo oczywiscie nie chcialam wydac pieniedzy na taksowke><' to byl blad)
Zobaczymy, co z tego wyjdzie;3

interviewujaca sie
Mink ;3

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 04.12.07, 21:55

No no...
Czekamy na dalsze wieści. Niecierpliwie :-)

MInk

Postautor: MInk » 05.12.07, 08:34

Ja tez. Bo jeszcze nawet terminu interview nie ustalili.
O, wlasnie spotkalam pierwszych Polakow w Oxfordzie ;) Dostane przejsciowke ;p
w kazdym razie, dosc sympatycznie tutaj;)

Pozdrawiam,
Mink

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 05.12.07, 21:03

Mink:

Jak bedziesz mogla stresc sytuacjie na temat jedzenia...czy naprawde jest tak tragicznie jak mowia? :bleh:

No i jak ci idzie rozumienie native speakerow?

A tak w ogole to powodzenia...obys pozytywnie przeszla ten interview...

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 05.12.07, 21:36

Też bym życzył powodzenia, ale wiadomo, że Mink tego nie potrzebuje, bo da radę ;-)

Mink

Postautor: Mink » 05.12.07, 21:58

Dobra, wpisalam nazwe uzytkownika, bo znowu zapomne i bede tajemniczym gosciem xD

Tajtus:
Jest tragicznie. O 19 serwuja trzydaniowy obiad ><' A dodatkowo, ze mam dwoch rodakow w kuchni, jestem pod stala obstawa i musze jesc wszystko, co dadza ;p

Wczoraj np. mielismy dziwnego ni to nalesnika, ni krokieta z warzywami, do tego surowki. Potem, grilowane warzywa, ryz i miesko duszone z warzywami i annasem, a na koniec ciasto drozdzowe wielkosci dwoch kostek masla i zalane cieplym budyniem... Kiedy ja juz po pierwszym daniu bylam pelna ><'

I wszedzie becon ;p
I jajka.

Rozumiem ich, oni rozumieja mnie, choc trzeba przyznac, ze o wiele latwiej dogadac sie z kadra, nie uzywa tych wszystkich skrotow i tym podobnych.
Dodatkowo w 'Catz' jestem jedyna osoba aplikujaca na japonistyke, wiec ciagle o mnie zapominaja:) Chyba jako jedyna zostalam dopisana dlugopisem do list interview ;p Dzisiaj mialam wstepna rozmowe, jutro zas beda testy. Zobaczmy, jak sobie poradze. Nawet jesli sie nie uda, i tak sadze, ze daleko dolecialam na tych polsmoczych skrzydelkach.

Tuf:
Zawsze sie przyda, tym bardziej jak ktos nie dotrzymuje slowa i nie przyjezdza. A ja specjalnie mialam wiekszy tort i meczylismy sie z nim przez tydzien ;p
W kazdym badz razie, w sobote wracam. POwinnam byc okolo 11.40 na Lawicy. Wiec jesli macie czas i chcecie mi potowarzyszyc w drodze na dowrzec PKP, nie odmowie :)

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 06.12.07, 17:45

Zawsze sie przyda, tym bardziej jak ktos nie dotrzymuje slowa i nie przyjezdza. A ja specjalnie mialam wiekszy tort i meczylismy sie z nim przez tydzien ;p

Cóż, nie mamy nic na swoje usprawiedliwienie oprócz tego, że nie było nas stać na paliwo do samochodu / bilety kolejowe / autobusowe (niepotrzebne skreślić) ;-)

W kazdym badz razie, w sobote wracam. POwinnam byc okolo 11.40 na Lawicy. Wiec jesli macie czas i chcecie mi potowarzyszyc w drodze na dowrzec PKP, nie odmowie

LoL ;-]
Nie uwierzysz, ale ja właśnie w tym czasie jestem w pociągu Warszawa-Poznań. Jutro mamy w Stolicy firmowe przyjęcie gwiazdkowe i ponieważ jestem najmłodszy (nie tylko stażem) w zespole zostałem wysłany jako przedstawiciel. Wracam właśnie w sobotę około południa :-|

Forumowicze z Warszawy i okolic muszą mi wybaczyć, że nic nie wspomniałem, ale to, jak to mówią, "wycieczka zorganizowana" i nie będę miał za wiele czasu dla siebie, żeby się z kimś spotkać... (chyba, że chce się Wam biec w sobotę o ósmej rano na dworzec centralny PKP :-P )

Zdrufki :byebye:

MInk

Postautor: MInk » 06.12.07, 18:20

A na sms tez Was nie bylo stac, zeby mnie poinformowac, ze nie mozecie? Albo chociaz maila wyslac, do mnie lua Maxia? Tak sie porpsostu nie robi. Wystawiliscie nas do wiatru juz drugi raz ;p Tylko nie mow, ze bedzie trzeci ;3

Jestem latwowierna, uwierze. Tyle razy sie juz 'przejechalam' ze jeszcze jeden raz do kolekjcji sie przyda -_^

a wlasnie wrocilam z Muzeum Historii Naturalnej. Widzialam Lucy, figurke Wenus z ... (wiecie, ta pulchna;p w kazdym podreczniku do historii jest jej zdjecie) i TYranozaura, o ;p

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 06.12.07, 18:36

Mink:

Tyranozaura? Roooar! Kiedys bardzo lubilem dinozaury. Ale pozniej mi jakos przeszlo :bleh:

I nie gadaj pulchne dziewczyny nie sa zle. O wiele gorsze wieszaki, ktorym widac zebra i miednice.

I pewnie chodzilo ci o Wenus z Milo...

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 06.12.07, 18:51

MInk @ 06.12.07, 19:20 pisze:A na sms tez Was nie bylo stac, zeby mnie poinformowac, ze nie mozecie? Albo chociaz maila wyslac, do mnie lua Maxia? Tak sie porpsostu nie robi. Wystawiliscie nas do wiatru juz drugi raz ;p Tylko nie mow, ze bedzie trzeci ;3

Nie no, SMSa ni maila nie wysłałem, bo mam - przyznaję - paskudny charakter. Ale to przecież wiadomo.
Co gorsza, nawet nie mogę obiecać, że Ci to kiedyś wynagrodzimy.

Hm, to może ja już pójdę...

Mink

Postautor: Mink » 06.12.07, 19:03

Fajny byl. Taaaaki wielki. A gdybym sie zwinela w klebek, polknalby mnie na raz, jak Smoczyca niejakiego Lorda z niejakiego @Shreka@

Nie no, to te pulchniejsze podobno sa lepsze do rodzenia dzieci. Ale nie wiem, nigdy jeszcze nie rodzilam xD

Nie, to ni ebya Wenus z MIlo, Ona jest w Luwrze! Bylam, widzialam, mam nawet zdjecie, ajk wyglada z tylu, gdyby ktos nie wiedzial.. ;)
To ta prehistoryczn,a 5 cm figurka, o wiielkim biuscie, wielkich udach i ogolnie wielkim ciele, majaca symbolizowac plodnosc kobiety. Ma taka pomaranczowa barwe. Jestem pewna, ze juz ja widziales, poprostu nie skojarzyles.

Tuf:
Ja Ci chyba kupie nowe oprogramowane. Obsluge cukiernii czy cos w tym stylu, to nie bedziesz wredny ;)
A isc nie muszisz, nie przesadzajmy, zadne z nas ogrodnictwem sie nie para.

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 06.12.07, 19:09

Mink:

Jesli masz na mysli prehistoryczna figurke plodnosci to wiem, o co ci chodzi, ale to raczej nie Wenus. Bo wiesz Wenus wymyslili troche pozniej niz prehistoria :bleh:

No chyba, ze ktos wpadl na genialny pomysl, zeby to nazwac Wenus. Ale jak powiedzialas Wenus to mi sie skojarzylo do razu a Afrodyta dlatego nie zajarzylem o co ci chodzi.

Mink

Postautor: Mink » 06.12.07, 19:24

Tak, wlasnie o to chodzi!
I faktycznie, nie wiem, kto tak ja ochrzcil, ale zostala Wenus.
Taka malutka figureczka, ktora nie jest wieksza od Twojej dloni a trylobit wielkosci kola samochodowego...
BYla nawet wystawka na temat roznych teorii ewolucji, ale nic odkrywczego niestety nie znalazlam ;(

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 07.12.07, 19:32

Mink:

Mowia, ze kazda moda wraca...poczekaj, poczekaj, a faceci beda ugianiali sie tylko za kobietami szerszymi od nich.... :bleh:

Tak z innej beczki...

Nie kryje, ze jestem zadowolony z wyniku wyborow...jakie mielismy juz jakis czas temu...sadze, ze gdyby wygral PiS mielibysmy z czasem autorytarne rzadzy, na czele ktorych staliby The Duck Brothers...

A tutaj maly przedsmak tego...

http://tetragyom.deviantart.com/art/Fre ... k-71573941 - jak myslicie to prezydent czy premier?

A Ziobro by byl Zarbonem :bleh:

Awatar użytkownika
Zaria
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Zaria » 07.12.07, 19:40

A Ziobro by byl Zarbonem :bleh:

Nie gadam z toba :grrr:
....
Hm... chociaaaz... :hmmm: A Dodoria bedzie Kalisz co? :bleh:
http://padzi.deviantart.com/ - zapraszam

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 07.12.07, 19:43

Zaria:

Ale Kalisz to z LiDu musialby przejsc do PiSu najpierw... :bleh:

Z PiSu za Dodorie by robil Gosiewski... :bleh:

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 07.12.07, 21:27

Tytus:
sadze, ze gdyby wygral PiS mielibysmy z czasem autorytarne rzadzy

Media mają moc oddziaływania :cheess:
Siedzę w mediach to wiem :bum:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 07.12.07, 23:56

Nath:

Nie twierdze, ze nie maja...ale to nie media wymyslily gadke o stanie wojennym, to nie media powtarzaly jak mantre o ukladzie i szatanach, to nie media zatrzymywaly ludzi i wydawaly wyroki szybciej niz jakikolwiek sad, to nie media mowily, ze tam stalo zomo, to nie media mialy naduzycia semantyczne, to nie media nazywaly trybunal konstytucyjnymi dziadkami, ktorzy nie wiedza co mowia i to nie media powiedzialy, ze prawo nie moze przeszkadzac w lapaniu przestepcow, a takze to nie media chcialy przekupywac poslow i placic za weksle z pieniedzy podatnikow, to nie media zmienily TVP w narzedzie polityczne jak przerywanie meczu siatkowki, aby widzowie mogli obejrzec sobie wystapienie pisowczyka.

To prawda media maja moc oddzialywania, ale musza miec co pokazac. A PiS takich materialow dostarczal im az nadto.

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 08.12.07, 00:25

Nie no, masz rację Tajtusie...

Tylko, że jak długa stąd droga do autorytarnych rządów?
Moim zdaniem lata świetlne.

To nie jest forum polityczne, więc nie chcę się zagłębiać, poza tym już zbyt wiele dyskusji stoczyłem na ten temat. Oczywiście przyznaję Ci rację w tym co napisałeś, bo też uważam, że poprzednia ekipa popełniła wiele błędów, ale mimo to podtrzymuję moją tezę, że media mają ogromną moc oddziaływania i świadomie czy nie Tajtusie, swoim postem powyżej utwierdziłeś mnie w tym przekonaniu :viking:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 08.12.07, 01:57

Nath:

Wiesz...

Kiedy mamy partie wodzowska, ktora np za posiadanie innego zdania niz przewodniczacy zawiesza swoich czlonkow i nie pozowala czlonkom partii wnosic nowych puntkow do porzadku obradu zgromadzenia...

Kiedy marszalek sejmu ponawia glosowania po kilka razy, az wszyscy czlonkowie danej beda mogli zjechac i powtarza to glosowanie do skutku, az glosowanie przebiegnie po mysli tej partii...

Kiedy podczas wyborow ta partia stara sie udowodnic, ze nie miala az tak duzo wiecej czasu antenowego niz inne partie, ale po podliczeniu wszystkich wystapien, oredzi i bog wie czego jeszcze ktore mialy charakter propagnadowy wychodzi o wiele wiecej niz inne partie...

Kiedy w publicznej telewizji dziennikarz stoi przebrany za agenta i trzyma w rekach gazete wyborcza i szkaluje te wolne medium mowiac, ze sa srodowiska, ktorym zalezy zeby prawda na jaw nie wyszla...

Kiedy CBA czyli sluzby specjalne wykorzystywane sa do celow politycznych...

Kiedy szuka sie wewnetrznego wroga, na ktorego bedze mozna wszystko zwalic i obarczyc wina, a wszystkich ktorzy sie nie zgadzaja z pogladem tej partii nazwac czlonkami ukladu...

Kiedy tworzy sie sztuczne podzialy w spoleczenstwie mowiac, ze ci byli tam, a inni tutaj...

Kiedy prowadzi sie stala inwigilacje np wlasnych ministrow, za pieniadze podatnikow (przeciez sam Ziobro mowil, ze taki lepper byl sledzony from day one)

Kiedy tworzy sie uprzywilejowane grupy nietykalnych, ktore moga mowic wszystko co im slina na jezyk przyniesie, a i tak sa nietykalni...

Kiedy mowi sie, ze ciemny lud to kupi...

Kiedy mowi sie, ze wszystko co do tej pory zrobili Polacy bylo zle i dopiero oni to jedna i sprawiedliwa partia, a sam przewodniczacy porownuje sie od Pilsudskiego...

Kiedy mowi sie, ze narzedzia demokratyczne przeszkadzaja lub sa niekompetentne...

To widzimy, ze takimi metodami buduje sie panstwo autorytarne...moze nie od razu...ale mamy tu wszystko wielkiego wroga, szkalowanie mediow i opozycji jako czlonkow ukladu itp...widac jakie panstwo marzy sie panu Kaczynskiemu...

Moze to nie forum polityczne, ale jak dla mnie PiS za wiele razy dal przyklad swoich zapedow...

Sory za ten wywod...takie jest poprostu moje zdanie...

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 08.12.07, 12:51

Włączę się do wymiany zdań, acz trochę inaczej.
Ja osobiście nie mam złudzeń, że któraś partia polityczna będzie bardziej uczciwa od innych, czy zrobi więcej dobrego (w sensie takiego rządzenia państwem by nie przeszkadzać jego naturalnemu rozwojowi, ale go wspomagać) niż pozostałe. Za każdych rządów będą mniejsze lub większe afery, przekręty, nadużycia czy zaniedbania. Nasze partie są zbyt dużymi organizacjami, by dało się sensownie kontrolować uczciwość i kompetencje wszystkich ich członków, ergo pewien procent będzie nieuczciwy. Myślę, że w takiej Platformie (podaję jako przykład bo oni teraz rządzą) ciężko choćby o tych 210 sensownych ludzi którzy mogliby zasiąść w ławach poselskich. Ilu z nich Donald Tusk zna na tyle dobrze, by móc im na 100% zaufać i powierzyć istotne i odpowiedzialne stanowiska? Ilu z nich jest całkowicie anonimowych dla 99% społeczeństwa? Połowa? Więcej?

I mowa tu o modelu idealnym, bo zakładam, że przywódcy partii są ludźmi uczciwymi i dążącymi do tego, by rządzić dobrze i zgodnie ze swoim programem politycznym.

460 posłów + 100 senatorów to za dużo jak na średnią przecież Polskę. Mamy 40 mln. mieszkańców, co daje jednego "przedstawiciela narodu" na 70 tys. ludzi. Nie mówię żeby od razu wprowadzać proporcje z USA (545 kongresmenów i senatorów na ponad 300 mln. mieszkańców (proporcja : 1 na 550 tys.), ale nawet taka Rosja ma zaledwie 450 reprezentantów w Dumie na 142 mln. mieszkańców (1 na 320 tys.).

Mówiąc w skrócie: nie potrzebujemy tylu posłów i senatorów. Tak duży parlament to jedynie pożywka dla różnych partii, promująca ich pójście na ilość zamiast na jakość.

Z tych właśnie powodów nie widzę nadziei na naprawdę sensowne rządy - żadnej partii - i podczas wyborów pozostaje mi głosować na ludzi, których przynajmniej nie będę musiał się potem wstydzić jako Polak. Na ludzi którzy nie próbują wciskać mi kitu, że za ich rządów zapanowała "absolutna równość wobec prawa zarówno biednych jak i bogatych" a jednocześnie ignorujących nazywanie żony prezydenta czarownicą - żeby podać jeden z wielu przykładów.

Mówiąc bardziej konkretnie, nie chcę by ministrem edukacji był radykalny prawicowiec, który w uczniach widzi potencjalnych przestępców i zagrożenie, albo ministrem rolnictwa niewykształcony rolnik zaśmiewający się, że zgwałcić prostytutki przecież nie można. Nie chcę wreszcie, by premierem był ktoś, otarcie mówiący, że bogatych będzie ścigał, bo uczciwi nie są. Nie chcę tego, bo być może sam będę kiedyś bogaty (pewnie nie, ale wykluczyć też się nie da... ;-) i wtedy takie słowa mogłyby mnie, na przykład, zdenerwować, podnieść ciśnienie i skrócić życie o trzy minuty. Egoistycznie bowiem zakładam, że to są moje trzy minuty i wole je mieć niż stracić.

To chwilowo tyle ;-)

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 08.12.07, 15:21

Nie chcę odnosić się do polityki, bo tak jak mówię, już zbyt wiele dyskusji na ten temat, zbyt wiele słów, które nic nie wnoszą.
Tytusie, wszystko co napisałeś jest mi znane. Nie będę wszystkiego komentować, bo polemika mogłaby wyniknąć na długie podstrony, jak to zawsze bywa, a ja w poniedziałek mam egzamin :bleble:

Ale np. pierwsze z brzegu zagadnienie:
Kiedy mamy partie wodzowska, ktora np za posiadanie innego zdania niz przewodniczacy zawiesza swoich czlonkow i nie pozowala czlonkom partii wnosic nowych puntkow do porzadku obradu zgromadzenia...

Zauważ, że partia o której mowa jest właśnie po przegranych wyborach. Mimo to jest drugim najsilniejszym ugrupowaniem w sejmie i jeśli nie chce wypaść z gry musi zachować jedność. Albo przynajmniej pozory jedności i siły. Na tym to polega, wewnątrz mogą być spory i dyskusje, ale na zewnątrz wszystko musi wyglądać perfekcyjnie. W momencie, gdy bardzo ważni członkowie partii występują w mediach i psują obraz tej jedności, zamiast na przykład poczekać na posiedzenie partii i przedyskutować wszystko w swoim gronie... Musi nastąpić reakcja. I to zdecydowana, zwłaszcza, że tak jak mówię, po przegranych wyborach wielu posłów może przeżywać pokusę zasilenia zwycięskiego ugrupowania.

Zawsze gdy zabieram głos w dyskusji, jestem odbierany jako obrońca PiSu :bum: Ale to nie jest tak, widzę wszystkie niedociągnięcia tej partii i zgadzam się z dyskutantami w tej kwestii. Ale nie mogę wytrzymać, gdy wchodząc na fora dyskusyjne, zamiast na dyskusje trafiam na propagandowe wręcz tematy, gdzie każdy kto chce tylko zwrócić uwagę, że przecież było też trochę dobrych rzeczy, zostaje zrównany z ziemią.

Ale nieważne. Ja od początku chciałem skupić uwagę tylko i wyłącznie na mediach w tej dyskusji, bo na tym się znam nieco lepiej niż na polityce. Otóż w mediach, a poprzez to wśród ludzi, zapanowała jakaś niesamowita panika. Nagle wszyscy uwierzyli, że jesteśmy na skraju totalitaryzmu, że demokracja za dni parę stanie się tylko pięknym wspomnieniem...
Nagle fakt, że ludzie wyjeżdżają do pracy do Unii Europejskiej stał się symbolem rozpaczliwej ucieczki z tonącego kraju, podczas gdy w momencie, kiedy otwierano granice politycy z dumą i szerokim uśmiechem oznajmiali młodzieży, że oto drzwi do Europy stanęły przed nimi otworem i zachęcali do wyjazdu.
Rozmawiając z ludźmi, słyszałem jak prawie słowo w słowo powtarzają teksty, które dzień wcześniej słyszałem we wiadomościach czy faktach.
Media mają ogromną moc oddziaływania i Ci, którzy z nich korzystają doskonale o tym wiedzą. Zarówno Ci z jednej strony politycznej barykady jak i z drugiej. Polecam to rozwadze.

Vodzio: Zgadzam się, że zbyt dużo tego w naszym sejmie i senacie siedzi :viking:
Wiesz Vodziu, kity wciskają wszystkie rządy. Tamten wciskał, że jest sprawiedliwość dla wszystkich, ten wciska kity o zaufaniu i cudach.
Ale dla mnie tamten rząd miał i ten ma czystą kartę. Po owocach ocenim.

No i na koniec życzę, żebyś jednak został tym bogaczem :king:

Pozdrawiam

P.S. Jeśli nie będę odpisywać już w tej dyskusji, to się nie obrażajcie, ale to czasochłonne bardzo, a jak mówiłem - rozmów o polityce mam wystarczająco chociażby na zajęciach na uczelni. Można się :puke:

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 08.12.07, 15:41

Nath:

Na poparcie twoich slow o panice w mediach, bo jednak internet to tez medium...moge dac ten oto naprawde profesjonalnie zrealizowany filmik:

http://pl.youtube.com/watch?v=ExKWyLATNz0

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 08.12.07, 16:54

Jestem pod wrażeniem, naprawdę.
Świetnie zrobiony filmik. Spin (speed :P)-doktorzy wszystkich partii powinni się uczyć jak robić materiały do kampanii :P Choć pewnie zaraz by to zaskarżyli bo socjotechnika i manipulacja pełną gębą :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 09.12.07, 14:04

A ja mam takie pytanie czy ktos moze mi wyjasnic tak po ludzku co dokladnie oznacza termin spin(speed)doctor...mniej wiecej sie orientuje, ze to cos zwiazanego z budowaniem wizerunku...

Byl nawet taki serial z Foxem Spin City, ale jakos nigdy do konca nie wiedzialem co oznacza ten termin...

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 09.12.07, 16:27

Tytus:

Spin doctor - określenie specjalisty od PR, zazwyczaj pracującego przy prominentym polityku w roli rzecznika prasowego, którego zadaniem jest ochrona reputacji lub popularności pracodawcy przed czynnikami mogącymi im zaszkodzić, poprzez odpowiednie interpretowanie faktów i zjawisk (tzw. spin). W jego zakresie działania jest również przekuwanie wad i niedociągnięć pracodawcy w sukces - najczęściej wyborczy, oraz dyskredytowanie przeciwników politycznych.

Określenie to powstało w latach 80. XX wieku w związku z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, najprawdopodobniej w trakcie kampanii Reagan-Mondale w 1984 roku.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Postautor: ZuaJuka » 10.12.07, 22:25

zawsze jak spotykam natha, to ja nie wiem, czy on sie mnie wstydzi, czy co, taki wymuszony usmiech i nienaturalna uprzejmosc :P

i zawsze jak go widze, to jestem nieumalowana i rozczochrana... na lacine sie nie maluje XD
Row, row, fight the power!

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 10.12.07, 22:28

Ty mnie po prostu nie znasz, Yuka :P
Ja zawsze jestem uprzejmy :)

A Ty dobrze wyglądałaś, nie pękaj :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 11.12.07, 00:13

Nath:

Ja zawsze jestem uprzejmy

Musisz miec ciezkie zycie...

Wróć do „Forum Mangi i Anime”