co ostatnio oglądałeś?

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

7tomas7
Zielony

Re: co ostatnio oglądałeś?

Postautor: 7tomas7 » 24.05.13, 17:53

Ja też oglądałem Cardcaptor Sakura. Jednak już wszystkie odcinki zaliczyłem i mogę Wam polecić oglądnąć również wszystkie. Jak ktoś takie lubi, musi oglądnąć.
hotele.pl

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 09.11.15, 17:49

Ostatnio oglądam więcej anime niż przez poprzednie kilka lat, mianowicie:

Dragon Ball Super - głównie na fali nostalgii, bo anime jest bardzo nierówne. Część odcinków jest fajna, inne wołają o pomstę do nieba. Ogólnie średnio (ale i tak znacznie lepiej niż DBGT :P).

One Punch Man - mój ulubiony tytuł ostatnich lat, z dużą szansą na detronizację Hunter X Hunter jako ulubionego anime w ogóle. Polecam.

Naruto - z przyzwyczajenia, bo seria dawno mi się znudziła, ale oglądamy z Alte tylko odcinki na podstawie mangi (czyli jakieś 20 rocznie ;) ), omijamy zapychacze zrobione dla rozciągnięcia anime.

Attack on Titan - po miesiącach (latach?) wysłuchiwania dobrych opinii o tym, zaczęliśmy oglądać w weekend. Po pięciu odcinkach stwierdzam, że pieśni pochwalne mogły nie być przesadzone i jestem bardzo zaintrygowany. :)
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
Folko
Zielony

Postautor: Folko » 02.12.15, 23:35

Attack on Titan - fe-no-me-nal-ne

Sword Art Online - połowa pierwszej sagi. I ta muzyka...

Hunter x Hunter 2011 - wcale niezły
This world is made of LOVE & PEACE

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 11.05.16, 03:36

Dla wszystkich ogladajacych (i lubiacych) Attack on Titan mam zla wiadomosc:

Unfortunately I have bad news for all Attack on Titan fans. The last month I informed you that the long awaited Season 2 of the Attack on Titan anime was expected to be released at some point of this Fall, according to the official announcement from 2014 and interviews earlier this year with the production of the anime. However, as reported by Spanish manga news website Mision Tokyo, Season 2 has been pushed back to 2017, with a new release date estimated around January.

Contrary to similar rumors that have been circulating for some time without any reliable source to support them, this information is trustworthy, as Mision Tokyo was the first website to confirm the release of Season 1 back in 2012, and the recent information was given to them by Selecta Visión, the official distributor of the anime in Spain (and the company that originally revealed the episode list of Junior High the last year), which in turn received it directly from Kodansha.

In their original blog post they have included part of the audio interview recorded during the 34 Salon del Comic in Barcelona where Selecta Visión marketing director Manu Guerrero reveals the delay, and the Facebook page of the company confirms that the interview indeed took place.

As stated by the source, Selecta Visión contacted Kodansha requesting the rights to simulcast Attack on Titan Season 2 in Spain during this Fall lineup, but they were told by the Japanese company that it will not be airing on this year and that it has been rescheduled to some point of 2017, so the distributor estimates that it will premiere during the anime season that starts in January.

This claim is also supported by the fact that at this point of the year, no trailers, spots, character designs or announcements of any kind have been released promoting the season, as it is happening with the rest of animes that will be airing during the Fall lineup.

The reasons behind the delay are still unknown. As revealed by Wit Studio's Imam George Wada on the Sakura-Con 2016, the season is currently under production, so is very likely that given the short staff list of the company and the other projects they have been recently working on (including the original series Kabaneri of the Iron Fortress, which uses much of the staff of AoT), they were unable to meet the original schedule. As soon as we have more information we will let you know.

Drugi sezon zostal przesuniety na 2017. Nie jestem z tego powody szczesliwy, ale moze da to czas autorowi mangi na lekkie podgonienie z rozdzialami co by i na trzeci sezon byl material.

Awatar użytkownika
MinkDemage
Zielony

Postautor: MinkDemage » 15.05.16, 18:11

Pewnie gdyby polskie wydanie mangi nie nadgoniło już anime, rozpaczałabym bardziej. :) A autor przypadkiem gdzieś nie zapowiadał, że z całą historią chciałby się zmieścić w około 100 rozdziałach? Czy ja coś mylę?

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 23.05.16, 11:05

MinkDemage pisze:Pewnie gdyby polskie wydanie mangi nie nadgoniło już anime, rozpaczałabym bardziej. :) A autor przypadkiem gdzieś nie zapowiadał, że z całą historią chciałby się zmieścić w około 100 rozdziałach? Czy ja coś mylę?

Nie slyszalem nic na temat ilosci samych rozdzialow, ale tak kilka lat temu. Chyba trzy. Wspominal, ze zamierza zakonczyc mange na okolo 20 tomach. Ale rok pozniej stwierdzil tez, ze zamierza zmienic zakonczenie mangi z powodu jej popularnosci. Cokolwiek to znaczy. W 2014 stwierdzil tez, ze zamierza rysowac mange jeszcze kolejne 3 lata. Biorac to wszystko pod uwag obecnie jest 19 tomow i okolo 80 rozdzialow. A fakt, ze prodokuje okolo 4 rozdzialy na 5 miesiecy sugeruje, ze raczej przekroczy planowane zakonczenie w 2017. (Jesli faktycznie celuje w 100 rozdzialow).

A tak przy okazji Mink. Czemu zmienilas konto na nowe?

Awatar użytkownika
MinkDemage
Zielony

Postautor: MinkDemage » 23.05.16, 18:29

Czyli, póki będzie popyt, będzie manga? Czemu mnie to nie dziwi?

A co do konta... Katipańskie polecenie. Raz stwierdziłam, że mogę posłuchać. Poza tym, wszyscy mogą, a ja nie? ;p

Wróć do „Forum Mangi i Anime”