co ostatnio oglądałeś?

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

co ostatnio oglądałeś?

Postautor: ZuaJuka » 20.05.08, 20:56

czyli temat na króciutkie dyskusje o tych seriach, które widzieliśmy ostatnimi czasy :)

ostatnio jestem pod urokiem zarówno "Samurai Champloo" (oglądałam to już trzy razy i szykuje sie czwarty!) jak i "Tengen Toppa Gurren Lagann" - i o tym trochę wspomnę.

to anime jest nazywane "przeprosinami gainaxu za evangelion" - doskonała seria z mechami w roli gównej, w dużym skrócie, opowiadająca o tym, do czego jest zdolny człowiek. I nic więcej! Aby nie spojlerować.

Seria jest naprawdę zacna i bardzo zachęcam do jej obejrzenia - dziś pewnie ją skończę, jeśli Bóg da :3
Row, row, fight the power!

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Re: co ostatnio oglądałeś?

Postautor: ZuaJuka » 21.05.08, 08:42

ech, musze odszczekac... obwejrzalam TTGL do konca i powalilo mnie beznadziejne zakonczenie...

szkoda, schrzanili bardzo dobra serie - pierwszy raz plakalam ze smutku, ze zakonczenie jest TAK beznadziejne, a zwykle lubie sobie poplakac na te wszystkie szmirowate powiedzonka bohaterow o milosci i przyjazni

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 21.05.08, 17:30

Skończyliśmy ostatnio z Alte i Amarisą (moja siostra) pierwszy sezon "Oh My Goddess!" - nigdy więcej Belldandy, a zwłaszcza Skuld. Nie wiem jak mogli aż tak skaszanić taką dobra mangę.
Teraz we trójkę wzięliśmy się za "Death Note". Jednocześnie z Alte ciągle oglądamy Hunter X Hunter (w miarę ukazywania się polskich napisów) i rozważamy powrót do "Naruto" (ale z przeskoczeniem wszystkich fillerów).

Pozdrawiam :byebye:
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
MaXDemage
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: MaXDemage » 22.05.08, 14:10

A więc po kolei...

1) TTGL - wszechanime wszsechczasow z wszech najlepszymi postacaiami....
Ale tak w skrocie. Mozna faktycznie powiedziec ze jest to proba przeproszenia fanow przez Gainax. Ci ktorzy byli zawiedzeni Evangelionem, np ja, czuli zawsze pewien niedosyt. Gurren lagann zrekompensował to.
Jest to koemdia - ale niesamowicie epicka komedia. Czysta poezja. Kreska jest oryginalna - nie jest zla, ale nie jest to tez rewelacja, choc niektore ujecia sa wykonane z typowym Gainaxowym rozmachem i pewnie kosztowaly krocia.
Bohaterzy sa niezapomniani. Od Kaminy zaczynajac.,.. przez Virala, Yoko, Kittana, Simona, Lord Genoma, Dayyaka, Ron... i na Attenbourugh konczoc. Kazdy jest niesamowity. I nie ma niedosyty ze ooo, tego bohatera bylo mniej mimo iz jest taki fajny. (choc jest jeden niedosyt, ale to ciii)
Fabula. Mechy + Laski z duzymi spluwami i duzo swidrow. Jednym slowem fabula rozpierdziela na calego - niewiadomo kiedy z komedii robi sie cos powaznego ale bedacego dalej komedia. Cudowne.
Muzyka - poezja! Czysta perfekcja. Libera me from Hell, czy Raw Raw Fight the Powa! rzadza.
Zakonczenie. Coz - mi osobiscie sie podobalo. Bylo wna tyle sposob genialne ze szok. Jedynie scena gdzie pokazuja wszystkich 20 lat pozniej byla niepotrzebna... choc Viral wygladal slodziutko ;3
Ogolnie wiec oceniam anime 10/10... i podobnie jak miliony fanow na swiecie stwierdzam iz bylo to anime roku 2007 i to bez jednego czy nawet dwoch zdan.
Howgh. (rozumiem ze nie kazdemu moze sie podobac, ale trzeba przynajmniej zaopzanc sie ;p)

2)Hunter X Hunter ostatnio ogladnalem wszytskie odcinki anime (i chyba sie nawet chwalilem)... i musze przyznac ze bylo super. Manga dalej mnie zawodzi, gdyz znowu jest przerwa w wydwaniu ale coz.

3) Naruto .... odposcilem sobie kompletnie :(

A teraz z ciekwostek.

1) "Chii sweet home". 3 minutowe odcinki o małym słodkim kotku który się zgubvił i trafił do rodzinki która nie może trzymać w domu kotków. Jednym słowem. CUUUTE! Naprawde urocze anime ktore sie szybko oglada i jest odstresywujace. Polecam, o ile nie ma sie awersji do uroczych i slodkich anime o kotkach.

2) "Soul Eater" ... Moge powiedziec tyle - to bedzie hicior roku 2008... I to mowie dopiero po 7 odcinka. Juz warto sie zapoznac z seriia. Abstrakcyjna historia o bogach smeirci a dokladniej o technikach zajmujacych sie tworzeniem broni dla bogow smierci. Co ciekawe bronie te maja postacie ludzi i tylko w razie potrzeby zmieniaja sie w narzedzia do zbierania duwsz. Lekka komedyjka z ciekawą gamą bohaterów ktorzy są tak absurdalni czasami ze szok. Zwlaszcza syn boga smierci kochajacy symetrie xD
Poza fabula ktora sie rozkreca, bohaterami, super muzyczka, ladniutka animacja jest jeszcze swiat, w ktorym ksiezyc krwawi a slonko smieje sie ze wszystkich. :d Absolutna rewlacja - wkurzaja tylko okazjonalne wstawki komputerowe.

3) Tower of Druaga.... anime niczym gra rpg, gdyz zostala oparta na grze RPG xD Warto obejrzec dla pierwszego odcinka ktory jest parodia gier rpg, innych anime a nawet Star Warsow.
Godne zauwazenia jest to ze anime mozna legalnie ogladnac na YouTube gdyz studio Gonzo odpowiedzialne za anime ma podpisana umowe z JoTuBi ze odrazu wrzucaja (z napisami przez nich stworzonymi) na stronke po emisji w telewizji. Jakos jest srednia, ale legalne anime do ogladniecia w necie to rzadkosc z ktorej nalezy sie kurka cieszyc, o!

4) "Capeta" ... ummm ciezko mi zaczac opisywac to anime.
Ale sproboje.
Capeta to zwykly dzieciak, ktory starcil matke a tata pracuje stanowczo za duzo aby tylko wyrobic sie z rachunkami. Pewnego dnia jednak ojczulek postanawia podarowac synowi taki prezent zeby zrekompensowac mu ciagla nieobecnosc. Jako ze tymczasowo pracuje przy torze gokartow zbiera stmatad stare czesci i buduje gokarta - wyciaga tez ostatnie pieniadze aby tylko dac mu pojezdzic na torze. Dzieciak jest wniebowziety... i okazuje sie ze radzi sobie calkiem niezle... zwlaszcza ze okazuje sie iz gokart jest nie do prowadzenia (zle ustawione kola, stary silnik). Ostatecznie przyciska pewnego mlodzika i zmusza go do ego by jechal na powaznie. Okazuje sie ze byl to aktualny mistrz juniorow i wielka nadzieja japonskiego sportu motorowego. Capeta zostaje w tym momencie zauwazony... i zaczyna sie jego przygoda.
Jak latwo sie domyslic jest to anime o gokartach... mozna by nawet pokusic sie aby napisac iz jest to Tsubasa w gokarcie xD Ale to mocne naciaganie. Anime naprawde wciaga, wyscigi sa niezwykle emocjonujace i potrafia tak zasac, ze natychamiast trzeba ogladnac nastepny odcinek aby dowiedziec sie jak to sie skonczylo.
Kreska jest z poczatku troche denerwujaca - ale szybko idzie sie do niej przywyczaic.
Co ciekawe dla ans polakow tym moencie jest to iz anime sledzi losy Capety az do momentu w ktorym startuje w Formule Silva ktory jest jakby pierwszym stopniem jaki japonczyk moze zrobic w kierunku formuły 1 (nastepne jest np fromula renault i tak dalej i tak dalej... ;p ) Biorac pod uwage wystepy naszego Kubicy, anme na czasie ;] Sumum sumarum poelcam, ale raczej tylko tym ktorym nie przeszkadza anime o wyscigach.

Tyle na razie do mnie...
Howgh.

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Postautor: ZuaJuka » 22.05.08, 16:11

MaXDemage @ Dzisiaj, 00:10 pisze:A więc po kolei...
Od Kaminy zaczynajac.,.. przez Virala, Yoko, Kittana, Simona, Lord Genoma, Dayyaka, Ron... i na Attenbourugh konczoc. Kazdy jest niesamowity. I nie ma niedosyty ze ooo, tego bohatera bylo mniej mimo iz jest taki fajny. (choc jest jeden niedosyt, ale to ciii)

a Rossiu? Rossiu Adai, the Greatest and Sexiest President of 2007 year?! nie pomijaj go! D:
Attenbourough imho pojawil sie niewiadomo kiedy, robil rozgardiasz i byl absolutnie niesmiesnzy i niepotrzebny ;<
Yoko bardzo polubilam - pomimo jej Śmiertelnych Pocałunków XD

Awatar użytkownika
MaXDemage
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: MaXDemage » 22.05.08, 17:08

ZuaJuka pisze:a Rossiu? Rossiu Adai, the Greatest and Sexiest President of 2007 year?! nie pomijaj go! D:
Attenbourough imho pojawil sie niewiadomo kiedy, robil rozgardiasz i byl absolutnie niesmiesnzy i niepotrzebny ;<
Yoko bardzo polubilam - pomimo jej Śmiertelnych Pocałunków XD

Rossiu z wiadomych przyczyn nie jest moim uluibiencem xD ... niektore osoby pominalem bo bym musial dluuuugo pisac.
A YKOD czyli oficjalny skrot od oficjalnej nazwy Yoko Kiss of Death to juz legenda ;]

Awatar użytkownika
ZuaJuka
Początkujący

Postautor: ZuaJuka » 22.05.08, 21:45

strasznie mi Yoko żal było TT

rossiu wbrew pozorom zachowal sie dosc rozsadnie...

spojlerki:
miał łeb na karku, jako jedyny z tych wyzwoleńców - on powinien być prezydentem, a nie Simon, który nie potrafił jasno myśleć i nadawal sie generalnei tylko do mordowanai i zdobywania. Oczywiście, zdarzały mu się pierdy pokroju odrzucenia gunmenow (ganmenow? prawde powiem, ze nie wiem XD) i skazanie Simona na smierc, ale jakos nie moge go nienawidzic, prawdopodobnie temu, ze byl slodki jako dziecko i mial nieco zryte dziecinstwo - czlowiek sie wzrusza XD

co do Virala (och, ach, Virala!) - bardzo wzruszylo mnie jego marzenie o dziecku i zone TT

Awatar użytkownika
MaXDemage
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: MaXDemage » 23.05.08, 18:09

faktycznie, Rossiu najabardziej nadawal sie na prezydenta, zgadzam sie. Mial tez generalnie dobre rozwiazania.
Nie mniej nie darza go wielka sympatia - ale nie napisalem ze go nie nawidze.

A marzenie Virala o zonie i dziecku... uronilem wtedy jedną bardzo męską łze.
:viking:

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 25.05.08, 23:33

Dzięki Maxiu, za polecenie Soul Eatera :) Zabrałem się już za ten tytuł i jak narazie jestem bardzo zadowolony! Poziom absurdu jest tak bajecznie wysoki, że aż nie mogę się już doczekać kolejnych odcinków :)

Serial polecany przez Evilka, też niedługo będę mieć, więc zobaczymy co to tam :)

Pozdrawiam
Risk something, take back what's yours
say something that you know they might attack you for
cause I'm sick of being treated like I have before
like it's stupid standing for what I'm standing for.

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący
Lokalizacja: Gdzieś w Superprzestrzeni między Otchłanią, a Absolutem

Postautor: leviathan_16 » 16.07.08, 16:32

Coz... Naruto siega dna... przynajmniej moim zdaniem... anime juz dawno nie ogladam a co do mangi czytam juz tylko i wylacznie aby dowiedziec sie co dalej z Akatsuki i Ogoniastymi Demonami... w kazdym razie rozdzialy staly sie tak przewidywalne, ze to sie w glowie nie miesci... gdzie ten efekt i czasy gdy z zaparciem czekalo sie na kolejny rozdzial... sadze, ze w tym wypadku lepiej byloby przejsc do Bleacha... przynajmniej moim zdaniem...

Hunter x Hunter... dawno juz mialem sie za to zabrac... nen ren gyo itd. zaczely mnie interesowac juz za czasow Ancestral Relation Maxa :) ciekawe jak ten efekt wygladalby w anime lub mandze :) ale tylko jedno mnie trapi... manga podobno sie wlecze z powodu choroby autora... co to za choroba, ze mangaka przez kilka-kilkanascie miechow nic nie rysuje... czyzby byl az tak obloznie chory...

O przygodach kotka juz slyszalem i nawet zastanawiam sie czy sie za to zabrac... slyszac o tym opinie po trosze mi sie kojarzy z Shin- chanem, tamten dzieciak tez odstresowywal i nawet bawil... ciekawe jak jest z tym kocurem :)

Soul Eater... kolejna seria, z ktorej postacie zaczynam widziec coraz czesciej w roznych miejscach... troszke nie trawie perspektywy, ze kolo cwiczy jak stac sie np. mieczem albo cos, ale to pewnie dlatego ze niec zytalem mangi lub ogladalem anime i nie rozumiem tego do konca... coz kolejna seria na dlugiej liscie za ktora trza bedzie sie kiedys zabrac :)
Między mrokiem Otchłani, a światłem Absolutu istnieje Super Przestrzeń. W miejscu tym pośród wielu wymiarów panują niepodzielnie Kreatorzy i Dozorcy. Jednak seria zdarzeń w jednym z kosmosów, mimo iż drobna w skali multiversum może zmienić to miejsce na zawsze.

Chaos Theory

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 23.07.08, 17:42

z anime aktualnie oglądanych z moją kobitką najlepszy jest chyba bleach (ech, znowu fillery - podobnie jak wątek z bountu tak i wątek ze szlachetnym rodem zaczyna nużyć po kilku odcinkach) i soul eater

oglądamy jeszcze
naruto (fillery - need we say more?)

zero no tsukaima - fabuła jest dosyć denna, postacie puste, ale przynajmniej mozna się pośmiać i niewiele jest tego (każda seria po kilkanaście odcinków trzecia dopiero co się rozpoczęła) więc nie zdąży znudzić

fate stay night - hmm... może być, nawet ładnie zrobione, trochę z realizmem jest nietęgo (zważywszy jednak że większość magów-wybrańców to dzieciaki, no to może...)

hellsing - obejrzeliśmy wczoraj cztery pierwsze odcinki, pomysł ciekawy ale wykonanie fatalne, kompletny brak dynamiki, nie ma nawet odrobiny humoru, w takiej formie jak to jest w tych obejrzanych odcinkach to anime jest ułomne i męczące, rezygnujemy

wciąż próbuje znaleźć stronkę z claymore online (z polskimi napisami) ale wygląda na to że czeka mnie raczej sporo ściągania
Makary, Makary, Ty jesteś bałwan stary

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 25.07.08, 13:26

Jedik:

hellsing - obejrzeliśmy wczoraj cztery pierwsze odcinki, pomysł ciekawy ale wykonanie fatalne, kompletny brak dynamiki, nie ma nawet odrobiny humoru, w takiej formie jak to jest w tych obejrzanych odcinkach to anime jest ułomne i męczące, rezygnujemy

A ogladaliscie zwyklego Hellsinga czy Hellsing ultimate?

Hellsing ultimate jest lepszym odwzorowaniem mangi jest nawet ten specyficzny mangowy humor...ale osobiscie uwazam ze Hellsing anime jest najlepsze z tych trzech wersji.

Tutaj nie chodzi o humor i totalna rozwalke jak w madze...w anime graja na klimacie i budowaniu napięcia ale to moja zdanie.

Ostatnio jestem na bezrybiu jesli chodzi o anime. Nadrabiam inne zaleglosci filmowe, ale podziele sie tym co ostatnio ogladalem.

Guyver: The Bioboosted Armor:

Anime z 2006 roku na podstawie klasyki mangi z 1986. Warto obejrzec chocby po to, aby zobaczyc z czego calymi garsciami czerpaly takie anime jak Evangelion czy Tekkaman. Anime sklada sie z 26 odcinkow i pokrywa okolo 10 tomow z powstalych 25, wiec po seria konczy sie takim cliffhangerem i pozostaje po niej niedosyt, ale potrafi w kilku momentach zaskoczyc no i jest malo fillerow. Polecam.

Azumanga Daioh:

Lekka bardzo przyjemna komedyjka o uczennicach japonskiego liceum. Praktycznie bez zbednych watkow milosnych i tego typu rzeczy, za to z duzo dawka humoru, czesto absurdalnego, oraz ciekawymi pomyslami. Nic co bym bardzo polecil, ale jesli ktos ma ochote na cos lekkiego i przyjemnego to Azumanga Daioh sie nadaje.

Devil May Cry (anime) :

Trzymać się z daleka. :P Najbardziej nierówne anime jakie widzialem. Jeden odcinek bywa swietny zachęca do dalszego ogladania, ale kolejne dwa sa tak beznadziejne, że aż musze dać przyklad. Dante, zeby zabic demona musi dostac sie do wiezienia, wiec popelnia powazne przestepstwo. Dostaje sie do wiezienia (akcja tam to porazka) tylko po to, zeby pod koniec odcinka lezec na kanapie jak gdyby nigdy nic. Cos jest nie tak z ich system sprawiedliwosci :bleh: Ten schemat lubi sie powtarzac. Odcinek, ktory daje nadzieje, a po nim kolejny, ktory zmiesza ja z blotem. Trzymac się z daleka.

Black Lagoon:

Anime o najemnikach i jednym szaraczku, ktorego zycie zmienia sie diametralnie. Guns, boats, explosions and terrosits i akcje kaskaderskie, ktorych nie powstydziliby sie kaskaderzy z Hollywoodu. Dobre, ale nie jakies wybitne anime.

Perfect Blue:

Film zakrecony bardziej niz Memonto. Trzy plaszczyzny rzeczywistosci, psychopatyczny przesladowca, poczatkujaca aktorka z problemami z wlasna osobowoscia, tajemniczne morderstwa i zamotanie przez, ktore widz nie wie co sie tak naprawde dzieje. Gdy juz mysli, ze wie film rzuca mu pod nogi kolejnt fakt, ktory wszystko burzy. Nie polecam ani nie odradzam bo nie wiem co obejrzalem :P

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 27.07.08, 09:44

Tytus @ 25.07.08, 13:26 pisze:Jedik:

A ogladaliscie zwyklego Hellsinga czy Hellsing ultimate?

zwykłego, dodatkowo byliśmy uprzedzeni, że ten zwykły jest najsłabszy więc nie było elementu rozczarowania spowodowanego wygórowanymi oczekiwaniami
chcieliśmy mimo wszystko obejrzeć i przejść do ultimate, ale niestety nie dało rady, jakoś nie potrafiliśmy wyłapać ciekawego dla nas klimatu

jeżeli chodzi o mangi to zacząłem ostatnio czytać tales of symphonia i silvery crow

ta pierwsza zawiera kilka elementów trochę przypominających mi yansa i dość ciekawie się zapowiada, choć po kilku odcinkach mam pewną teorię na temat głównych motywów i jezeli się potwierdzi to będę rozczarowany, że tak łatwo wydumać czym się to zakończy, mam nadzieję jednak, że fabuła rozwinie sie w innym kierunku

ta druga zawiera pewne schematy m.in. główny bohater nie grzeszy zbytnią inteligencją ale posiada sporą moc (za to jest miłośnikiem potraw z curry :oooh:), spotyka na swej drodze kogoś, kto staje się jego towarzyszem i jak łatwo się domysleć nie będzie to łatwa wędrówka (dla towarzysza :cheess:), ale mimo to jest dosyć sympatyczne

obie mangi nie są wielkimi i odkrywczymi dziełami ale na spokojne popołudnie lub wieczór, gdy nie wiemy czym sie zająć są w sam raz

Awatar użytkownika
Scorpius
Zielony

Postautor: Scorpius » 14.08.08, 12:01

Code Geass - Genialne anime. Fabula podobna do Death Note, a jednoczesnie taka odmienna... Samo to wystarcza, zeby siegnac po ta serie. Inteligentna fabula, zawile intrygi, mnostwo akcji. Obejrzalem pierwsza serie i jestem w trakcie ogladania drugiej. Nie ma momentu, w ktorym anime by zwalnialo, caly czas cos sie dzieje. Trzyma w napieciu do ostatnich chwil.

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 15.08.08, 20:03

Brzmi ciekawie :)
Zwrócę uwagę na ten tytuł, dzięki za cynk.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ukog
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ukog » 21.08.08, 17:13

One Piece... całe wakacje... aktualnie 250 epizod.
But the Spirit Never Die
The World Belongs To Me...
https://www.youtube.com/channel/UCWkb5u6eobm-R5w7MW1xZrA?annotation_id=annotation_3204772135&feature=iv&src_vid=_ugJSOar-II
- KANAŁ NA YT-> Twierdza Gier, zapraszam.

Awatar użytkownika
MaXDemage
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: MaXDemage » 30.08.08, 22:09

To-Love-Ru - po porstu ciekawa komedyjka.. niestety przerwalem chwilowo... ale nadrobie.
O czym? Niesmialemu chlopakowi podoba sie dziewczyna z klasy, ale na przekor wszystkiemu laduje mu w pokoju piersias... pierwszorzędna kosmitka :pajac: ... yyy skad ja to znam? >_> Jakby tego bylo malo przez przypadek dochodzi do zareczyn z kosmitka. Ale chlopak dalej marzy o swej ukochanej kolezance z klasy i o dziwo ona tez marzy o nim. Jest ciekawie, ale standardowo, sztamponowo i cliche~

Slayers Revolution... 3 pierwsze odcinki i poki co zrezygnowalem ~ noł sorry. Pomyłka.

History Strongest Discply Kenichi.... - ciezkie do zdobycia ale musialem miec ze wzgledu na przeczytana ostatnio mange. Mimo roznic, anime rządzi a Shigure jest super~! (Nie tak jak Apacha, ale tez ;p ). Ogolnie o slabym chlopaku ktory dostaje sie do dojo z mega mistrzami wszytskich stylow walki od ktorych uczy sie walczyc i rosnie w sile z minuty na minute. Napotyka tez na drodze wrogow... ktrozy staja sie przyjaciolmi i takie tam. Komedia, akcja i ladne ujecia ;) :blushing: Polecam.

Na razie tyle... chyba ze ktos chetnie obejrzy Whose Line Is It Anyway... koncze wlasnie 4 serie i wymiekam~

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 31.08.08, 22:49

Whose Line Is It Anyway rządzi :D

Ci faceci są po prostu genialni. Polecam każdemu, sporo gier i odcinków można znaleźć na youtube :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MaXDemage
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: MaXDemage » 31.08.08, 23:08

Mam u siebie 4 pierwsze serie i sciagam wlasnie 5... nie raz juz Colin byl o ' wlos ' od doprowadzenia mnie do smierci ze smiechu xDDDDDD - o włos!!! XDDD

WLIA to najlepsze co kiedykolwiek ameryka wyprodukowala i tu nie ma mocnych.
Ja rowniez ponownie polecam - gry, piosenki, humor, i czasem slawni ludzie. A na JoTuBi faktycznie mozna znalezc nawet z polskimi podpisami dla leniwych. Jesli ktos bedzie chcial moge podeslac plytki z tym co mam (4 serie) zawsze lepiej miec calosc niepocieta niz youtube ;p (a 4 serie to tylko ponad 20 GB ;p )

i cieszy mnie ze na forum nie jestem sam - jako fan WLIA

Jeden z odcinkow wszechczasow (only eng) - http://www.youtube.com/watch?v=nnAYOcTpKjg
A tutaj z polskimi podpisami - http://www.youtube.com/watch?v=0yK3Z7--FBw

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 03.09.08, 18:33

Max:

WLIA to najlepsze co kiedykolwiek ameryka wyprodukowala i tu nie ma mocnych.

Nie. WLIA to najlepsze co kiedykolwiek ameryka importowala....to byl oryginalnie show angielski z czesciowo ta sama obsada....

Co do WLIA tez ogladam i cenie...duet Ryan i Colin wymiata na calej linii....ale jedno mnie ciekawi...Ryan jak udaje cos latajacego to zawsze w ten sam sposob :P. Bez znaczenie czy to wrobel, kondor czy nietoperz :bleh:

Gość

Postautor: Gość » 20.09.08, 12:07

No tak, ale brytyjska wersja była mniej zabawna moim zdaniem (nieco inna konwencja). To tak jak współczesny Top Gear i ten z przed kilku lat ;P

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 24.09.08, 10:57

Bleach 2

całkiem, całkiem interesujące, niemniej jednak, jest w tego typu filmach (czy to blicze czy naruciaki czy inne powstałe obok mangowej historii) pewna nieuchronność rozwiązania ostatecznego - czyli główne postacie wzięte z serii wygrywają i nie odczuwa się specjalnego napięcia podczas śledzenia ich poczynań, skoro prędzej czy później uda im się osiągnąć, to co chciały
o klasie danego filmu będzie więc decydować sposób wprowadzenia i przedstawienia nowych postaci oraz historia z nimi związana
w bleach 2 historia była całkiem ciekawa z drobnymi mankamentami (szczególnie chodzi o założenie jakie poczynił kusaka, że toshiro pragnie zemsty na ss, ale mogę w sumie na to przymknąc oko), same nowe postacie nie były szczególnie interesujące, ale też nie były beznadziejne, więc jest ok, niezłe walki, jakaś tam zagadka, poszukiwania, no całkiem sprawny filmik
obejrzeć warto, choć to nadal nic innego jak tylko większy filler :D

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 29.09.08, 19:11

zaczęliśmy ergo proxy (1 epek) i gantza (5 epków)
ergo zapowiada się niezłą serię, ale to jeszcze nic nie znaczy, ponieważ pierwszy epizod gantza też zapowiadał całkiem możliwą serię ale kolejne epki były już denne, jednym słowem nuda, nuda i bezsens, to były dwa słowa, a zatem w dwóch słowach: nuda, bezsens i beznadzieja... to już trzy słowa, tak trzy slowa - nuda, bezsens i beznadzieja... i słaba grafika.... stop!!! chyba wyjdę, wejdę z powrotem i powiem to jeszcze raz
gantza raczej odpuszczamy
zobaczymy co dalej z ergo proxy

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 02.10.08, 19:15

Jedik:

Ja musze sie przyznac, ze kupywalem odcinki Ergo Proxy, gdy wychodzily w Polsce. Mam wszystkie i....i mam troche mieszane uczucia. Z jednej strony seria prezentuje sie ciekawie. Ma nawet sporo swietnych odcinkow (jak ten z pisaniem pamietnika) i sporo ciekawych pomyslow. Ale czesc sie jakby nie wykorzystana, a i przeintelektualizowane zakonczenie, przy ktorym Evangelion sie chowa, troche psuje caloksztalt. Osobiscie uwazam, ze seria byla niezla, ale nic ponad to.

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 03.10.08, 07:09

na razie brak czasu na oglądanie, więc dojechaliśmy tylko do czwartego odcinka, dobre wrażenie nadal pozostaje, ale nie chcę robić jakiejś cząstkowej oceny - jak już obejrzę wszystkie, wtedy na pewno ocenię i napiszę jaki jest odbiór całości

Awatar użytkownika
MaXDemage
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: MaXDemage » 11.10.08, 23:00

Ga-Rei-Zero ... 1 odcinek... wymiótł i pozamiatał mój mózg. Evangelion się prawie że chowa. Mam tylko nadzieje, że kolejne odcinki będą równie wyświrowane co ten. Mam nadzieje.... Polecam. Choćby ten pierwszy odcinek.

Turn A Gundam. - Najgorszy design gundamów w historii, ale jedna z najlepszych fabularnie serii gundamowych. Pogmatwanie fabularne godne polecenia. Choć trudno znieśc te machiny.. ech. Nie wiem czy polecać czy zniechęcac.

Film Hancock... trudno zaliczyć to do anime ;p , ale bardzo mnie zaintrygowały reklamy. Ale jak to w przypadku reklam. Dużo wokół niczego. Fajnie się zapowiada - kończy się mizernie. Szkoda czasu... a tym bardziej szkoda pieniędzy.

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 13.10.08, 20:17

MaXDemage @ 30.08.08, 22:09 pisze:History Strongest Discply Kenichi.... - ciezkie do zdobycia ale musialem miec ze wzgledu na przeczytana ostatnio mange. Mimo roznic, anime rządzi a Shigure jest super~! (Nie tak jak Apacha, ale tez ;p ). Ogolnie o slabym chlopaku ktory dostaje sie do dojo z mega mistrzami wszytskich stylow walki od ktorych uczy sie walczyc i rosnie w sile z minuty na minute. Napotyka tez na drodze wrogow... ktrozy staja sie przyjaciolmi i takie tam. Komedia, akcja i ladne ujecia ;) :blushing: Polecam.

ostatnio w wolnych chwilach, kiedy z moją lepszą połówką nie mamy czasu na wspólne oglądanie różnych anime (wiadomo, jak oni tańczą i inne przeboje) zacząłem czytać ww. mangę (moja komiksów nie czyta)
rewelacja, chociaż pierwszy czapterek jest taki sobie i niezbyt zachęca do dalszego czytania (kalka i schematy rządzą :oooh:), ale później całość nabiera rozpędu i wciąga niczym chodzenie po bagnie, co prawda twórcy wciąż nie porzucają kalki i schematów, jednak potrafią w zamian stworzyć niezwykle sympatyczny, zabawny i lekki klimat
polecam szczególnie ze względu na postacie mistrzów (szczególnie sasaki shio) - choć każdy jest inny, to jednak ich charaktery i zachowania idealnie nawiązują do klimatów innego mistrza - su hua chi (jeżeli ktoś oglądał "pijanego mistrza", to wie o kim mówię)
mangę polecam, anime może kiedyś zobaczymy, jeżeli będzie dostępna online :)

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 14.10.08, 20:00

MaXDemage @ 12.10.08, 00:00 pisze:Film Hancock... trudno zaliczyć to do anime ;p , ale bardzo mnie zaintrygowały reklamy. Ale jak to w przypadku reklam. Dużo wokół niczego. Fajnie się zapowiada - kończy się mizernie. Szkoda czasu... a tym bardziej szkoda pieniędzy.

Hancock wasn't that bad...

Pozdro :byebye:

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 15.10.08, 13:47

Bylem na Hancocku i nie zalowalem wydanej na niego kasy....byl calkiem calkiem...

A teraz maly news...uznalem, ze to temat dosc pokrewny, wiec umieszczam go tutaj...

IDG rzucilo zapowiedź jakie anime w swoim czasopismie bodajze "Kino Domowe" zamierza wydac (obecnie chyba mozna kupic ninja scroll):
- Millenium Actress — 7 listopada
- Ghost in the Shell 2: Innocence — 5 grudnia
- Cyber City Oedo — 9 stycznia
- Sky Blue — 6 lutego
- Grobowiec swietlikow — 6 marca
- Spriggan — 3 kwietnia
- Vampire Hunter D — 4 maja
- Space Firebird — 1 czerwca

Osobiscie czekam bardzo na Gits 2...kupilem czesc pierwsza filmu i caly serial jaki u nas wydawali...i tak mnie to rozpiescilo, ze teraz akceptuje tylko Gits w jakosci DVD z dzwiekiem 5.1 i fan subami :bleh:

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 17.10.08, 05:31

Jeżeli to faktycznie jest "Vampire Hunter D" bez "Bloodlust" w tytule, to polecam wszystkich fanom horrorów klasy B i filmów "tak złych że aż dobrych" :-P

Pozdrówki :byebye:

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tytus » 20.10.08, 18:00

Jako, ze jestem jednym z tych dziwadel, ktore wola kupywac Anime niz sciagac z neta. :P Zakupilem Ninja Scroll wraz "czasopismem"* Kino Domowe..

Juz pierwsza scena filmy to bylo wielkie WTF... i dlatego pozniejszy film byl taki dobry. Anime od razu zaprezentowalo czym jest, ze nie bedzie niczego udawac i ze to co bedziemy ogladac to bedzie glownie rozwalka ninja po lasach miastach itp. Bardzo lubie tego typu produkcje. To jak z Sin City od razu na poczatku dostajemy w pysk surrealizmem i wiemy jakie mozemy miec oczekiwania po reszcie filmu. Podsumowujac Ninja Scroll to krew, flaki, demony, erotyka, duzo trupow i swietnej zabawy. Polecam.

*Czasopismem mozna to nazwac jedynie z grzecznosci....to tylko dwie strony dodatkowych info o filmie :P

Fenix The Best
Zielony

Postautor: Fenix The Best » 21.10.08, 18:16

Hmm... Mało ostatnio ogladam anime, chociaż nigdy specjalnie dużo czasu nie poświęcałam temu. :P

Tak więc przemaglowałam wszystkie odcinki Sailor Moon. Parę kinówek zaliczyłam, ale niestety bardzo cieżko je zdobyć. :(

Obejrzałam chyba z 6 odcinków Princess Princess i mam dosyć mieszane uczucia. :p Początek był nawet obiecujący, raz się zaśmiałam, ale im dalej tym nudniej. ;)

Nie mogę nie wspomnieć o nowej wersji Yattamana. ;) Na razie widziałam tylko dwa odcinki, ale zapowiada się obiecująco. :-) Bardzo zabawnie to zrobili, ogladalo mi sie tak milo jak oryginal. ;-)
O ile dobrze pamiętam to głosy podkladali aktorzy z oryginalu. ;P

Awatar użytkownika
aurian
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: aurian » 01.11.08, 04:24

Dzien dobry :)

To ja tak w liscie wymienie ;]
* Fruits Basket/Furuba - obejrzalam raz, przeczytalam mange, obejrzalam ponownie. Troche sie roznia, ale nadal jest +
* Gakuen Heaven - bishonen tu, bishonen tam... :wub:
* Karin - przy tym plakalam ze smiechu :)
* Lovely complex - jak wyzej
* Midori no Hibo - moim zdaniem naprawde dobre anime
* Ouran High School Host Club - anime, chociaz wszedzie chwalone, podobalo mi sie tak srednio. Manga duzo lepsza
* Zombie loan - zdecydowanie powinni kontynuowac, bo zakonczenie jakie "zaoferowano" jest jakby urwane.
* Princess Princess - obledne :D
* La Corda D'oro - jedno z moich ulubionych anime, dodatkowym atutem jest piosenka Brand new Breez w wykonaniu Kanon
* Vampire Knight - w niecierpliwym oczekiwaniu na nastepny sezon :wub:
* Darker than black - dobre anime, chociaz momentami pozostawia niedosyt
* Tenjou Tenge - tak glupio komicznego anime to dawno nie widzialam ;]
* Fate/Staynight - bomba, przynajmniej jesli idzie o pomysl (z wykonaniem ciut gorzej)
* Hikaru no GO - moze i dla niektorych monotonne, ale ja obejrzalam praktycznie bez odrywania sie od komputera
* Honey & Cleaver - jak wyzej
* Air master - jak wyzej
* Zero no Tsukaima - w oczekiwaniu na 3 sezon, bo mozna sie posmiac

To chyba w przeciagu 3 miesiecy z takich wartych, moim zdaniem, wymienienia.
Zas ciagle czeka dluga lista rozpoczetych (np: Mnemosyne - boskie; Princess Resurrection; Monster; DeathNote; Saiunkoku Monogatari :wub: - zaczety 2 sezon; Prince of tennis - chyba 80 odcinkow dopiero obejrzalam)

edit:
Tak patrze, ze ludzie wracaja do starych anime... zaczelam ogladac Captain Tsubasa... ale to juz jednak nie to samo, kiedy bylo sie w podstawowce i puszczali to na Polonia1 :pajac:
Zastanawiam sie, czy takie samo mieszane uczucia mialabym w odniesieniu do erm... to sie na nasze nazywalo Pojedynek aniolow, niestety nigdzie nie moge tego znalezc.
Ekhem, o yaoicach to w spisie juz nie wspominalam :fiufiu:
Ayamatte aratamaru-ni habakaru nakare.

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 24.04.09, 18:16

sorry, w złym temacie wklepałem
to jeszcze raz :)

ostatnio trafiłem przez przypadek na mangę Ares (a może manhwę :) to chyba koreańczyk rysuje)
kreska trochę dziwna, postacie są jeszcze bardziej kanciate i koślawe niż w soul eaterze, ale zaskakująco dobrze to odebrałem
miejsce akcji to jakieś krainy w bliżej nieokreślonej rzeczywistości ze społeczeństwami typu feudalnego coś jak nasze średniowiecze (czyli królowie, lordowie, rzemieślnicy, kupcy, chłopstwo oraz w niektórych krajach niewolnicy)
jednostki wojskowe (jak np. rycerze, najemnicy, łucznicy, kawaleria, ciężka piechota itd.) mogą nosić stroje w typach wczesnego, późnego średniowiecza jak również ubiory wyglądające jak te u legionistów rzymskich
dodatkowo niektóre postacie palą sobie papierosy lub cygara, niektóre noszą trampki lub inne nowoczesne elementy stroju
fabuła natomiast opowiada o trzech młodych chłopakach Aresie, Micaelu oraz Baroonie, którzy zaciągnęli się do jednej z kompani najemników, początkowo tylko zaliczają kolejne przygody i misje ale z czasem ujawnia się cała prawda o ich dążeniach i celach
do tej trójki dochodzą jeszcze Robin (oczywiście łucznik, ale za to niemowa) i Guhoo (jako tchórz i element humorystyczny)
prócz nich mamy jeszcze sporą liczbę postaci drugoplanowych (szczególnie w wojsku i czasami trudno połapać się który nowopokazany superwojak jest z której armii lub kraju)
przyznam że dosyć ciekawie cala historia została opowiedziana, mimo czasami uciążliwych retrospekcji - one są wstawiane momentami w sposób tak nagły i nie do końca jasno związane są z historią współczesną (przynajmniej na pierwszy rzut oka), że dopiero po chwili można się zorientować, że to co czytamy to nie jest jakiś wycinek akcji dziejący się w innej części kraju/miasta/armii tylko właśnie retrospekcja
niemniej jednak polecam

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 07.05.09, 16:45

Vagabond - manga na motywach powieści o życiu najbardziej znanego samuraja - Musashi Miyamoto, jego początkach, gdy dopiero zdobywał doświadczenie a z czasem i sławę
świetnie narysowana, a nawet można powiedzieć genialnie, znakomite tła i scenerie, fabuła również świetna, rozterki postaci pojawiających się w opowieści, ich przemiany duchowe, dojrzewanie wszystko to dość realistycznie ukazane
oczywiście walki też są dobre, ale to jak dla mnie już tylko dodatek, taka wisienka na torcie
zdecydowanie polecam

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 01.06.09, 20:32

Ranma 1/2 - jesteśmy na szóstym z siedmiu sezonów. Klasyka. Momentami można płakać ze śmiechu, ale niektóre zapychacze wołają o pomstę do nieba.

edit: Dragon Half. Świetne! Szkoda, że tylko dwa odcinki... Mink rządzi :) Teraz biorę się za mangę.

Pozdrowienia :byebye:

Awatar użytkownika
Mink_Dragon
Początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: Mink_Dragon » 01.06.09, 22:06

Pfff.... Czyż to nie oczywiste? xD
Swoją drogą, manga jest dużo lepsza - bo i dłuższa. A kreska autora na koniec - cud, miód i orzeszki. Choć proporcje talii do bioder mogą zabić ;p

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 08.01.10, 13:28

Jedik pisze:na razie brak czasu na oglądanie, więc dojechaliśmy tylko do czwartego odcinka, dobre wrażenie nadal pozostaje, ale nie chcę robić jakiejś cząstkowej oceny - jak już obejrzę wszystkie, wtedy na pewno ocenię i napiszę jaki jest odbiór całości

tja długo mi się zbieralo ten wolny czas :D

ostatecznie obejrzałem ergo proxy całe, moja kobita odpuściła, taka psychodela nie jest dla niej :D
mam wrażenie, że kilka odcinków było kompletnie niepotrzebnych ani nic nie wnosiły do fabuły a i pomysły w nich nie bardzo ciekawe chyba najmniej pasował teledurniej, kompletnie mnie znudził (pomimo swojego odjechanego klimatu, a może właśnie zbyt odjechane to było?)
całość jest udana, historia rozgrywająca się w tle tych "sennych koszmarów" wciąga, niezależnie od pojedynczych epizodów mniej lub bardziej związanych z fabułą wciąż zadawałem sobie pytanie jaka tajemnica wiąże się z vincentem i dokąd zaprowadzą go jego własne poszukiwania, końcówka była dość oszałamiająca nie wszystko udało mi się załapać, zwłaszcza tego anioła ale niekoniecznie było to złe zakończenie :oooh:
w moim odczuciu bardzo ciekawa i warta polecenia produkcja
nawet opening i ending mi pasowały (zresztą jeżeli ktoś słucha radiohead od lat to paranoid android nie mógł nie stanowić miłego zaskoczenia)

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 14.01.10, 19:10

Worst i Crows
dwie mangi autorstwa Takahashi Hiroshi
obie o tym samym i w tych samych sceneriach - o łobuzach i młodzieżowych gangach z konkretnych szkół pogimnazjalnych, jedyna różnica to czas - jakieś dwa lata a zatem i bohaterowie są inni, ci z Crows jako starsi są idolami dla freshmenów występujących w Worst :D
główni bohaterowie wywodzą się z najgorszej z tych szkół, będącej swoistą legendą w mieście - Suzuran High
w Crows jest to Bouya Harumichi niesamowicie silny i niegrzeszący inteligencją chłopak, który ma kompletnie w nosie bycie łobuzem czy szefem gangu (chociaż często się bije i większość łobuzów z Suzuran za szefa go uznaje), jego interesują tylko i wyłącznie panienki, jednakże nie ma szczęścia i z żadną jeszcze się nie umowił (raz dostał tylko numer telefonu, po czym okazało się, że to numer do restauracji :D)
w Worst głownym bohaterem jest Tsukishima Hana, ktory ma jeden cel: zostać uznanym za bossa przez wszystkie gangi i wszystkich łobuzów - czyli zrobić coś co nigdy nikomu w Suzuran jeszcze się nie udało
oczywiście w calym mieście szkół średnich jest dużo więcej -przede wszystkim tradycyjny rywal Suzuran - Housen, ale też inne mające swoje gangi i bossów a także gangi motocyklowe niezwiązane ze szkołami, którym poświecono rówwnież sporo miejsca w fabule szczególnie Th Front of Armament
pomimo znacznej ilości przemocy, niejednokrotnie łamanych kości, rozbitych nosów, blizn po ostrych narzędziach i hospitalizacji w wyniku spotkania z przeważającą liczbą wrogów uzbrojonych w stalowe rurki i bejsbole całość jest dość lekka i komediowa, rzadko kiedy mlodociani bandyci wyrastają na prawdziwych przestępców - co prawda fabuła nie skupia się na tych co kończą szkołę i i idą dalej ale mimo wszystko wiemy co dalej z takimi "niepokornymi" chłopakami się dzieje - dorastają, znajdują pracę lub idą na studia, zakładają rodziny - generalnie kończą z gangsterką i zaczynają normalne życie - tylko pojedyncze indywidua zostają dorosłymi przestępcami a nawet wchodzą w kontakty z yakuzą
polecam

Awatar użytkownika
noelle
Zielony
Kontaktowanie:

Postautor: noelle » 25.01.13, 18:12

Cardcaptor Sakura. Do zakończenia serii brakuje mi tylko kilku odcinków.
Szkoda, że nie było mi dane obejrzeć tego anime, gdy znajdowałam się w docelowej grupie odbiorców.
Podobało by mi się bardziej, a tak co jakiś czas sarkam, że za dziecinne, że animacja jakaś toporna.
Ale oglądam dalej. Bo to Clamp, a do wszystkiego co związane z Clampem mamy sentyment z dzieciństwa

I powiem tak: jak na gatunek magical girl, to anime ma wielką zaletę: za każdym razem inny kostium podczas transformacji. No i nie jest to strój wzięty z powietrza, tylko strój uszyty przez koleżankę-entuzjastkę. Ku chwale logiki.

Wróć do „Forum Mangi i Anime”