Claymore

Forum o najpopularniejszych anime ostatnich lat, ale i o klasyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek dotyczących rewelacyjnych serii, a jeśli chcesz się czegoś o nich dowiedzieć - zapytaj! Tu także znajdziesz wszystko co dotyczy japońskich filmów i kultury. Znajdziesz tu linki, dyskusje, recencje, zapowiedzi. Forum dawniej znane było jako "Dragon Ball i Okolice".

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Claymore

Postautor: Nath » 13.10.07, 02:46

Claymore - wpadła mi w łapki ta seria przypadkiem... i bardzo fajnie, że wpadła. Anime liczy sobie 26 odcinków i wchłonąłem je wszystkie w trzy dni. Tak więc, wciągnąłem się jak widać, choć fabuła w gruncie rzeczy nie jest zbyt skomplikowana. Akcja dzieje się w świecie stylizowanym na średniowieczne. W świecie tym, strasznym utrapieniem zwykłych mieszkańców miast, miasteczek i wsi są Yoma, demony, które zasmakowały w ludzkim mięsku. Przed monstrami chroni ich pewna tajemnicza organizacja, o sile której stanowią kobiety-wojowniczki, posługujące się ogromnymi mieczami. Stąd ludzie zwą je Claymores. Wojowniczki te, nazywane także srebrnookimi wiedźmami, mają szansę w walce z Yoma, gdyż same są pół ludźmi - pół demonami. Seria opowiada właśnie o losach jednej z nich - Claire.
Co do samej serii... no cóż, technicznie wszystko jest bardzo ładne! Kreska, animacje i tym podobne. Jeśli chodzi o fabułę... mamy tu do czynienia raczej z typową siekanką(walki są dość dynamiczne i atrakcyjne). Kolejne odcinki opierają się głównie na obiciu kolejnego stwora, jeszcze silniejszego niż poprzedni. Postacie nie są zbyt głębokie psychologicznie, a jednak charakterystyczne i zapamiętywalne. Razi trochę brak realizmu. Kończyny latają na lewo i prawo, krew leje się hektolitrami... a nasze bohaterki i tak praktycznie zawsze wychodzą ze starć obronną ręką, dzięki umiejętności regeneracji. Można się do tego przyzwyczaić, ale na początku raziło mnie to strasznie.
Generalnie, seria wciąga i jest jedną z ciekawszych, które ostatnio miałem okazję obejrzeć. (przede wszystkim nie ma durnych przedłużaczy!)
Co do mangi. Jeszcze nie przeczytałem całej, ale mogę już powiedzieć, że kreska jest bardzo ładna, obrazki są czytelne, a akcja ma niezłe tempo. Z tego co się już zorientowałem, to anime ma inne zakończenie niż manga, która ciągnie się jeszcze dalej po wydarzeniach przedstawionych w anime.
Moim zdaniem, rozwiązanie sytuacji przedstawione w mandze jest ciekawsze i bardziej naturalne - w anime przesadzone i zbyt efektowne.

Nie mniej polecam! :)

Pozdrawiam
Risk something, take back what's yours
say something that you know they might attack you for
cause I'm sick of being treated like I have before
like it's stupid standing for what I'm standing for.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Re: Claymore

Postautor: Tufturek » 14.10.07, 21:21

Z opisu wygląda mi to na coś w stylu serialu "Ninja Scroll", którego jednak nie odważyłbym się polecać :-P

Zdrufki :byebye:
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 14.10.07, 22:16

Widziałem kawałek tamtego anime :viking:

Myślę, że Claymore jest bardziej przystępny. Dużo bardziej :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Viorin
Zielony

Postautor: Viorin » 30.10.07, 17:30

Hmmm..

E tam. Ninja Scroll fajny. Mi sie podobal :)
Viorin

There's nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Braath.

Put your trust in stone and iron - stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

j.

Postautor: j. » 18.06.08, 22:41

claymore całkowicie mnie pochłonął swoim średniowiecznym klimatem - ale czytałem tylko mangę, anime widziałem zaledwie pierwszy odcinek
z rozdziału na rozdział fabuła stawała się coraz lepsza aż do wybuchu bomby i tego co ustaliła miria
czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki

Awatar użytkownika
Nath
Początkujący

Postautor: Nath » 18.06.08, 23:36

Ja również dalej śledzę losy wojowniczek, czytając mangę :)
Zapowiada się fajnie :viking:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
leviathan_16
Początkujący
Lokalizacja: Gdzieś w Superprzestrzeni między Otchłanią, a Absolutem

Postautor: leviathan_16 » 16.07.08, 16:24

Ja jak na razie pochlonalem pierwszy rozdzial :P
Wydaje sie nawet ciekawe i chetnie zabralbym sie dalej tak jak za wiele innych mang, ale cos mi sie nie chce :P a raczej to wina problemow technicznych, wiem ze w pierwsyzm rozdziale na pewno wkurzaja mnie troche meskie twarze :P chyba nosy lub oczy juz nie pamietam w kazdym razie twarze takie dziwne mi sie wydaja, ale pewnie z czasem sie to polepsza :)
Między mrokiem Otchłani, a światłem Absolutu istnieje Super Przestrzeń. W miejscu tym pośród wielu wymiarów panują niepodzielnie Kreatorzy i Dozorcy. Jednak seria zdarzeń w jednym z kosmosów, mimo iż drobna w skali multiversum może zmienić to miejsce na zawsze.

Chaos Theory

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 24.09.08, 11:11

obejrzałem w końcu całe anime, jest ok, tylko końcówka ciut słaba
do 22 odcinka to jest niemal kropka w kropkę przepisana manga
zakończenie rzeczywiście zmienione w stosunku do mangi i póki co wycinające z całej fabuły najciekawsze założenia, czyli historię claymore - kontynenty, bronie, wojny, eksperymenty, cele organizacji
jeżeli ktoś nie czytał mangi, to zakończenie ujdzie w tłoku, choć jest trochę zbyt cukierkowe jak na całą serię, która ma jednak mroczny a nawet ponury klimat
a dla czytelników, no cóż, pozostaje tylko zastanawiać się jakich jeszcze zmian należałoby oczekiwać w ewentualnej drugiej serii i o czym ta seria miałaby opowiadać? bo raczej jest mała możliwość, że wątki rakiego, priscilli i isleya zostaną wzięte z dalszych rozdziałów
Makary, Makary, Ty jesteś bałwan stary

Wróć do „Forum Mangi i Anime”