Protest moderatorów FK

Informacje administracyjne, propozycje, wnioski, skargi

Użytkowników forum Twoj.Net obowiązuje REGULAMIN.
Regulamin forum
Uwaga: forum moderowane.
1) Odpowiedzi na pytania będą udzielane albo zbiorczo jako nowy wpis, albo poprzez edycję wpisu z pytaniem.
2) Wypowiedzi nie odnoszące się do meritum dyskusji będą albo usuwane, albo przenoszone/wydzielane do odpowiedniego tematu.
3) Wpisy zawierające złośliwości, wycieczki osobiste i inwektywy pod adresem innych użytkowników lub forów będą usuwane niezależnie od zawartości merytorycznej. Tak samo mogą zostać usunięte wpisy, w których zostaną one zacytowane.

W jaki sposób umieszczać ogłoszenia na wszystkich forach Twoj.Netu?

Czas głosowania minął 17.01.10, 00:24

Pozostawić istniejące rozwiązanie - pojedynczy przyklejony temat na ogłoszenia globalne widoczny na każdym forum
2
7%
Stworzyć dział ogłoszeń globalnych, widoczny na stronie głównej forum
14
50%
Pozwolić każdemu użytkownikowi samodzielnie zdecydować, czy chce oglądać ogłoszenia globalne, czy je wyłączyć
12
43%

Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Protest moderatorów FK

Postautor: Godryk » 10.01.10, 00:24

Zostałem poproszony o przekazanie poniższego protestu pod dyskusję Administratorów i Moderatorów.

Zespół moderujący Forum Kinomana zwraca uwagę na złamanie Regulaminu Forum Twoj.Net w postaci odgórnego podwieszenia na nim tematu nie związanego z problematyką forum, pomimo sprzeciwu moderatorów.
Podwieszanie ogłoszeń narusza paragraf 14 regulaminu, stoi też w sprzeczności z punktem 11, według którego moderator ma prawo "moderować wypowiedzi użytkowników według zwyczajów przyjętych na danym forum" oraz z przypisem do Regulaminu mówiącym, iż "dobry administrator powinien być mało widoczny, tj. nie powinien ingerować zbyt często - forum powinno działać samo". Userzy Forum Kinomana przez lata starali się utrzymywać jego wysoki poziom merytoryczny, przyjętym zwyczajem jest u nas również unikanie tematów nie związanych z kinem. Informacje o konkursach fotograficznych, plotkarskich, hobbystycznych i wszelkich innych nie mieszczą się w wewnętrznym kodeksie naszego forum, dlatego prosimy o ich usunięcie i przywrócenie dotychczasowego statusu FK.
Ze względu również na zmanipulowanie wyników ogólnej sondy (więcej opcji przewidziano na głosowanie "za" niż "przeciw", nie wzięto pod uwagę faktu, iż jedynymi osobami popierającymi wprowadzenie globalnych ogłoszeń są przedstawiciele JEDNEGO forum, ani że większość moderatorów wypowiadających się w temacie jest zdecydowanie przeciwna takiemu pomysłowi), prosimy o ponowne rozważenie rozwiązania najbardziej neutralnego: osobnego działu na ogłoszenia, umieszczonego pod informacjami administracyjnymi. Naszym zdaniem takie forum nie tylko spełniałoby swoją funkcję informacyjną, byłoby bardziej transparentne i funkcjonalne, ale również pozwalałby zachować dotychczasową specyfikę poszczególnych forów, składających się na Twój Net i nie powodowałoby niepotrzebnych konfliktów w przyszłości.

Moderatorzy Forum Kinomana protestują również przeciwko używaniu stwierdzeń w rodzaju "Obłoki są niemile widziane na Forum Kinomana". Nasze forum jest otwarte dla każdego usera chcącego dyskutować o dobrym i złym kinie o ile zastosuje się do zasad panujących na tym forum (co jest ogólnie przyjętym zwyczajem na większości znanych nam forów dyskusyjnych).

Moderatorzy Forum Kinomana
Mia Wallace, ElF, mcwatt

Wklejając powyższe, pozwolę sobie od razu się ustosunkować do zawartych w proteście stwierdzeń.

Po pierwsze, kwestia złamania regulaminu. Rzeczywiście, jeśli potraktować ogłoszenia jako treści umieszczane przez użytkownika na konkretnym forum, to ich podwieszanie jest sprzeczne z regulaminem.

Ale właśnie w tym rzecz, że ogłoszenia globalne są globalne. Nie są umieszczone na jednym forum, tylko na wszystkich. Regulamin nie mówi w ogóle o takiej opcji, bo nie było jej wcześniej - zwykły użytkownik nie mógł pisać postów przyklejonych ani globalnych. Dlatego z mojego punktu widzenia stworzenie takiej formy komunikacji nie było złamaniem regulaminu.

Po drugie, kwestia "zmanipulowania" ankiety. Tu mamy trzy zarzuty:
1) że manipulacją jest umieszczenie dwóch opcji "za" i jednej "przeciw". Ten zarzut jest niepoważny - miałby sens, gdyby to była loteria, a tymczasem każdy z oddających głos wyraźnie stwierdzał, czy ogłoszenia mu się "podobają", czy "nie podobają". Ponadto w temacie zostało zadane pytanie, jak głosy będą liczone, i odpowiedziałem jasno, jak. A każdy z głosujących miał prawo swój głos zmienić.
2) że "jedynymi osobami popierającymi wprowadzenie globalnych ogłoszeń są przedstawiciele JEDNEGO forum",
3) że "większość moderatorów wypowiadających się w temacie jest zdecydowanie przeciwna takiemu pomysłowi". Oba te stwierdzenia są nieprawdziwe - wystarczy spojrzeć zarówno na opublikowane wyniki głosowania z rozbiciem na moderatorów i resztę (łącznie 9 moderatorów było za, a 8 przeciw), jak i na samą dyskusję, w której pojawiło się kilka głosów poparcia i nie były to głosy "JEDNEGO forum", natomiast kilku moderatorów wypowiedziało się albo za ogłoszeniami, albo wyraźnie deklarowało, że nie są im przeciwni lub że cała dyskusja jest niepotrzebna.

Po trzecie, skoro moderatorzy FK deklarują, że nieprawdą jest stwierdzenie "Obłoki są niemile widziane na Forum Kinomana", to bardzo się z tego powodu cieszę i niniejszym przepraszam, że użyłem określenia niezgodnego ze stanem faktycznym.

Generalnie celem powyższego protestu jest prośba o:
ponowne rozważenie rozwiązania najbardziej neutralnego: osobnego działu na ogłoszenia, umieszczonego pod informacjami administracyjnymi. Naszym zdaniem takie forum nie tylko spełniałoby swoją funkcję informacyjną, byłoby bardziej transparentne i funkcjonalne, ale również pozwalałby zachować dotychczasową specyfikę poszczególnych forów, składających się na Twój Net i nie powodowałoby niepotrzebnych konfliktów w przyszłości.

Od strony technicznej, osobny dział na ogłoszenia ma sens, jeśli użytkownik wchodzi na stronę główną forum. Tymczasem część użytkowników wchodzi przez zakładki lub linki prowadzące bezpośrednio do forum, na którym najczęściej bywają, i tak umieszczone ogłoszenia nie będą dla nich widoczne.

Mogę zaproponować inne rozwiązanie: niech każdy użytkownik sam zdecyduje, czy chce takie ogłoszenia widzieć, czy nie.

Można to zrealizować w następujący sposób: wydzielić u góry strony blok na ogłoszenia globalne, a w profilu użytkownika dodać opcję zwijania tego bloku. Użytkownik niezainteresowany oglądaniem ogłoszeń mógłby sobie ten blok "schować".

W ten sposób każdy użytkownik podejmowałby decyzję za siebie - i tak by było najbardziej demokratycznie.

EDIT: Na prośbę Mii (post poniżej) wyniki tego głosowania zostaną ujawnione.
.
W dodatku co kilka miesięcy Crowley wybierał roślinę rosnącą zbyt powoli albo ulegającą więdnięciu liści czy brązowieniu, albo też po prostu nie wyglądającą tak dobrze jak inne i obnosił ją wśród pozostałych.
— Pożegnajcie się z waszym przyjacielem - mawiał. - Po prostu nie potrafił dać sobie rady...

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Re: Protest moderatorów FK

Postautor: Jedik » 10.01.10, 01:13

to kolejna ankieta w sprawie globalnych ogłoszeń?
czy jak to traktować?
może tak: jest dobrze jak jest i nie widzę powodów do zmian,
niemniej jednak jeżeli proponowane zmiany sprowadzą się do tego, że w obecnej sytuacji o ile nie zechcę, to ich nie zauważę, a te osoby, dla których temat globalnych ogłoszeń stanowi najcięższe przestępstwo wobec regulaminu i nóż w serce, będą mogły sobie "zniknąć" taki temacik i ich to zadowoli, to jestem "za"
Makary, Makary, Ty jesteś bałwan stary

Awatar użytkownika
Mia Wallace
Jej Eminencja Harpia :-)

Postautor: Mia Wallace » 10.01.10, 10:11

Tu nie chodzi o najcięższe przestepstwo, a o stosowanie się do regulaminu, do czego to jesteśmy wszyscy zobowiązani. Skoro sam autor regulaminu uznaje, ze jego pomysł jest z nim niezgodny niezgodny, to w tym momencie powinien nastąpić koniec tematu.
Odnośnie głosów w sondzie, to z tego, co zdązyłam przeczytać przed pocięciem tematu, za ogłoszeniami globalnymi opowiadali się: Livia, Otol, Hann i Anihilator. Czyli osoby z jednego forum. Przeciwko moderatorzy 4 forów: Adela, Artur Weasley, Elf, McWatt, ja i Mau, która ostatecznie nie oddała głosu. Jedik i Beata White określili się jako osoby obojętne.
Jako jedna z osób podpisanych pod protestem, proszę o jawne głosowanie. Ja zagłosowałam za osobnym działem na ogłoszenia.

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
Anihilator
globe-trotter

Postautor: Anihilator » 10.01.10, 12:39

Moim zdaniem najlepszym wyjściem z sytuacji byłaby możliwość wyboru (rozumiem niezadowolenie przedstawicieli (moderatorów) FK ale również uważam globalne ogłoszenia za wspaniały pomysł). Dlatego wybrałam opcję trzecią, która mam nadzieję wszystkich zadowoli, czyli "pozwolić każdemu użytkownikowi samodzielnie zdecydować, czy chce oglądać ogłoszenia globalne, czy je wyłączyć".

P.S. Początkowo zagłosowałam na pierwszą z góry ale zmieniłam swój głos po wnikliwym zapoznaniu się z tematem :)

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 10.01.10, 13:23

Godryk pisze:
Po pierwsze, kwestia złamania regulaminu. Rzeczywiście, jeśli potraktować ogłoszenia jako treści umieszczane przez użytkownika na konkretnym forum, to ich podwieszanie jest sprzeczne z regulaminem.

Ale właśnie w tym rzecz, że ogłoszenia globalne są globalne. Nie są umieszczone na jednym forum, tylko na wszystkich. Regulamin nie mówi w ogóle o takiej opcji, bo nie było jej wcześniej - zwykły użytkownik nie mógł pisać postów przyklejonych ani globalnych. Dlatego z mojego punktu widzenia stworzenie takiej formy komunikacji nie było złamaniem regulaminu.

skoro do tej pory regulamin nic nie mówił o opcji ogłoszenia globalnego to zawsze można zmienić regulamin i dostosować go do istnienia takiej opcji, tym bardziej, że regulamin bywał już wcześniej poprawiany, przepisywany i dostosowywany więc nie powinno być z tym problemu i nie jest to robota czyjaś tylko admina :p
zmień regulamin, skończą się pseudoprawne wywody o łamaniu regulaminu, to nie kpa :huehue:
system jakości też żyje i jest dostosowywany do potrzeb
opcja 2 sondy zmienia znaczenie słowa globalny :huehue:

Mia pisze:Skoro sam autor regulaminu uznaje, ze jego pomysł jest z nim niezgodny niezgodny, to w tym momencie powinien nastąpić koniec tematu.

gdzie uznał? to była tylko wasza interpretacja, którą autor regulaminu zaprezentował, ale sam uznał że jest inaczej, skoro regulamin nic nie wiedział o ogłoszeniach globalnych jak i pewnie o kilku innych opcjach, tak jak np. podpisy pod awatarem, tego też regulamin nie mówi i co, łamiemy przepisy o nieingerencji i bezstronności adminów? :huehue:

Awatar użytkownika
mcwatt
Snusmumriken

Postautor: mcwatt » 10.01.10, 13:25

Nie mam nic przeciwko globalnym ogłoszeniom jako takim, pewnie od czasu do czasu sam będę tam zaglądał. Jednak z powodu pewnych drobnych niedogodności użytkowych, niejasności odnośnie regulaminu, oraz emocji jakie wzbudza ta funkcja w obecnej postaci opowiadałbym się jednak za osobnym działem na stronie głównej. Jest przecież możliwość podwieszenia linka na każdym forum które sobie tego zażyczy, zgodnie z wolą zarządzających nim modów. Myślę też że nie wszyscy wchodzą na swoje fora przez linki, ale są też tacy którzy robią to z poziomu strony głównej - dla nich wygodniejszy byłby osobny dział.
Zaproponowane przez Godryka rozwiązanie kompromisowe ma jednak kilka wad - przynajmniej z mojego punktu widzenia :) Nawet jeśli wyłączę tą opcję to w dalszym ciągu będę dostawał powiadomienia o nowym poście na moim forum nawet jeśli będzie to ogłoszenie którego nie widzę (tzn tak mi się wydaje, chyba opcja powiadamiania nie wyłączy się kiedy ukryję ogłoszenia?), aby zajrzeć do działu ogłoszeń globalnych będę musiał włączać je i wyłączać w moim profilu, do tego pozostaje wątpliwość co do zgodności z regulaminem. Jednak jakieś wyjście to jest.
Mimo wszystko zagłosuję tak jak poprzednio, a więc na osobny dział. Ta sonda jest wyjątkowo przejrzysta, więc jeśli inne rozwiązanie zyska aprobatę większości nie będę już więcej darł szat w tym temacie :)
Lost my muchness, have I?

Awatar użytkownika
Mia Wallace

Postautor: Mia Wallace » 10.01.10, 15:16

Jedik pisze:gdzie uznał? to była tylko wasza interpretacja, którą autor regulaminu zaprezentował, ale sam uznał że jest inaczej, skoro regulamin nic nie wiedział o ogłoszeniach globalnych jak i pewnie o kilku innych opcjach, tak jak np. podpisy pod awatarem, tego też regulamin nie mówi i co, łamiemy przepisy o nieingerencji i bezstronności adminów? :huehue:

No nie do końca. Czym jest ogłoszenie, jeśli nie zbiorem notek zawieszonym na konkretnym forum? Wedle zapisów regulaminu, władzą na tym konkretnym forum jest moderator, posiadajacy pewien komplet uprawnień i czuwający nad porządkiem. Tym merytorycznym i tym ogólnym, zakładajacym m.in. czuwanie nad przestrzeganiem regulaminu. Jeśli na forum pojawiają się notki niegodne z ustalonym porządkiem i zwyczajami forum, moderator ma prawo je usunać. W wypadku ogłoszeń globalnych to prawo zostało pogwałcone. I jest to ewidentne złamanie regulaminu.

Anihilator pisze:rozumiem niezadowolenie przedstawicieli (moderatorów) FK ale również uważam globalne ogłoszenia za wspaniały pomysł

Rzecz w tym Ani, że nieważne co kto uważa za wspaniały pomysł. Na wspominanym tu z taką czułością forum Piąta Strona Świata pisywał niejaki Jakub, uważajacy np. za wspaniały pomysł promocję antysemityzmu :) Jest regulamin, zobowiązywaliśmy się go przestrzegać. Nie kombinujmy więc, tylko przestrzegajmy.

Wyłączenie indywidualne ogłoszeń nie rozwiązuje sprawy. Czy znikaja one z poszczególnych forów? Nie. Czy jako moderator zyskuję prawo do ich moderacji czy usunięcia? Nie.
Jedynym zgodnym z regulaminem rozwiązaniem jest osobne forum. No chyba, ze zmienimy regulamin.

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 10.01.10, 16:41

Mia Wallace pisze:
Jedik pisze:gdzie uznał? to była tylko wasza interpretacja, którą autor regulaminu zaprezentował, ale sam uznał że jest inaczej, skoro regulamin nic nie wiedział o ogłoszeniach globalnych jak i pewnie o kilku innych opcjach, tak jak np. podpisy pod awatarem, tego też regulamin nie mówi i co, łamiemy przepisy o nieingerencji i bezstronności adminów? :huehue:

No nie do końca. Czym jest ogłoszenie, jeśli nie zbiorem notek zawieszonym na konkretnym forum? Wedle zapisów regulaminu, władzą na tym konkretnym forum jest moderator, posiadajacy pewien komplet uprawnień i czuwający nad porządkiem. Tym merytorycznym i tym ogólnym, zakładajacym m.in. czuwanie nad przestrzeganiem regulaminu. Jeśli na forum pojawiają się notki niegodne z ustalonym porządkiem i zwyczajami forum, moderator ma prawo je usunać. W wypadku ogłoszeń globalnych to prawo zostało pogwałcone. I jest to ewidentne złamanie regulaminu.

no więc, na którym forum jest ogłoszenie globalne i kto jest moderatorem tego forum? gdzie tu pogwałcenie praw moderatorskich i czyich? ogłoszenie globalne jest tematem nie na konkretnym forum lecz jest po prostu widoczne na wszystkich forach ale nie mieści się w ich strukturach, nie zaburza, ani nie ma wpływu na istnienie czy też na porządki panujące na każdym pojedynczym forum, temat jest moderowany przez admina, nie widzę tu praw dla moderatorów do usuwania kasowania czy innych czynności, wtedy dopiero byłby bałagan gdyby mod miał dostęp do takiego ogłoszenia
ja tu nie widzę żadnego pogwałcenia praw ani złamania regulaminu - moderator czyli admin może je czyścic do woli :)

to prawie jak radiowęzeł - są nadający komunikaty ale ci w klasie nie odłączą foni
prawie, gdyż wtedy wszyscy muszą słuchać a tu nie wszyscy muszą czytać a nawet jeszcze lepiej gdy będzie opcja ustawienia "zniknięcia" tematu

Awatar użytkownika
Mia Wallace

Postautor: Mia Wallace » 10.01.10, 17:01

Jedik pisze:no więc, na którym forum jest ogłoszenie globalne i kto jest moderatorem tego forum? gdzie tu pogwałcenie praw moderatorskich i czyich?

Ogloszenia globalne wiszą na forum, które prowadzimy wspólne z ElFem i McWattem. Treść tych ogłoszeń nie jest kompatybilna z treścią naszego forum. Żadne z naszej trójki nie ma to na to wpływu. To jest pogwałcenie regulaminu, przeciwko któremu protestujemy.

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 10.01.10, 19:19

Mia Wallace pisze:
Jedik pisze:no więc, na którym forum jest ogłoszenie globalne i kto jest moderatorem tego forum? gdzie tu pogwałcenie praw moderatorskich i czyich?

Ogloszenia globalne wiszą na forum, które prowadzimy wspólne z ElFem i McWattem. Treść tych ogłoszeń nie jest kompatybilna z treścią naszego forum. Żadne z naszej trójki nie ma to na to wpływu. To jest pogwałcenie regulaminu, przeciwko któremu protestujemy.

skąd wiesz że wisi na kinomanie a nie na piłkarzykach a kinomaniacy tylko przypadkowo je widzą?

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 10.01.10, 19:55

Wprawdzie sam protest zawiera sformułowanie "osobami popierającymi wprowadzenie globalnych ogłoszeń są przedstawiciele JEDNEGO forum", ale mam nadzieję, że to był wypadek przy pracy.

Bardzo proszę o niepolaryzowanie dyskusji i odnoszenie się do meritum. Rozmawiamy tu jako "moderatorzy" (ewentualnie "administratorzy"), nie jako "Obłoki", "Sielskie" czy dowolne inne forum - zostawmy te spory za drzwiami. Idealnie by było, gdyby autorzy powyższych wypowiedzi włączyli automoderację.

Kwestie ograniczeń technicznych proponuję podejmować na zwykłym forum administracyjnym, w przewidzianym do tego temacie.
.
W dodatku co kilka miesięcy Crowley wybierał roślinę rosnącą zbyt powoli albo ulegającą więdnięciu liści czy brązowieniu, albo też po prostu nie wyglądającą tak dobrze jak inne i obnosił ją wśród pozostałych.
— Pożegnajcie się z waszym przyjacielem - mawiał. - Po prostu nie potrafił dać sobie rady...

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 10.01.10, 20:04

ok, powtorze krotko i zwiezle... mnie podpiety temat, u mnie na kazdym forum
nie przeszkadza i dla mnie smialo moze zostac.
"I am not young enough to know everything"
:wisienka:Obłokowe Emotki

Awatar użytkownika
el F
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: el F » 10.01.10, 20:26

Jedik pisze:skąd wiesz że wisi na kinomanie a nie na piłkarzykach a kinomaniacy tylko przypadkowo je widzą?

Problem właśnie nie w tym, gdzie "wiszą" a gdzie widać... "przypadkowo"...
Eques polonus sum, omnibus par !

W Bogu wiara, ufność w szabli, a pohańca wezmą diabli.

Join the Army! You get to travel around the world, meet interesting people... and kill them all !

http://www.cmhq.pl/index.php?link=10&gracz=468

Awatar użytkownika
Malwina
Początkujący

Postautor: Malwina » 10.01.10, 22:52

Mnie to zwisa kalafiorem.
W poprzedniej ankiecie głosowałam na TAK, ale nie będę nic ogłaszać.
Tu zagłosowałam na opcję 3.

Niemniej, jeśli zadecydujecie o osobnym miejscu dla ogłoszeń globalnych, to też nie będę oponować.

:beer:

Awatar użytkownika
Rozalia
Wyga

Postautor: Rozalia » 10.01.10, 23:24

Zaglosowalam na pierwsza opcje. Jakzeszby inaczej Obrazek
Jeszcze do konca nie wiemy, kto i jakie bedzie wieszal ogloszenia. Moze beda i takie, ktore zaciekawia bardziej wymagajaca publicznosc.

Co do przebiegu dyskusji, nie powiem nic
Obrazek
W życiu kobiety pewne są trzy rzeczy, śmierć, podatki i menopauza...

http://www.youtube.com/watch?v=2EnEhcTO_aU

Awatar użytkownika
Otol
Weteran

Postautor: Otol » 11.01.10, 00:04

Zagłosowałem na opcję pierwszą, jestem jak najbardziej za.
Granice Twojego języka są granicami Twojego świata!
Trade winds find Galleons lost in the sea
I know where treasure is waiting for me
Silver and gold in the mountains of Spain
I have to see you again and again
Take me, Spanish Caravan
Yes, I know you can

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 11.01.10, 00:08

Zagłosowałam na ostatnie, możliwość wyłączenia ogłoszeń globalnych będzie dla mnie bezcenna.

Awatar użytkownika
Volt
Zaawansowany

Postautor: Volt » 11.01.10, 01:04

Opcja nr 2
"wy wszyscy jesteście po....ni - was nie należy sądzić, was trzeba leczyć"
Pasikowski "Psy"

"Nie przenoście nam stolicy do Krakowa
chociaż tak lubicie wracać do symboli
bo się zaraz tutaj zjawią
butne miny święte słowa
i głupota która aż naprawdę boli"

Awatar użytkownika
Ali
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Ali » 11.01.10, 05:08

Dla mnie opcja 3, skoro tak wielkie i skrajne emocje wzbudzają te ogłoszenia.
Komu nie przeszkadza - będzie czytał i może nawet skorzysta, kto ma to gdzieś - wyłączy sobie i zapomni o temacie.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 11.01.10, 07:06

el F pisze:
Jedik pisze:skąd wiesz że wisi na kinomanie a nie na piłkarzykach a kinomaniacy tylko przypadkowo je widzą?

Problem właśnie nie w tym, gdzie "wiszą" a gdzie widać... "przypadkowo"...

i żeby wyeliminować przypadkowość tym co nie chcą widzieć, a tym co chcą widzieć pozwolić na widzenie, dodana została opcja nr 3
a jeżeli wisi nie wiadomo gdzie, został założony przez admina nie wiadomo gdzie i jest moderowany tylko przez osoby z uprawnieniami admina, to jak tu się upierać, że wisi u mnie na forum, co łamie mój własny porządek i regulamin?

Awatar użytkownika
polda
Wyga
Kontaktowanie:

Postautor: polda » 11.01.10, 10:10

Opcja nr 3.
"If a man is called to be a streetsweeper, he should sweep streets even as Michelangelo painted, or Beethoven played music, or Shakespeare wrote poetry. He should sweep streets so well that all the hosts of heaven and earth will pause to say, here lived a great streetsweeper who did his job well."

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 11.01.10, 15:30

Mia Wallace pisze:Tu nie chodzi o najcięższe przestepstwo, a o stosowanie się do regulaminu, do czego to jesteśmy wszyscy zobowiązani. Skoro sam autor regulaminu uznaje, ze jego pomysł jest z nim niezgodny niezgodny, to w tym momencie powinien nastąpić koniec tematu.
Odnośnie głosów w sondzie, to z tego, co zdązyłam przeczytać przed pocięciem tematu, za ogłoszeniami globalnymi opowiadali się: Livia, Otol, Hann i Anihilator. Czyli osoby z jednego forum. Przeciwko moderatorzy 4 forów: Adela, Artur Weasley, Elf, McWatt, ja i Mau, która ostatecznie nie oddała głosu. Jedik i Beata White określili się jako osoby obojętne.
Jako jedna z osób podpisanych pod protestem, proszę o jawne głosowanie. Ja zagłosowałam za osobnym działem na ogłoszenia.

głosowanie miało być jawne według życzenia w/w userki
aczkolwiek jawnych, potwierdzonych jest tylko 12 głosów
zatem 8 głosów odpada, o ile głosujący nie potwierdzi swojego wyboru :hmmm:
nie chce insynuować powodu braku werbalnego potwierdzenia oddanych głosów...
obecnie określonych jako anonimowych

jawne głosy (potwierdzone pod ankietą):

opcja nr 1: 3 z 5 głosy potwierdzone (za głosowali Livia, Rozalia i Otol)
opcja nr 2: 3 z 7 głosy potwierdzone (za głosowała Mia, mcwatt i Volt)
opcja nr 3: 6 z 8 głosy potwierdzone (za głosowała Anihilator, Jedik, Ali, Malwina, Minerwa i Polda)

Przy czym:
1. mcwatt napisał, że 3 opcja też jest dobra czyli nie upiera się przy opcji 2
2. el F nie napisał na co głosował aczkolwiek zabrał udział w tutejszej dyskusji

Awatar użytkownika
Orion Black
Zaawansowany

Postautor: Orion Black » 11.01.10, 15:40

Odpada 7 głosów. Jestem za opcją numer 3.

EDIT: Dlaczego? Nie interesują mnie żadne konkursy na najprzystojniejszych aktorów i przeszkadzają mi, gdy są widoczne dla wszystkich.

EDIT 2: Zdecydowałem się jednak na opcję 2 - Owca ma rację, przy opcji 3 mogłoby dojść do dość głupich sytuacji.
Ostatnio zmieniony 15.01.10, 12:10 przez Orion Black, łącznie zmieniany 3 razy.

Jesteśmy niewolnikami w białych koszulach. Reklamy zmuszają nas do pogoni za samochodami i ciuchami.
Wykonujemy prace, których nienawidzimy, aby kupić niepotrzebne nam gówno. Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca, nie mamy Wielkiej Wojny, wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa, naszym wielkim kryzysem jest życie.

Fight Club
-----------------------------
patrzymy w twarz głodu twarz ognia twarz śmierci
najgorszą ze wszystkich - twarz zdrady

i tylko sny nasze nie zostały upokorzone

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 11.01.10, 17:20

Livia: to głosowanie jest jawne, więc po jego zakończeniu podam konkretne wyniki. Dlatego w tej chwili imienne przeliczanie głosów nie ma sensu. Poza tym każdy ma prawo swój głos zmienić.
.

Awatar użytkownika
Adela
Harpia :-)

Postautor: Adela » 11.01.10, 18:03

Opcja 2.
Jawnie i imiennie :cheess:
I niezmiennie :cheess:

Awatar użytkownika
Mia Wallace

Postautor: Mia Wallace » 11.01.10, 18:08

ElF zagłosował za opcją nr 2, co chyba jasno napisane jest w naszym proteście, prawda?

O, proszę - a tu, czwarta notka od góry, jest potwierdzenie Daisy :)

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
DoggieDaisy
Witch :-)

Postautor: DoggieDaisy » 11.01.10, 19:20

Potwierdzam. Opcja nr 2

Awatar użytkownika
el F
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: el F » 11.01.10, 19:58

Wałęsą nie jestem... :P
Eques polonus sum, omnibus par !

W Bogu wiara, ufność w szabli, a pohańca wezmą diabli.

Join the Army! You get to travel around the world, meet interesting people... and kill them all !

http://www.cmhq.pl/index.php?link=10&gracz=468

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 11.01.10, 20:33

Jeszcze raz, wyraźniej: proszę o głosy w dyskusji na temat poszczególnych opcji.

Nie ma sensu informować, na co kto głosował, bo i tak szczegółowe imienne wyniki zostaną opublikowane.
.

Awatar użytkownika
DoggieDaisy
Witch :-)

Postautor: DoggieDaisy » 11.01.10, 20:44

To niech Livia nie brącha, że wyniki przekłamane, to nie będziemy potwierdzać.
Akcja rodzi reakcję, to powinienieś Godryku wiedzieć.

Moje zdanie znasz. Skoro głosowałam na opcję nr 2 to wiadomo, że jestem przeciwna wieszaniu ogłoszeń globalnych. czasy kołchoźników pod sufitem mamy już cale szczęście za sobą, a uszczęśliwianie kogoś na siłę tylko rodzi konflikty.

Over and out.

Awatar użytkownika
Adela
Harpia :-)

Postautor: Adela » 11.01.10, 20:57

Godryk pisze:Jeszcze raz, wyraźniej: proszę o głosy w dyskusji na temat poszczególnych opcji.

A po co?
Już się wypowiadaliśmy w ankiecie "Co sądzisz o ogłoszeniach globalnych?"
Z czego 3/4 wypowiedzi poszłooooo w kosmos, bo nie były zgodne z oczekiwaniami.
Liczysz że wreszcie się opamiętamy? :cheess:

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 11.01.10, 21:02

Nie, liczę na konkretne argumenty za lub przeciw danej opcji. Natomiast jeśli ktoś chce po prostu zagłosować i nic ponadto, wcale nie musi odzywać się w temacie.
.

Awatar użytkownika
Ida Lowry
Wiećma z Tasakiem

Postautor: Ida Lowry » 11.01.10, 21:03

Potwierdzam swój oddany wczoraj głos. Opcja numer 3.
There are two things you gotta learn how to say in life, thank you and fuck you. John Rzeznik

Piórem, tasakiem i miotłą.

Awatar użytkownika
Anihilator
globe-trotter

Postautor: Anihilator » 11.01.10, 21:05

Większość tak zrobiła Godryku na prośbę Mii o jawne głosowanie i nie widzę w tym niczego złego :) To jednocześnie jawne zabranie głosu w dyskusji ;)

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 11.01.10, 23:07

Godryk pisze:Jeszcze raz, wyraźniej: proszę o głosy w dyskusji na temat poszczególnych opcji.

Nie ma sensu informować, na co kto głosował, bo i tak szczegółowe imienne wyniki zostaną opublikowane.

OK, dziekuje za odpowiedz, nie wiedzialam, ze sonda bedzie tak dokladnie prowadzona
ze kazdy glos, nawet anonimowy bedzie odczytany

:bowdown:

Awatar użytkownika
owczarnia
Dama Negocjowalnego Afektu
Kontaktowanie:

Postautor: owczarnia » 12.01.10, 01:50

Opcja numer dwa. Takie integrowanie na siłę nigdy nie wychodzi na dobre, jak kto zechce sobie poczytać ogłoszenia, to się uda do stosownego działu, wszyscy tu mamy iloraz inteligencji powyżej 5, jak sądzę, i damy sobie radę w razie czego. Przypływem nowych użytkowników na forum raczej ten pomysł nie zaowocuje, a wzmożenie ruchu wywołane - pardonnez moi - ogólnym wkurwieniem chyba też nie do końca do sukcesów zaliczyć należy ;).
All work and no play makes Jack a dull boy.

Awatar użytkownika
Mia Wallace

Postautor: Mia Wallace » 12.01.10, 12:17

owczarnia pisze:Livia, weź ochłoń w końcu i zrozum, że nikt nie ma ochoty czytać tego Twojego spamu w postaci ogłoszeń o konkursach odbywających się na Obłoku.

Pamiętam jak Owca parę lat temu zamieściła na starym TN-ie ogłoszenie globalne, czyli po prostu wklejając na każdym forum informację o dużym, charytatywnym koncercie. Wówczas to ogłoszenie zostało skasowane przez Administratorów jako spam. Bardzo bym sobie życzyła, by Administracja wykazywała się konsekwencją w temacie.
Wyjaśnię jeszcze, że protest moderatorów FK nie ma nic wspólnego z jakąś urojoną niechęcią do kogolwiek. Gdyby chodziło o adopcję psów przez forum Dogomania, protestowalibyśmy dokładnie w ten sam sposób co teraz.

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 12.01.10, 12:20

Jak na razie widzę, że Adela, Daisy, Mia i Owczarnia nie potrafią powstrzymać się od odpowiedzi na posty Livii - i odwrotnie. Proponuję wszystkim zainteresowanym Paniom przesyłanie sobie tego rodzaju opinii za pomocą prywatnych wiadomości.

Wciąż widzę argumenty typu: "pamiętam, jak parę lat temu". Proszę dyskutantów o trzymanie się kalendarza. Mamy obecnie rok 2010. Ciągnięcie w nieskończoność sporów sprzed lat nie ma sensu.
.

Awatar użytkownika
owczarnia
Dama Negocjowalnego Afektu
Kontaktowanie:

Postautor: owczarnia » 12.01.10, 12:20

Co prawda nie chodziło o koncert, ale czort z tym. Mia ma rację. A to było tylko jedno ogłoszenie, z prośbą o kliknięcie w szczytnym celu. Nijak nie pojmuję, dlaczego wybór najprzystojniejszego aktora miałby być otoczony większymi przywilejami niż głodujące dzieci.

Edit: re: Godryk - o, przepraszam, ja się wypowiadam w kwestii ogólnej moich motywacji co do takiej a nie innej opcji odnośnie oddanego głosu. Podobnie reszta, z tego co widzę. Za wyjątkiem Livi...
All work and no play makes Jack a dull boy.

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 12.01.10, 12:40

owczarnia pisze:Co prawda nie chodziło o koncert, ale czort z tym. Mia ma rację. A to było tylko jedno ogłoszenie, z prośbą o kliknięcie w szczytnym celu. Nijak nie pojmuję, dlaczego wybór najprzystojniejszego aktora miałby być otoczony większymi przywilejami niż głodujące dzieci.
Niby czemu "większymi"? Obecnie takie ogłoszenie mozesz powiesić.

Argument jest więc chybiony - chyba że masz na myśli fakt, że FK protestuje również przeciw takim ogłoszeniom. :-)
.

Wróć do „Administracja”