Co sądzisz o ogłoszeniach globalnych?

Informacje administracyjne, propozycje, wnioski, skargi

Użytkowników forum Twoj.Net obowiązuje REGULAMIN.
Regulamin forum
Uwaga: forum moderowane.
1) Odpowiedzi na pytania będą udzielane albo zbiorczo jako nowy wpis, albo poprzez edycję wpisu z pytaniem.
2) Wypowiedzi nie odnoszące się do meritum dyskusji będą albo usuwane, albo przenoszone/wydzielane do odpowiedniego tematu.
3) Wpisy zawierające złośliwości, wycieczki osobiste i inwektywy pod adresem innych użytkowników lub forów będą usuwane niezależnie od zawartości merytorycznej. Tak samo mogą zostać usunięte wpisy, w których zostaną one zacytowane.

Czas głosowania minął 03.01.10, 23:11

Podobają mi się i zamierzam umieszczać takie ogłoszenia.
10
27%
Podobają mi się, ale będę tylko czytać.
8
22%
Nie podobają mi się.
13
35%
Jest mi to obojętne.
4
11%
O co chodzi, jakie ogłoszenia?
2
5%

Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
Adela
Harpia :-)

Postautor: Adela » 28.12.09, 22:00

Jako moderator aspołeczny i akomunistyczny prosze mi te globalną tablice ogłoszeń oderwać od Sielskiego.
Czuwaj!

Nie ma takiej możliwości - G.

EDIT: rozszerzę nieco wypowiedź. Po pierwsze, chodzi tu o akcje, które potencjalnie mogą zainteresować każdego forumowicza - konkurs fotograficzny jest bardzo dobrym przykładem. Mamy ponad setkę forów, a fotografowie-amatorzy są na każdym z nich, ale wiele osób fora fotograficzne tylko czyta, bo uważają, że nie mają nic do powiedzenia. A tak mają zachętę, by kilka słów wrzucić.

Po drugie, ogłoszenia globalne mają służyć temu, żeby uporządkować ogłoszenia na forach. Dotąd, jak użytkownik umieszczał ogłoszenie na kilku forach po kolei, to przybywało nam kilka oddzielnych tematów do tego. W tym momencie można takie coś wrzucić jako jedno ogłoszenie, a jeśli miałoby wisieć dłużej, można stworzyć jeden globalny temat zamiast kilku różnych. Przykładem Wanilia, czy dawne ogłoszenia Adama Widura o przedstawieniach teatralnych na Pradze.

Awatar użytkownika
Adela

Re: Skargi, wnioski, propozycje

Postautor: Adela » 28.12.09, 22:39

Adela pisze:Jako moderator aspołeczny i akomunistyczny prosze mi te globalną tablice ogłoszeń oderwać od Sielskiego.
Czuwaj!

Nie ma takiej możliwości - G.

EDIT: rozszerzę nieco wypowiedź. Po pierwsze, chodzi tu o akcje, które potencjalnie mogą zainteresować każdego forumowicza - konkurs fotograficzny jest bardzo dobrym przykładem. Mamy ponad setkę forów, a fotografowie-amatorzy są na każdym z nich, ale wiele osób fora fotograficzne tylko czyta, bo uważają, że nie mają nic do powiedzenia. A tak mają zachętę, by kilka słów wrzucić.

Po drugie, ogłoszenia globalne mają służyć temu, żeby uporządkować ogłoszenia na forach. Dotąd, jak użytkownik umieszczał ogłoszenie na kilku forach po kolei, to przybywało nam kilka oddzielnych tematów do tego. W tym momencie można takie coś wrzucić jako jedno ogłoszenie, a jeśli miałoby wisieć dłużej, można stworzyć jeden globalny temat zamiast kilku różnych. Przykładem Wanilia, czy dawne ogłoszenia Adama Widura o przedstawieniach teatralnych na Pradze.

Pozwolę sobie zauważyć, że nie jesteśmy userami specjalnej troski.
Nie lepiej wydzielić forum na ogłoszenia wszelakie zamiast pchać się z nimi nachalnie?

Awatar użytkownika
Mia Wallace
Jej Eminencja Harpia :-)

Re: Skargi, wnioski, propozycje

Postautor: Mia Wallace » 28.12.09, 22:53

Zawsze było tu tak: komunikaty są na administracyjnym. Na inne fora administracja wchodzi tylko w skrajnie ważnych wypadkach. Ogłoszenie o konkursie takim wypadkiem nie jest.

Uściślając: komunikaty administracji - tak. Niemniej, czym innym są informacje administracyjne, a czym innym globalna tablica ogłoszeń. Parę razy na dawnym forum administracyjnym padało pytanie o możliwość komunikacji "do wszystkich". Proponowano w tym celu głównie chat. Ale chat nie jest dobrym rozwiazaniem, bo nie da się go kontrolować. Natomiast takie ogłoszenia globalne można kontrolować o wiele łatwiej. Zobaczymy zresztą. Jeśli się okaże, że ich ktoś nadużywa, mogą zniknąć. - G.

I jeszcze jedno - grzeczność nakazuje, by dyskusja dotycząca konkretnego tematu odbywała się w ramach tego tematu. Chwilowo tworzysz tu jakieś chore wzory, drastycznie sprzeczne z logiką wypracowaną na TN.

Nic mi nie wiadomo o tym, by grzeczność nakazywała jak wyżej. A temat ogłoszeniowy ma służyć wyłacznie do ogłoszeń. Podobnie jak wszelkie ogłoszenia administracyjne będzie czyszczony z innych postów natychmiast po ich zauważeniu. Dodam tam jednak link do tej dyskusji, jak ktoś chce, niech się tu wypowie. - G.

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 28.12.09, 23:11

Będę wdzięczny, jeśli skomentujecie swój wybór. Temat jest również przeznaczony do dyskusji nt. ogłoszeń globalnych (przenoszę tu dotyczące ich posty z innych tematów).

Ankieta wisi do niedzieli 3 stycznia włącznie. Oddany głos można zmieniać.
.
W dodatku co kilka miesięcy Crowley wybierał roślinę rosnącą zbyt powoli albo ulegającą więdnięciu liści czy brązowieniu, albo też po prostu nie wyglądającą tak dobrze jak inne i obnosił ją wśród pozostałych.
— Pożegnajcie się z waszym przyjacielem - mawiał. - Po prostu nie potrafił dać sobie rady...

Awatar użytkownika
Mia Wallace

Re: Co sądzisz o ogłoszeniach globalnych?

Postautor: Mia Wallace » 28.12.09, 23:14

Nie podoba mi się. Proszę mi nie narzucać pierdół w miejscu, w którym ich oglądać nie chcę. Jak będę chciała, to znajdę, po to dobra Bozia dała mi dwie rączki, dwa oczka i biało-szarą strukturę pod czaszką.

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
Arcana

Postautor: Arcana » 28.12.09, 23:37

Godryk, zlituj sie, przestan sie bawic w totalnego harcerza, bo zaraz nam zaczniesz czytac ksiazki dla dzieci.
Nie rob drugiemu co tobie milo silą.

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 29.12.09, 00:05

mnie sie ta forma podoba. super pomysl. przynajmniej bedziemy od razu wiedziec co
dzieje sie u sasiadow. zawsze mozna sie dolaczyc do jakiej akcji. chyba forum ma
jednoczyc ludzi a nie dzielic na rozne kasty.

BTW. kazde wspolczesne forum ma taki temat, co eliminuje ukryta reklame... i w zwiazku z tym
zlosliwe uwagi i agresywne emocje

absolutnie jestem za tematem Ogloszenia :ok: :ok: :ok:
"I am not young enough to know everything"
:wisienka:Obłokowe Emotki

Awatar użytkownika
Hanneggem
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Hanneggem » 29.12.09, 00:11

... jeśli dostanę bana, to trudno...

ale...

What The Fuck??!!

O co ten dym??

Ogłoszenia globalne? A kogo boli? Są, nie ma ich - keine difference...

A na reklamy w kanałach TV też tak psioczycie? To czemu jeszcze tam są?!

Napiszcie do Polsatu, żeby dawał więcej filmu niż reklam, a potem przyjdźcie tu.

... dobra, podpadłem wszystkim, więc moge się teraz zwinąć do mojej matrycy ;)
... i nie będzie dla was życia po śmierci bo i przed nią go przecież nie było...

http://www.jeznach.eu

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 29.12.09, 00:16

Hann, normalnie powaliles mnie swoim argumentem, ty masz glowe nie od walenia w sciane
widac ze uzywasz jej bardzo stosownie

A na reklamy w kanałach TV też tak psioczycie? To czemu jeszcze tam są?!
Napiszcie do Polsatu, żeby dawał więcej filmu niż reklam, a potem przyjdżcie tu.

:w00t: :w00t:

:ok: :ok:

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 29.12.09, 00:40

Adela pisze:
Hanneggem pisze:A na reklamy w kanałach TV też tak psioczycie? To czemu jeszcze tam są?!

Napiszcie do Polsatu, żeby dawał więcej filmu niż reklam, a potem przyjdźcie tu.

Że tak powiem - nie współtworzę Polsatu.
Nie mam wpływu na jego zawartość.
A tu mi się wiesza na forum jakieś niewiadomocoipoco.
Niech sobie wisi na forach które tego chcą.
Sielskie nie chce.
I nie przemawia do mnie argument Pana Admina, że tak ma być, bo inaczej się nie da.
Da się.

OK, a kto powiedzial, ze jestes wspotworca forum TN :cheess:
Polsat ma silnego szefa i wcale zle im nie powodzi sie

My mamy Admina i on zarzadza... jakby tak kazde forum zaczelo wymagac
co chca a czego nie chca... dopiero bylaby anarchia...

Ada, nie da sie inaczej. Info globalne to info globalne i nie zmienisz tego. :king:

Awatar użytkownika
wanilia
Tyrania

Postautor: wanilia » 29.12.09, 00:49

"padłam" jako przykład, więc się wypowiem
jestem zdecydowanie na nie - przez moje ogłoszenie zamieszczone "gościnnie" rozpętała się mała awanturka i ja wniosek wyciągnęłam jeden:
ogłaszaj się tam, gdzie miejsce twoje :) nie śmieć, gdzie nie bywasz ;)

Awatar użytkownika
Hanneggem
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Hanneggem » 29.12.09, 00:50

Na początek parę słów wyjaśnienia: stary jestem :D
Pamiętam takich userów jak Bull, Reset, Shepard, Boram i Snake. Kto ich nie zna - niech żałuje. O Wielkim Wodzu i równie Wielkim Kocie nie wspomnę. A Sławek K., Simon, Doggie Daisy, wanila, mucha, beata white, Anihilator, Livia i Peter to moi wirtualni przyjaciele. Kto chce - niech sprawdzi. Nie w postach na forum, bo po kilku padach liczba moich postów spadła tu do zera. Wystarczy zapytać przywołanych. Jeśli zaprzeczą - to znaczy, że mam ich w sercu bliżej niż oni mnie.
Ale nie o tym.
Na twoj.net mam siedmioletnią historię. Nie jestem tu modem, adminem ani inną fiszą. "Just old experienced user". I zupełnie szczerze uważam, że dym o ogłoszenia jest sztuczny i nie wart tego zamieszania.
Kto chce - zajrzy, kto nie chce - oleje.
Czy naprawdę w realnym życiu mamy zbyt mało problemów, by je generować w necie?
Jeśli tak - to przepraszam, że zabrałem czas.
Pozdrawiam wszystkich userów :)
Szczerze, bez ironii.
... i nie będzie dla was życia po śmierci bo i przed nią go przecież nie było...

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 29.12.09, 00:52

Livia pisze:OK, a kto powiedzial, ze jestes wspotworca forum TN :cheess:

My mamy Admina i on zarzadza... jakby tak kazde forum zaczelo wymagac
co chca a czego nie chca... dopiero bylaby anarchia...

Ada, nie da sie inaczej. Info globalne to info globalne i nie zmienisz tego. :king:

Ja. Ja mówię, że jestem współtwórcą TN juz chyba od 9 lat.
Współtworzę je jak każdy user, a dodatkowo moderuję Sielskie.
I do jasnej kalarepy MAM WPŁYW NA TO, co moderowane zawiera.
Nie pasuje jakiś temat, to go moderator wywala.
A Pan Admin mi wiesza jakieś pierdoły.
Ostatnio zmieniony 29.12.09, 00:55 przez Adela, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wanilia
Tyrania

Postautor: wanilia » 29.12.09, 00:53

Hann :)
ale po to jest ankieta żeby każdy mógł zabrać głos, nieprawda?
sam mnie uczyłeś "mądrego" moderowania :)

Awatar użytkownika
Hanneggem
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Hanneggem » 29.12.09, 00:54

wanilia pisze:Hann :)
ale po to jest ankieta żeby każdy mógł zabrać głos, nieprawda?
sam mnie uczyłeś "mądrego" moderowania :)

Wan...

:hug:

i co ja tu będę więcej pisał ? :)

Awatar użytkownika
Mia Wallace

Postautor: Mia Wallace » 29.12.09, 00:58

Hanneggem pisze:Kto chce - zajrzy, kto nie chce - oleje.
Czy naprawdę w realnym życiu mamy zbyt mało problemów, by je generować w necie?

Jak widzisz, ze ktoś Ci wrzucił śmiecia do Twojego ogródka, to zostawiasz go, niech leży, czy usiłujesz zaprowadzić porzadek?

Zgadzam sie, że problem został sztucznie wygenerowany. Przed Administratora. Pytanie tylko - po co?

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
owczarnia
Dama Negocjowalnego Afektu
Kontaktowanie:

Postautor: owczarnia » 29.12.09, 01:01

Rany boskie, nic tylko stąd spierdalać przyjdzie. Możecie mi dać warna :cheess:.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Awatar użytkownika
Hanneggem
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Hanneggem » 29.12.09, 01:03

Mia Wallace pisze:Jak widzisz, ze ktoś Ci wrzucił śmiecia do Twojego ogródka, to zostawiasz go, niech leży, czy usiłujesz zaprowadzić porzadek?

Zgadzam sie, że problem został sztucznie wygenerowany. Przed Administratora. Pytanie tylko - po co?

Mia,

znamy się nie od wczoraj.

Czy Ty naprawdę aż tak bardzo przeżywasz tego "alleged" śmiecia?

Jeśli tak, to znaczy, że Twoje i moje poziomy "problematyzacji" (fuck, jestem inventorem nowomowy :D ) są skrajnie różne.

Awatar użytkownika
Hanneggem
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Hanneggem » 29.12.09, 01:05

owczarnia pisze:Rany boskie, nic tylko stąd spierdalać przyjdzie. Możecie mi dać warna :cheess:.

Wszelki duch stado chwali! :D

Nawet owiec głos zabrała!

Co słychać u Ciebie ruda gadzino ?! :D (nie obrażaj się! to taka siermiężna sympatia! :D)

... a tak w ogóle, niezależnie od tematu refleksję mam...

za czasów pierwszego Big Brothera i rozkwitu tego forum, jednocześnie 200-300 ludzi było online... może i głupoty pisali, ale to miejsce żyło.
... zajrzyjcie na pierwszą stronę, kto jest online... 5 osób i 5 botów... no comments...
Ostatnio zmieniony 29.12.09, 01:11 przez Hanneggem, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wanilia
Tyrania

Postautor: wanilia » 29.12.09, 01:09

Godryk popełnił taki sam błąd jak ja ;)
najpierw coś zamieścił a potem zapytał czy można :D
ale ja to szary user jestem ;) a może stary :hmmm:

;)

Awatar użytkownika
Hanneggem
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Hanneggem » 29.12.09, 01:12

wanilia pisze:ale ja to szary user jestem ;) a może stary :hmmm: ;)

I co z tego? :)

:hug:

Awatar użytkownika
Mia Wallace

Postautor: Mia Wallace » 29.12.09, 01:13

Hanneggem pisze:
Czy Ty naprawdę aż tak bardzo przeżywasz tego "alleged" śmiecia?

Przeżywać to ja mogę chorobę bliskich, śmieć mnie zwyczajnie irytuje. Raz, ze śmieć. Dwa, że nie mogę go sprzątnąć, a na moim terenie on ci leży. Trzy, ze taki głupi ten śmieć a pcha mi się na ładny horyzont.

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
Hanneggem
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Hanneggem » 29.12.09, 01:16

Mia Wallace pisze:Przeżywać to ja mogę chorobę bliskich, śmieć mnie zwyczajnie irytuje. Raz, ze śmieć. Dwa, że nie mogę go sprzątnąć, a na moim terenie on ci leży. Trzy, ze taki głupi ten śmieć a pcha mi się na ładny horyzont.

OK.

Mia, puryzm wizualny i czystość horyzontu jest dla Ciebie dobrem najwyższym.

Nie zgadzam się, ale przyjmuję do wiadomości.

Awatar użytkownika
Mia Wallace

Postautor: Mia Wallace » 29.12.09, 01:20

Nie, Hann. Nie puryzm wizualny. Ale tak jak nie pozwalałam psu sąsiadów skakać po moich kanapach, tak nie zgadzam się na odgórne narzucanie mi tego, co ma znaleźć się na moim forum. Nic o nas bez nas podobno.

Kto pija,
temu mija.

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 29.12.09, 01:51

Uściślę. "Godryk zamieścił i nie zamierzał o nic pytać".

Takie rzeczy, jak globalne ogłoszenia, to po prostu funkcja forum. Jedna z wielu. I generalnie moim prywatnym zdaniem (nie jako admina, żeby potem nie było), najlepiej podsumował sprawę Hannegem: globalne, nie globalne, w sumie to taka pierdoła, o którą szkoda się kłócić. No ale skoro pojawiły się głosy przeciw, to jest ankieta i każdy może się wypowiedzieć.

A moim zdaniem jako admina (podkreślam rozróżnienie), to ruch na TN-ie tak spadł przez poprzednie półtora roku, że zamierzam spróbować każdej formy rozruszania forum, jaka tylko przyjdzie mnie - czy Wam - do głowy. Efektem dzisiejszego ogłoszenia, które wrzuciła Anihilator, jest parę nowych głosów w ankiecie konkursowej. I kilkadziesiąt postów w tym temacie. Cóż, może nie do końca o takie rozruszanie mi chodziło, ale na bezrybiu...
.
W dodatku co kilka miesięcy Crowley wybierał roślinę rosnącą zbyt powoli albo ulegającą więdnięciu liści czy brązowieniu, albo też po prostu nie wyglądającą tak dobrze jak inne i obnosił ją wśród pozostałych.
— Pożegnajcie się z waszym przyjacielem - mawiał. - Po prostu nie potrafił dać sobie rady...

Awatar użytkownika
owczarnia
Dama Negocjowalnego Afektu
Kontaktowanie:

Postautor: owczarnia » 29.12.09, 02:45

Gwoli formalności, bo może nie do wszystkich dotarło: mnie też się te ogłoszenia nie podobają i tak samo by mnie wkurwiało, gdyby mię takie coś nad forumem latało czy mi się podoba, czy nie.

Hann, ja może mało kumata jestem, ale skoro jak twierdzisz "Twoja liczba postów spadła tu do zera", to - że tak po żołniersku spytam - po jaki grzyb wchodzisz między wódkę a zakąskę ;)?... Tak sztuka dla sztuki, czy naprawdę Cię to interesuje, masz zamiar tu wrócić i się udzielać? Jeśli tak, to zapraszamy, cieszymy się i tak dalej. Ale jeśli... no, sam rozumiesz.

A ruda to ja nie jestem już od jakiegoś czasu :bleble:.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Awatar użytkownika
Hanneggem
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Hanneggem » 29.12.09, 09:08

re owczarnia

Liczba moich postów spadła do zera, bo forum tyle razy padło, że cała moja historia tutaj zniknęła.
To miałem na myśli.

Jakieś inne żołnierskie pytania?

Gracek
Początkujący

Postautor: Gracek » 29.12.09, 09:55

Powiem szczerze, że mi się globalne ogłoszenia podobają. To co powinno być powiedziane już w zasadzie zostało więc ujmę to tylko tak, że jestem "za" i w stosownym czasie na pewno taka funkcja i mi się przyda.

Awatar użytkownika
Jedik
niedobry pies

Postautor: Jedik » 29.12.09, 10:03

o co chodzi? ja ich nawet nie zauważam jak połowy podwieszanych tematów, z klucza uznaje, że podwieszony temat to jakieś ogłoszenia nie dla mnie (są czasami wyjątki :D) i nie zaglądam, więc jeden temat dodatkowy jest równie widoczny co reszta
a i nie przeszkadza mi to w sumie, a skoro innym się przydaje to niech sobie będzie
w zasadzie kruszy się tu kopie jakby wpuszczono nam na dyski wirusa
Makary, Makary, Ty jesteś bałwan stary

Awatar użytkownika
Anihilator
globe-trotter

Postautor: Anihilator » 29.12.09, 10:43

Uważam, że "Ogłoszenia Globalne" to bardzo dobry pomysł. Dzięki nim będzie można w jednym temacie (widocznym dla wszystkich) poinformować o różnych ciekawych wydarzeniach, które być może zainteresują szersze grono odbiorców?! Przykładem jest konkurs fotograficzny, o którym być może nie wszyscy wiedzieli (zdaje się, że indywidualna reklama na innych forach nie jest dopuszczalna i traktowana jako spam, a przecież grono użytkowników ma swoje fora i nie zagląda na inne lub zagląda wyłącznie przy okazji ciekawych wydarzeń jeśli o nich się dowie z jakiegoś źródła).
Tak jak napisał Godryk - jest wiele osób zaineresowanych fotografią, które być może teraz dzięki informacji wezmą udział w konkursie nie tylko jako głosujący ale także wystawią w kolejnym konkursie swoje zdjęcia?!

Sama również chciałabym uzyskiwać informacje o różnych interesujących mnie konkursach, wystawach itp, a nie sposób śledzić wszystkie tematy ponieważ fora TN są bardzo rozbudowane. Takie globalne ogłoszenia ułatwią komunikację - to jest pewne!

Hann :hug:

Awatar użytkownika
Simon
Początkujący

Postautor: Simon » 29.12.09, 11:09

Hann, nie zaprzeczę :cheers:

A w temacie. W zasadzie zwisa mi to, nie przeszkadają mi, jak mnie coś nie interesuje to nie czytam. Chociaż z drugiej strony, k***wica mnie bierze jak codziennie muszę ze skrzynki na listy wywalać tonę makulatury i z tego względu rozumiem modów i innych userów, którzy te ogłoszenia traktują właśnie jak spam i nie chcą ich u siebie widzieć.
Ale jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził...
"NOBODY expects the Spanish Inquisition!"
Cardinal Ximinez of Spain

Awatar użytkownika
mcwatt
Snusmumriken

Postautor: mcwatt » 29.12.09, 14:29

Nie da się tego podwiesić tylko na forach które tego chcą? Albo lepiej wydzielić specjalny dział na takie ogłoszenia, np pod administracją? Jeśli ma być na każdym forum to obawiam się że wątpię i głosuję przeciw.
Lost my muchness, have I?

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 29.12.09, 14:45

Nie da się. Istotą ogłoszeń globalnych jest to, że są globalne. Taka funkcja forum, po prostu - tak zaprojektowana, by służyć do ogłaszania na wszystkich forach.

Konkretniej, funkcja ogłoszeń globalnych została zaprojektowana tak, by:
- po pierwsze, prezentować temat ogłoszeniowy na każdym forum - i czy naprawdę tak bardzo istnienie tego tematu gdzieś na początku listy utrudnia czytanie forum?
- po drugie, informować o temacie w sekcji "Ważne ogłoszenia" w panelu użytkownika. Prędzej bym się spodziewał, że to zostanie podniesione jako naruszenie prywatności, ale paradoksalnie nikt jak dotąd nie zwrócił na to uwagi.

Umieszczanie tych ogłoszeń podlega rygorystycznemu regulaminowi. W tej chwili ogłoszenie jest jedno i raczej nie sądzę, żeby kiedykolwiek było ich więcej niż kilka naraz. Gdyby się okazało, że jest ich za dużo, będą selekcjonowane jeszcze ostrzej.
.

Awatar użytkownika
mcwatt
Snusmumriken

Postautor: mcwatt » 29.12.09, 15:02

Ale dział "Ogłoszenia" między Administracją i Hobby można by zrobić? Takie opcjonalne rozwiązanie, przecież fakt że istnieje jakaś funkcja nie znaczy że trzeba jej użyć. Akurat informacja w moim profilu mi nie przeszkadza, rzadko tam zaglądam. A na forum mam odruch klikania w nieprzeczytane pierwsze od góry i pewnie nie tylko ja, wbrew pozorom może być to irytujące. Przecież nie każdy chce czytać ogłoszenia, a jak ktoś będzie chciał to może spokojnie wejść do odpowiedniego działu.
Lost my muchness, have I?

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 29.12.09, 15:10

Wreszcie naprawdę konkretny argument - klikanie w pierwsze od góry.

Myślałem od początku o tym, żeby blok ogłoszeń globalnych wydzielić z treści, tak jak to było na dawnym TNie - że tematy ogłoszeniowe, przyklejone i zwykłe były widoczne jako oddzielne bloki (najpierw "przypięte", potem "tematy forum"). I nad tym jeszcze pracuję.

Jeśli okaże się, że więcej użytkowników jest przeciw ogłoszeniom globalnym, niż za ich istnieniem, to utworzę po prostu specjalny dział w bloku administracyjnym. Albo jeśli będzie tak dużo wartościowych ogłoszeń, że nie da się ich zmieścić w jednym temacie.
.

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 29.12.09, 15:13

Simon pisze:Hann, nie zaprzeczę :cheers:

A w temacie. W zasadzie zwisa mi to, nie przeszkadają mi, jak mnie coś nie interesuje to nie czytam. Chociaż z drugiej strony, k***wica mnie bierze jak codziennie muszę ze skrzynki na listy wywalać tonę makulatury i z tego względu rozumiem modów i innych userów, którzy te ogłoszenia traktują właśnie jak spam i nie chcą ich u siebie widzieć.
Ale jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził...

Simon moj ulubiencu elegancki... :blushing:
majac taki JEDEN temat 'globalne ogloszenia' czy 'co nowego na naszym forum' ....jak go zwal tak go zwal...

daje nam okazje do pozbycia sie spamow w skrzynkach i postach, juz nie mowiac o PODPISACH KILOMETROWEJ TRESCI

a temat przyczepiony u gory... daje ci mozliwosc wyboru... ty decydujesz SAM!!!!

chcesz czytac 'spam'... klikach
nie chcesz czytac... nie klikasz

czy mozna stworzyc cos bardziej prostego... super rozwiazanie :rogi:

Nie polegam na wynikach sondy, bo wiemy ze wielut tutejszych userow
ma wiele kont wlasnie dla mozliwosci glosowania... multum 'zerowych' zarejestrowanych uzytkownikow

mozemy sobie glosowac na zapodane opcje w sondzie ile i jak chcemy,
dyrekcja podejmie sama decyzje co jest najlepsze dla popularnosci forum... bo od tego jest.

:cheess:
Ostatnio zmieniony 29.12.09, 15:28 przez Livia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 29.12.09, 15:27

pytanie do dyrekcji :wisienka: ..... w sprawie obliczania 'uczciwego' glosowania... 'za' lub 'przeciw'

dla pewnosci chcialabym sie dowiedziec, ktore opcje beda brane pod uwage?
gdzie laduja glosy z opcji - 'jest mi to obojetne' lub 'o co chodzi' :cheess:
jak na moja logike glosy z ostatnich dwoch opcji nie powinny byc brane pod uwage

Podobają mi się i zamierzam umieszczać takie ogłoszenia.
Podobają mi się, ale będę tylko czytać.
Nie podobają mi się.
Jest mi to obojętne.
O co chodzi, jakie ogłoszenia?

Awatar użytkownika
Godryk
Cieć

Postautor: Godryk » 29.12.09, 15:58

Do ustalenia wyniku głosowania liczą się tylko pierwsze trzy opcje - "podobają mi się" to głosy za, "nie podobaja mi się" to głosy przeciw. Pozostałe dwie są równoważne z głosem wstrzymujacym się.
.

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 29.12.09, 21:14

dziękuje za odpowiedź ... rozumiem Obrazek

Awatar użytkownika
el F
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: el F » 29.12.09, 21:39

Godryk pisze:utworzę po prostu specjalny dział w bloku administracyjnym.
i wszyscy powinni być zadowoleni :)
Eques polonus sum, omnibus par !

W Bogu wiara, ufność w szabli, a pohańca wezmą diabli.

Join the Army! You get to travel around the world, meet interesting people... and kill them all !

http://www.cmhq.pl/index.php?link=10&gracz=468

Wróć do „Administracja”