Parę słów o wolności wypowiedzi

Informacje administracyjne, propozycje, wnioski, skargi

Użytkowników forum Twoj.Net obowiązuje REGULAMIN.
Regulamin forum
Uwaga: forum moderowane.
1) Odpowiedzi na pytania będą udzielane albo zbiorczo jako nowy wpis, albo poprzez edycję wpisu z pytaniem.
2) Wypowiedzi nie odnoszące się do meritum dyskusji będą albo usuwane, albo przenoszone/wydzielane do odpowiedniego tematu.
3) Wpisy zawierające złośliwości, wycieczki osobiste i inwektywy pod adresem innych użytkowników lub forów będą usuwane niezależnie od zawartości merytorycznej. Tak samo mogą zostać usunięte wpisy, w których zostaną one zacytowane.
Awatar użytkownika
Godryk
Cieć
Posty: 3264
Rejestracja: 24.08.07, 21:32

Parę słów o wolności wypowiedzi

Postautor: Godryk » 15.09.09, 22:24

Od pewnego czasu Nayuko, Elfr i Albius, grożą i Barsawii, i Twoj.Netowi pozwami o naruszanie ich konstytucyjnej wolności wypowiedzi poprzez blokowanie kont i kasowanie postów, cytuję:

Albius pisze:jak jeszcze raz skasujesz to i rowniez Temida sie po Ciebie zglosi za ograniczanie wolnosci wypowiedzi, ktore jak zapewne nie wiesz jest przywilejem nadanym przez konstytucje.


Wiem, że współcześnie prawa w szkołach nie uczą, więc małe rozróżnienie na początek.

Wolność wypowiedzi jest pojęciem używanym w ustawie Prawo Prasowe:
Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.


Chodzi o to, że prasa ma pełne prawo publikować materiały dowodzące przestępstw i nadużyć, a żaden organ administracji państwowej czy samorządowej nie może tego blokować, oraż że dziennikarze dla realizacji tego prawa mogą korzystać z anonimowości i tak samo jest chroniona anonimowość ich informatorów.

Natomiast wolność wyrażania swoich poglądów, o której mowa w art. 54 Konstytucji RP, polega na tym, że obywatel ma prawo głosić publicznie swoje poglady i nie można mu tego zabronić. Ale ta wolność ma granice: nie może naruszać praw innych osób.

To ostatnie stwierdzenie dotyka dwóch istotnych kwestii:

Po pierwsze, kwestia własności - miejsce publicznie dostępne może być własnością prywatną.

W efekcie jeśli ktoś napisze swoją wypowiedź na NIE SWOJEJ ścianie, to fakt, że ściana jest publicznie dostępna, nie chroni go przed pozwami o zniszczenie cudzej własności ani przed koniecznością przywrócenia stanu pierwotnego i/lub zapłaty odszkodowania. Nie ma tu najmniejszego znaczenia, czy ta wypowiedź jest słuszna i ważna, czy nie.

Podobnie jest w przypadku publikowania treści na forum internetowym. Pomimo publicznej dostępności pozostaje ono własnością osoby, która wykupiła domenę i opłaca utrzymanie serwera. Nie staje się własnością użytkowników poprzez fakt udostępnienia im kont. Właścicielem Twoj.Netu jest Silvy. Więc to Silvy decyduje, jakie są zasady publikowania treści na forum Twoj.Net.

Po drugie - no własnie, zasady.

Podczas zakładania konta użytkownik akceptuje następujący tekst:
Zgadzasz się nie publikować obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych lub obrażających mniejszości rasowe, religijne i seksualne materiałów, jak również innych materiałów, które mogą pogwałcać prawo w Twoim kraju, kraju, gdzie "Twoj.net Forum" jest hostowane lub Międzynarodowe Prawo. W przypadku postępowania niezgodnego z powyższymi zasadami, zostaniesz natychmiastowo i bezapelacyjnie zbanowany/a, a Twój Dostawca Internetu zostanie przez nas powiadomiony o takim postępowaniu. Adres IP każdego postu jest zapisywany w celu przestrzegania zasad i/lub udowodnienia ich łamania. Zgadzasz się, że administracja "Twoj.net Forum" ma prawo do usuwania, edycji, przesuwania i zamykania każdego Twojego tematu oraz Twoich postów. Jako użytkownik zgadzasz się na to, by Twoje informacje były zachowane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże ani "Twoj.net Forum", ani phpBB nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hakerskie prowadzące do pozyskania tych danych.


Zaakceptowanie tego regulaminu jest warunkiem rejestracji i korzystania z uprawnień zarejestrowanego użytkownika. I opinia prawnika jest w tym względzie jednoznaczna:
Akceptując regulamin forum, żeby móc korzystać z uprawnień zarejestrowanego użytkownika, użytkownik dobrowolnie i bez przymusu wyraża zgodę na wynikające z jego litery ograniczenia swoich praw. Nie ma zatem mowy o jakimkolwiek pogwałceniu wolności.


Dlatego proszę o niepowoływanie się na "wolność wypowiedzi" jako uzasadnienie obrażania innych, namolnego pouczania, wklejania wielokrotnie tych samych postów pomimo ich usuwania przez moderatorów, czy innych naruszeń regulaminu. Po którymś razie to się robi po prostu nudne.

P.S. Z tego co wiem, powyższe wyjaśnienie w tym samym stopniu dotyczy również serwera Barsawii i kont na Barsawii - polecam to uwadze wszystkich "chętnych" do pozywania o kasowanie kont w grze.
.
W dodatku co kilka miesięcy Crowley wybierał roślinę rosnącą zbyt powoli albo ulegającą więdnięciu liści czy brązowieniu, albo też po prostu nie wyglądającą tak dobrze jak inne i obnosił ją wśród pozostałych.
— Pożegnajcie się z waszym przyjacielem - mawiał. - Po prostu nie potrafił dać sobie rady...

Wróć do „Administracja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron