NA CO DO KINA ? Recenzje i wrażenia...

Forum poświęcone szeroko rozumianej sztuce filmowej i telewizyjnej. Ulubione filmy, programy, recenzje, zapowiedzi.

Moderatorzy: Livia, Otol, Simon

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Re: > NA CO DO KINA i czy warto? RECENZJE i WRAŻENIA... <

Postautor: Livia » 24.04.10, 22:03

Anihilator pisze:Bardzo wyczekuję premiery tego filmu w polskich kinach i taka niespodzianka mnie spotkała:

" "Książę Persji": najpierw w Polsce, potem w USA"

http://film.onet.pl/0,0,2159303,wiadomosci.html

na ten siem wybiore, zaciekawilas mnie, poczytalam... no i lubie aktora :fiufiu:
"I am not young enough to know everything"
:wisienka:Obłokowe Emotki

Awatar użytkownika
saeras
Początkujący

Postautor: saeras » 26.04.10, 15:53

A ja z całego serca nie polecam "Clash of the titans". Nędzny i żałosny remake dobrego filmu z 81 roku.
Innocence Proves Nothing!

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 05.05.10, 13:53

a ja polecam
'Hachika'

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Re: > NA CO DO KINA ? Recenzje i wrażenia...

Postautor: Livia » 25.05.10, 13:01

Media: wielka niespodzianka w Cannes

Ku ogólnemu zaskoczeniu Złota Palma w Cannes przypadła w tym roku filmowi "niszowemu" i eksperymentalnemu - podkreśla w poniedziałek francuska prasa. Główną nagrodę otrzymał w niedzielę tajlandzkie film "Uncle Boonmee who can recall his past lives".
Francuskie media zaznaczają, że werdykt jury zaskoczył wszystkich. Faworytami do Złotej Palmy były przed ogłoszeniem nagród dwa inne filmy: "Des hommes et des dieux" Xaviera Beauvois i "Another Year" Mike'a Leigha.

Jurorzy pod wodzą Tima Burtona uhonorowali jednak ostatecznie najwyższą nagrodą "Uncle Boonmee". Jest to oniryczna opowieść o umierającym mężczyźnie, który ostatnie chwile chce spędzić w rodzinnych stronach. Opiekuje się nim m.in. duch zmarłej żony, a i zaginiony syn przychodzi pod postacią ducha.
Niektórzy rozczarowani

Część francuskich krytyków filmowych nie kryje rozczarowania dziełem tajlandzkiego reżysera. Konserwatywny "Le Figaro" twierdzi, że "Uncle Boonmee" to film "nudny", "hermetyczny", "pełen niejasnych symboli" i zastanawia się "do kogo właściwie jest on adresowany.

Według tego dziennika, na główną nagrodę zasłużył francuski dramat "Des hommes et des dieux" - historia siedmiu katolickich mnichów, zamordowanych w 1996 roku w Tibehirine, w Algierii. Film ten został ostatecznie laureatem drugiej nagrody festiwalu - Grand Prix oraz nagrody ekumenicznej jury.

"Trzeba się zatracić"

"Le Parisien" uważa, że Złota Palma dla filmu z Tajlandii ucieszyła miłośników elitarnego kina, ale nie jest dobrą wieścią dla szerszej publiczności. "Aby nie zanudzić się na tym filmie, trzeba całkowicie się zatracić" - twierdzi gazeta.

Innego zdania jest lewicowy dziennik "Liberation", dla którego "Uncle Boonmee" jest filmem "magicznym i zaskakującym". "Dzieło outsidera, które musiało odpowiadać 'magicznym upodobaniom' Tima Burtona" - napisał "Liberation".

Francuskie media cieszą się w swoich komentarzach z kilku znaczących wyróżnień dla ich rodzimego kina. Z satysfakcją zauważają, że nagrodę za najlepszą rolę kobiecą otrzymała Juliette Binoche, a za najlepszą reżyserię wyróżniono Mathieu Amalrica, twórcę filmu "Tournee".

Wróć do „Kino i TV”