Polityka - JKM na prezydenta!

Czyli wszystko co nas interesuje lub nadaje się do dyskusji.

Moderatorzy: Livia, Otol, Rozalia

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Re: Polityka - JKM na prezydenta!

Postautor: Nitka z petelka » 28.05.10, 19:23

BylyGracz - poglądy JKMa są bardzo popularne pośród jego zwolenników. Populizm w tym wypadku jest głoszeniem czegoś, co wydaje się być czymś oczywistym. Jego poglądy są jednak nieracjonalne, często stanowią wynik indukcji. Czyli oparte na przesłankach, które wydają się stanowić logiczną ciągłość, ale jej nie stanowią. To sprytny zabieg erystyczny. Stosowany przez JKMa dość często. Wiem, bo odczułem na własnej skórze. Jego poglądy poddane krytyce przewracają się jak domino.

Odnosząc się do ostatniej Twojej wypowiedzi. Tak, trzeba się nieco zagłębić, czego Ci życzę.

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 30.05.10, 23:56

Nitka z petelka pisze: Jego poglądy są jednak nieracjonalne, często stanowią wynik indukcji. Czyli oparte na przesłankach, które wydają się stanowić logiczną ciągłość, ale jej nie stanowią. To sprytny zabieg erystyczny. Stosowany przez JKMa dość często. Wiem, bo odczułem na własnej skórze. Jego poglądy poddane krytyce przewracają się jak domino.

Może jakieś konkrety?

Przypominam Ci równocześnie, że JKM swoje poglądy głosi od 30 lat i jeśli byłyby one - jak mówisz - pozbawione logicznej całości, to wtedy zapewne każdy rozmówca by mu wytykał błędy logiczne w jego wypowiedziach.
Jednak tak nie jest. Mimo że JKM stawał w szranki z wieloma ludźmi - wielokrotnie bardzo wykształconymi.
To dwie - jakże luźne - przesłanki mogą dowodzić tego, że po prostu to Ty nie pojmujesz o co chodzi JKM i to właśnie Ty nie zagłębiłeś się w sens jego wypowiedzi tylko skupiałeś się na powierzchownym - i przez to błędnym ! - rozumowaniu treści.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 31.05.10, 00:02

Wszyscy robią z niego idiotę. Wskaż Ty mi jakąś według Ciebie sensowną teorię. Pogadamy konkretnie. Bo takie pustosłowie, to możesz popychać w szkolnej ławce.

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 31.05.10, 00:09

Bardzo chętnie. Tylko na jaki temat? Najlepiej jakiś jeden z ważniejszych: gospodarka, prawa ludzi, wymiar sprawiedliwości? I żeby nie było wątpliwości trzymajmy się do końca jednego tematu, żeby nie było rozmowy typu: "Być może tak, ale w tej innej kwestii jest debil"

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 31.05.10, 00:10

BylyGracz pisze:Bardzo chętnie. Tylko na jaki temat? Najlepiej jakiś jeden z ważniejszych: gospodarka, prawa ludzi, wymiar sprawiedliwości? I żeby nie było wątpliwości trzymajmy się do końca jednego tematu, żeby nie było rozmowy typu: "Być może tak, ale w tej innej kwestii jest debil"

Wybierz sobie. Jestem do Twojej dyspozycji.

e: Dobranoc.

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 01.06.10, 17:35

Nitka z petelka pisze:Wszyscy robią z niego idiotę.

No jak widać to właśnie nie wszyscy. To zresztą, że z kogoś robi się idiotę nie oznacza, że on nim jest. Zdarzają się zmasowane akcje robienia z kogoś idioty. Weźmy za przykład cesarza rzymskiego Kaligulę, o którym do dziś sądzi się, że był chory psychicznie i podaje się go jako przykład najgorszego z możliwych władców. A była to akcja jego przeciwników politycznych, najprawdopodobniej.

Cieszę się, że dyskusja idzie takim torem. Ja ostatnio wyłączam się z takich rzeczy, bo mam masę pracy.
Choć cieszę się, to z drugiej strony nie jestem pewna, czy dojdzie do jakiegokolwiek rozwiązania. Otóż niektórzy ludzie potrafią chyba aż do śmierci trwać w ciemnocie i każdy logiczny argument skierowany do nich to jak groch o ścianę.
Precz z równouprawnieniem! Kobiety powinny mieć nie równe prawa, lecz przywileje.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 03.06.10, 00:30

herbaciara pisze:Otóż niektórzy ludzie potrafią chyba aż do śmierci trwać w ciemnocie i każdy logiczny argument skierowany do nich to jak groch o ścianę.

Dokładnie. Gdyby było inaczej, już dawno zmieniłabyś faworyta.

Slogany dziś są ' trendy ' .

Żeby za nimi coś konkretnego stało, może przyznałbym rację. Idee oczywiście ma ciekawe, tylko - tak jak napisałem - utopijne. Zresztą, najlepiej chyba o tym świadczy sama partia z której się JKM wywodzi. Ot, wpadłem na stronę i pierwszy lepszy cytat:

W związku z klęską powodzi, która spustoszyła nasz kraj pozbawiając wielu rodaków dorobku całego życia, Unia Polityki Realnej zwraca się do parlamentarzystów wszystkich opcji politycznych z apelem o rezygnację z finansowania partii politycznych z budżetu państwa i przekazanie zaoszczędzonych w ten sposób środków (114 mln zł rocznie!) na pomoc powodzianom, odbudowę zniszczonej części kraju, rozbudowę i modernizację zabezpieczeń przeciwpowodziowych.

Być może tylko mnie wydaje się nonsensem kazać pracować ludziom pro bono, na rzecz powodzian. Polityk, to zawód. Nie każdy ma biznes na boku jak Palikot. Nie każdego więc stać jest na kredki, ołówki, papier do ksero by można było sobie odbić nowy projekt ustawy.

Zapodałem cytat, by unaocznić poglądy niektórych ludzi. Oczywiście pomysł sam w sobie świetny... tylko - mało realny :)

Izby lekarskie też rozwiążmy. A co :)

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 03.06.10, 10:29

I Twoja wypowiedź kolejny raz pokazuje, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Co do zarobków polityków: Posłowie - zasiadający w sejmie i senacie - dostają co miesiąc diety gwarantowane im przez prawo.
A to, co zacytowałeś to jest "rezygnację z finansowania partii politycznych z budżetu państwa". Czyli chodzi o to, by ulotki drukowane przez partie PiS, PO, SLD, PSL itp... nie były drukowane z NASZYCH - podatników - pieniędzy, tylko z ICH - członków partii, sympatyków - kasy. Ale to nie tylko ulotki. Chodzi o czynsz lokali partyjnych, wydatki na światło, wodę, przekręty i wiele, wiele innych rzeczy.
Rozumiesz różnicę?

Proponuję obejrzeć filmik - taka miła , lecz średnio zabawna, 'bajeczka' - http://www.youtube.com/watch?v=lUkVrH_LhYI

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 03.06.10, 13:39

BylyGracz pisze:I Twoja wypowiedź kolejny raz pokazuje, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Co do zarobków polityków: Posłowie - zasiadający w sejmie i senacie - dostają co miesiąc diety gwarantowane im przez prawo.
A to, co zacytowałeś to jest "rezygnację z finansowania partii politycznych z budżetu państwa". Czyli chodzi o to, by ulotki drukowane przez partie PiS, PO, SLD, PSL itp... nie były drukowane z NASZYCH - podatników - pieniędzy, tylko z ICH - członków partii, sympatyków - kasy. Ale to nie tylko ulotki. Chodzi o czynsz lokali partyjnych, wydatki na światło, wodę, przekręty i wiele, wiele innych rzeczy.
Rozumiesz różnicę?

Proponuję obejrzeć filmik - taka miła , lecz średnio zabawna, 'bajeczka' - http://www.youtube.com/watch?v=lUkVrH_LhYI

Nie kolego, nie rozumiesz tego, do czego się odnosisz. Napisałem wyraźnie, że musieliby sami sponsorować narzędzia potrzebne do swojej pracy. Czyli poświęcać swoje własne, prywatne pieniądze. Czyli pracować za darmo. Bo wszystko kosztuje. W tym papier do drukarki, jak i sama drukarka. Żeby pojąć to co piszę, trzeba przede wszystkim zauważać konsekwencje.

Partia - to elektorat. Bez elektoratu, partia przestaje istnieć. A bez partii, nie ma polityka. Rozumiesz o czym piszę ?

Przekręty jeśli mają miejsce, dotyczą łapówek, kolego. Zanim zaczniesz tworzyć teorie, zorientuj się w temacie.

Proponuję więcej myśleć. Nie zajmować się filmikami.

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 03.06.10, 14:13

Nitka z petelka pisze: Napisałem wyraźnie, że musieliby sami sponsorować narzędzia potrzebne do swojej pracy. Czyli poświęcać swoje własne, prywatne pieniądze. Czyli pracować za darmo. Bo wszystko kosztuje. W tym papier do drukarki, jak i sama drukarka. Żeby pojąć to co piszę, trzeba przede wszystkim zauważać konsekwencje.

Darku, a takie pytania mam:
- Czy murarz dostaje kasę od społeczeństwa na nowe kielnie i wdzianko do roboty?
- Czy taksówkarz dostaje kasę od społeczeństwa na nowe choinki zapachowe czy benzynę?
- Czy doradca finansowy dostaje kasę od społeczeństwa na nowy garnitur?
- Czy fryzjer dostaje od społeczeństwa kasę na nowe farby i nożyczki?
- Czy prawnik dostaje od społeczeństwa kasę na drukarkę, czynsz?
- Czy informatyk dostaje od społeczeństwa kasę na nowe legalne oprogramowanie czy komputer?

Jeśli odpowiedziałeś poprawnie, to zauważ że mimo tego iż oni nie dostają kasy z naszych podatków to mimo tego normalnie funkcjonują.
I dlaczego MY - bo te przykłady wymienione przeze mnie odnoszą się do każdego z nas (oprócz bezrobotnych) - mamy właśnie " sponsorować narzędzia potrzebne do swojej pracy. Czyli poświęcać swoje własne, prywatne pieniądze. Czyli pracować za darmo. Bo wszystko kosztuje. W tym papier do drukarki, jak i sama drukarka."
A partie polityczne nie? Dlaczego MY wszyscy, pracując ciężko mamy sponsorować wyjazdy i kampanie informacyjną pana: Komorowskiego, Kaczyńskiego, Napieralskiego itp itd?
Chcesz być murarzem - zapracuj sobie na nową kielnię. Chcesz być politykiem - miej na to kasę, a nie kradnij uczciwie (a raczej nieuczciwie! bo trzeba kombinować!) pracującym ludziom.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 03.06.10, 19:23

BylyGracz pisze:Darku, a takie pytania mam:

?
Chyba mnie kolego z kimś mylisz ? Poza tym, bez poufałości proszę.
BylyGracz pisze:- Czy murarz dostaje kasę od społeczeństwa na nowe kielnie i wdzianko do roboty?
- Czy taksówkarz dostaje kasę od społeczeństwa na nowe choinki zapachowe czy benzynę?
- Czy doradca finansowy dostaje kasę od społeczeństwa na nowy garnitur?
- Czy fryzjer dostaje od społeczeństwa kasę na nowe farby i nożyczki?
- Czy prawnik dostaje od społeczeństwa kasę na drukarkę, czynsz?
- Czy informatyk dostaje od społeczeństwa kasę na nowe legalne oprogramowanie czy komputer?

Te osoby otrzymują jeśli nie pomoc od strona państwa(podatki, tak właśnie), to otrzymują te rzeczy od pracodawcy.

W przypadku polityków, pracodawcą jest państwo. I tak jak diety poselskie są wynagrodzeniem za ustawodawczy wkład w rozwój państwa, tak środki przeznaczone na utrzymanie partii są środkami na utrzymanie biurokratycznego charakteru partii, wyjazdy w celach spotkania się z elektoratem, papier toaletowy, benzynę, telefon komórkowy, etc. .

Mało wiesz, a bardzo byś chciał podyskutować widzę. Nie sądzisz, że swoją upierdliwością i kurczowym trzymaniem się naginania faktów jesteś uciązliwy dla odbiorcy ? Jeśli chcesz już podyskutować, jak napisałem - chętnie. Rób to jednak z głową.

Do jutra :)

P.S. W Polsce masz podział interesu ze względu na jego charakter. Przedsiębiorstwo państwowe oraz prywatne. Na własną kielnię pracuje prywaciarz. Na państwowej posadzie - dostajesz pomoc od państwa w postaci finansowania tego, co do pracy potrzebne.

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 03.06.10, 22:40

Te osoby otrzymują jeśli nie pomoc od strona państwa(podatki, tak właśnie), to otrzymują te rzeczy od pracodawcy.

Po kolejnym stwierdzeniu takiego typu utwierdziłem się w przekonaniu, że z Tobą nie ma co rozmawiać :)

Wygrałeś - ja na takie głupie argumenty po prostu z Tobą nie wygram bo pokonujesz mnie doświadczeniem. I to nie chodzi o to, żebym Cie obrażał. Tylko nie sądziłem że można tak faktycznie ślepo i mozolnie tłumaczyć każdy fakt okradania nas z kasy.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 04.06.10, 07:02

Haha, zastrzeliłeś mnie kolego! :claphands:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w każdym państwie masz podobne zasady gry. Partie są dofinansowywane od pewnego, określonego progu poparcia narodu. I jest to rozsądne. Bo w takim przypadku partia przestaje już istnieć sama dla siebie, a staje się przedstawicielem pewnej, ściśle określonej grupy wyborców. Traktuję tu partię jak firmę działającą na 'państwowej' posadzie. Bo nią de facto jest. A każda firma ma koszty własne. Dlatego potrzebuje dofinansowania.

Rozumiem, że sprzedaje się głodne kawałki pospólstwu aby przebić się przez tłum konkurentów. Ale trzeba zdawać też sobie sprawę z głupot jakie się opowiada. JKM liczy na zacofanie jak widać swego elektoratu. I co, zróbmy jak w Islandii. Wybierzmy partię, komików(sic!).

Dziękuję za rozmowę :)

P.S. Więcej konkretów, bo to rzeczy w dyskusji potrzebne. Bezwładna krytyka, bez poparcia, przedstawiająca nasz prywatny stosunek do omawianej rzeczy - jest mało istotna :)

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 04.06.10, 07:59

"Węgierska gospodarka jest w dużo gorszym stanie niż zapewniali socjalistyczni przywódcy, którzy kierowali Węgrami przed osiem lat. "

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Wegrom-grozi-bankructwo-Jestesmy-niewyplacalni,wid,12335067,wiadomosc.html

Przygotujcie się na podobne kwiatki z: Hiszpanii, Portugalii czy Włoch.

A 'śmiejąc się z nich' , 'współczując im' , 'mając to w dupie' /niepotrzebne skreślić albo dopisać własne/ pomyślcie że każdy inny kandydat - oprócz JKM - ma socjalistyczne poglądy i wizje państwa które 'zaopiekuje się obywatelami uprzednie rabując ich z kasy'.

I czytając dalej:
" W lipcu nie będziemy mieli pieniędzy na wypłaty w resorcie budżetowym - stwierdził Varga - Za najpilniejsze zadanie uznał obniżenie podatków dla przedsiębiorstw i wznowienie negocjacji z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. "

Błagam, poszukajcie w necie tych ciekawych informacji na temat problemów gospodarczych UE, a także samej UE. Postudiujcie trochę na ten temat i zobaczycie że obecna klasa polityczna - która zmieniała się tylko pałeczką przez ostatnie 20 lat - obiecuje pierdoły i KUPUJE głosy wyborców hasłami strikte socjalistycznymi, że "zwiększą wydatki tutaj, pomogą tym i tamtym".
Godząc się na to, by państwo dało komuś 100 złotych godzicie się równocześnie na to by państwo zajebało nam 140 zł i zmarnotrawiło te 40% (jak nie więcej!)
A oprócz tego, że głosując na nich zgadzacie się na to by nas jawnie okradali to jeszcze ustawiacie ten nasz statek 'Polska' na kurs podobny do Grecji, Węgier, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Chcecie takiej przyszłości?

I taki filmik na pocieszenie: http://www.youtube.com/watch?v=lH3Txo5987Q

edit:

Hiszpania: http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Hiszpanie-jak-Grecy-beda-strajki-przeciw-rzadowym-cieciom,wid,12321284,wiadomosc.html

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 04.06.10, 20:48

Nitka z petelka pisze:Dziękuję za rozmowę :)

P.S. Więcej konkretów, bo to rzeczy w dyskusji potrzebne. Bezwładna krytyka, bez poparcia, przedstawiająca nasz prywatny stosunek do omawianej rzeczy - jest mało istotna :)

Tak więc sprawdziły się moje przewidywania, że z dyskusji nic nie wyniknie, bo jednak strona rozumuje zupełnie logicznie, a druga wręcz przeciwnie.
Mógłbyś chyba pisać Księgi Sybillińskie, Nitko. Nie potrzebowałbyś nawet ciężkich narkotyków.

P.S. Zajrzałam do tego artykułu o Węgrach. Niestety przypuszczam, że lada chwila z nami będzie podobnie. Zwłaszcza po wypłaceniu zapomóg dla powodzian. Albo JKM wygra wybory albo trzeba będzie stąd uciekać albo ginąć marnie...
Precz z równouprawnieniem! Kobiety powinny mieć nie równe prawa, lecz przywileje.

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 06.06.10, 09:59

JKM nie ma szansy na zwyciestwo i jak do tej pory uwazam ze slusznie, wlasciwie zaden z nich nie glosi
jakich konkretnych pogladow, same hasla i spoty ktore nadal nie ujawniaja zadnego planu
"I am not young enough to know everything"
:wisienka:Obłokowe Emotki

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 06.06.10, 14:34

Livia pisze:JKM nie ma szansy na zwyciestwo

Właśnie przez takie myślenie JKM nie zdobędzie dużego poparcia. Takie jest życie: poddając się na starcie przegrywasz - i to z kretesem.

Dla przykładu: Jutro masz egzamin. Nie uczyłaś się na niego jakoś bardzo. Masz alternatywę:
1) Pierdolę, nie idę i tak nie zdam więc po co próbować?

albo

2) A kij - idę. Może się ułoży, może pójdzie, może trafią mi się pytania, może przeczytam 2 min przed egzaminem dobre fragmenty ze skryptu...

Nie jest powiedziane, że jak wybierzesz 2) opcje to zdasz. Może się okazać że nie. Ale różnica między tymi dwoma podejściami jest taka, że w pierwszym przegrałaś na starcie, nie walczyłaś o słuszna sprawę (zdanie egzaminu) natomiast w drugim walczyłaś mimo tego, że prawie wszystko przemawiało za tym że przegrasz - ale wiedziałaś co jest dla Ciebie dobre i próbowałaś

Pamiętaj że żeby pojawiło się zło na świecie wystarczy "bierność" dobra.

Bądź mądra i głosuj w I turze na osobę która wg Ciebie byłaby najlepszym prezydentem. Nie patrz na słupki i komentarze telewizji bo gdy stosujesz się do nich jesteś nikim więcej jak tylko kolejną osobą z motłochu którą banalnie manipulować pokazując odpowiednio często odpowiednie 'dane'.

Na zakończenie dodam, że wszyscy kandydaci - oprócz JKM - nie mówią ŻADNYCH konkretów tylko teksty typu: " TYM DAMY DARMOWY INTERNET, TYM WYPŁACIMY ODSZKODOWANIA, TYM DOPŁACIMY DO PENSJI"
Pytanie zasadnicze brzmi: Jeśli oni wszystkim dadzą pieniążki to KOMU je ZABIORĄ?

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 07.06.10, 12:35

herbaciara pisze:
Nitka z petelka pisze:Dziękuję za rozmowę :)

Tak więc sprawdziły się moje przewidywania, że z dyskusji nic nie wyniknie, bo jednak strona rozumuje zupełnie logicznie, a druga wręcz przeciwnie.
Mógłbyś chyba pisać Księgi Sybillińskie, Nitko. Nie potrzebowałbyś nawet ciężkich narkotyków.

P.S. Zajrzałam do tego artykułu o Węgrach. Niestety przypuszczam, że lada chwila z nami będzie podobnie. Zwłaszcza po wypłaceniu zapomóg dla powodzian. Albo JKM wygra wybory albo trzeba będzie stąd uciekać albo ginąć marnie...

Wskaż mi swoje konkrety :) Ja wskazuję, czemu uważam tak a nie inaczej. A Ty piszesz, że to ja wypisuję bzdurki. Bez jakiegokolwiek podparcia się faktami, danymi, wiedzą, czymkolwiek :)

ByłyGracz, do czego zmierzasz ? Przyjmijmy, że wiemy jak to jest w innych krajach(wskazywałem, że we wszystkich państwach - w przybliżeniu - stosuje się podobny schemat ustrojowy (nawet jeśli chodzi o tak skrajnie pojmowany socjalizm oraz kapitalizm)) - jakie widzisz alternatywne do tych dzisiejszych - rozwiązania ?

Tylko na boga, nie wspominaj o biurokracji. Bo dokładnie tak jak to mówią w jednej z reklam, 'jedynie to masz za darmo, co zrobisz sobie sam' :)

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 08.06.10, 02:49

Ma nadzieję że ten kolejny artykuł ostatecznie przekona Was i utwierdzi Was w przekonaniu, że nie należy wierzyć i dopuszczać do władzy ludzi którzy zbijają swój potencjał polityczny na sloganach typu: "Damy, zasponsorujemy, dofinansujemy, kupimy itp itd"
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Najwiekszy-program-oszczednosciowy-w-historii-RFN,wid,12342383,wiadomosc.html

Powtarzam, że każdy rząd opierający się na dawaniu ludziom za 'darmo' ( Pierw musieli nas okraść z tych danych nam pieniędzy + 40% z tego na obsługę urzędów) musi w końcu paść. Tak się kończy każde państwo opiekuńcze, socjalistyczne. Prędzej czy później.

Jeśli chcecie, by Polska zrobiła konieczne kroki już teraz, by się jeszcze jakoś tam uratować , głosujcie na jedynego kandydata który otwarcie mówi że nie będzie zabierać nam pieniędzy i który chce obniżki podatków i cięć budżetowych. Na Janusza Korwin Mikkego

Jeżeli natomiast chcecie, by Polska poczyniła te kroki jak się znajdzie w takim bagnie że już nie będzie innej drogi powrotu to głosujcie na kogokolwiek innego . I tak to jest bez różnicy kto będzie prezydentem gdyż nikt z pozostałych kandydatów nie podejmie odpowiednich kroków.

Wybór należy do Was.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 08.06.10, 08:38

Wiesz czemu partia JKMa nie otrzymuje dotacji od państwa ? Nie dlatego, że nie chce. Ale dlatego, że nie spełnia wymagań odnośnie wielkości elektoratu. Znalazła zatem sobie inny system. Wiesz jaki ? Jest to system 'składkowy'. Czyli, kto ma, ten da. Widzisz jakąś różnicę pomiędzy tym systemem, a systemem podatkowym, który utrzymuje pozostałe partie ?

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 08.06.10, 18:17

Tak.

System podatkowy wymusza na każdym pracującym obywatelu dawanie kasy na partie polityczne.
System składkowy opiera się na zasadzie: popieram - wpłacam. A nie - jak mówisz - "kto ma ten da".

Ta różnica jest tak oczywista, że dziwię się iż zadajesz takie pytania....

Awatar użytkownika
Mantegan
Wyga

Postautor: Mantegan » 08.06.10, 19:37

BylyGracz pisze:Ma nadzieję że ten kolejny artykuł ostatecznie przekona Was i utwierdzi Was w przekonaniu, że nie należy wierzyć i dopuszczać do władzy ludzi którzy zbijają swój potencjał polityczny na sloganach typu: "Damy, zasponsorujemy, dofinansujemy, kupimy itp itd"
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Najwiekszy-program-oszczednosciowy-w-historii-RFN,wid,12342383,wiadomosc.html

Chyba nikt zdrowo myślący nie wierzy w obietnice polityków-szczególnie w obietnice
rozdawnictwa.To po prostu stały element kampanii wyborczej, nic więcej.Nawet osoby
o słabym wyrobieniu politycznym nie wierzą w te androny.
Bylygracz pisze:[...]
Jeśli chcecie, by Polska zrobiła konieczne kroki już teraz, by się jeszcze jakoś tam uratować , głosujcie na jedynego kandydata który otwarcie mówi że nie będzie zabierać nam pieniędzy

Pieniędzy nie, ale prawa tak.

BylyGracz pisze: i który chce obniżki podatków i cięć budżetowych. Na Janusza Korwin Mikkego .[...]

(Ale agitacja)
Cięcia budżetowe i tak nas czekają.Większość państw europejskich szuka oszczędności i my też musimy.
Przykład Grecji jest aż zanadto wymowny.
Zdaje mi się, może się mylę, że to nie leży w gestii prezydenta, a więc może sobie "chcieć".
Chyba, że zmieni konstytucję, tylko jak?

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 09.06.10, 14:23

Mantegan pisze:Pieniędzy nie, ale prawa tak.

Że co proszę? Jakieś przykłady może na takie stwierdzenie?
Bo ja podam tysiące wypowiedzi JKM w którym podkreśla, że praw musi być jak najmniej - ALE! - te najważniejsze powinny być jasne i surowo przestrzegane.

Mantegan pisze:(Ale agitacja)
Cięcia budżetowe i tak nas czekają.Większość państw europejskich szuka oszczędności i my też musimy.
Przykład Grecji jest aż zanadto wymowny.
Zdaje mi się, może się mylę, że to nie leży w gestii prezydenta, a więc może sobie "chcieć".
Chyba, że zmieni konstytucję, tylko jak?

Zaznaczyć tutaj trzeba logiczną ciągłość. Teraz cięcia są konieczna ponieważ rozdawnictwo było praktykowane w latach poprzednich. Tutaj taki odnośnik : W latach poprzednich rządzili ludzie (w większości) którzy teraz kandydują na stołek prezydenta - i ich otoczenie oczywiście.
Dlatego też dzisiejsi politycy mają z czym walczyć i sytuacja którą opisałeś stwierdzeniem
Mantegan pisze:Cięcia budżetowe i tak nas czekają.Większość państw europejskich szuka oszczędności i my też musimy.

ma miejsce właśnie "dzięki ich pracy".

Podkreślę tutaj fakty, że Janusz Korwin Mikke jest jedynym kandydatem który te cięcia i wydatki państwa chce ograniczyć "z zasady" a nie pod przymusem jakim jest groźba bankructwa państwa.

To chyba zasadnicza różnica między takim kandydatem a innymi?

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 09.06.10, 15:07

BylyGracz pisze:
Livia pisze:JKM nie ma szansy na zwyciestwo

Właśnie przez takie myślenie JKM nie zdobędzie dużego poparcia. Takie jest życie: poddając się na starcie przegrywasz - i to z kretesem.

Dla przykładu: Jutro masz egzamin. Nie uczyłaś się na niego jakoś bardzo. Masz alternatywę:
1) Pierdolę, nie idę i tak nie zdam więc po co próbować?

albo

2) A kij - idę. Może się ułoży, może pójdzie, może trafią mi się pytania, może przeczytam 2 min przed egzaminem dobre fragmenty ze skryptu...

Nie jest powiedziane, że jak wybierzesz 2) opcje to zdasz. Może się okazać że nie. Ale różnica między tymi dwoma podejściami jest taka, że w pierwszym przegrałaś na starcie, nie walczyłaś o słuszna sprawę (zdanie egzaminu) natomiast w drugim walczyłaś mimo tego, że prawie wszystko przemawiało za tym że przegrasz - ale wiedziałaś co jest dla Ciebie dobre i próbowałaś

Pamiętaj że żeby pojawiło się zło na świecie wystarczy "bierność" dobra.

Bądź mądra i głosuj w I turze na osobę która wg Ciebie byłaby najlepszym prezydentem. Nie patrz na słupki i komentarze telewizji bo gdy stosujesz się do nich jesteś nikim więcej jak tylko kolejną osobą z motłochu którą banalnie manipulować pokazując odpowiednio często odpowiednie 'dane'.

Na zakończenie dodam, że wszyscy kandydaci - oprócz JKM - nie mówią ŻADNYCH konkretów tylko teksty typu: " TYM DAMY DARMOWY INTERNET, TYM WYPŁACIMY ODSZKODOWANIA, TYM DOPŁACIMY DO PENSJI"
Pytanie zasadnicze brzmi: Jeśli oni wszystkim dadzą pieniążki to KOMU je ZABIORĄ?

OK, rozumiem twój zapał do JKM... ale dlaczego tak mało o nim się mówi, może za mało się pokazuje, zobacz
jak Napieralski czynnie walczy o każdego wyborce... i procenty mu rosną

ani Kaczyński ani Komorowski nie są odpowiedni, ale najbardziej znani przez lud i stąd taka przewaga...

brak odwagi na zagłosownie na "alternatywę" !!!!

teraz właśnie zaczyna się wiec w Lublinie Kaczyński i Palikot

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 09.06.10, 16:57

Livia pisze:OK, rozumiem twój zapał do JKM... ale dlaczego tak mało o nim się mówi, może za mało się pokazuje, zobacz
jak Napieralski czynnie walczy o każdego wyborce... i procenty mu rosną

Twoje pytanie powinno brzmieć : "... ale dlaczego tak mało o nim się mówi, dlaczego go tak rzadko pokazują w tv?". Już śpieszę z wyjaśnieniem: http://www.rp.pl/artykul/488450.html . Jakby się nie chciało czytać to ja zacytuję:
- "kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego kolegów partyjnych pokazywano od 10 do 27 maja 672 razy. Byli na antenie ponad 17 godzin."
- "Na drugim miejscu najczęściej pokazywanych polityków uplasowali się kandydat SLD Grzegorz Napieralski i działacze jego partii. Łącznie wystąpili w TVP 286 razy, co zajęło 7 godzin i 40 minut (w tym 6 godz. i 50 min w TVP Info)"
- "Dopiero na trzecim miejscu znaleźli się kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński i politycy z jego partii. Pokazano 268 ich wystąpień w czasie 5 godzin i 40 minut"
- "Waldemara Pawlaka i polityków PSL można zaś było oglądać w TVP ponad 4 godziny"
- "Jemu [Januszowi Korwin Mikkemu] TVP poświęciła najmniej czasu – niecałe 27 minut. "

O ile jeszcze duży wynik Bronka może nie dziwić - wszak pełni ważne funkcje państwowe to natomiast zastanawiające jest dlaczego wymieniony przez Ciebie pan Napieralski ma taki duży wynik?
Tu zacytuję : "Liczba godzin o niczym nie świadczy. Naszym zarzutem wobec telewizji publicznej jest brak obiektywizmu – mówi z kolei Iwona Śledzińska-Katarasińska, szefowa Sejmowej Komisji Kultury. Przyznaje też, że zaskoczył ją wysoki wynik Napieralskiego, który nie pełni żadnych funkcji państwowych. "

Dodam jeszcze, że obowiązkiem telewizji publicznej jest jednakowe przedstawienie kandydatów na prezydenta. Tutaj - jak pewnie wydedukowałaś - JKM jest po prostu pomijany i jego wynik 27 MINUT jest śmieszny do wyniku innych kandydatów.
Co do aktywności JKM w wyborach to wejdź na stronkę http://2010prezydent.org/?page=1 gdzie - na kolejnych podstronach - znajdziesz wiele wypowiedzi JKM w wielu miejscach na wiele - konkretnych i ważnych dla kraju - tematach.

Co do mojego zapału. Ja nie jestem zwolennikiem JKM jako osoby tylko idei jaką głosi.

Awatar użytkownika
Mantegan
Wyga

Postautor: Mantegan » 10.06.10, 01:31

(Odnoszę się do sprawy odbierania praw)

BylyGracz pisze:Że co proszę? Jakieś przykłady może na takie stwierdzenie?

Miałem na myśli wspomnianą przeze mnie wcześniej w tym temacie kwestie praw wyborczych kobiet.
Niepokojące, gdyż zwykle odebranie praw jakiejś grupie to tylko początek.Dalej idą inne.

BylyGracz pisze:Bo ja podam tysiące wypowiedzi JKM w którym podkreśla, że praw musi być jak najmniej - ALE! - te najważniejsze powinny być jasne i surowo przestrzegane.

Tylko które są najważniejsze?Kto o tym będzie decydował?

BylyGracz pisze:Podkreślę tutaj fakty, że Janusz Korwin Mikke jest jedynym kandydatem który te cięcia i wydatki państwa chce ograniczyć "z zasady" a nie pod przymusem jakim jest groźba bankructwa państwa.

To chyba zasadnicza różnica między takim kandydatem a innymi?

Nie wiem jak tam inni kandydaci, mam wrażenie że tematy gospodarcze słabo obecne są
w tej kampanii.Równowaga budżetowa jest niezwykle ważna nie tylko ze względu na ewentualne bankructwo,
wiadomo że gospodarka która nie jest zadłużona, lepiej funkcjonuje i państwo jest silne.
Pewnie większość kandydatów ma tego świadomość tylko pojawiają się żądania różnych grup
społecznych i powstaje ten problem komu zabrać.

Awatar użytkownika
Ktos z Gor
Wyga

Postautor: Ktos z Gor » 10.06.10, 02:31

Godząc się na to, by państwo dało komuś 100 złotych godzicie się równocześnie na to by państwo zajebało nam 140 zł i zmarnotrawiło te 40% (jak nie więcej!)

Wtedy 'zajebuje' nam ~29%. Policz dokladnie.

JKN na prezydenta, Nitka gada bzdury, byleby gadac, jak zawsze.
Hympf.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 10.06.10, 09:39

Mantegan, otóż to. Komu zabrać.

Zmniejszając podatki, zmniejszymy wpływ do kieszeni podatnika, ponieważ zmniejszając wpływ do budżetu, zmniejszamy możliwości inwestycyjne całego państwa. Zatem wcale nie pobudzimy popytu/podaży zmniejszając podatki. Jedynym rozwiązaniem w tej kwestii jest podwyższenie średniej krajowej. Na to żaden z kandydatów nie zwrócił uwagi. I to nie o tę część kilkuprocentową potencjalnie uciętą z podatków się rozchodzi.

JKM wskazuje na jedno. Ważne są cięcia. Oczywiście, że są ważne. Tylko, zakładając nawet - że cięcia obejmą biurokrację. Jak sobie wyobrażacie tego przebieg ? W taki sposób, że zamiast dwóch pań w ZUSowskich okienkach, będzie tylko jedna ? To zaczną się strajki, że i tak ociężale działająca instytucja, działa jeszcze ociężalej.

Państwo ma swoje potrzeby. A reforma wszystkich mechanizmów to nieco za wiele jak na dwie kadencje prezydenta - choć w tych kwestiach od prezydenta nie jest zbyt wiele zależne. Nie zapominajmy o tym, że JKM ma mierne poparcie polityczne. Czyli co, obiecuje złote góry ?

Ktosiu, nie wiem czy gada bzdury. Twoimi sloganami można co najwyżej szalety tapetować.

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 10.06.10, 18:00

Nitka z petelka pisze:Zmniejszając podatki, zmniejszymy wpływ do kieszeni podatnika, ponieważ zmniejszając wpływ do budżetu, zmniejszamy możliwości inwestycyjne całego państwa. Zatem wcale nie pobudzimy popytu/podaży zmniejszając podatki. Jedynym rozwiązaniem w tej kwestii jest podwyższenie średniej krajowej. Na to żaden z kandydatów nie zwrócił uwagi. I to nie o tę część kilkuprocentową potencjalnie uciętą z podatków się rozchodzi.

Czysty bełkot. Nie ma co się do tego odnosić.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 10.06.10, 18:40

BylyGracz pisze:
Nitka z petelka pisze:Zmniejszając podatki, zmniejszymy wpływ do kieszeni podatnika, ponieważ zmniejszając wpływ do budżetu, zmniejszamy możliwości inwestycyjne całego państwa. Zatem wcale nie pobudzimy popytu/podaży zmniejszając podatki. Jedynym rozwiązaniem w tej kwestii jest podwyższenie średniej krajowej. Na to żaden z kandydatów nie zwrócił uwagi. I to nie o tę część kilkuprocentową potencjalnie uciętą z podatków się rozchodzi.

Czysty bełkot. Nie ma co się do tego odnosić.

Skoro dla Ciebie logiczny ciąg jest bełkotem, to nie mamy o czym dyskutować ;)

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 10.06.10, 19:02

Eh...

1)
Pytania:

- bułki kupujesz w państwowej piekarni czy prywatnej?
- nowe buty kupujesz w państwowym obuwniczym czy w prywatnym?
- jedząc coś na mieście jesz w państwowej restauracji czy w prywatnej?
.....

Jeśli odpowiedziałeś - w państwowej - to żyjesz jeszcze gdzieś głęboko w komunie albo nie wiem co...
Jeśli natomiast odpowiedziałeś - w prywatnej - to możemy przejść do dalszego wywodu logicznego.

2)
Zmniejszając podatki zwiększa się ilość pieniędzy w kieszeni przeciętnego człowieka.

Pytania:

- czy jeśli Ty miałbyś więcej pieniędzy w kieszeni to byś się nimi podcierał czy kupił sobie np nie jednego pączka tylko dwa?
- czy jeśli Ty miałbyś więcej pieniędzy w kieszeni to byś nim podpał sobie fajka czy kupił sobie drugą parę butów by nie chodzić w jednych?
....

Jeśli odpowiedziałeś że byś się podcierał albo byś sobie podpalał fajka to faktycznie nie zwiększysz popytu.
Jeśli natomiast odpowiedziałeś inaczej to zauważ, że dzięki Tobie piekarz sprzedał o jednego pączka więcej a szewc o jedną parę butów więcej - czyli zwiększyłeś popyt a tym samym zwiększyłeś podaż a tym samym rozkręcasz gospodarkę.

Logiczne?

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 10.06.10, 19:17

Ubezpieczasz się w państwowym czy prywatnym ZUSie ?

NFZ od którego wymaga się refundowania leków, dopłat, to państwowa firma, czy prywatna ?

Sejm i Senat jest opłacany przez państwo czy prywatne firmy ?

Urząd prezydencki wraz ze wszystkimi, podległymi organami, to państwowa instytucja czy prywatna ?

Szkolnictwo w 95% jest państwowe czy prywatne ?

Szpitale, które trzeba utrzymać, to placówki państwowe, czy prywatne ?

Urzędy miejskie, cała biurokratyczna hierarchia, utrzymująca porządek w kraju, to instytucje państwowe, czy prywatne ?

Drogi budowane i sponsorowane są z pieniędzy prywatnych fundatorów czy państwowych ?

Dopłaty po klęskach żywiołowych, sponsorowane są przez firmy prywatne, czy państwo ?

Jeśli odpowiedziałeś na choć jedno pytanie, że to państwo utrzymuje odpowiednią instytucję, obniżając podatek, obniżasz wpływ na jeden z wymienionych celów. Prędzej czy później pojmiesz, czym obniżenie składek może się zakończyć. Obyś nie musiał tego odczuwać w szpitalu.

Tyle, koguciku :)

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 10.06.10, 19:41

Nie chce mi się wklejać po raz enty linków państw opartych właśnie na utrzymywaniu "biurokratycznej hierarchii" i dbających o wszystkie aspekty naszego życia.
Mam tu na na myśli: Grecja, Hiszpania, Portugalia, Węgry, Włochy, Niemcy ....

Te państwa bankrutują. Nie chcesz wierzyć - nie wierz. Sprawdź w internecie..

Co do cięć budżetowych, takie pytanie:

Jeśli zarabiałeś - powiedzmy - 2500 zł i żyłeś 'na jakimś tam poziomie' załóżmy hipotetycznie: opłacenie mieszkania, jedzenie w domu i 500 zł na jakieś wydatki na które wliczają się : wyjście 2 razy do kina, raz do teatru, 3 razy do restauracji to czy jeśli się dowiesz, że od przyszłego miesiąca będziesz zarabiać o 300 zł mniej to nadal będziesz utrzymywać taki styl życia?
Oczywiście nie - już nie pójdziesz 3 razy a raz do restauracji, raz do kina itp itd...
I tak samo jest z państwem - równocześnie z obniżką podatku (która oczywiście nie oznacza zmniejszenia wpływu do budżetu) obniżą się wydatki państwa. I - żeby była jasność - pierwszej kolejności te obniżki NIE dotkną najważniejszych aspektów tylko pierdół np. dofinansowanie z budżetu państwa partii politycznych. Tak samo jak Ty - zarabiając mniej - nie przestaniesz opłacać mieszkania tylko zrezygnujesz z 'pierdułki' jaką jest wyjście do kina.
Chcę przypomnieć, że państwo marnotrawi wiele, wiele, wiele, ..... , wiele środków na rzeczy po prostu niepotrzebne i nieefektywne.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 10.06.10, 20:48

Żyłem w Anglii przez pewien czas. Zarabiałem harując jak wół. Płaciłem podatki. Nie narzekałem. PRzywiozłem stamtąd sporo kasy. Niebawem przeprowadzam się tam na stałe. Państwo gwarantuje mojej żonie dotacje na macierzyństwo, dzięki czemu nie będzie musiała podejmować pracy. A ja zarobię na samochód w przeciągu dwóch miesięcy. To mi się podoba.

Mogę płacić nawet 50% moich dochodów na państwo, byle pozostałe 50% wystarczyło mi nie tylko na wegetację, ale na odkładanie na:
dom
samochód
miesięczne zakupy
ciuchy
zabawki dla dziecka

przełóż to sobie na polskie realia :)

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 12.06.10, 11:17

Nitko
wiesz ja bym troche delikatniej wypowiadala sie na temat placenia podatkow...
nie w kazdej sytuacji datki do panstwa wygladaja tak konfortowo

od wiekow mieszkam w szwecji, ktora znana jest z wysokoprocentowych podatkow
i im wiecej placimy tym mniej nam teraz panstwo daje...

@ Gracza
to fakt ze Jankowi kazda stacja poswieca malo czasu... wiadomo ze panstwowa jest pod wladza Yarka
a tvn popiera Bronka...

szkoda! bo jak do tej pory chyba tylko Janek potrawi poslugiwac sie poprawna polszczyzna
moja polszczyzna marna ale nawet ja slysze dialektalne nalecialosci u Yarka i Bronka i jestem
troche zdziwiona ze osoby starajace sie o takie stanowisko... maja tak ubogi jezyk ojczysty
nie wspomne o braku znajomosci jezykow obcych... moze troche zboczylam z tematu ale ten
fakt jest dosyc istotny, Yarka nie moge sluchac... zero artykulacji, a gdy Bronek sie odezwie
czekam tylko na jakas gafe... 'wzielem'

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 12.06.10, 11:26

Proponuję obejrzeć ciekawą i udaną debatę: http://www.polityczni.pl/8_z_10_na_prezydenta,audio,51,5094.html i na jej podstawie ocenić kandydatów i w I turze głosować na swojego faworyta a w II na mniejsze zło.
Proponuję skupić się na wypowiedziach kandydatów, a w szczególności:
- na argumenty przez nich przedstawiane
- na ścisłość odpowiedzi na zadane pytania

i może też poczytać komentarze do tej debaty?

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 14.06.10, 10:46

Livia, napisałem to co powyżej, ponieważ zauważyłem, że my nie rozumiemy podstawowych założeń płacenia podatków. Wyjaśnię więc pokrótce o co w tym płaceniu podatków tak naprawdę chodzi.

My, płacąc podatki, poddajemy się statystycznym regułom. Odnoszącym się do częstości korzystania z usług oferowanych przez państwo. Oprócz tego, każdy z nas czuje się polakiem, ale polska, to nie tylko naród - twór stricte mentalny.

To również mechanizmy. To materialne dobra takie jak drogi, budynki, drzewa w parkach. Granice.

Każdy z nas płaci podatki i dyskutując z innymi polakami, wylicza, że opłaca innym szkolnictwo, dostęp do służby zdrowia et cetera. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że płacąc podatki, płacimy na siebie. Jedni korzystają ze służby zdrowia częściej, inni częściej korzystają z samochodów. Prawda, płacą VAT w paliwie. Ale to nie są aż tak wielkie sumy, by każdy płacący mógł stwierdzić, że opłaca metr drogi, a niszczy podróżując setki kilometrów. Summa sumarum, opłacamy usługi z których sami korzystamy. Górnolotnie możemy stwierdzić, że płacimy na wszystko, dzieląc procentowo nasz podatkowy wkład do budżetu państwa wedle budżetowych wydatków. Jednak, licząc w ten sposób, nie byłoby nas, ani naszych dzieci stać na zapłacenie za cokolwiek. Podatki to statystyka. PRzyjmijmy więc, że nie płacimy za PiS, ich kampanię wyborczą, ale robią to gorący zwolennicy tej partii.

A Ty ByłyGraczu, płacisz na ten przykład na drogę, po której śmigasz sobie rowerem. Albo wpłacasz złote na poczet świeżego powietrza(które również trzeba opłacać).

To, że mówimy o tym, że opłacamy wszystko w państwie jest metaforą. A w ustach polityków - jest bzdurą :)

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 14.06.10, 19:38

re up.

Teeeeeeoretycznie 'masz rację'. Niestety w praktyce to się nie sprawdza.

polecam: http://www.test-wyborczy.pl/

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 15.06.10, 10:15

Zgodność Twoich odpowiedzi:
Waldemar Pawlak 69,23%
Bronisław Komorowski 65,38%
Grzegorz Napieralski 65,38%
Andrzej Lepper 57,69%
Kornel Morawiecki 53,85%
Bogusław Ziętek 51,92%
Marek Jurek 51,92%
Andrzej Olechowski 50%
Jarosław Kaczyński 50%
Janusz Korwin-Mikke 40,38%

:)

Osobiście nie mam typów politycznych. Ponieważ uważam, że w ostatniej debacie najlepiej zaprezentował się Napieralski, postawiłem przy nim krzyżyk, ot szacunkowo i by zakreślić cokolwiek. Choć nie ukrywam, że najbliżej rzeczywiście mi było do Pawlaka. Co potwierdziła ankieta. Fajna zabawa :)

Wróć do „Na każdy temat”