Polityka - JKM na prezydenta!

Czyli wszystko co nas interesuje lub nadaje się do dyskusji.

Moderatorzy: Livia, Otol, Rozalia

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Polityka - JKM na prezydenta!

Postautor: herbaciara » 25.04.10, 21:11

Skoro jest forum "na każdy temat", to chciałabym wprowadzić coś na temat polityki - a konkretnie Janusza Korwina - Mikke.
Gdy początkowo dowiedziałam o tym, że Janusz Korwin - Mikke chce kandydować na prezydenta, pomyślałam - znowu? Z jednej strony człowiek przez wielu niemile kojarzony, z drugiej strony - bardzo mądry mężczyzna, wszechstronny, wykształcony, dla mnie autorytet. Człowiek do którego mam zaufanie, że on, będąc u władzy, nie będzie autorem różnych przekrętów, afer itd., czego ostatnio mnóstwo w polityce.
A dlaczego źle kojarzony przez wielu? Bo widzieli go ledwie parę razy w życiu i to w telewizji, która przecież pokazuje świat tak, jak chce, a nie tak, jak jest naprawdę. Wystarczy poczytać jego blog, żeby przekonać się, iż jest to człowiek wysokiej kultury i rozumu.
JKM to również mój kandydat na prezydenta.
Precz z równouprawnieniem! Kobiety powinny mieć nie równe prawa, lecz przywileje.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Re: Polityka - JKM na prezydenta!

Postautor: Nitka z petelka » 26.04.10, 08:40

Jakieś cztery lata temu, uczestniczyłem w wykładzie tego człowieka. Uważam go za bardzo inteligentnego, ale - populistę. Był to wykład przeznaczony dla studentów, mający przybliżyć nieco pogląd wykłądowcy jak i zyskać nowych 'wyznawców'. Tak się zdarzyło, że w życiu również coś niecoś przeczytałem i w chwili gdy Janusz Korwin - Mikke poruszył temat ekonomii w odniesieniu do wizji Adama Smitha, włączyłem się zadając pytania do dyskusji. Efektem była uparta i skazana na porażkę obrona Korwina Mikke. Do czego zmierzam - Korwin Mikke to bystrzacha, posługujący się indukcją w celu przekonania rozmówcy o swych racjach. Bardzo trudno przychodzi mu przyznanie komuś racji a co z tym związane, przyjęcie innego punktu widzenia od jego własnego. I z tego powodu, uważam że na prezydenta się nie nadaje. Prezydent musi być skłonny do czynienia wielu kompromisów. Fakt, że w swym osądzie podpieram się raptem półtora godzinnym seminarium. Aczkolwiek, uważam, że jest to wystarczająca ilość czasu by dokonać oceny człowieka w kontekście jego podejścia do wielu, wielu spraw.

[edit]

Choć z drugiej strony, ekonomista filozof by się na prezydenckim stołku przydał. Czasem rozwiązania innowacyjne czy kontrowersyjne mogą okazać się ciekawe w skutkach. Problem w tym, że Korwin - Mikke nie posiada zaplecza politycznego. A co z tym związane, nie zostanie uznany za a-politycznego jak i nie będzie mógł znaleźć grupy która go poprze z powodu jego indywidualizmu.

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 26.04.10, 21:28

mnie wydaje sie ze kazdy kandydat jest lepszy... od Jaroslawa
"I am not young enough to know everything"
:wisienka:Obłokowe Emotki

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 26.04.10, 22:19

Osobiście nic poza żerowaniem na śmierci swego brata zarzucić mu nie mogę. Nie przyszło by mi do głowy - jak boga kocham - by powiedzieć, że chcę kontynuować wcielanie idei zmarłych w Smoleńsku w wyniku katastrofy lotniczej bohaterów narodowych. To jest dosłownie tani, wręcz wymierzony poniżej pasa emocjonalny szantaż. No i to dyskwalifikuje go z każdej miary(nie naśmiewam się z jego wzrostu;) ).

Awatar użytkownika
saeras
Początkujący

Postautor: saeras » 27.04.10, 00:40

No ze wzrostu na pewno nie ma się co naśmiewać. Jeśli coś to z żałosnego sposobu w jaki media kreowały najważniejszą osobę w państwie. Putin przy Lechu wydawał się Gigantem, a z tego co kojarzę jest/był jakieś 2 cm niższy.
Co do samego Jarosława, myślę, że sporo można mu zarzucić. Z pewnością więcej mogą zarzucić osoby, które na bieżąco śledzą politykę. Z mojej strony mam do niego wielkie pretensje za niedotrzymanie słowa w kwestii koalicji z Lepperem i Giertychem. Niby takie nic, a Giertych ładnie namieszał w edukacji i to tak, że mojemu rocznikowi dało się to mocno we znaki.
Mój ojciec ma dość ciekawą rozminę dotyczącą zbliżających się wyborów prezydenckich. Zagłosować na Jarosława, dopuścić go do władzy, spokojnie czekać. Przez 5 lat kadencji jest pewne, że tak się skompromituje, że PiS straci cały elektorat i na dobre opuści scenę polityczną.

Co do JKM inteligencji na pewno odmówić mu nie można, ale kultury? Oglądałem debatę z jego udziałem i dawał się ponosić emocją obrażał współkandydatów i wyciągał brudy w iście 'lepperowskim' stylu. Prowadził rozmowę w taki sposób, że wówczas przeszła mi myśl przez głowę, że człowiek wybitnie inteligentny również może być idiotą. Kilka jego utopijnych wizji zreformowania Polski czytałem również. Nowe, pomysłowe.. ale w takim samym, jak nie większym stopniu nierealne.
Innocence Proves Nothing!

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 27.04.10, 09:40

wolalby aby nie dopuscili go do wladzy... piec lat stagnacji w panstwiej za duze ryzyko
nie licze na jego poczucie kompromitacji, wstydu...
z betonu, po takiej tragedii rodzinnej co dla niego znaczy negatywna opinia publiczna.
Nic.
Komorowskigo zjechali za brak empatii i obojetnosc w takiej sytuacji, bo mial lac lzy jak
caly narod, ciekawe ze nikt nie zjechal Jarka za brak lez i placzu...
tak jak powiedzial jeden z politykow wybory beda tak jak media je wyrezyseruje,
kolowrotek juz sie zaczal, ale czyja wina? ogladamy i patrzymy na to co nam media
serwuje

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 27.04.10, 10:09

A ja jestem wolny od skrzywień - kontakt z mediami ograniczam. I przez to nie wiem, że Komoroskiego zjechano. Aż dziw w takim razie, że wymaga się od osoby piastującej w tej chwili(w zastępstwie)tak poważny urząd, poddawania się emocjom w chwili, gdy ma on służyć za podporę całego państwa i obrazować swoją postawą hart ducha i podporę dla wszystkich.

Czasami, gdy tak słyszę/widzę/czytam co się dzieje w mediach/polityce/w najwyższych kręgach kultury/polityki, krew mnie zalewa. Medialni idioci traktują mnie cholera jak jakiegoś oszołoma który nie potrafi samemu wyciągnąć wniosków, bądź jak idiotę którego nie stać jest na skrytykowanie papki którą mi podają.

W takich chwilach ogarnia człowieka niemoc, bo co ja mogę z tym fantem zrobić. Napisać manifest na jednej z tysięcy stron poświęconych polityce ? Obnażających tę hipokryzję ? I kto to zobaczy ? Do kogo przemówię ? Żal dupę ściska.

W każdym razie, kilka lat temu podjąłem decyzję o emigracji. Szkoda, że w chwili, gdy wkraczam w tak zwany wiek średni, coraz goręcej się na tę wizję zapatruję, miast poprzez dążność do stabilizacji przez pryzmat patriotyzmu, ożywiać chęć pozostania w swoim rodzinnym kraju.

Awatar użytkownika
saeras
Początkujący

Postautor: saeras » 27.04.10, 13:26

Akurat w tym wypadku wydaje mi się, że Komorowski, jako jedna z niewielu medialnych osób zachowała pełen profesjonalizm. Bez łez, łamiącego się głosu itp. Zarzucanie obojętności jest co najmniej śmieszne. Co najmniej tak śmieszne i żałosne, jak dziennikarki, które relacjonując wypadek prawie płakały, łzy miały w oczach i smutniutki głos. Ok w kilka min po wypadku kiedy każdy był tym zdruzgotany (choć niekoniecznie zaskoczony), może było to w jakiś sposób uzasadnione, ale i tak nieprofesjonalne. Później miałem wrażenie, że wszystkie te osoby relacjonujące tragedie na siłę starały się potęgować swój żal na wizji. Ot najzwyklejsza manipulacja i potęgowanie smutku i żalu telewidzów, by później te emocję wykorzystać te np.: w nadchodzących wyborach, czy kto tam jeszcze wie do czego.

Komorowskiemu, zarzucany jest brak charyzmy, a oprócz tego fakt, iż uprawia polowania. Co ciekawe to bardzo silny zarzut. Dobro zwierząt, dla wielu ludzi jest o wiele ważniejsze niż dobro Polski i dobro ludzi. Sam jestem zaskoczony, że wielu ludzi właśnie te polowania podaje jako główny argument przeciw Komorowskiemu. O tyle bardziej, że ten argument wytacza wiele osób z mojego otoczenia. Młodych i wydawałoby się, że w pełni władz umysłowych.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 27.04.10, 14:26

O, nawet nie wiedziałem. Proszę, ile podaje się ostatnio ciekawych informacji na temat polityków startujących w wyborach. Ciekawe, czy ktoś wspomina o tym, że łowiectwo jest uznawane za arystokratyczny sport. Ciemnogród i tyle. Daruję sobie wzmiankę o tym, że bóg kazał(tylu przecież chrześcijan, wierzących!) korzystać. Nie sądzę, by Komorowski po ustrzeleniu zająca wyrzucał go do śmieci. Jeśli mowa o humanitaryzmie a właściwie jego braku w kontekście polowań, co powiemy o kurzych fermach... ach no tak. Żaden właściciel kurzej fermy nie startuje w wyborach. Ale jajca wpierd..my na śniadanie oblizując się ze smakiem ;)

Ogólnie, kampanie merytoryczne to coś, czego nie znamy. A Komorowski akuratnie jest bardzo medialną osobą. Potrafiącą wybrnąć z nawet bardzo trudnych sytuacji. Co się ceni - bo jest to umiejętność bardzo przydatna w publicznym życiu. Nie to, by Komorowski był moim jakimś gorącym faworytem, bo tego na dobrą sprawę nie posiadam. Uważam jednakże, że z uwagi właśnie na jego zachowanie w ostatnich dniach/tygodniach, z uwagi na to, że szanuję go jako człowieka - stanowi dla mnie dobrego kandydata na prezydenta. Trudno jest mi wartościować - który lepszy jest od niego a który gorszy. Bo bardzo trudno jest stworzyć sobie odpowiedni obraz na podstawie wiadomości telewizyjnych czy gazet które są dość tendencyjne w zależności od strony politycznej którą reprezentują. Z uwagi jednak na wywiązywanie się na poziomie z powierzonych mu funkcji - może bym na niego nawet oddał głos. Jeśli zdecydowałbym się wybrać do urny ;)

Awatar użytkownika
Rozalia
Wyga

Postautor: Rozalia » 27.04.10, 14:40

Wszystkim miesozercom mowimy nie! :cheess:

Ci co tak najglosniej krzycza, ze biedne zwierzatka, ze chodza do lasu strzelac; nie maja pojecia jak wyglada lowiectwo.
Tez mi argument :no: ze poluje.
W życiu kobiety pewne są trzy rzeczy, śmierć, podatki i menopauza...

http://www.youtube.com/watch?v=2EnEhcTO_aU

Awatar użytkownika
saeras
Początkujący

Postautor: saeras » 27.04.10, 17:34

Kiedy gdzieś w gazecie przeczytałem o tym, że poluje też uznałem, że to śmieszne, że to żaden argument. Myślałem tak do czasu, do czasu, kiedy jeden ze znajomych na facebooku publicznie oznajmił, że woli zagłosować na totalnego idiotę(jakim według niego jest kaczyński.. wtedy jeszcze Lech), niż na osobę która morduje zwierzęta dla przyjemności. Pod jego wpisem znalazło się wiele głosów aprobujących ten pogląd. Komorowski sam w sobie, chyba właśnie pochodzi z jakiejś mocno arystokratycznej, szlacheckiej rodziny, ale to chyba raczej w oczach opinii publicznej jest odbierane negatywnie.

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 27.04.10, 19:00

Dzięki temu, że wygra JKM zażegnane zostaną spory pomiędzy zwolennikami PO i zwolennikami PiSu, to jest kandydat który przyniesie Polsce i Polakom wyczekiwaną normalność i spokój. Zasługujemy po tych wydarzeniach na spokój, na wyciszenie konfliktów. Wybór kandydatów ze skłóconych frakcji nigdy nie zapewni spokoju, kandydat z PiS czy PO będzie zawsze kandydatem jednej części obywateli, nigdy nie będzie prezydentem wszystkich Polaków o jakim dzisiaj marzymy.
Precz z równouprawnieniem! Kobiety powinny mieć nie równe prawa, lecz przywileje.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 27.04.10, 20:29

Up,

nie ma czegoś takiego jak skłócone frakcje. Są frakcje, które reprezentują odmienne interesy. Odmienne interesy w zakresie przedkładanych ustaw/projektów ustaw. 'Prezydent wszystkich Polaków', skąd ja to znam. Ogólnie, to nie napisałaś niczego konkretnego ;)

Ja nie mam nic przeciw kandydatowi upolitycznionemu. Notabene, Korwin Mikke nie jest apolityczny. I musiałby się dogadywać z partiami dokładnie tak samo, jak i inni prezydenci. Dlatego łatwiej prezydentowi który ma za sobą partię, bo to o połowę zwykle sejmu mniej do przekonania. Jego partia zaś nie przekracza wyborczego progu.

A z raczej skromną umiejętnością dogadywania się, Korwin Mikke stałby się bardzo prędko dość komiczną osobą na tak ważnym dla całego państwa stołku. Prezydentura nie oznacza władzy absolutnej. Zmiana prezydenta nie oznacza zmiany trendu rozwojowego państwa.

Awatar użytkownika
saeras
Początkujący

Postautor: saeras » 27.04.10, 21:31

Hehe w tym, że to się chyba na odwrót odbywa. To partie i rząd muszą przekonać prezydenta, żeby zaakceptował ustawy i nie wetował. Nie ma co w ogóle przeceniać władzy prezydenta. Prezydent powinien się dobrze prezentować i składnie się wypowiadać. Jednocześnie nie powinien dawać się ponosić emocjom, by nie skompromitować nas zagranicą. Tutaj wydaje mi się, że Komorowski bije Kaczyńskiego i Mikke na głowę. Dobrze się prezentuje ze swoim wąsem, dobrze dobiera garnitury. Składnie i wyraźnie się wypowiada, czego np brakowało Lechowi. Szczerze mówiąc, to najbardziej tym mnie do siebie zraził. Jakoś nie potrafiłem znieść, że osoba, która mnie i moją ojczyznę reprezentuje w ciągu całego swojego życia nie poświęciła czasu i uwagi, żeby poprawie posługiwać się polszczyzną i popełniać karygodne błędy językowe. Szczerze mówiąc przyćmiło to kwestie poglądów, kwestie polityczne itp.

Btw JKM prześmiesznie wygląda w tej swojej muszce :D

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 28.04.10, 13:21

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 28.04.10, 18:27

Jak dla mnie przypisywanie prezydentowi niemal wyłącznie roli reprezentatywnej to zdecydowanie za mało. Rozśmieszyło mnie, jak jakaś Pani mi dziś powiedziała,że popiera Komorowskiego, bo to stateczny człowiek.
Dla mnie chyba tak naprawdę liczy się to, żeby polityk postępował zgodnie ze swoim kierunkiem politycznym i konsekwentnie go realizował i żebym miała zaufanie, że nie załatwia wszystkiego pod stołami.
Wetowanie ustaw to bardzo dużo.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 28.04.10, 20:05

herbaciara pisze:Jak dla mnie przypisywanie prezydentowi niemal wyłącznie roli reprezentatywnej to zdecydowanie za mało. Rozśmieszyło mnie, jak jakaś Pani mi dziś powiedziała,że popiera Komorowskiego, bo to stateczny człowiek.
Dla mnie chyba tak naprawdę liczy się to, żeby polityk postępował zgodnie ze swoim kierunkiem politycznym i konsekwentnie go realizował i żebym miała zaufanie, że nie załatwia wszystkiego pod stołami.
Wetowanie ustaw to bardzo dużo.

Herbaciara, nie sądzisz, że bawisz się w demagoga ? Co to znaczy ' rozśmieszyło Cię ' gdy ktoś ocenił Komorowskiego jako statecznego człowieka ? Co to znaczy mieć własne poglądy ? Tak, jakby każde z nas ich nie miało. Stateczność w kontekście posiadania własnych poglądów wyznacza to, czy staniesz się pośmiewiskiem(piastując urząd prezydencki) na arenie międzynarodowej, czy też się nim nie staniesz.

Tak prawdę powiedziawszy, wyśmiewasz poparcie dla Komorowskiego nie mogąc ani zarzucić mu czegoś konkretnego, ani poprzeć sensownie swoją kandydaturę. Ten temat po temu jak sądzę stworzyłaś, by przekonać takich ludzi jak ja o swoim wyborze i zachęcić owych do podążenia Twoją ścieżką. To gdzie te argumenty ?

Veto można odrzucić.

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 29.04.10, 20:12

A kandydatury Komorowskiego bynajmniej nie wyśmiałam, choć jestem jej przeciwna. Jakież niby słowa miałyby świadczyć o tym wyśmiewaniu się? Zauważyłam raczej, że kryterium wyboru prezydenta wielu osób jest niepoważne.
Moim podstawowym zarzutem dla Komorowskiego jest to, że należy do partii, której sposób działania zdecydowanie mi się nie podoba. Która nie szanuje podstawowych praw, które powinny obowiązywać w świecie, jak np. Prawo nie działa wstecz. Oprócz tego obłudny liberalizm, który nie jest liberalizmem, bo przecież partia naprawdę liberalna nie dąży do podwyższania podatków. Nota bene: podwyższanie podatków daje efekt przeciwny zamierzonemu - do kasy państwa wpływa mniej, a nie więcej pieniędzy. Ale do tego trzeba się trochę znać na ekonomii. Trzeci argument jest taki, że od kiedy PO jest u władzy nic się właściwie na lepsze nie zmieniło, a myślę wręcz, że wciąż zmienia się na gorsze.
Co do mojej kandydatury - myślę, że jest to jedyny spośród znanych mi kandydatów, który mógłby cokolwiek zmienić NA LEPSZE i dla dobra ojczyzny.
Tym bardziej, że startuje właściwie też charytatywnie, bo nie będąc u władzy, nie dostaje pieniędzy na kampanię wyborczą, lecz sam za nią płaci. W przeciwieństwie do partii rządzących, które wydają dziesiątki milionów zł z naszych pieniędzy jedynie na kampanię - to kolejny absurd, który JKM mógłby zlikwidować.

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 30.04.10, 12:57

Podstawowy błąd, który czynisz, to utożsamianie prezydenta z partią, z której się wywodzi. Będąc w partii, nie masz prawa się wyłamywania, głoszenia własnych poglądów, czy wprowadzania jawnej krytyki tego, co zostało przez zarząd obwołane. Nie oznacza to również, że prezydent będzie z partią działał sprzecznie.

Co stworzyło PO. A co stworzył PiS ? A co Lewica ? Ustawy, którym nikt się szczegółowo nie przygląda, w zamian za to, krytykuje za istniejącą dziś sytuację. Która de facto jest spadkiem po poprzednich kadencjach, jak i ogonem ciągnącym się za nami i będącym ciągniętym przez jeszcze długie lata - bo kapitalizm jest systemem cholernie drogim w utrzymaniu. Nie wiem czy zdążyłaś zauważyć, że bazujemy przez ostatnich 20 lat na tym, co zostało stworzone za komuny. Nawet spoglądając na tak prozaiczne zagadnienie jakim jest wykształcenie 40+ letnich ludzi. Zatem mowa tutaj o beznadziejności rządu w kontekście samego PO jest sporym nieporozumieniem. O ile mnie pamięć nie myli PiS wraz ze swoim św.P. prezydentem nie ułatwiali wprowadzania reform. To świadczy o nieudacznictwie całego PO ?

Żeby nie było - nie jestem zwolennikiem PO. Ale Komorowskiego - owszem. Media zrobiły Ci sieczkę w głowie i tyle.

Co do JKM. Istnieje spora różnica pomiędzy wyborczymi założeniami a rzeczywistymi możliwościami na prezydenckim stołku możliwymi do osiągnięcia. Prezydent ma za zadanie koordynowanie działań sejmu. JKM nie nadaje się do tego, ponieważ jest nieskłonny do zawiązywania współpracy z osobami o odmiennych poglądach. Doprowadziłby do totalnego skłócenia Pałacu prezydenckiego z Wiejską. Do czego nawiązywałem w swojej pierwszej notce i co podtrzymuję. I co stanowi mój główny argument stanowiący sprzeciw kandydaturze JKM.

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 30.04.10, 16:31

Moja droga, jedna najważniejsza sprawa, którą jeszcze chce tu poruszyć - akurat media sieczkę w głowie zrobiły i robią wciąż nie mnie, bo ja z masowymi mediami kontakt mam prawie zerowy od kilku lat, lecz milionom innych Polaków. I to jest największy problem.
Niestety problem nie do rozwiązania, bo zawsze w historii ludzie świadomi tego, co się dzieję - kto naprawdę rządzi i mający własne zdanie, to była zdecydowana mniejszość. Weźmy pod uwagę już starożytną Grecję, gdzie demokracja w końcu upadła i republikę rzymską, która przecież też w końcu upadła.
Nie mówiąc już o tym, jakim reżimem była grecka demokracja.
Dla mnie jednak w gruncie rzeczy najważniejsza jest kwestia wolności,a myślę, że sytuacja przede wszystkim tutaj pogarsza się. Jeszcze w latach 90 pewnie było nie do pomyślenia, żeby dzieci w szkole uczyć antykoncepcji, a dziś tak jest. Itd., Itd.

Awatar użytkownika
saeras
Początkujący

Postautor: saeras » 30.04.10, 16:56

Ta.. demokracja. Kiedy Słucham JKM, albo czytam jego bloga, to mam wrażenie (osobiste być może niczym nie podparte), że on jest typem takiego człowieka, który jeśli miałby możliwość zostania monarchą to bez wahania by przyjął propozycje, co więcej byłby oburzony i zdegustowany tym, że nie zaproponowali mu posady wielkiego imperatora.

Rządy PiSu również, uważam, za zagrożenie dla demokracji. PO nie dąży do wzmacniania swojej władzy i ogólnie władzy rządu, prezydenta - jednostek. Demokracja w ich wykonaniu być może jest nieudolna i mało efektywna. Lecz mam do nich to zaufanie, że z nimi u władzy nie grożą nam 'rządy silnej ręki', a tym samym powolny powrót do totalitaryzmu.

Awatar użytkownika
Rozalia
Wyga

Postautor: Rozalia » 30.04.10, 17:15

herbaciara pisze:Dla mnie jednak w gruncie rzeczy najważniejsza jest kwestia wolności,a myślę, że sytuacja przede wszystkim tutaj pogarsza się. Jeszcze w latach 90 pewnie było nie do pomyślenia, żeby dzieci w szkole uczyć antykoncepcji, a dziś tak jest. Itd., Itd.

Ty tak powaznie? :oooo:

Mnie w latach 70-tych, tez uczono o antykonceocji. Tyle, ze innej :cheess:

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 30.04.10, 20:52

Rozalia pisze:
herbaciara pisze:Dla mnie jednak w gruncie rzeczy najważniejsza jest kwestia wolności,a myślę, że sytuacja przede wszystkim tutaj pogarsza się. Jeszcze w latach 90 pewnie było nie do pomyślenia, żeby dzieci w szkole uczyć antykoncepcji, a dziś tak jest. Itd., Itd.

Ty tak powaznie? :oooo:

Mnie w latach 70-tych, tez uczono o antykonceocji. Tyle, ze innej :cheess:

Ach Ci młodzi. Są tacy wyrywni w swych mowach, nie sądzi koleżanka ?

Osobiście powstrzymam się od komentowania, herbaciarko Twojego ostatniego posta. Z uwagi na moje zszargane nerwy i możliwość wystąpienia zbyt ekspresyjnego. Proponowałbym jednak odrobinkę więcej poczytać o czasach, o których piszesz. Rzucasz hasłami niczym JKM. Szkoda, że ludzie dostrzegają populizm.

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 01.05.10, 10:34

To trudny temat - jaki ustrój jest naprawdę dobry i chyba pozostanie jeszcze na długo bez rozwiązania. Demokracja niesie ze sobą istotne zagrożenia, jak np. to, że narzucana jest decyzja mniejszości, dlatego, że tak chce większość. A właściwie zwykli ludzie w moim odczuciu nie są kompetentni do podejmowania decyzji mających wpływ na życie innych - ja sama nie czuję się kompetenta. Dlaczego to zwykły człowiek, który w większości nie zna się dobrze ani na prawie ani na ekonomii ani na polityce ani na historii ma decydować np. o tym, czy Polka ma być członkiem wspólnoty europejskiej. nie wiedząc nawet za bardzo, z czym to się wiążę. Szczerze mówiąc wolałabym oddać się w ręce monarchy, dobrego lub złego, byle prawdziwego Polaka i mającego władzę od Boga, a nie od ludu, jak wierzono jeszcze kilkaset lat temu.
Szanowna Nitko, nie chcę żebyś szargała swoje nerwy, a ja także nie chcę tego robić z Twojego powodu :-) Z drugiej strony jednak dorabiasz mi gębę, nie znając mnie i nie wiedząc ani ile mam lat, ani jaka jest moja wiedza na temat przeszłości. Ja Ci przynajmniej nie dorabiam gęby.

Awatar użytkownika
Rozalia
Wyga

Postautor: Rozalia » 01.05.10, 12:02

Z ta wladza od Boga, to mysle, ze i dzis niektorym z rzadzacych wydaje sie, ze ja od Niego dostali. Jak nie bezposrednio, to przynajmniej od Jego pelnomocnikow Obrazek

Nie bylo, nie ma i nie bedzie w swiecie ustroju, zeby wszyscy byli szczesliwi i zadowoleni.
Chociaz kiedys juz probowali :hmmm: Wiemy jak to sie skonczylo ;)

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 01.05.10, 23:15

Z pewnością za Jego zgodą, skoro ją mają :-) Z drugiej strony ta świadomość jest lepsza niż nieświadomość - bo jeśli dostaję władzę od Boga, to zobowiązuje mnie to, żeby w rządzeniu postępować zgodnie z Jego wolą. Jeśli naprawdę w Niego wierzę.

Awatar użytkownika
saeras
Początkujący

Postautor: saeras » 01.05.10, 23:41

Taa.. W tym, że między uwierzeniem w otrzymanie władzy od Boga, a uznaniem siebie samego za Boga granica jest niewielka.
W ogóle co to za droga w dyskusji, by z tematów przyziemnych jakim jest polityka, oraz argumentów względnie konstruktywnych, czy takich udających przejść do rozważań natury teologicznej? Powoli przestaje się to kupy trzymać.

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 08.05.10, 11:07

KOMOROWSKI NA PREZYDENTA Obrazek

jedyny kandydat!

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 08.05.10, 20:26

Żartujesz... W sumie, jak zastanowiłam się porządnie to na samego Komorowskiego żadnego silnego argumentu nie mogę znaleźć poza jednym: jest w PO i obecnie jest w układzie. To go wystarczająco kompromituje. PO, jak wyraźnie widać, zamierza doprowadzić nasze państwo wraz z wszelkimi innymi partiami do ruiny. Przekonałam się do teorii spiskowej, że Polską rządzą agenci.
Tym bardziej zagłosuję na JKM, skoro udało mu się zebrać podpisy (140 tys., a do partii należy kilkadziesiąt osób).

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 11.05.10, 19:17

nie zartuje.... wedlug mnie jednak jest ponadpartyjny...

moze wreszcie bedzie jakies porozumienie miedzy premierem a
prezydentem i cos wspolnie zrobia dla kraju a nie czysty upor
dla prestizu... kto silniejszy...
nie zapominaj ze sa tylko dwa wybory, wiadomo ze jeden
z nich wygra... chyba na Kaczyńskiego nie oddasz glosu
PiS wykorzystuje przeciez na maksa sytuacje katastrofy
nawet Jaroslaw zmienil wizerunek... a potem pokaze swoje rogi

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 12.05.10, 20:29

herbaciara pisze:Żartujesz... W sumie, jak zastanowiłam się porządnie to na samego Komorowskiego żadnego silnego argumentu nie mogę znaleźć poza jednym: jest w PO i obecnie jest w układzie. To go wystarczająco kompromituje. PO, jak wyraźnie widać, zamierza doprowadzić nasze państwo wraz z wszelkimi innymi partiami do ruiny. Przekonałam się do teorii spiskowej, że Polską rządzą agenci.
Tym bardziej zagłosuję na JKM, skoro udało mu się zebrać podpisy (140 tys., a do partii należy kilkadziesiąt osób).

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że to nie dzisiejsze PO rujnuje kraj, ale to solidarność wczesnej epoki kapitalistycznej w Polsce zrujnowała kraj niepoprawną prywatyzacją(i reprywatyzacją). Nie podałaś żadnych konkretnych choćby przesłanek związanych z JKM jako prezydentem. Nie odniosłaś się do moich względem niego zarzutów, opierających się na konkretach dotyczących jego poglądów. Które są, nierzeczywiste. On jest z wykształcenia filozofem. Nie wiem, czy to dobre wykształcenie w kontekście naszych rozmów o, uwaga: ekonomii.

Co do wiedzy na temat Ciebie. Wiem, że masz na imię Kasia i co ważniejsze, masz 20 lat. Jestem troszkę starszy. Wiem jak było wcześniej, jak jest teraz. Śledzę politykę ciut dłużej od Ciebie. Jesteś pełna idei, naiwna(to z czasem minie - nie jest to przytyk - taka jest kolej rzeczy). Dałaś sobie zawrócić w głowie krasomówstwem. Prawda jednak jest nieco inna od tej przedstawianej przez JKM.

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 18.05.10, 10:26

e, pragne uspokoic atmosfere, nie bedziemy argumentowac danymi osobistymi i wiekiem...

Awatar użytkownika
Nitka z petelka
Początkujący

Postautor: Nitka z petelka » 20.05.10, 21:29

Wbrew pozorom(?(sic!)), to dość poważny argument.

A tak prawdę pisząc, to jest mi totalnie obojętne już kto zostanie prezydentem. Wszyscy są o jednych pieniądzach. Niebawem wyjeżdżam z kraju i będę miał totalny, święty spokój ;)

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 20.05.10, 21:41

e, nie mozna stac sie obojetnym... bo znowu wybiora samych siebie
do takiego wniosku doszli w poprzednich wyborach i co?

ci co byli najbardziej zacieci... wygrali... nie nalezy sie poddawac, kazdy glos
sie liczy, glos do glosu i tysiace sie robia... a potem polowa ludu polskiego placze

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 23.05.10, 21:19

"Nowe przysłowie Polak sobie kupi
Że i przed szkodą i po szkodzie głupi"

Niestety jesteśmy narodem romantyków i narwańców, i to chyba od zawsze, skoro już Jan Kochanowski napisał powyższe słowa. I to się chyba nie zmieni. Więc pewnie znowu będziemy wybierać byle jak - zagłosujemy np. na obecną ekipę, bo teraz jeździ po kraju do powodzian, nie pamiętając o tym, że to przecież oni są odpowiedzialni za obecną powódź... A Polska zadłuży się o kolejne 10 mld.

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 24.05.10, 01:16

Oczywiście zarzucanie - przez Nitke z Pentelka - że JKM to populista jest absurdalne i dowodzi temu, że ten Pan nie wie za bardzo o czym mówi. Zacznę od definicji.
Populizm - współcześnie tym terminem najczęściej określa się zachowanie polityczne polegające na głoszeniu tych poglądów, które są aktualnie najbardziej popularne w danej grupie społecznej, w celu łatwego zdobycia popularności, bez analizowania sensu tych poglądów oraz zastanawiania się nad realnymi możliwościami i rzeczywistymi skutkami wprowadzenia głoszonych poglądów w czyn.
Jak wiadomo JKM głosi swoje poglądy nieprzerwanie od wielu, wielu - 30? - lat. Napisał on tysiące artykułów i publikacji oraz wiele książek by uświadamiać ludzi do głoszonych przez siebie - jakże słusznych - ponadczasowych racji.
Żeby douczyć Pana Darka o populizmie przytoczę bardzo wyraźny przykład - i skomentuję jedynym zdaniem - : Pan Lepper. W czasie gdy rolnicy byli sfrustrowani, on wykorzystał tę sytuację obiecując im gruszki na wierzbie i dzięki temu dostał się do parlamentu.
Co do tego, że JKM to najlepszy kandydat na prezydenta Polski.
-jest to jedyny kandydat który otwarcie i jasno mówi o swoich planach związanych z prezydenturą:
1) zajmie się on chorym i niesprawnym systemem sądownictwa poprzez przygotowanie projektu ustaw
2) będzie wetować każdą próbę rządu do podniesienia podatków i kolejnego obciążenia i tak już coraz bardziej skrępowanych Polaków
3) dzięki temu, że będzie prezydentem, będzie mógł uświadamiać ludzi swoimi wystąpieniami jakie skutki niesie za sobą socjalizm - który w Polsce występuje w formie : Drogi motłochu, dam ci 100 zł jak grzecznie poprosisz - lecz równocześnie zabiorę ci 140zł.
4) jako jedyny kandydat Janusz Korwin Mikke myśli długofalowo. W swoich wystąpieniach i podejściu do danej sprawy interesuje go nie tylko chwilowa zmiana lecz - co jest ważniejsze - długofalowe skutki.

I trzeba sobie uświadomić, że to nie jest 'jakiś tam publicysta'. Jest to człowiek z wielką wiedzą. Jego felietony i komentarze drukowane są bardzo chętnie w dużej ilości wielonakładowej prasy. Wypowiada się on także na takich stronach jak bankier.tv

Awatar użytkownika
Livia
Boska Cesarzowa
Kontaktowanie:

Postautor: Livia » 26.05.10, 13:12

... moze wlasnie dlatego ze przedstawil swoja polityke... nie stal sie popularny

reszta przeciez milczy... mowia tylko czego nie bedzie... jakby kogos to interesowalo
lud chce wiedziec co bedzie!

Awatar użytkownika
herbaciara
Zielony

Postautor: herbaciara » 26.05.10, 20:55

Ależ mówią co będzie: że zostaną powetowane straty spowodowane przez powódź, że ludziom będzie żyło się lepiej, że pomoc socjalna będzie bardziej skuteczna i że wprowadzą równouprawnienie kobiet, czyli: komunizm pełną gębą.

Awatar użytkownika
Mantegan
Wyga

Postautor: Mantegan » 27.05.10, 18:59

herbaciara pisze:(...)obecną ekipę, bo teraz jeździ po kraju do powodzian, nie pamiętając o tym, że to przecież oni są odpowiedzialni za obecną powódź(...)

To już chyba lekka przesada.

Co do komunizmu-jest to ideologia dążąca m.in. zniesienia własności prywatnej, a tego nikt
z kandydatów chyba nie głosi.W każdym razie nie słyszałem.

Mnie z pewnością hasła JKM nie uwiodą.Twierdzi, że "demokracja to śmierdzące g..." ale uczestniczy
w wyborach demokratycznych.Gdzie tu logika, pomijając już jakie kulturalne to stwierdzenie.
Ciekawe jaki ustrój mu pachnie.
Następne kuriozum-postuluje odebranie kobietom praw wyborczych, bo rzekomo nie znają się na polityce.
Jego zwolenniczki z pewnością to ucieszy, może nawet zrzekną się dobrowolnie ;)

BylyGracz
Zaawansowany

Postautor: BylyGracz » 28.05.10, 18:08

Mantegan, żeby zrozumieć zagadnienia głoszone przez JKM to trzeba się troszeczkę - niestety ! - wysilić i zagłębić w tematykę. JKM po prostu nie rzuca tekstów typu : "Wszyscy będziemy bogaci, Polska będzie potężna i dobrobyt spadnie na nas z nieba".
:) . Żeby iść na taką łatwiznę to trzeba reszty słuchać polityków, którzy od 20 lat obiecują takie właśnie pierdółki :)

Wróć do „Na każdy temat”