Dragon Ball AZ

Forum związane przede wszystkim z dokonaniami fanów - bywalców Forum Mangi i Anime . Napisałeś fanfik? Wiersz? Chcesz się pochwalić ciekawymi rysunkami? Własnym bądź znalezionym doujinshi? Skleciłeś jakieś Anime Music Video? To jest miejsce dla właśnie dla Ciebie! Dyskusje, tutoriale, recenzje, pomoc - to wszystko własnie tutaj. Prócz twórczości typowo fanowskiej znajdziesz też informacje o wszelakich imprezach, konwentach organizowanych przez fanów na terenie całej Polski.

Moderatorzy: Nook, Tufturek

Awatar użytkownika
Tytus
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Re: Dragon Ball AZ

Postautor: Tytus » 06.07.17, 12:02

Tufturek pisze:
Tytus pisze:Tuf:

Czy to znaczy, że Amarant mógł zginąć w (jednej z tych wersji) z ręki Celery (lub w inny zaplanowany przez nią sposób) na pojedynku, gdy ledwo dopiero co odzyskał życie?

Fakt, to głupie jest. Ta wersja raczej nie znalazłaby się ostatecznie w fiku. :P

To mnie się kojarzy z fikiem Vampirci "Okruch Lodu". Gdzie głównej bohaterce udało się wskrzesić Freezera, a ten od razu poleciał walczyc z Goku i zginął. Po czym główna bohaterka się poddała :P

Vampiricia chyba miała wizje jak Nostradamus i wiedziała, że Revival of F się zbliża. Pan byłaby równie zrezygnowana? :bleh:

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 06.07.17, 12:39

Pewnie jeszcze bardziej. :P

EDIT:

Czemu Baku popadł w niełaskę?

Generalnie chodziło o to, że Baku stracił połowę oddziału + Ziemia została zniszczona, więc generalnie misja zakończyła się porażką. W sumie, źle to napisałem - może nie tyle Baku popadł w niełaskę, co nie wytrzymał napięcia, wpadł w alkoholizm i wtedy został usunięty/odszedł z Czerwonej Gwardii (zastąpiony przez Zidane'a).
Outside Reality -> http://outsidereality.pl

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 24.07.17, 15:57

Podczas oglądania My Hero Academia (dzięki za polecenie, Tytus :bowdown: ) przypomniało mi się coś jeszcze.

Pisałem już o tym, że w czasie gdy Edge jest uwięziony w Labiryncie, Cathan robi rewolucję w Umierających Gwiazdach - jedną z jej ofiar jest Sabre (lub Dagger? - cóż, jedna z nich). Kluczowym momentem, który przesądza o sukcesie rewolucji jest tam pokonanie Sagger przez córkę Cathana - Tanto. Tanto jest owocem wysiłków Cathana w celu stworzenia wojowników zdolnych do pokonania Edge'a (mniej udane eksperymenty trafiały np. do Gasnących Słońc - Tenks się z nimi spotkał) i jest najsilniejsza z jego potomków (poziom mocy ok 150-160 mln.), a przy tym fanatycznie mu oddana.

Później gdy Cathan staje się Sathanem/Salathanem/Cathadinem, Tanto staje na czele jego wojsk - ale ponieważ Salathan z czasem coraz mniej przypomina istotę żywą a coraz bardziej staje się szalonym kosmicznym bogiem zniszczenia, jej lojalność zostaje poddana próbie - przypuszczalnie podczas finałowego starcia zwróciłaby się jednak przeciwko niemu (a przynajmniej poważnie rozważałem taką opcję - ostateczna decyzja nie została podjęta).

Dodatkowo, Edge po powrocie z Gehenny miałby okazję spotkać jedną z "żon" Cathana i poznać skalę jego wysiłków w tworzeniu kolejnego pokolenia ki-wojowników (łącznie blisko setka dzieci, z wieloma partnerkami).

Nar
Zielony

Postautor: Nar » 27.07.17, 01:05

Witam po (kolejnej) kilkuletniej przerwie :)
Zorientowałem się, że AZetkę poznawałem ponad 10 lat temu (ja pierdziu!). Wiele postaci już mi wyparowało z pamięci, więc niestety nie do końca ogarniam wszystkie odpowiedzi,które tu się pojawiają, ale niemniej sam chciałem się też dopytać o kilka spraw.
Moje pytania odnoszą się do zakończenia samej historii. Wiem, że nie miałeś sprecyzowanych planów, ale rozumiem, że głównym motywem, byłby wątek Edge'a, który dociera w końcu do Rdzenia i zastępuje (zabija?) Imperatora?
Chciałem też się dopytać o losy moich dwóch ulubionych bohaterów: Tenska i Cathana. Czy ten pierwszy byłby już zamknięty w planecie-pułapce na wieki wieków? Czym w ogóle była ta planeta ze zwierciadłem? Była jakoś powiązana z rdzeniem?
Co się stało z Cathanem po owej fuzji?
Kim była kobieta od pełzaczy i skąd miała całą wiedzę? (bo z tego co pamiętam, to ona powiedziała Edge'owi czym jest Rdzeń?)

ps. Skoro Edge był jednym z tych bogów broniących Rdzenia, to czemu nie był tego świadom jak np. Sashi-Zoe?
pps. rozumiem, że głównym celem Gehenny była klasyczna potrzeba rządzenia światem i oprócz zniszczenia Destruktora wiele więcej nie wniosła do historii? :)

pozdrawiam i dzięki za Twoją pracę.

Awatar użytkownika
Tufturek
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: Tufturek » 27.07.17, 17:49

Cześć - dzięki za zainteresowanie i pytania. :)

Moje pytania odnoszą się do zakończenia samej historii. Wiem, że nie miałeś sprecyzowanych planów, ale rozumiem, że głównym motywem, byłby wątek Edge'a, który dociera w końcu do Rdzenia i zastępuje (zabija?) Imperatora?

To byłby główny motyw jedynie w sensie zamknięcia wątku Edge'a - ale to o czym piszesz pewnie byłoby w ostatnim rozdziale.

Chciałem też się dopytać o losy moich dwóch ulubionych bohaterów: Tenska i Cathana. Czy ten pierwszy byłby już zamknięty w planecie-pułapce na wieki wieków? Czym w ogóle była ta planeta ze zwierciadłem? Była jakoś powiązana z rdzeniem?

Nie bezpośrednio, ale więzienną planetę stworzył Sashi-Zoe, chyba na prośbę Dark Kaioshina (chociaż tu już głowy nie dam - to mógł być ktoś inny) - była pułapką przygotowaną specjalnie do schwytania Gehenny, bo wszystkie inne sposoby pokonania jej zawiodły.

Co się stało z Cathanem po owej fuzji?

Stał się częścią Salathana, tak samo jak Saladin - chyba że nie rozumiem pytania?

Kim była kobieta od pełzaczy i skąd miała całą wiedzę? (bo z tego co pamiętam, to ona powiedziała Edge'owi czym jest Rdzeń?)

Już dokładnie nie pamiętam, więc to co napiszę może nie być 100% zgodne z oryginalnym założeniem. Zdaje się, że stworzył ją oryginalny Imperator Bez Twarzy, jako godnego dla siebie przeciwnika - później, pokonał ją i miała po wsze czasy stwarzać "zagrożenie" dla jego Imperium, by obywatele potrzebowali Imperatora, by ich chronił (i miał powód/pretekst utrzymywania oddziałów wojskowych).

ps. Skoro Edge był jednym z tych bogów broniących Rdzenia, to czemu nie był tego świadom jak np. Sashi-Zoe?

Edge był klonem poprzedniego Imperatora, który był klonem jeszcze poprzedniego (i go zastąpił), itd. aż do oryginalnego. Wiedzę miał otrzymać dopiero po dotarciu do Rdzenia.

pps. rozumiem, że głównym celem Gehenny była klasyczna potrzeba rządzenia światem i oprócz zniszczenia Destruktora wiele więcej nie wniosła do historii? :)

Miałem plany na jej większy udział w fabule, ale nic konkretnego - a część musiałem zmienić, bo poszczególne wątki zaczęły żyć własnym życiem i przestały pasować do pierwotnej koncepcji. Na pewno miał pozostać wątek jej przejmowania władzy nad wszechświatem i konfliktu z Piccolo/Najwyższym - ale później musieliby walczyć razem przeciwko zagrożeniu ze strony Salathana.

Wróć do „Fanowskie Sprawy”