Knajpa Polityczna

Dziurawy Kocioł - czynny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Miejsce spotkań czarodziejów, nie tylko spod znaku Harry'ego Pottera.

Moderatorzy: Minerwa, Adam Widur, Calluna

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Knajpa Polityczna

Postautor: Minerwa » 08.09.07, 09:54

Kochani, czas jest gorący. Będą się ścierały poglądy, argumenty, być może latały stołki. Dla dyskusji politycznych otwieramy tę salkę na zapleczu: tu można bez przeszkód roztrząsać, co Kurski, co Kwaśniewski, czemu Kaczory i z jakiej racji Platforma.
Kogo to interesuje i chce o tym porozmawiać - zapraszamy. Kto nie ma ochoty (np. ja) - niech sobie spokojnie i bez przeszkód sączy piwko w dużej sali.

Wyposażenie Knajpy Politycznej: mównica szt.2, trybuna szt. 2, ambona szt.2, ławy sejmowe przytwierdzone do podłogi szt. ile trzeba, kran z piwem szt. 1, kufle do rzucania i talerze do tłuczenia - ad libitum.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Re: Knajpa Polityczna

Postautor: Arthur Weasley » 08.09.07, 10:04

Już uzasadniam.
Aktyw SLD jest en masse aktywem partii komunistycznej PZPR, a Kwaśniewski był z nadania tej partii ministrem w rządzie Messnera.
A może idee Lenina są w czyś lepsze od śmierciożerstwa?
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.
(Rafał A. Ziemkiewicz, Cudzego nie znacie)

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 08.09.07, 11:45

No fakt, nie są Arturze. Zreszt a, niesłychanie mnie bawi kampania - oczywiście, PiS ogranicza sie li tylko do oszczerstw (tak, widze ten bilbord tuż koło mnie) ale czy tylko ja zauważyłem przekręty jakie robił Krauze na komputerach? Na ZUSie który nie działał? Na obsłudze wyborów, która padła - kiedy, rok temu? W czasie samorządowych? Jakim psim swędem wygrywał ciągle i ciągle rządowe kontrakty - za czasów SLD oczywiście , dzięki kontaktom z Kaczyńskimi?
tajemniczej podaję dłoń, wisła
zmienna i wieczna - obie patrzą na siebie
Tajemniczej podaję serce, warszawa
zabrała sobie już kawałek tajemnicza

chce całość więc daję co mam.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 08.09.07, 15:23

I pamiętaj, Adamie, że PiS to agresja, natomiast antyPiSowskie plakaty z cyklu biało na czarnym absolutnie agresywne nie są. To czysto merytoryczna dyskusja programowa, nie mająca nic wspólnego z kampanią negatywną.
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 08.09.07, 16:11

Jaki bilbord, Adamie? Na prowincję żadne nie dotarły.
I krótko, bo jednakowoż nie zamierzam grać w rugby, a tylko - powiedzieć swoje zdanie.
1. Arthurze, naprawdę uważasz, że współczesna lewica wyznaje poglądy Lenina? No proszę Cię...
2. Adamie, przekręty Krauzego nie przeszkodziły prezydentowi Kaczyńskiemu w twierdzeniu, że to biznesman, którego najbardziej ceni.
Nie istnieje nic, poza tym, co czujesz.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 08.09.07, 17:28

Jeśli chodzi o poglądy postPZPRowców, to ja się już dawno pogubiłem. Oczywiście oprócz antyklerykalizmu, rusofilstwa i internacjonalizmu. Bo już w sprawach socjalnych trudno powiedzieć cokolwiek - ostatecznie to oni skrócili urlopy macierzyńskie i skasowali fundusz alimentacyjny, a reakcyjny PiS wprost przeciwnie.
To pewne, że ich zakorzenienie we wspomnianej partii (może też nie leninowskiej?) jest 23 razy silniejsze niż okrzyczane pokrewieństwo LPR z przedwojennymi faszystami. Po prostu dlatego, że Kwaśniewski, Oleksy, Miller i podobni byli w PZPR. Całkiem niedawno. I nie jako szeregowi członkowie.
A teraz jak chcą zwymyślać swoich przeciwników, to porównania z PRL używają jako obelgi. Żałosne.
Rzetelną lewicą to była Unia Pracy, była PPS Ikonowicza, ale się roztopiły w SLD. Tak jak teraz roztopi się w LiD lewica Unii Wolności. Sprowadzą ich do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.

edit
Dopiero później przeczytałem żółtą adnotację Adama na Knajpie.
Oboje państwa (Ginny i Artura) prosżę o wytłumaczenie zatem, czemu rzeczony wywiad był dobry, a czemu nie.
Chodzi, dla ustalenia uwagi, o ten wywiad udzielony jakiemuś niemieckiemu pismu przez Aleksandra mgr. Kwaśniewskiego, byłego (na szczęście) prezydenta (niestety) RP.
Wywiad ten był zły, ponieważ ktoś, kto był głową państwa, i to przez dwie kadencje, jest słuchany uważniej niż przeciętny obywatel tegoż państwa. I kiedy ktoś taki udzielając wywiadu pismu obcemu zagrzewa rząd obcego kraju do twardego kursu przeciwko swojej ojczyźnie, robi to dużo większe wrażenie - czytelnik rozumie, że musi się w tym kraju dziać naprawdę źle. To się właśnie nazywa: psuć opinię kraju. Właśnie to opozycja zarzuca Kaczyńskim i PiS-owi.
To właśnie zrobił były gospodarz Pałacu nomen omen Namiestnikowskiego.
To samo robią niektórzy przedstawiciele mniejszości narodowych.
To robi Łotysz Geremek, kiedy wypłakuje się przedstawicielowi tegoż kraju, że jest ofiarą lustracji. A przedstawiciel chętnie go pociesza, chociaż jego partia zrobiła w NRD ostrzejszą lustrację.
To robi Estończyk Lityński, kiedy twierdzi, że Havel ma rację i w Polsce potrzeba międzynarodowych obserwatorów na wyborach.
Każdy, kto choć trochę zna mnie i/lub moją tfurczość, wie, że lubię Bałtów, że fascynuje mnie ich kultura, że ubolewam, że tak mało ich w Polsce. Ale takie wejścia moją sympatię do nich wystawiają na ciężką próbę.

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 08.09.07, 21:30

Tak, i wtedy też tego nie rozumiałem - chodzi o kryształową czystość. O Krauzem właśnie wtedy już wiedziałem dużo złego. Tak samo niesmaczne są napady na ongi promowanego Marcinkiewicza (w Gazecie Polskiej) - że tat był w PZPR, a brat dostał posadę banku.

I parę innych rzeczy też mnie wkurza. Różnica, i to duża polega na tym, że nawet w planach i zapowiedziach nie widzę ostrzejszej akcji przeciwko kulczykom i innym. I że z tych fagmentów realnej władzy PO np w Warszawie mam tunel za oknem, w którym codziennie są wypadki (ostanio, tj dzisiaj, wypadły trzy samochody, mam komlletnie zakorkowane miasto, bo tak zaplanowano i są remonty musza być korki, i nie mam roboty w teatrze tylko w jakiejś cholernej firmie, bo... miasto wkłąda pieniądze na kulturę gdzieś indziej.

Tak realnie, koło siebie, widzę, że takoż łżą w żywe oczy - kiedy nagle Giertych staje się dobry, Kaczmarek biedny i pomiatany.. A jeżeli mam dwóch łgarzy, to wybiorę takiego, o którym wiem, że przynajmniej coś stara się zmienic.

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 19.09.07, 13:09

Nu piknie. Idę sobie i widzę - ach cóż ja widzę - plakat ze świetną twarzą monsieur Kwasniewskiego - mądre rządy a nie głupie wojenki. I tak jak jakoś z tyłu głowy coś mię puka. Puk Puk.. A któż to wojaków na wojenką do Afgana i Iraku posyłał? Mikołaj Święty czy Kwaśniewski?

Wkurzyło mnie to. Bo o ile jestem w stanie zrozumieć kampanię - agrsywną - taką jak prowadzi PO z jej czarnymi plakatami (prorokuję, że to tylko zadziała w przeciwnym od zamierzonego kierunku), o tyle bezczelne ŁGARSTWO... Ech.

Fascynuje mnie też nagle wznoszący się na wyżynę Giertych. Siedzę u rodziców: w TV gadające głowy politycy osądzają (bądź bronią PiS) za zniszczenie małżeństwa Rokity, bo PiS to małżeństwo chcce zniszczyć....

Paranoiczny temat na rozmowy poważnych polityków... A jedyny który też to powiedział - Giertych - zaczął gadać o podatkach. I to tekstami wprost od Mikkego. Normalnie zastanawiam się czy nań nie głosować. jesli przejmą UPR podatkowy program... A widać, że przejmują.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 19.09.07, 13:16

Z Korwinem-Mikke w parlamencie lepiej może nie będzie, ale ciekawiej.
A z tą wojenką to ob. Aleksander Lewagoleń-Kwaśniewski chyba ma na myśli wojny parlamentarne. W których, jak wiadomo, LiD żadnego udziału nie ma i nie miał...

Awatar użytkownika
Dzięcioł Czarny
Wyga

Postautor: Dzięcioł Czarny » 19.09.07, 13:17

No, bo o to chodzi Arthurze, żeby się różnić ładnie :D
"Tygrysie, błysku w gąszczach mroku:
Jakiemuż nieziemskiemu oku
Przyśniło się, że noc rozświetli
Skupiona groza twej symetrii? "

William Blake

"Never compromise, Not even in the face of Armageddon"
Rorschach

"Nie mam żadnych szans, ale muszę je wykorzystać"
Herbert Achternbusch

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 19.09.07, 13:48

No to sobie głupio hasło wymyślili, co niezwykle mnie raduje, i tylko czekam aż im ktoś tę wojenkę wyciągnie, wyśmieje i wyleszczy tych panów.

Nie bardzo zauważam kampanie PiS, chybą że chodiz o to zdjęcie z zasadami... POwskie Polska się wstydzi tak samo czuję, jak kiedyś preszydenta wszystkich Polaków - jak się nie wstydzę, co ja jestem - z Afryki, tak?

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 19.09.07, 18:21

No cóz, mnie się hasło LiDu skojarzyło z wojenkami politycznymi, a nie Irakiem, bo i nie z Irakiem się zapewne kojarzyć miało. Metafora taka.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 19.09.07, 18:26

Ginny @ Dzisiaj, 19:21 pisze:No cóz, mnie się hasło LiDu skojarzyło z wojenkami politycznymi,
Mnie też tak się skojarzyło. A także z powiedzeniem pana Zagłoby o istotach nadprzyrodzonych przywdziewających szaty liturgiczne.

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 19.09.07, 18:30

Uwielbiam Twoje trawestacje przysłów ;) To tak OT.

Awatar użytkownika
Miria
Początkujący

Postautor: Miria » 19.09.07, 20:26

Ciekawe, czy na widzenie plakatów wpływa opcja polityczna :D Plakat PO zauważyłam jeden, LiD żadnego, a niejaki Jarosław się do mnie szczerzy z dosłownie każdej ściany (a na hasło zasady i tak przed oczami staje mi przeróbka plakatu z wyborów 2005: Tusk trzyma w ręku dwie próbówki i jest podpisany "Człowiek z zasadami")
"Odchodzę do moich spraw Dziś w nocy urodzi się
gwiazda Hamlet Nigdy się nie spotkamy
to co po mnie zostanie nie będzie przedmiotem tragedii

Ani mam witać się ani żegnać żyjemy na archipelagach
a ta woda te słowa cóż mogą cóż mogą książę"

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 19.09.07, 20:44

Cóż, ja najpierw widziałem kilka plakatów PO, znaczy: anonimowych, chciałem powiedzieć, a teraz na każdym rogu nieomal patrzą panowie Kwaśniewski i Olejniczak. Z zainteresowaniem oglądam jeden plakat, który się trochę krzywo panom rozlepiającym przykleił. Dwie części stykające się na linii oczu trochę nachodzą na siebie i wygląda to tak, jak gdyby p. Olejniczak przymrużył oko, głosząc swoje hasło.
A plakatu PIS-u nie widziałem chyba ani jednego...

Awatar użytkownika
Dzięcioł Czarny
Wyga

Postautor: Dzięcioł Czarny » 19.09.07, 20:48

Ja widzę plakaty wszystkich trzech tytanii... za to ani jednego LPR-u...

William Blake

Rorschach

Herbert Achternbusch

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 19.09.07, 23:02

Ot, coś wesołego na dobranoc.
Już tylko Miller...
Przynajmniej będą sobie obaj, excusez le mot, liderzy mogli porozmawiać o tym, po czym się poznaje mężczyznę. O ile wiem, mają obaj na ten temat coś do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 20.09.07, 08:25

Nie wiem, czyżbym robił błąd przypisując czarne plakaty z cyklu Rządzi PiS a Polakom wstyd - PO?
Jeśli tak, to przepraszam. Może to są plakaty Samoobrony, tak, na pewno tak.

I całkiem całkiem ich na mieście nie widać.

Ych.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 20.09.07, 09:16

I wcale im PKW nie kazała podpisać tych plakatów, a ich kosztów wliczyć w koszty kampanii wyborczej...

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 20.09.07, 09:31

Serio? To one były niepodpisane? I nie kazali? Czy kazali? Szczerze, nie śledziłem.

Ciekawe. Opowiedz więcej.

Awatar użytkownika
Dzięcioł Czarny
Wyga

Postautor: Dzięcioł Czarny » 20.09.07, 10:19

A Partia Kobiet niestety plakatuje się tylko w sieci.

Trzeba przyznać, że ich afisz to milowy krok w dziejach uprawiania polityki w naszym Kraju...

William Blake

Rorschach

Herbert Achternbusch

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 20.09.07, 10:48

Adam Widur @ Dzisiaj, 10:31 pisze:Serio? To one były niepodpisane? I nie kazali? Czy kazali?
Kazali.
Ciekawe. Opowiedz więcej.
Niewiele więcej wiem, tylko że kazali podpisać i uwzględnić koszty tych bilbordów w kampanii wyborczej.
Co jest nie bez znaczenia, bo jest jakiś limit wydatków, a PO swój limit zamierza wykorzystać co do knuta.

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 20.09.07, 11:20

Dobrze, Szkoda tylko że podpisali takimi małymi liyterkami. Ktoś im widocznie chlapnął że czarny PR trzeba robić dobrze, bo inaczej przylepi się po równo do smarującego i obsmarowanego.. Więc nie podpisali. Sam mechanizm nie dziwi, wszka są tak uczciwi...

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 20.09.07, 13:46

Bogdan @ 19 Wrz 2007, 21:44 pisze:A plakatu PIS-u nie widziałem chyba ani jednego...

Ja widziałam jeden. Taki z pułapką na myszy i hasłem o korupcji.

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 20.09.07, 14:01

i był jezce ten z jednym z braci i zasdami. Czy czymś takim. Cieniutki.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 20.09.07, 14:04

Taki z pułapką to nawet przed moim domem stoi.

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 20.09.07, 14:39

a NA twoim domu stoi ten z Agresją.

Awatar użytkownika
Miria
Początkujący

Postautor: Miria » 20.09.07, 20:40

A, no to PiS widziałam oba. Na ten z pułapką w sumie nie zwracam uwagi, tylko Dobry Wujek Jarosław jakoś źle na mnie działa.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 20.09.07, 21:36

W każdym razie ma dobre utrzymanego kota.

Nie należy pochopnie ogłaszać "transferu kampanii", dopóki nie zamkną list kandydatów, ale Miller jest w ścisłej czołówce. A oto co powiedział przy tej okazji:
- Skorzystałem z gościny partii pana Leppera, bo on rozumie demokrację znacznie lepiej niż niektórzy "demokraci".

Awatar użytkownika
Dzięcioł Czarny
Wyga

Postautor: Dzięcioł Czarny » 21.09.07, 09:06

Święta racja Leszku, święta racja...

William Blake

Rorschach

Herbert Achternbusch

Awatar użytkownika
Adam Widur
Praprzodek

Postautor: Adam Widur » 21.09.07, 09:23

Leszku?

Hmm..

Na Powiślu przy Kruczkowskiego miodne zderzenie plakatów.

Nowe plakaty PO:

SPOKÓJ

aby ludziom żyło się lepiej.

a obok czysto komercjalny:

Dwa Żubry i SPOKÓJ.

Stronnik PO z właściwym tej formacji brakiem paranoi i podejrzliowści stwierdził że to pewno PiS Żubrowi zapłacił za ośmieszanie kampanii PO.

Bogdan
Wyga

Postautor: Bogdan » 21.09.07, 15:57

Wieść niesie, że hasłem PSL-u ma być "Prawdopodobnie najlepsza partia w Polsce", co też podobno jest bliskie sloganowi reklamowemu jakiegoś piwa.
A ja dzisiaj wreszcie ujrzałem plakat PiS-u! I to w dwóch miejscach! Taki z pułapką i obietnicą zlikwidowania korupcji. Marzyciele...

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 21.09.07, 19:02

Jeśli byłaby to prawda z tym hasłem Żywca, tfu, PSLu - to :claphands:
Adamie, nie przesadzasz?

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 21.09.07, 19:11

Czyżbyś nie zgadzała się z autorytetami moralnymi, że to stronnicy PiS-u mają monopol na paranoję i podejrzliwość? Albo czy nie podzielasz poglądu Adama, że jego rozmówca był od owej paranoi jak najdalszy?
Tak samo zresztą jak PiS to agresja i pogarda, a ubolewanie nad zgłupieniem głosującego nań społeczeństwa nic wspólnego z pogardą nie ma.
PiS uprawiał rok temu korupcję polityczną, a Platforma przyjęła Sikorskiego z dobrego serca.
LPR próbował się łączyć w egzotycznym sojuszu z Samoobroną z żądzy władzy, a Kanapa Demokratyczna podpięła się pod SLD wskutek bliskości ideowej.

Awatar użytkownika
Miria
Początkujący

Postautor: Miria » 21.09.07, 19:20

No cóż, w kampanii prezydenckiej 2005 widziałam plakat z Lechem, a tuż pod nim reklamę Media Marktu z napisem "Na to Warszawa nie zasłużyła!". :D Więc, jak widać, ośmieszanie jest totalnie bezpartyjne ;)

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 21.09.07, 19:41

Widziałem też w 1991 r. plakat Kuratowskiej naklejony na plakacie filmowym tak, że został napis "Wiedźmy" oraz nie pamiętam już jakiej partii i na plakacie jakiego filmu, dość że pod plakatem partii widniał napis "Perspektywa gorsza niż śmierć" czy jakoś podobnie.
Wszystko zaś przebija sąsiedztwo transparentu na magistracie krakowskim "Socjalizm jedyną drogą dla Polski" i na kościele franciszkanów tuż obok "Chryste prowadź!".

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 21.09.07, 19:46

I świętej pamięci Skrzynecki poprowadził widzów przez Rynek ciemną nocką po kabarecie żeby im te napisy pokazać :)

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 22.09.07, 15:05

Arthur Weasley @ 21 Wrz 2007, 20:11 pisze:Czyżbyś nie zgadzała się z autorytetami moralnymi, że to stronnicy PiS-u mają monopol na paranoję i podejrzliwość?

Umówmy się - poglądy takie jak zaprezentowane przez znanego Adamowi sympatyka PO, są dowodem na paranoiczny ogląd świata, który jest zawsze wynaturzeniem.
A ów widok z Krakowa sama chętnie bym ujrzała - niestety, nie te czasy... :(

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 22.09.07, 15:18

Ginny @ Dzisiaj, 16:05 pisze:Umówmy się - poglądy takie jak zaprezentowane przez znanego Adamowi sympatyka PO, są dowodem na paranoiczny ogląd świata, który jest zawsze wynaturzeniem.
A proszę bardzo, tak to się możemy umówić, bardzo chętnie nawet.
A ów widok z Krakowa sama chętnie bym ujrzała - niestety, nie te czasy... :(
A nie, nie te.
Ale mimo niewątpliwego powabu tego i jeszcze kilku innych widoków chyba nie żałuję, że minęły.

Wróć do „Dziurawy Kocioł - Knajpa 24h”