Dziurawy Kocioł XXX

Dziurawy Kocioł - czynny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Miejsce spotkań czarodziejów, nie tylko spod znaku Harry'ego Pottera.

Moderatorzy: Minerwa, Adam Widur, Calluna

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Re: Dziurawy Kocioł XXX

Postautor: Arthur Weasley » 27.05.08, 18:45

Dziwić się może i nie, w końcu nie takich popaprańców człowiek spotyka, i to na bardziej eksponowanych stanowiskach. A jak nie popaprańców, to efekty ich radosnej działalności.
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.
(Rafał A. Ziemkiewicz, Cudzego nie znacie)

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 27.05.08, 19:01

Zdaje się, że mamy na myśli tę samą osobę :) W korku na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Alejami staliśmy godzinę czy jakoś tak...

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 27.05.08, 19:30

Ja najbardziej dwie, na stanowiskach dających największe możliwości przyczynienia się do zakorkowania miasta.
Znam tylko jeden naród na tyle głupi, że pozwolil sobie wmówić, iż jego historia to jedna wielka klęska, nieudacznictwo i wstyd.

Awatar użytkownika
Marcin
Wampir z parapetu
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » 27.05.08, 20:44

Profesor od etyki sprawdził nasze prace.

<jest zirytowany>

Zwykle nie dostaję z prac pisemnych ocen poniżej mojej średniej.
- Zoltan, dlaczego my pijemy z kubków? Gdzieś tu widziałem kieliszki...
- Sprawa jest poważna i trzeba używać konkretów, a nie półśrodków.

Przed-wiosenne porządki: 200 tanich książek - http://tinyurl.com/ya3395u

Awatar użytkownika
Kirke
Zaawansowany

Postautor: Kirke » 27.05.08, 21:52

Wampirze :hug:

Rany, chce mi się spać. Koszmarnie. Muszę napisać esej na socjo internetu. Nie chce mi się. Koszmarnie.

Nie wiem czy mówiłam, bo mam takie dni, że myślę sobie sama do siebie i zapominam mówić na głoś (pisać).
Otóż patrząc na wypowiedź o pani sklepowej chyba nie mówiłam, że pracuję w sephorze. Ot jako pani przyjmująca dostawy. Robota czasem cięższa jak dużo paczek przyjdzie a produkty chaotycznie porozrzucane.
Na moją pierwszą dostawę w pierwszym dniu pracy przyjechał "kopernik". Taki kurier z Francyji. Łącznie 79 pudeł, faktury po angielsku produkty po francusku. Oba językami władam w stopniu komunikatywnym, ale w życiu nie myślałam, że będę się uczyła nazwy pędzli do nakładania kosmetyków. Naliczyłam 13 rodzajów...
A co gorsza wstaję do pracy o 5.50
Beata White "Nie pieprz. Przestajesz marzyć - przestajesz żyć"

"Może zamiast do Marks & Spencer pojechalibyśmy w sobotę na zakupy do Safewaya?...Jak myślisz? Czy to dobry pomysł?
Vernon Dursley odłożył gazetę, spojrzał zdumiony na żonę i wział ją za rękę.
- Petunio...Oczywiście, że to dobry pomysł. I szalony, naprawdę. Jesteś...jesteś niesamowita! Zawsze mówiłem, że poślubiłem bestię... "

(Magdalith - "Na różdżkę nigdy nie jest za póżno")

http://kirke-k.deviantart.com/ - Moje Zdjecia na DA

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 27.05.08, 22:12

Pora upiora...
To znaczy pora na podkurek. Dzisiaj sałatka grecka z fetą, papryką, oliwkami, sałatą, pomidorami i kukurydzą.
Do tego grzanki i sos czosnkowy. Do popicia lekkie greckie wino, może niekoniecznie retsina, ale coś z tych rzeczy.

Dobranoc!

Awatar użytkownika
Aleksandra
Zaawansowany

Postautor: Aleksandra » 28.05.08, 06:35

Cześć!

Przez własną głupotę położyłam się spać późno, a wstałam godzinę temu. Było umyć włosy wieczorem, a nie zostawiać na rano i przestawiać budzik na wcześniejszą godzinę...

Zostawiam kawę

Awatar użytkownika
Bzik
Zaawansowany

Postautor: Bzik » 28.05.08, 07:34

Mówiłam...

Dzień dobry. <robi kanapki do kawy, skoro nikogo nie ma>
A ja idę spać. Skończyłam kryminał.
<pyk>

z.
Zdrowy rozsądek może zastąpić prawie każdy stopień wykształcenia, lecz żadne wykształcenie zdrowego rozsądku. (Arthur Schopenhauer)

Awatar użytkownika
Aleksandra
Zaawansowany

Postautor: Aleksandra » 28.05.08, 12:04

Cześć

Dzisiaj nie mam nudnego dnia, zdecydowanie. Jadąc na uczelnię, wsiadłam w zły tramwaj, wysiadłam, żeby pełznąć, z rozpędu za wcześnie o przystanek, stwierdziłam, że przejdę sobie koło fosy do Świdnickiej, żeby podjechać 6 czy 7 i oczywiście trafiłam na trupa w worku, którym policjanci się pieczołowicie zajmowali. Ale nic to, niejedno widziałam.

Potem wracam do domu, postanowiłam zajrzeć do gimnazjum, żeby złapać polonistkę, u której mam mieć praktyki we wrześniu. Pod szkołą zaczepił mnie podstarzały facet, wybitnie przekonany, że jestem trzynasto-, czternastolatką i intensywnie usiłował mnie poderwać, sugerując to i owo. Trafił jak kulą w płot, gdy wyjaśniłam, że trzynaście lat to ja miałam daaaawno temu i opieprzyłam faceta z góry na dół, tak że zrobił się taki malutki i spod szkoły ulotnił się w tempie zastraszająco szybkim jak na kogoś z kulą. Żałuję, że mam do rzyci aparat w telefonie, uwieczniłabym delikwenta dla policji.

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 28.05.08, 12:43

Też nie mam nudnego dnia. Niestety. Gdzie mamy Ognistą? Ew. gdzie mamy kałużę, w której mogę się utopić?
Nie istnieje nic, poza tym, co czujesz.

Awatar użytkownika
Aleksandra
Zaawansowany

Postautor: Aleksandra » 28.05.08, 12:45

<podsuwa Ognistą, kałużę odradza>

Awatar użytkownika
Ginny
Zaawansowany

Postautor: Ginny » 28.05.08, 13:03

Dlaczego? Za płytka?
Dzięki. <wypija i zionie>
Nie istnieje nic, poza tym, co czujesz.

Awatar użytkownika
Aleksandra
Zaawansowany

Postautor: Aleksandra » 28.05.08, 13:14

Bo utopienie się w kałuży pociąga za sobą brak pewnej istoty, a tego bym nie chciała :)

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 28.05.08, 16:55

Cześć!

Aleks ma rację, Ginny, nie top się. Po co Ci to? :)

Awatar użytkownika
eXchange
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: eXchange » 28.05.08, 17:33

Cześć!

Właśnie. W stawie zimna woda, trochę będzie szkoda.

Prawo Murphiego: Nikt nie ma dość czasu, aby rzecz wykonać dobrze, ale zawsze później jest czas, aby ją zrobić od początku.

-----------------------

"My own suspicion is that, the universe is not only queerer than we suppose, but queerer than we can suppose"
John B. S. Haldane
-----------------------

Awatar użytkownika
Marcin
Wampir z parapetu
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » 28.05.08, 18:00

Można podgrzać, wtedy to prawie wanna...
No właśnie, czasami ciepła kąpiel działa prawie tak samo jak topienie się, tylko bez tych ubocznych skutków :)

<podsyła Dobre Uroki>

Aleks - omg. Gratuluję reakcji.
Zdjęcie to byłby dobry pomysł. Tylko co dalej?

Mój dzień też nie był nudny.
Chorujący kolega zostawił mnie co prawda z dokładną instrukcją, co robić, ale instrukcja nie przewidywała takich przypadków jak:
- drukarnia* dostała PDF, w którym brakowało jednej strony (było biaaało),
- drukarnia już zaczęła produkować nasze Zinio, kiedy otrzymała informację, że brakuje jednej strony,
- drukarnia wysłała nam plik z błędem,
- drukarnia wysłała nam poprawiony plik z kolejnym błędem,
- drukarnia nie zarejestrowała, na czym polega błąd i "naprawiła go" wrzucając plik do innego folderu,
- drukarnia, zarejestrowawszy, na czym polega błąd, oznajmiła, że nie ma pojęcia, co z tym dalej zrobić...
Na szczęście wszystko się dobrze skończyło, bo ktoś w drukarni wiedział, co z tym błędem zrobić. Ale Serwis mogłem zacząć nagrywać tuż przed 17, a nie zaraz po 12.

* dla uproszczenia...

A, bohaterka wczorajszej notki znalazła sobie lepszą pracę.

Poza tym przyszły do mnie zamówione rzeczy z Allegro: "Boys don't cry" na DVD i "Djuren i Gamla Skogen" :D To drugie jest powieścią, na podstawie której powstał serial, który uwielbiałem w dzieciństwie. I, jak nazwa wskazuje, jest to jej szwedzka wersja. Jak łatwo zgadnąć, szwedzkiego nie znam nawet na poziomie elementarnym.
Niektórzy nie są normalni.
- Zoltan, dlaczego my pijemy z kubków? Gdzieś tu widziałem kieliszki...
- Sprawa jest poważna i trzeba używać konkretów, a nie półśrodków.

Przed-wiosenne porządki: 200 tanich książek - http://tinyurl.com/ya3395u

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 28.05.08, 18:11

Wszystko zależy od kryterium normalności. Oni są normalni po szwedzku.

Awatar użytkownika
Bzik
Zaawansowany

Postautor: Bzik » 28.05.08, 18:50

Arthur Weasley @ 28.05.08, 19:11:58 pisze:Wszystko zależy od kryterium normalności. Oni są normalni po szwedzku.

Z tego wynika, że Wampir jest normalny po szwedzku :P Bo jemu nie chodziło o Szwedów, tylko o siebie ;)

Cześć, właśnie wstałam.

Ginny, nie top się, szkoda wody... :cheess:
Wiem, wiem, jestem straszna. :hug:

Aleks, hehe. Jego mina musiała być pięęęęękna.

z.
Ostatnio zmieniony 28.05.08, 18:52 przez Bzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowy rozsądek może zastąpić prawie każdy stopień wykształcenia, lecz żadne wykształcenie zdrowego rozsądku. (Arthur Schopenhauer)

Awatar użytkownika
Aleksandra
Zaawansowany

Postautor: Aleksandra » 28.05.08, 18:50

Normalność to ogół cech charakterystycznych dla danego osobnika, więc jesteś normalny ;)

Awatar użytkownika
aniona
Wyga

Postautor: aniona » 28.05.08, 19:18

To mi przypomina, jak dostałam do redagowania tłumaczenie ze szwedzkiego. I do porównywania - egzemplarz oryginału. Przez który brnęłam dzielnie, zgodnie z dobrą praktyką edytorską... :)

Ze mną już troszkę lepiej. Teraz chwilami dopada mnie już tylko drżączka egzaminacyjna, a nie skrajny kryzys egzystencjalny. Czy ktoś zna sposób na nauczenie się dwóch i pół roku czterech różnych przedmiotów w tydzień? A potem - całej literatury XX wieku (również pięć semestrów) w dziesięć dni?

I jeszcze specjalne pytanie do Ginny, na odwrócenie uwagi od kałuży: w jaki sposób zdaje się językoznawstwo diachroniczne i uchodzi z życiem? Bo Tobie się to udało, jeśli się nie mylę... :)
Literatura pochyla się nad realną słabością człowieka, a równocześnie przed jego niezwykłą godnością.
(S. Sawicki, Problematyka aksjologiczna w nauce o literaturze)

Wieczorna playlista:
http://aniona.4shared.com/

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 28.05.08, 20:28

Wampir @ 28 Maj 2008, 19:00 pisze:No właśnie, czasami ciepła kąpiel działa prawie tak samo jak topienie się, tylko bez tych ubocznych skutków :)

Jak powiedziała pewna gewiazda (nie mylić z gwiazdą), "ale bez śmierci i tych wszystkich innych okropności" :)

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 28.05.08, 23:20

Aleksandra @ Dzisiaj, 18:50 pisze:Normalność to ogół cech charakterystycznych dla danego osobnika
To się nazywa definicja projektująca, ściśle biorąc konstrukcyjna. Bardzo nowatorska, ale boję się, że z uwagi na znikomą przydatność w praktyce może się nie przyjąć.

Awatar użytkownika
Bzik
Zaawansowany

Postautor: Bzik » 28.05.08, 23:32

A musi?

Dobranoc spać idącym.

z.

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 28.05.08, 23:38

W zasadzie nie, tylko patrząc z punktu widzenia imperatywu kategorycznego zauważam, że gdyby każdy sobie definiował różne pojęcia po swojemu, szalenie trudno byłoby się porozumieć.

Awatar użytkownika
Aleksandra
Zaawansowany

Postautor: Aleksandra » 29.05.08, 08:40

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 29.05.08, 09:20

Cześć!
Śliczne. Szkoda, że nie każą jeszcze dołączyć dokumentu tożsamości i klucza od mieszkania w celu zrobienia kopii.

Awatar użytkownika
eXchange
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: eXchange » 29.05.08, 09:38

Cześć!

Właśnie się dowiedziałem, że zmarła ciężko chora matka mojego kolegi.

Dopiero co wspominaliśmy ją jako matkę, która uwielbiała swojego synka. Która wbrew opinii nauczycieli ze szkoły muzycznej ("Z niego nic nie będzie. Ten chłopak nie ma w ogóle słuchu"), posłała go do tej szkoły i... zrealizowała swoje marzenie -> po szkole, słuch kolegi określany był jako prawie absolutny. Zaangażowana w życie swojego otoczenia, parafii.

[']

Aha, w poniedziałek odszedł Sydney Pollack. Że się tak uczepię tematu.

[']

Prawo Murphiego: Nikt nie ma dość czasu, aby rzecz wykonać dobrze, ale zawsze później jest czas, aby ją zrobić od początku.

-----------------------

"My own suspicion is that, the universe is not only queerer than we suppose, but queerer than we can suppose"
John B. S. Haldane
-----------------------

Wampir z pracy

Postautor: Wampir z pracy » 29.05.08, 09:41

Arthur Weasley @ Dzisiaj, 00:20 pisze:
Aleksandra @ Dzisiaj, 18:50 pisze:Normalność to ogół cech charakterystycznych dla danego osobnika
To się nazywa definicja projektująca, ściśle biorąc konstrukcyjna. Bardzo nowatorska, ale boję się, że z uwagi na znikomą przydatność w praktyce może się nie przyjąć.

Wśród wielu ludzi w różnych kulturach funkcjonuje definicja: "normalność jest to ogół cech charakterystycznych dla mnie [i mojego otoczenia]".
Niewątpliwie jest bardziej użyteczna. Chyba że się zmieni otoczenie albo znajdzie w mniejszości.

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 29.05.08, 10:08

Czy wobec tego defincja ta zakłada "normalny jestem ja i wszystko inne w takim stopniu, w jakim jest do mnie podobne"?

Czy też "normalne jest wszystko, co uważam za takie ja i ewentualnie moje otoczenie"?

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 29.05.08, 10:33

Minerwa @ Dzisiaj, 09:20 pisze:Cześć!
Śliczne. Szkoda, że nie każą jeszcze dołączyć dokumentu tożsamości i klucza od mieszkania w celu zrobienia kopii.
Nie ma powszechnego obowiązku przyjmowania płatności kartą. Mogli po prostu powiesić kartkę "Kart nie przyjmujemy".
Swoją szyną lepiej już na karteczce napisać, karteczka pod okienkiem przejdzie, ale najwyraźniej nikt na to nie wpadł.
Wampir z pracy @ Dzisiaj, 09:41 pisze:Wśród wielu ludzi w różnych kulturach funkcjonuje definicja: "normalność jest to ogół cech charakterystycznych dla mnie [i mojego otoczenia]".
Niewątpliwie jest bardziej użyteczna.
I poniekąd zgodna z etymologią, boć to przecie przymiotnik urobiony od "norma" - choć najczęściej mówiąc, że coś jest lub nie jest normalne, nie zastanawiamy się świadomie, z jaką normą niezgodne, kto tę normę ustanowił i jakim prawem.
Oczywiście może być każdy dla siebie źródłem norm...
Chyba że się zmieni otoczenie albo znajdzie w mniejszości.
Kiedy mój ojciec 30 lat temu nie mógł w upalny dzień napić się piwa, wzdychał, żeby było normalnie. Rozumiał przez to sytuację, jaką pamiętał z lepszych (pod tym względem) czasów, kiedy to albo są budki z piwem (jednego rodzaju), albo przynajmniej w piwiarniach jest piwo (jednego rodzaju oczywiście), a w sklepie na pytanie "jest piwo?" częściej słyszy się "jest" niż "nie ma". Dopiero kiedy takiego pytania się w ogóle nie zadawało, bo jeśli nie ma kolejki, a ze sklepu nie wychodzą ludzie z pęczkami butelek, to wiadomo, że piwa niet - wtedy granice zostały przekroczone.
Dla mnie byłoby nienormalne, gdybym w ogóle musiał zadawać takie pytanie, a normalny jest stan, z jakim ojciec zetknął się mając lat 60 z knutami (przed wojną kwestia piwa mało go obchodziła).

Co do tematu funeralnego, zapalę trzy świeczki. Umarł Lechosław Goździk.
.
[']

[']

[']
Ostatnio zmieniony 29.05.08, 11:48 przez Arthur Weasley, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 29.05.08, 10:49

Aha, wiem, kto zacz. Taki Wałęsa 1956 roku. [']
I pozostałe dwie zapalę też. ['] i [']

Awatar użytkownika
Bzik
Zaawansowany

Postautor: Bzik » 29.05.08, 17:23

Cześć.

[*]

[*]

[*]

z.

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 30.05.08, 10:18

Cześć!

O jejku jej. Żeby już była trzecia, a najlepiej czwarta. Od kilku dni chodzimy niewyspani. Co jest, przecież do pełni jeszcze prawie trzy tygodnie!

Awatar użytkownika
Aleksandra
Zaawansowany

Postautor: Aleksandra » 30.05.08, 10:36

Cześć :)

Merlinie, jak mnie babcia przeraziła. Wpada przed chwilą do mojego pokoju, ja sobie najspokojniej w świecie śpię i nagle słyszę bardzo głośne "To ty dzisiaj nie wstajesz?!"... Zrywam się przerażona, że jest jakaś 16 czy coś, pytam, która godzina i dowiaduję się, że dopiero 11:30, a wf mam dopiero na 18:30...

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 30.05.08, 10:44

No to może kawa i pączki? Czas na drugie śniadanie.

Awatar użytkownika
eXchange
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Postautor: eXchange » 30.05.08, 10:56

Bardzo dobry pomysł :)

Kawa smakuje mi dzisiaj wybornie. Wypiłem już trzy. Każdą w innym miejscu, każdą w innym towarzystwie. Myślę, że ta czwarta też będzie mi smakować a i towarzystwo wszak zacne :)

<częstuje się pączkiem>

-----------------------

John B. S. Haldane
-----------------------

Wampir z pracy

Postautor: Wampir z pracy » 30.05.08, 11:34

<nalewa sobie kawy>

Cześć wszystkim.

Mamy nową koleżankę. Wygląda na inteligentną :)

Znalazłem dzisiaj w sklepie film, którego tzw. skrócony opis brzmiał: "Życie morze być komedią lub tragedią."
Ta bardzo głęboka myśl jest błędem dystrybutora. Znajduje się na jego stronie, w opisach na iluś innych stronach i prawdopodobnie także na okładce filmu.
No cóż, w dniu premiery któregoś boxu "Emmanuelle" otrzymałem od dystrybutora front okładki z "wzmaga rządze". Kolega z pracy był przekonany, że to celowe, bo przecież nikt by tego nie przepuścił. Oczywiście nie było celowe, tyle że nikt tego wcześniej nie wyłapał. Premierę chyba przesunięto...

Awatar użytkownika
Minerwa
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Minerwa » 30.05.08, 13:30

No cóż, zawsze byłam ciekawa, jak poczynają sobie w dorosłym, zawodowym życiu wszyscy ci, którym nie wolno było postawić pały za ortografię, bo im rodzice załatwili papiery, że są dys-. Teraz chyba już wiem...

Awatar użytkownika
aniona
Wyga

Postautor: aniona » 30.05.08, 14:19

Cześć. Rety, powinnam się uczyć... I w związku z tym, a raczej bez żadnego związku, coś Wam pokażę. Czy to możliwe, żeby to były ćwiczenia, np. kompanii reprezentacyjnej?
Literatura pochyla się nad realną słabością człowieka, a równocześnie przed jego niezwykłą godnością.
(S. Sawicki, Problematyka aksjologiczna w nauce o literaturze)

Wieczorna playlista:
http://aniona.4shared.com/

Awatar użytkownika
Arthur Weasley
Weteran

Postautor: Arthur Weasley » 30.05.08, 15:14

To jest prawdopodobnie występ Krasnoznamiennogo Ansambla Piesni i Pliaski im. Aleksandrowa, względnie ćwiczenia tegoż (to drugie bardziej prawdopodobne). Sądząc z czarno-białego nagrania, prawdopodobnie jeszcze z czasów sowieckich.

Wróć do „Dziurawy Kocioł - Knajpa 24h”