Nie przestałam się bać. :-)

Czyli miejsce dla SAMODZIELNIE myślących kobiet i mężczyzn oraz dziewcząt na dorobku. Tu można zobaczyć czy mężczyzna i kobieta różnią się od siebie. Wystąpić o azyl. Forum dla wszystkich - chcących porozmawiać w sielskiej atmosferze, o przyjemnościach i troskach dnia codziennego.

Moderatorzy: Ali, Adela, owczarnia

Awatar użytkownika
Adela
Harpia :-)

Nie przestałam się bać. :-)

Postautor: Adela » 01.09.07, 18:30

Pisowskie kowboje nadal na pełnych obrotach.

Wczoraj jakieś porażające (modne w PIS słowo) dowody przedstawiali, że to Kaczmarek był u niejakiego Krauze.
Ale najistotniejsze było to, że Kaczmarek wszedł w krawacie, a wylazł BEZ KRAWATA!
Musiało tam dojść do jakowej awantury, bo klient w krawacie jest mniej awanturujący się. :hmmm:

Awatar użytkownika
wiewrióra
Zaawansowany

Re: Nie przestałam się bać. :-)

Postautor: wiewrióra » 01.09.07, 18:56

Prezes ma zawsze rację.
Obowiązuje. Zasada ta jest instancją odwoławczą w przypadku jakichkolwiek niejasności interpretacyjnych co do pozostałych punktów.

"Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem."
Obowiązuje. Po pierwsze – prezydenta mamy cichego, obecnego w życiu publicznym głównie od święta (od orderu do orderu), więc jakby go nie było. Premier jest więc "pełną gębą" premierem o tyle, o ile brat jego jest prezydentem gębą niepełną. Po drugie – Jarosław Kaczyński to przede wszystkim Prezes, Genialny Strateg i Wielki Brat (nawet jeśli mniejszy językoznawca), a że premier, to tak wyszło. Ot, racja stanu tego wymagała.

NIE dla koalicji z Samoobroną.
Obowiązuje. Bo twierdzenie, że była "koalicja z Samoobroną" to niedopuszczalne "nadużycie semantyczne" lub – w najlepszym razie - półprawda. Raz, że była to koalicja z LPR-em i Samoobroną, a to już zmienia postać rzeczy, a dwa – istniała tylko na papierze, a znaczenie mają tylko umowy dżentelmeńskie (np. uzgodnienia z Donaldem Tuskiem czy "enhanced Joannina", na którą umówiła się – a przynajmniej tak jej się wydawało – min. Fotyga).

Trzy miliony mieszkań.
Obowiązuje. Premier Kaczyński zwierzył się nie tak dawno, że zamierza sprawować władzę do 81-go roku życia (czyli do roku 2030). Zostały więc jeszcze 23 lata, a w takim czasie niewybudowanie 3 mln mieszkań – to by była dopiero sztuka.

Do 2000 km autostrad do 2013 r.
Obowiązuje. W 2007 powstało już 6 kilometrów. Zakładając, że taki ich odcinek będzie powstawał co roku, w 2013 mielibyśmy 42 nowe kilometry. Taka niegodziwa kalkulacja weźmie oczywiście w łeb, gdy powołany zostanie nowy rząd. Nie można więc wykluczyć, że za 5-10 lat będziemy opływali w autostrady. Poza tym, by uniknąć "semantycznego nadużycia", zwróćmy uwagę na sformułowanie "do 2000 km". Określa ono jedynie górną granicę kilometrów, dolna natomiast nie jest sprecyzowana, toteż wyborców powinny zadowolić zarówno 4, jak i 1004 kilometry. Byle ich liczba nie przekroczyła 2 tysięcy.

Tanie państwo.
Obowiązuje. Tych, którzy mają wątpliwości co do realizowania tego założenia, zachęcam do prostych obliczeń (na tzw. oko). Proszę dodać do siebie kilometry niewybudowanych autostrad i przemnożyć je przez liczbę niewybudowanych mieszkań. To szczyt oszczędności.

Wycofanie naszych wojsk z Iraku.
Obowiązuje. Jeśli z wycofaniem wojsk będzie tak, jak z obniżaniem stopy bezrobocia w Polsce, to należy mieć pewność, że w Iraku prędzej czy później nie zostanie ani jeden żołnierz. Bezrobocie spada, bo spada w Polsce liczba osób zdolnych do pracy (wzrasta emigracja). Liczba żołnierzy natomiast siłą rzeczy będzie ulegała stopniowej redukcji (a media za każdym razem odnotują kolejny pogrzeb z honorami).

Polityka prorodzinna.
Obowiązuje. Jarosław jest bratem Lecha, Małgorzata jest byłą żoną Przemysława Edgara etc.

Redukcja administracji państwowej.
Obowiązuje, jeśli przyjąć, że (a) w programie wyborczym PiS-u sprzed dwóch lat pojawiła się literówka i 'reprodukcja' nieopatrznie stała się 'redukcją', albo że (b) w formułowaniu brzmienia tego punktu brał udział Antoni Macierewicz, który – swoim wypróbowanym sposobem – dokonał skrótu myślowego.

Rząd bez byłych członków PZPR.
Obowiązuje. Ani w rządzie, ani nigdzie indziej. Przy czym miarą niegdysiejszej przynależności lub jej braku do PZPR-u jest odpowiednio wczesne zgłoszenie tego w samokrytyce. Potem procedura jest już prosta. Byłeś, a zgłosiłeś – znaczy: nie byłeś (w PZPR), więc jesteś (w rządzie). Byłeś, a nie zgłosiłeś – już nie jesteś i nigdy nie będziesz (w rządzie).

Polska krajem ludzi zdrowych.
Obowiązuje. (Nie choruj!)

Inwestycje w nowoczesne środki łączności.
Obowiązuje. Największą popularnością cieszą się gwoździe (dawna nazwa: dyktafony).

"Nie będziesz sam."
Obowiązuje. Państwo już cię nie opuści, odpowiednio się tobą (jak na państwo opiekuńcze przystało) zajmując. Czasem wpadnie do domu bez zapowiedzi, zwyczajem bliskiego znajomego, czasem przejrzy za ciebie skrzynkę mailową czy billingi, gdy będziesz na wakacjach.

:cold:
Ostatnio zmieniony 01.09.07, 19:10 przez wiewrióra, łącznie zmieniany 1 raz.
Krasnalkowo :)

slawomir
Zaawansowany

Postautor: slawomir » 01.09.07, 19:09

O losie :ave:
Jestem człowiekiem spełnionym.

Awatar użytkownika
Rozwielita
Zaawansowany

Postautor: Rozwielita » 02.09.07, 17:18

Ciekawe :hmmm:

Kaczmarek wiedział o akcji CBA w MR od stycznia,powiedział Ziobro na konferencji prasowej.
Więcej. Ziobro ujawnił, że Kaczmarek jako Prokurator Krajowy
podejmował pewne decyzje dotyczące prowadzenia działań operacyjnych
przez CBA w tej sprawie, a sam Ziobro kosultował z Kaczmarkiem swoje
decyzje w tej sprawie. Co tydzień wydzwaniał do Kaczmarka po różne
porady.

Skoro tak, to ja tutaj czegoś nie rozumiem.
Kaczmarek wie od samego początku o akcji CBA, zna ją od spodu, bo
przecież Prokurator Generalny-Ziobro i Prokurator Krajowy-Kaczmarek
zatwierdzali wnioski CBA w sprawach różnych czynności operacyjno-
rozpoznawczych. A zatem dokladnie wiedzieli o stanie zaawansowania
całej akcji.
W tm czasie Kaczmarek miał setki okazji do tego żeby Leppera
ostrzec, bez żadnych kombinacji. Po cholerę miałby uciekać się do
pośredników, skoro zawsze mógł porozmamwiać z Lepperem face to face.
Dlaczego do diaska miałby zrobić to dopiero w przddzień akcji
zgarnięcia Endrju. Naprawdę nie rozumiem.
W całej sprawie kluczową jest jednak rola Prezydenta oraz Krauzego i
spotkania z nim Kaczmarka.
Po jaką cholercię Kaczmarek spotkał sie w tym dniu z Krauze /jeżeli
do spotkania doszło, bo słyszałem również o manipulacji obrazu/ w
znanych nam okolicznościach i ciągu zdarzeń? Dlaczego Kaczmarek ten
fakt chciał ukryć? Czego to spotkanie dotyczyło?
Cała ta wielka hucpa rozbija się właśnie o to spotkanie. Kaczmarek
chciał je ukryć i do tego wciągnął Kornatowskiego i Netzla. Tylko w
związku z tym spotkaniem Kaczmarek łgał, albo inaczej: wszystkir
jego kłamstwa i mataczenia dotyczą tylko tego spotkania.
Logika wydarzeń przedstawionych przez Prokuraturę-show podpowiada,
że pewnie chciał ukryć, bo powiedział Krauzemu o Endrju. Tak zapewne
Prokuratura chce żebyśmy myśleli.
Ale z drugiej strony logika podpowiada, że skoro wiedział o tym od
samego początku, to po jaką cholercię nie zrobił tego wcześniej i w
sposób znacznie bezpieczniejszy. Przecież nie jest kretynem.
To chyba nie jest tak.
Chyba dostaliśmy od Prokuratury show dla odwrócenia uwagi od czegoś
znacznie poważniejszego.
I jeszcze jedno.
Pokazówka Prokuratury nie mogła być przygotowana z piątku na sobotę,
to napewno trwało co najmniej kilka tygodni.
Człowiek dobrze wychowany, to taki, który kota nazywa kotem nawet
wtedy, jak na niego wlezie po ciemku.

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 02.09.07, 21:15

Rozwielita @ 02 Wrz 2007, 18:18 pisze:

A dupcia jakaś tam na niego czekała i tyle.
Trudno żeby chwalił się tym faktem.
Po co niby ten krawat zdejmował?
Krauzego chciał dusić?

slawomir
Zaawansowany

Postautor: slawomir » 02.09.07, 21:27

o mądrego trzeba słuchać,na spotkanie z dupą bez krawatów

Awatar użytkownika
Wielki Wódz
Admin

Postautor: Wielki Wódz » 02.09.07, 21:32

Adela @ 02 Wrz 2007, 22:15 pisze:
Rozwielita @ 02 Wrz 2007, 18:18 pisze:

A dupcia jakaś tam na niego czekała i tyle.
Trudno żeby chwalił się tym faktem.
Po co niby ten krawat zdejmował?
Krauzego chciał dusić?

A co tak zakładać, że od razu dupcia. Homofobka :P :D

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 03.09.07, 22:41

"No, wreszcie premier Kaczyński może zatrzeć ręce z radości. Marzył tak długo o wykryciu „układu” i niezłomny Ziobro układ wreszcie mu znalazł. Problem tylko w tym, że ludzie tego układu, to są ludzie, którzy jeszcze niedawno mieli jak najlepsze referencje pana prezydenta Lecha Aleksandra Kaczyńskiego i pana premiera też. Warto pamiętać, że pan minister Kaczmarek był tym młodym, zdolnym, rzutkim urzędnikiem śledczym, który miał układ rozwalić. Pan Netzel nie miał kwalifikacji na prezesa PZU, ale miał pełne zaufanie prezydenta i premiera. I miał oddaną mu instytucję finansową wyczyścić z układu. Pan biznesmen Ryszard Krauze był prezentowany przez pana prezydenta jak wzór kryształowo czystego i patriotycznego oligarchy finansowego. Wygląda na to, że liderzy PiS-u obiecujący wykrycie, zdemaskowanie układu, najpierw ów układ stworzyli w swoich szeregach, a potem go zdemaskowali. I wielce są zadowoleni z siebie. Bo słowa dotrzymali. Miał być układ i jest. Tyle że to układ trójmiejski, pod patronatem pana prezydenta Lecha Aleksandra.

Minister Ziobro obiecywał ujawnić konta lewicy w Szwajcarii. Zero wyników. Obiecywał dostarczyć porażające dowody na korupcję posłanki Ostrowskiej z SLD. Zero wyników. Mieli być przestępcy z innych partii opozycyjnych. Zero wyników. Jedyni ostatnio zatrzymani i podejrzani to ludzie Prawa i Sprawiedliwości oraz z partii koalicyjnych. Czy to oznacza, że była koalicja to układ przestępczy? A przy okazji warto się zastanowić, dlaczego minister Ziobro nie ściga bezpartyjnych przestępców? Czy u nas wszyscy podejrzani muszą należeć do partii politycznych lub być związani z politykami? Dlaczego służby ścigania IV RP skupiają się jedynie na upolitycznionych przestępcach?

Czy właśnie dlatego, że dobry przestępca, ale bezpartyjny, kiepsko prezentuje się w telewizji podczas konferencji prasowych? Bo minister Ziobro głównie zajmuje się organizowaniem konferencji prasowych, na których ogłasza swe przyszłe sukcesy.

Minister Janusz Kaczmarek został złapany przez służby na kłamstwie. Oprócz kłamstwa nie postawiono mu, na razie, poważnych zarzutów. Dlaczego wszystkie służby ścigania państwa polskiego uganiają się za Kaczmarkiem tylko po to, by udowodnić, że skłamał w zeznaniach? Bo Kaczmarek miał być bronią Leppera i Giertycha w kampanii wyborczej? Dlaczego służby specjalne i prokuratorskie opanowane przez PiS zajmują się tylko robieniem kampanii wyborczej PiS-u, a nie pogonią za prawdziwymi, groźnymi przestępcami? Tylko dlatego, że tamci bywają bezpartyjni?"

:cheess:

Awatar użytkownika
Rozwielita
Zaawansowany

Postautor: Rozwielita » 07.09.07, 17:55

Czy Kurski ma w tej szklance naprawde wode? :oooo:

Jezeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak zle????

Awatar użytkownika
Arcana

Postautor: Arcana » 07.09.07, 18:20

A jesli jest tak zle, to kiedy bylo dobrze? :cheess:

Awatar użytkownika
mcwatt
Snusmumriken

Postautor: mcwatt » 07.09.07, 18:22

Jest super, jest super, więc o co ci chodzi... :fiufiu:
Lost my muchness, have I?

Awatar użytkownika
Arcana

Postautor: Arcana » 07.09.07, 18:37

Mi? :cheess:

O lewice bez Olejniczaka i jemu podobnych kolkow, tudziez Millerow :cheess:

Awatar użytkownika
Rozwielita
Zaawansowany

Postautor: Rozwielita » 07.09.07, 18:46

Awatar użytkownika
Wielki Wódz
Admin

Postautor: Wielki Wódz » 07.09.07, 23:42

Zero reakcji? Bo pomyślę, że całe sielskie jest kryptopisowskie ;)
(gdzieś się muszą ukrywać, bo jak zapytać kogokolwiek, to nikt na pis nie głosuje :D )

slawomir
Zaawansowany

Postautor: slawomir » 07.09.07, 23:49

Ja nie głosuję

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 08.09.07, 00:05

I smieszno i straszno.
Giertychowi, którego dotąd nie trawiłam, dziś za to wystąpienie mogłabym flaszkę postawić :ok:
Aż przyjemnie było popatrzeć jak zdeptał tego padalca Kurskiego.
Ależ ten Kurski do Kaczorów pasuje jak puzzel.
Taka zakłamana gnida.

Awatar użytkownika
Anula
Zaawansowany

Postautor: Anula » 08.09.07, 09:02

Wielki Wódz @ 08.09.07, 00:42 pisze:Zero reakcji? Bo pomyślę, że całe sielskie jest kryptopisowskie ;)
(gdzieś się muszą ukrywać, bo jak zapytać kogokolwiek, to nikt na pis nie głosuje :D )

Wodzu wypraszam sobie takie insynuacje :grrr:

Kurski to chyba archiwalne taśmy filmowe przegląda i garściami czerpie ... a ciemny lud to kupi KJM :bang:

No mamy nowego Prokuratora Generalnego - Jarosława. Czyżby to tylko zagrywka ,żeby być krok przed opozycją, czy początek końca Ziobry? :hmmm:
...bo magia jest w nas...

Awatar użytkownika
peter
dżem :-)

Postautor: peter » 09.09.07, 00:47

kutwa, Wy mi lepiej powiedzcie, na co głosować...
bo teraz, to ja już nic nie wiem...

a swoją szosą kaczmarek też szczególnie kryształowy nie jest...
tak masz człowieku żyć, żeby się nie dać

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 09.09.07, 00:49

Spór o „becikowe” i mundurki

W trybie wyborczym chce pozwać premiera lider LPR Roman Giertych. Chodzi o sobotnią wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że plan bezpieczeństwa w szkołach i „becikowe” to pomysły PiS.

Na konferencji prasowej w Jaśle szef rządu podkreślił, że PiS było za wprowadzeniem becikowego. – To był nasz pomysł, (Jarosław Kurski) nie minął się z prawdą. Cały plan przywracania porządku w polskich szkołach, to był plan PiS, a nie plan pana Giertycha. Tu Giertych robił to, co myśmy mu nakazywali – stwierdził premier.

Giertych nie wykluczył, że w związku z wypowiedzią premiera, do sądu wpłynie pozew w trybie wyborczym. Jak dodał, stanie się tak, jeśli będzie to możliwe w sensie prawnym (w Monitorze Polskim musi być opublikowane zarządzenie o wyborach – red.).

– W trybie wyborczym pozwę premiera i będzie się przed sądem tłumaczył. Tak jak wczoraj oczami świecił Jack Kurski, gdy mu udowodniłem trzykrotne kłamstwo – powiedział Giertych. Nawiązał do piątkowej debaty o skróceniu kadencji Sejmu, podczas której Kurski chwalił rządy swej partii za wprowadzenie programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”, mundurków i „becikowego”.

W piątek w Sejmie szef LPR zaprezentował, przy pomocy wydruków sejmowych głosowań, że nie wszyscy posłowie PiS popierali mundurki, „becikowe” i prorodzinne ulgi w podatkach.

Giertych przypomniał, że pomysł becikowego narodził się w Klubie Parlamentarnym LPR i projekt ten był warunkiem poparcia kandydatury Kazimierza Marcinkiewicza na premiera. Dodał, że to samo dotyczy programu „Zero tolerancji”, który był programem autorskim przygotowanym przez LPR oraz przez niego jako ministra edukacji.
================================================
Goń Kaczora Romuś!! Goń! :ok: :claphands:

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 09.09.07, 00:51

peter @ 09 Wrz 2007, 01:47 pisze:kutwa, Wy mi lepiej powiedzcie, na co głosować...
bo teraz, to ja już nic nie wiem...

a swoją szosą kaczmarek też szczególnie kryształowy nie jest...

Peterku! :kiss:
Prócz pisdzielców każda opcja dozwolona :cheess:

Awatar użytkownika
peter

Postautor: peter » 09.09.07, 01:02

Adelio :kiss:
właśnie KJM nie każda... bo jeśli w LiD-zie zobaczę pysk millera - to nie zagłosuję na nich za żadne pieniądze. PO odpada - dla mnie to mistrzowie uniku. o zwierzątkach futerkowych nawet nie mówię, bo nie ma po co. zostaje chyba tylko PSL do ciężkiej K nędzy...

Raul Gonzales
Początkujący

Postautor: Raul Gonzales » 09.09.07, 11:10

hmm mam tylko jedno pytanie:
Która partia osiągnie taki wynik by mogła samodzielnie sprawowac władze?

Czekają nas kolejne koalicje i rozpierduchy! :devil:

Awatar użytkownika
Arcana

Postautor: Arcana » 09.09.07, 15:14

peter @ 09 Wrz 2007, 02:02 pisze:właśnie KJM nie każda... bo jeśli w LiD-zie zobaczę pysk millera - to nie zagłosuję na nich za żadne pieniądze. PO odpada - dla mnie to mistrzowie uniku. o zwierzątkach futerkowych nawet nie mówię, bo nie ma po co. zostaje chyba tylko PSL do ciężkiej K nędzy...

Poniewaz glosowanie na mniejsze zlo od lat sie nie sprawdza, to dowcipni proponuja -przeciwnie- zaglosowac na najwieksze :D

A jaka przy tym wreszcie motywacja, by isc na wybory - gdy sie ma na kogo glosowac :D

slawomir
Zaawansowany

Postautor: slawomir » 09.09.07, 19:48

peter @ 09.09.07, 02:02 pisze:Adelio :kiss:
właśnie KJM nie każda... bo jeśli w LiD-zie zobaczę pysk millera - to nie zagłosuję na nich za żadne pieniądze. PO odpada - dla mnie to mistrzowie uniku. o zwierzątkach futerkowych nawet nie mówię, bo nie ma po co. zostaje chyba tylko PSL do ciężkiej K nędzy...

Nie jest tak źle,ostatnio Pawlak wytłumaczył Kurskiemu co ma wciskać,żeby być za :claphands:

Awatar użytkownika
Anula
Zaawansowany

Postautor: Anula » 09.09.07, 19:50

Źrodło: internet , tytuł komentowanego artykułu "Wprost": główny ideolog Radia Maryja współpracował z SB

W BIBLI PRZEWIDZIANO WASZE SZYKANY PRZECIW OJCU ŚWIĘTEMU RYDZYKOWI
"I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie."

Ten smok to oczywiście ateiści, zaś niewinne dziecię niewiasty to nie kto inny jak On - Ojciec Święty Tadeusz Rydzyk.

wierna_joanna@op.pl, 09.09.2007 20:03

KU PRZESTRODZE ATEISTOM. POCZYTAJCIE NAJPIERW BIBLIE A PÓŹNIEJ KOMENTUJCIE.
Wiecie kim był Mojżesz? A Abraham? Chociaż o Jezusie słyszeliście? Jak zginął? Kto go zabił? Teraz na naszych oczach dzieje się to samo. My wierzymy Ojcze Tadeuszu!

wierna_joanna@op.pl, 09.09.2007 17:54
---------------------------------------------------------------------
:rogi:

Awatar użytkownika
Wielki Kot
Zaawansowany

Postautor: Wielki Kot » 10.09.07, 07:26

Wielki Wódz @ 08.09.07, 00:42 pisze:Zero reakcji? Bo pomyślę, że całe sielskie jest kryptopisowskie ;)

Gdyby był "prikaz" głosowania i Kot by jednak musiał zagłosować i wybierać między dżumą a cholerą to wybrałby cholerę i zagłosował na PiS (reszta to dżuma, mimo wszystko, jak dla mnie bardziej groźna)...

Awatar użytkownika
Wielki Kot
Zaawansowany

Postautor: Wielki Kot » 10.09.07, 07:28

Adela @ 08.09.07, 01:05 pisze:I smieszno i straszno.
Giertychowi, którego dotąd nie trawiłam, dziś za to wystąpienie mogłabym flaszkę postawić :ok:
.

A kto nie słuchał, to nic straconego... Poniżej "Romuś" w pełnej krasie. Można posłuchać.

http://pl.youtube.com/watch?v=TQWsQVUhYc4

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 10.09.07, 09:28

Spalona akcja rozbicia układu w prokuraturze

Podejrzewany o korupcję prokurator sam zgłosił się na przesłuchanie, by uniemożliwić kolegom pokazową akcję zatrzymania o świcie.
Czwartek, godz. 11. W prokuraturze w Katowicach zjawia się mężczyzna w towarzystwie adwokata. Ma ze sobą szczoteczkę do zębów i pidżamę. Wszyscy go znają, bo to kolega z pracy - prokurator Mirosław P. z Gliwic. W tym samym czasie w Warszawie rozpoczyna się posiedzenie sądu dyscyplinarnego w sprawie uchylenia chroniącego go immunitetu.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,4470402.html Tu cały artykuł.
==================================================

:grrr:
Podłość ludzka nie zna granic!!!
Kamery narychtowane, konferencja prasowa Zbigniewu Ziobru wykuta na blache, porażające dowody itd a ten jakis ciura SAM PRZYLAZŁ!!!
I tyle starań jak psu w dupe!!

Awatar użytkownika
wiewrióra
Zaawansowany

Postautor: wiewrióra » 10.09.07, 16:29

Uniwersalny podręcznik wyborcy
(inspirowany wyborami samorzadowymi w listopadzie 2006)

1. Bądź ostrożny z głosowaniem na ludzi ubiegających się ponownie. Doświadczenie liczy się u pilota i chirurga, znacznie mniej u publicznie wybieranego oficjała. Nic tak nie rozleniwia i nie wzmaga arogancji jak władza. Każda.

2. Bądź ostrożny z głosowaniem na ludzi których uposażenie znacząco wzrośnie z razie wyboru na funkcję na którą kandydują. Idealistą jest każdy - przed wyborami.

3. Bądź ostrożny z głosowaniem na kandydatów bez aktywnie wykonywanego zawodu. Publiczna funkcja to zaszczyt i odpowiedzialność, nie substytut zawodu, nie metoda na bezrobocie i nie przechowalnia.

4. Jeśli się zastanawiasz kto jest ostatnim naiwnym który uwierzy w nieziemskie obietnice kandydata, szansa jest ze jesteś nim Ty. Jeśli masz wątpliwości z czyjej kieszeni będą one finansowane, jest gwarancja że z Twojej.

5. Bądź podejrzliwy wobec emocjonalnych "gorących guzików" nie popartych konkretami. "Pomoc", "wzmocnienie", "zlikwidowanie", "ukrócenie", w połączeniu z "dziećmi", "ubogimi", "niepełnosprawnymi", "emerytami", "chorymi", "bezpieczeństwem" nieodmiennie wskazuje na wyborczą mowę-trawę.

6. Bądź szczególnie czujny wobec koligacji rodzinnych, rodzinno-towarzyskich i powiązań rodzinno-byznesowych kandydatów. Klany rodzą korupcję i konflikt interesów. Dwa jednakowo brzmiące nazwiska na listach wyborczych to najczęsciej o dwa za dużo.

7. Traktuj ostrożnie kandydatów którzy nie potrafią logicznie uzasadnić dlaczego kandydują. Jest szansa ze głównym uzasadnieniem są względy materialne, patrz punkt 6.

8. Ostrożność jest też zalecana gdy kandydat pragnie ulepszać wszystko wokół, ale nie potrafi sprecyzować co konkretnie poprzednicy zrobili źle, a co dobrze.

9. Bądź szczególnie ostrożny gdy kandydat obiecuje monumentalne inwestycje bez podania zródeł ich finansowania. Każdy może obiecać nową montownię Toyoty tuż za rogiem - przed wyborami.

10. Jeśli kandydat do Ciebie nie dotarł, w tej czy innej formie, przyjmij że Cię olewa. Jeżeli jedynie widzisz jego uśmiechniętą gębę na słupie, bądź pewien że śmieje się z Ciebie. Zrewanżuj się, preferując tych którzy wykazali trud aby dotrzeć.

11. Cuda i ideały są domeną religii oraz kampanii wyborczych. W codzienności są jedynie niedoskonałe kompromisy między grupami interesów. Jeżeli Twój kandydat jeszcze tego nie załapał, daj mu szansę w następnych wyborach, nie w tych.

12. Z kandydatem jak z lekarzem - pierwsza rzecz nie szkodzić; robienie dobra jest na tylnym siedzeniu. Rozważ pozytywnie kandydata obiecującego nie robić NIC w pewnej dziedzinie. Jest szansa że będzie lepszy niż hyperaktywista, który za fiasko swoich megaprojektów i tak przyśle Ci słony rachunek.
Krasnalkowo :)

Awatar użytkownika
Anula
Zaawansowany

Postautor: Anula » 10.09.07, 17:26

Obrazek

Ale to już było... :oho:

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 10.09.07, 17:59

Obrazek

Awatar użytkownika
Mau
Hybris

Postautor: Mau » 10.09.07, 19:23

kurna i znów koszmary jak po pieńkach będę miała ... :(
A sense of humour is a major defence against minor troubles

Awatar użytkownika
Pudelek
Zielony

Postautor: Pudelek » 10.09.07, 23:38

szkoda, że mu nikt tego mikrofonu nie wsadził...
Pudelek - w przeszłości Martinus

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 11.09.07, 08:05

Pudelek @ 11 Wrz 2007, 00:38 pisze:szkoda, że mu nikt tego mikrofonu nie wsadził...

W te przerażone usteczka, czy wręcz odwrotnie? :hmmm:

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 11.09.07, 08:14

CBA zabrało, teraz oddaje

Kardiochirurg Mirosław G. odzyskuje rzeczy, które CBA zatrzymało podczas przeszukania jego domu. Oddano mu m.in. trzy zegarki, które wcześniej zabrano, podejrzewając, że to nielegalne darowizny od pacjentów - pisze "Życie Warszawy".
Funkcjonariusze CBA zarówno Mirosławowi G., jak i jego małżonce wydali z depozytu przedmioty, na posiadanie których zostały przedstawione im dowody zakupu (paragon lub faktura). Łącznie 144 pozycje - mówi Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Kiedy w lutym Mirosław G. został zatrzymany pod zarzutem korupcji i zabójstwa pacjenta, CBA przeszukała jego gabinet i mieszkanie. Rewizja w mieszkaniu trwała prawie dziewięć godzin. Potem zdjęcia, na których widać zegarki, luksusowe perfumy, stosy wiecznych piór i butelki markowego alkoholu obiegły media. Miały to być suweniry, jakie w zamian za leczenie kardiochirurg przyjmował od pacjentów.

Teraz Mirosław G., już bez rozgłosu, odzyskuje część zabranych mu wtedy rzeczy. Zaledwie kilka "prezentów" ujęto w zarzutach jako łapówki od pacjentów. - Mojemu klientowi oddano trzy z sześciu zabranych mu zegarków - mówi "ŻW" mecenas Magdalena Bentkowska- Kiczor, obrońca kardiochirurga. - Jeden z odzyskanych to plastikowa reklamówka, którą doktor G. otrzymał na jakimś kongresie naukowym - dodaje adwokat. Mirosław G. odzyskał również swój laptop, obrączkę, notesy i kasetę magnetofonową.

- Jak się wydaje, agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego brali wszystko, co wpadło im w ręce, na przykład posrebrzane widelczyki w pudełku, filiżankę Rosentala i nagrania Joe Cockera - mówi mecenas Bentkowska-Kiczor. Prokuratura postawiła Mirosławowi G. blisko 50 zarzutów korupcyjnych. Miał przyjąć łapówki (pieniądze i prezenty) za ponad 50 tys. złotych.

Jednak tylko trzy z dziesiątek rzeczy, które pokazano, sugerując, że to łapówki od pacjentów, ujęto w zarzutach. Kardiochirurg miał przyjąć od chorych: pudełko cygar oraz butelkę wina wartości ok. 40 zł i butelkę wódki Dębowa (tych dwóch ostatnich, notabene, nie znaleziono w jego mieszkaniu). Te "prezenty" są w zarzutach. O zegarkach ani wiecznych piórach w zarzutach nie ma mowy.
================================================
Porażające dowody!!!

Wczoraj oglądałam reportaż o zatrzymaniu neurochirurga Podgórskiego.
Tu jest fragment http://uwaga.onet.pl/1436504,archiwum.html.
Ta odstręczająca ponura gęba Kamińskiego.... :puke:
Nie należy nikomu źle życzyć, ale ja jednak życzę tym pisiorskim kowbojom żeby przyszło im żebrać o pomoc u tych lekarzy.

Awatar użytkownika
peter

Postautor: peter » 11.09.07, 08:16

tia...
niestety TO dalej przeraża. bo z tego wychodzi, że czego by te palanty nie zrobiły - i tak będą mieli swój stabilny elektorat...

Awatar użytkownika
Pudelek
Zielony

Postautor: Pudelek » 11.09.07, 12:14

Adela @ Dzisiaj, 09:05 pisze:
Pudelek @ 11 Wrz 2007, 00:38 pisze:szkoda, że mu nikt tego mikrofonu nie wsadził...

W te przerażone usteczka, czy wręcz odwrotnie? :hmmm:

jak w usta, to mógłby się udusić :fiufiu: :cheess:
Pudelek - w przeszłości Martinus

Awatar użytkownika
wanilia
Tyrania

Postautor: wanilia » 11.09.07, 15:13

peter @ 11 Wrz 2007, 09:16 pisze:tia...
niestety TO dalej przeraża. bo z tego wychodzi, że czego by te palanty nie zrobiły - i tak będą mieli swój stabilny elektorat...

na dodatek taki, który na wybory na pewno pójdzie....

Awatar użytkownika
Adela

Postautor: Adela » 12.09.07, 16:39

Jestem żółta z zazdrości!!! :grrr:
Jeżeli ktoś wypatrzy taki kapeluś - natychmiast mnie powiadomić!
Nie bedzie Nelly Rokita pluć mi w twarz!!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mau
Hybris

Postautor: Mau » 12.09.07, 22:22

Adela @ 12.09.07, 17:39 pisze:Jestem żółta z zazdrości!!! :grrr:
Jeżeli ktoś wypatrzy taki kapeluś - natychmiast mnie powiadomić!
Nie bedzie Nelly Rokita pluć mi w twarz!!!!
Obrazek

Obrazek
jak dla mnei to ona ma caly czas prawei takie same kapelusze :zabek:
A sense of humour is a major defence against minor troubles

Wróć do „Sielskie Poczęcie®”